Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    8bit (NES és SEGA Master System) és a 16bit (SNES és SEGA MD/Genesis) játékok és konzolok népszerűsége nem véletlen. A játékok grafikája emulátoron és az eredeti konzolon játszva még mindig élményszámba megy. Egy új kijelzőre rákötve simán vállalható az a látvány amit a régi retró játékok nyújtanak. Sajnos a PS1, PS2 konzolok és némelyik N64 játékra inkább a régi CRT TV alkalmas. :) PS2 emulátorok képesek a grafikai szinten javitani, ezért az még nézhető maradt. 2004 környékén gondoltam, hogy a PC már alkalmasabb játékra, mint az akkori PS1 konzolom. Q3 Aréna és a DooM 3, majd a Far Cry 1 játékokkal kezdetét vette a Gamer PC időszakom. Ez szerintem a Metro Exodus játékkal majd lezárodik , mert a PC játékfejlesztők és hardvergyártók hozzáállása nem egyezik a gamer szokásaimmal. Most az átmeneti időkben a retró konzolok és az évek alatt felhalmozott DX9, DX10, DX11 játékok áttekintése maradt meg. Valamit érdemes még újra kijátszani vagy végigjátszanom. Nagyon sok jó játékom van, de azért a néhány arra érdemes játék megjelenés miatt még vehetek egy PS5 Pro konzolt. Cyberpunk 2077 és talán a RAGE 2, ha lesz hozzá bill+egér támogatás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz orion1025 #20 üzenetére

    A remaster kiadások világát érjük. Talán kapunk majd egy Carmageddon játékot modern Next Gen csomagolásban. PC-re több ilyen játék megjelent az utóbbi években. Nekem egyik sem jelentett többet mint a PS2-es Twisted Metal Black. Carmageddon: Max Damage játékra inkább nem mondanék semmit... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz arty #11 üzenetére

    RoadBlasters és Taito Chase HQ, a Rad Racer NES játékok, az OutRun 16bit-en szerintem is még elég szórakoztató tud lenni. Megértem ha valakinek a nagy felbontású textúrák és az autók belső nézetének a kidolgozottsága, és a vezetés fizikája a legfontosabb, ezért már nem értékeli ezeket a régi retró játékokat. Ez a Horizon Chase Turbo maradhatott volna ezen a retró környezeti kidolgozáson, de a részecske effektet (felszálló por és fékezések) nagy kár volt ennyire kockásra venni. Mega Man 11 és a Sonic the Hedgehog 4 játékfejlesztői tudtak még újitani, de még megmaradtak a régi oldalnézetes kinézet és a megszokott karakterek mellett. Néhány régi bevált recepten nem érdemes hirtelen nagyot változtatni, de azt arányosan kell hozzáadni.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz SunMount3r #24 üzenetére

    Most nem nagyon érdemes játékra új PC-t összeállitani. Inkább használtban kell a legjobb ajánlatokra leszükitve egy Gamer (fél)konfigot megvenni. Az utóbbi évek egyre visszafogottabb fejlődését látva olyan sok jó játékról most nem maradtál le. Az első vérbeli játékos gépemhez, a P4 @3.0 GHz és 2GB 400MHz DDR1 RAM, AGP X8 512MB VGA PC konfigomhoz már USB játékvezérlőket használtam. Crysis 1-et végigjátszottam vele, de ez a Horizon Chase Turbo játék a kinézete ellenére talán már el sem indulna rajta, de a Core 2 Duo számára még telepithető és játszható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák