Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #600 üzenetére

    " GPU oldalon real time Ray Tracinggel. "
    most sincs benne
    pont annyit tud most is, mint régen, csak nagyobb felbontásban
    ahogy régen a quake software 320x240 után felüdülés volt a vodoo 3d, amivel már 640x480-ban is lehetett játszani, attól még ugyanaz volt, csak több pixelt tudott kirakni.
    " nem GPU-n es nem Real Time"
    Az első realtime GI-t használó játék a S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl volt. 2007-ben. Az, hogy a többiek mikortól használták, lényegtelen.

    "Real time GI nem egyenlo real time RT-vel."
    nem, csak épp erre használják az RTX magokat, és nem perpixel raytrace-re, ahogy lentebb már többször írtam. Nincs raytrace játék, és még vagy 10 évig nem is lesz. Egy gyorsító van, ami segít tükröződést és realtime GI-t számolni. Azt, hogy a marketing most ezt raytrace-nek hívja, max azért teheti egy jó kis per nélkül, mert arra IS használható, és filmesek tudják is arra használni, játékokban raytrace-el nem találkozol, csak RTX mag által gyorsított árnyék, fény és tükröződés effectekkel egy raszterizált renderelőben.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #601 üzenetére

    "most sincs benne
    pont annyit tud most is, mint régen, csak nagyobb felbontásban"
    Regen nem GPU-n futott, amig nem jottek kelloen eros hardverek PC-re es konzolba.
    Ezt mondja az osszes fejleszto akit fentebb linkeltel. Nem ertem mire jo ez a folyamatos tereles.

    "attól még ugyanaz volt"
    Ebben az esetben ugyanaz. Real time ray tracing addig a pontig nem futott GPU-n es nem jottek ra jatekok amig nem volt hardver. Ott a Frostbite pelda, ok is ezt mondtak, ott a 3 interjuzott fejelszto, akik ugyanezet mondtak.
    Vagy nem RT volt, vagy nem real time futott, vagy CPU-n futott, vagy az RT "look"-ot probaltak szimulalni mas modon. Az nem volt, ami 2018 utani jatekokban volt.

    "Az első realtime GI-t használó játék a S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl volt. 2007-ben."
    A realtime global illumination nem egyenlo real time ray tracinggel. De ha lett volna is, akkor sem GPU-n futott.
    A fenti fejlesztoi videoban amit te linkeltek, elmagyarazzak hogy alakilt a Global Illumination tortenete 2014-ig, majd felvezetik a jovobeni Ray Tracinget, ami 2018 utan kerult bele a jatekokba.

    A S.T.A.L.K.E.R-hez jott RT mod es itt is irjak, hogy GI volt benne, de az nem RT.
    "The game originally had global illumination and this mod just adds raytracing for the global illumination.

    "Nincs raytrace játék, és még vagy 10 évig nem is lesz."
    Ezt nem is mondta senki. GPU-n futo es real time RT-t hasznalo jatekok viszont vannak, es ezek 2018 utan jottek, mikor erre a hardverek lehetoseget adtak.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #602 üzenetére

    "Regen nem GPU-n futott,"
    és? ez teljesen mindegy

    "Nem ertem mire jo ez a folyamatos tereles."
    itt csak te terelsz, aki minden héten újradefiniálja, mi is az az RT-s játék.

    "Ebben az esetben ugyanaz. Real time ray tracing addig a pontig nem futott GPU-n es nem jottek ra jatekok amig nem volt hardver"
    de igen, ott vannak lentebb a példák, azok valódi perpixel RT-k voltak, nem hibrid, és nem is fake, mint ami most lett.

    "A realtime global illumination nem egyenlo real time ray tracinggel. De ha lett volna is, akkor sem GPU-n futott."
    teljesen mindegy, hogy min futott.

    "The game originally had global illumination and this mod just adds raytracing for the global illumination."
    nem, RTX supportot adott hozzá, az, hogy a marketingesek itt nyertek, nincs jelentősége. Nektek minden RT, ami RTX magot használ, holott nem az.

    "Ezt nem is mondta senki. "
    csak te, minden hozzászólásodban leírod, hogy realtime raytrace csak most, előtte nem is hallott róla senki sem.

    " real time RT-t hasznalo jatekok "
    RTX-et használó játék van. Ami realtime RT volt, az a nintendos cucc volt. RT-t most se tud realtime számolni csak 1-2 fps-el.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #603 üzenetére

    "és? ez teljesen mindegy"
    Nem mindegy, mert a vga-krol es konzolokrol van szo, illetve azokrol a jatekokrol amiken az RT real time gpu-n fut. Sokadjara, nem az RT letezeset kell bizonyitani, hanem 2018 elotti jatekokra kellene pelda, ahol mint most GPU-n fut az RT real time.
    Nem ertem miert probalsz folyamatosan terelni.

    "itt csak te terelsz, aki minden héten újradefiniálja, mi is az az RT-s játék."
    Ez szerintem rad igaz, mert RT helyett hoztal Ray Castingot, Path Tracingot, CPU-n futo RT-t es a Global Illuminationt akarod eladni mint RT.

    "de igen, ott vannak lentebb a példák, azok valódi perpixel RT-k voltak"
    A fenti peldak vagy RC-koltak illetve CPU-n futo RT effektek, vagy RT-t szimulalo probalkozasok. Egyik sem hasznal real time RT-t GPU.
    A fenti peldakban ugyanezt mondjak a fejlesztok is, a Frostbite dokumentacio is, ezeket mind te linkelted. Ott van ezekben feketen-feheren, toluk, nem tolem, hogy az 2018-ig nem volt lehetseges PC-n es konzolon. Trukkoztek, CPU-n futott ez az, csak a Battlefrontba kerult be a hardverek utan a GPU-n az RT kod, ott van minden, megcafolva.

    "teljesen mindegy, hogy min futott."
    A vita szempontjabol aligha lenyegtelen, persze CPU-ra atterelni a vitat egyszerubb, ha mar 2018 elotti, GPU-n futo real time RT--re nem sikerult azota sem peldat hozni.
    Ez lett volna a feladat, mert errol volt szo.
    Aztan ugye kiderult hogy az a CPU-n futo RT valojaban RC volt, vagy az nem is megjelent jatek volt.

    "nem, RTX supportot adott hozzá hogy a marketingesek itt nyertek"
    A mod keszitoi Nvidia marketingesek? De gondolja amit akarsz, egyertelmu hogy Ray Tracinget irnak, nem RTX-et. Az RTX az az Nvidia linup neve, kevered mar sokadjara.
    A modba kerult RT-je ugyanugy fut AMD-n is, ami tamogat RT-t.

    De amikor a Minecrafhoz is jott RT mod GPU-n, ok is csak Nvidia marketingesek, teljesen mindegy, hogy AMD-n is elerheto es bekapcsolhato.

    "csak te, minden hozzászólásodban leírod hogy realtime raytrace csak most, előtte nem is hallott róla senki sem."
    Ez nem igaz. Sokadjara, ebben a hsz-ben ujra leirtam, hogy nem az RT letezeserol van szo, csak te vetted magadra ezt kereszteshaborut, hogy neked itt az RT letezeset kell bizonyitani.
    En azt mondtam, hogy 2018 elott nincs pelda olyan jatekra, amiben real time, gpu-n futott RT van. Te azt mondtad van, es ezt ugy probalod bizonyitani, hogy szerintem nem letezik RT az univerzumban, pedig tobbszor irtam ez nem igaz.

    Abban igazad van, hogy 2018 elotti gpu-n futo real time RT-s jatekokrol meg nem hallott senki sem, azota sem.

    "RTX-et használó játék van. Ami realtime RT volt, az a nintendos cucc volt. RT-t most se tud realtime számolni csak 1-2 fps-el."
    Ilyen nem letezik. Az RTX egy vga nev, amivel futtathato a real time RT:
    Nvidia RTX enables real-time ray tracing.

    A real time RT-s jatekok a standard DXR-t hasznaljak, ezt tamogatjak az RTX es Radeon kartyak is, ahogy a most megjelent Intel kartyak is.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #604 üzenetére

    "Nem mindegy, mert a vga-krol es konzolokrol van szo, "
    nem, arról volt szó, hogy volt e RT előtte

    "ahol mint most GPU-n fut az RT real time."
    ezt csak te nem tudtad bizonyítani, mivel egy RT-s játékot se tudtál mutatni

    "Ez szerintem rad igaz, mert RT helyett hoztal Ray Castingot, Path Tracingot, CPU-n futo RT-t es a Global Illuminationt akarod eladni mint RT."
    nem, te akartad eladni, mint RT, nem én írtam a BF5-öt realtime RT játéknak, ahol a realtime global illumination-t számolják RTX maggal.
    Még mindig várom azt a játékot, ahol raytrace van, nem RTX maggal számolt effekt egy raszteres képen

    "A fenti peldak vagy RC-koltak illetve CPU-n futo RT effektek, vagy RT-t szimulalo probalkozasok."
    nem, a nintendós megjelent játék volt, és RT-t számolt perpixel, ezt a jelenlegi BF5 és társai NEM tudják.

    "A vita szempontjabol aligha lenyegtelen, persze CPU-ra atterelni a vitat egyszerubb, ha mar 2018 elotti, GPU-n futo real time RT--re nem sikerult azota sem peldat hozni."
    Mivel pont arról szólt a vita, hogy volt e GPU előtt realtime RT, ezért értelmetlen, ahogy most terelsz. Sohase volt szó arról, hogy min fut, az volt a kérdés, hogy volt e, és hogy feltétele e a játéknak kötelezően az RTX mag, amit most se raytrace-re hanem GI-ra használnak.

    "Aztan ugye kiderult hogy az a CPU-n futo RT valojaban RC volt, vagy az nem is megjelent jatek volt."
    tehát a nintendós játék nem jelent meg. se a sega konzol, se a stalker, jó tudni, se a kártyás 2d-s rt-s konzoljáték. Hát persze.

    "De amikor a Minecrafhoz is jott RT mod GPU-n, ok is csak Nvidia marketingesek,"
    mivel csak így értik meg az emberek, mint te, hogy szebbek a fények, de abban sincs RT, ugyanaz a trükk van benne, mint a BF5-ben és társaiban.

    "En azt mondtam, hogy 2018 elott nincs pelda olyan jatekra, amiben real time, gpu-n futott RT van."
    miért mondasz saját magadnak ellent? 1 hete még azt mondtad, hogy lehetetlen volt RTX mag nélkül RT-t csinálni, most meg már GPU-hoz kötöd. Közben görcsösen próbálod újradefiniálni az RT fogalmát is a marketinganyagok alapján.

    "Abban igazad van, hogy 2018 elotti gpu-n futo real time RT-s jatekokrol meg nem hallott senki sem, azota sem."
    sohasem volt szó arról, hogy GPU-n fusson, mivel a GPU szinte mindig raszterizálással működött a kezdetektől, érdekes, hogy minden napra valami újat találsz ki.

    Az RTX a mag, az egység neve, ezért került a GPU neve mögé, hogy tudd, hogy benne van.
    Beszélj a filmesekkel, biztos hülyék, hogy nem vettek egy 2070RTX-et, ami letolná a filmüket realtimeban, helyette renderelgetnek hónapokig. A valóság az, hogy valódi RT-t csak 1-2 fps-el tudsz futtatni, a csalás meg ment már előtte is, csak rosszabb felbontásban, most a csalás lett szebb, nem a realtime RT. Ott van az NVIDIA anyag, 1x igazán végignézhetnéd, hogy a pipeline-ba melyik csalást gyorsították vele.

    "A real time RT-s jatekok a standard DXR-t hasznaljak,"
    nem, nem csak azt, azt használnak amit akarnak. Megmutatnád nekem a PS5-ben a DXR modult? Vagy vulkan apiban? Ez kb akkora baklövés, mint lentebb a BSP-t és a portált belekeverni.

    Megint mágikusan változnak a definiciók és a paraméterek, nem csalódtam.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #605 üzenetére

    "nem, arról volt szó, hogy volt e RT előtte"
    Akkor olvass vissza, mert nem errol volt szo.
    Az volt a feltetelezes, hogy a real time RT a jatekokban csak akkor tudott megjelenni, amikor arra jott ki kelloen eros hardver. Tehat a hardver jelent meg elobb es utana a szoftver.
    Innen indultunk ki, azt mar te kepzelted ide, hogy ez azt jelenti az RT nem letezett elotte.
    Ezt tobben is leirtak neked, hogy errol szo sincsen. Olvass vissza.

    "egy RT-s játékot se tudtál mutatni"
    Irtam tobbet is, az elso ilyen a Battlefield V, volt aztan Metro es most mar 100+ jateknal jarunk, 2018 ota.
    De ezt is mondtam mar neked, hogy nezz meg a listat, mert mindent velem akartak ki Googleztatni. Ezek mind RT-s jatekok. Meg mielott irnad, hogy ezek "RTX jatekok", emlekeztetlek hogy olyan nincs, mert ezen jatekok futnak AMD es Intel GPU-n is.

    "nem, te akartad eladni, mint RT"
    Komolyan te teljesen elvesztetted a fonalat. Amikor 2018 elott real time RT-t hasznalo jatekra kertem peldat, ha mar tevesen azt allitottad, hogy nem a Battlefield V az elso, peldanak hoztal te ide olyan jatekokat amiben nem real time RT-van, hanem Ray Casting.
    Meg demokat hoztal, osregi modokat, filmeket es bizonygattad itt hogy az "RT letezik".
    Nekem kellett ezeket megcafolni, hogy ezekben nem volt real time RT.

    Te akartad a eladni a CPU-n futo Ray Castingot, a Path Tracinget es GI annak, hogy az egy es ugyanaz mint a real time RT GPU-n.
    Meg az altalad belinkelt fejlesztok sem hittek el.

    "nem, a nintendós megjelent játék volt"
    Melyik jatek volt az, amelyik GPU-n szamolt RT effektet real time?
    Csak mert 2020-ban a cartridge-ben hasznalt SuperFX chipet arra hasznaltak, de a Nintendo ezt nem csinalta meg elotte.
    "Chips such as the famous SuperFX gave us 3D polygonal graphics, but it would have been a few more years before even much faster platforms could achieve real-time ray-tracing. Nintendo may not have managed it, but here in 2020 [Ben Carter] has a SNES on his bench rendering a complex 3D ray-traced world."

    "If Nintendo had produced a ray-traced SNES game using a chip like this one, it would have certainly been a defining moment for gaming in that decade."

    "The Super NES doesn’t have enough power to do even rudimentary ray tracing, but it is surprisingly expandable. In the 90s, Nintendo developed a co-processor called Super FX that it built into select game cartridges to boost the power of the console. That’s how Nintendo rendered all those polygons in Star Fox, something that was not possible when the SNES launched. Carter was able to use a modern DE10-Nano FPGA development board to build a new co-processor for the console. " - forras


    Tehat semmilyen real time RT nem volt itt Nintendoeknal.

    "Mivel pont arról szólt a vita, hogy volt e GPU előtt realtime RT"
    Nem, a real time RT-s jatekokrol volt szo GPU-n a megfelelo hardverek (GPU)-k elott.
    Errol volt szo, olvass fentebb. A kelloen eros GPU-k elott 2018-ban nem volt real time RT jatekokban. Errol szolt a vita: hardver - szoftver.
    Mivel real time RT csak GPU gyorsitassal valt lehetsegesse. Ezt mondja a tobbi fejleszto akit linkeltel es az egesz iparag.

    "Sohase volt szó arról, hogy min fut"
    Konkretan ugy hangzott, hogy PC only jatekokrol beszeltunk, es parral megcafoltam a "Nincs konzoltól független AAA játék." kijelentesedet.
    Aztam jott a valasz:

    "hogy a starcitizen milyen hatással van a következő generáció GPU-k fejlesztésére"- makkmarce
    Sehogy, ahogy egyik jatek sincs hatassal.
    Ezert is volt elobb RTX 2000 kartya, aztan jottek a jatekok RT-vel.
    Nem pedig valami konzolos AAA jatek miatt kezdett bele az Nvidia RT kepes hardvert fejleszteni. - Busterftw

    Szoval de, nagyon is szo volt arrol, hogy min fut, mert se a PC-n se konzolon nem futnak CPU-n meg Nintendo kazetta co-chipen, hanem GPU-n.

    "de abban sincs RT"
    Elerheto a dokumentacio es minden forras szerint is RT-t hasznal a mod.
    Persze nem minden 2018 utani jatekban hasznaljak az real time RT-t ugyanugy.
    Ezt az Nvidia marketing vonalat elengedhetned mar, vagy legalabb vedd ide az AMD-t, Intelt, Microsoft-ot, az altalad linkelt fejlesztoket es studiokat.
    Szerintuk ez RT. Real time RT, ami csak a GPU-k megjelenese utan lett lehetseges a jatekokban.

    "1 hete még azt mondtad, hogy lehetetlen volt RTX mag nélkül RT-t csinálni, most meg már GPU-hoz kötöd"
    Ammm, veled ellentetben nekem es mindenki szamara vilagos, hogy az RTX linup az GPU-t jelent. Szoval en mindig is GPU-hoz kotottem.
    De ez sem igaz, mert irtam tobbszor is, hogy tolem aztan beszelhetunk Radeonokrol is vagy ARC vga-k rol is, mert azokon is fut a real time RT. Az RTX kartyakat emlitettem, mert ezek kerultek ki elobb piacra.

    "sohasem volt szó arról, hogy GPU-n fusson"
    Beideztem honnan indultunk. De, arrol volt szo. PC jatekok, konzol es RTX szeria. Innen indultunk.
    Illetve te is hoztad mar a Kepler kartyat mint fals jatek pelda az Nvidia demonal.
    Erdekes, hogy minden napra valami újat találsz ki.

    "Beszélj a filmesekkel, biztos hülyék, hogy nem vettek egy 2070RTX-et"
    Ok nem azt veszik, hanem a Quadro-kat, illetve ujabban az RTX A (quadrokat).
    Tele van a net peldakkal, hogy melyik studio melyik filmben Quadro vagy RTX kartyakat hasznal.
    For Digital Domain’s work on Avengers: Endgame, .........We now use NVIDIA RTX technology to drive all of our real-time ray-traced digital human projects.”
    Csak egy a sok kozul.

    "nem, nem csak azt, azt használnak amit akarnak. Megmutatnád nekem a PS5-ben a DXR modult? Vagy vulkan apiban?"
    Hat az elso DXR alternativarol a Vulkan RT-rol csak 2020 vegen jottek hirek, az elso jatek amit ez tamogatott a Quake II RTX volt 2020 decemberben.
    Persze jott meg Radeon Rays meg az Intel megoldasa, de maguk a jatekok meg annyira nem tamogatjak. Szoval a megjelent jatekok tobbsege DXR alapu, de abban igazad van elerheto a Vulkan RT is mar parban. Ha jol tudom az Xbox tamogat DXR-t, szerintem a PS5 is mert ott is RDNA 2 van, de Vulkan RT-t 100%.
    A vita szempontjabol viszont lenyegtelen, mert attol fuggetlenul mit hasznalnak, ezek a jatekok csak 2018 utan jottek.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #606 üzenetére

    "Az volt a feltetelezes, hogy a real time RT a jatekokban csak akkor tudott megjelenni, amikor arra jott ki kelloen eros hardver."
    igen, erre írtam azt, hogy volt régen is, lásd nintendo virtual boy-os játék, vagy az RT chipes 2d-s játék, vagy a más által linkelt FPGA-s konzol.
    Az, hogy neked nem tetszik egy játék grafikája, nem releváns.
    Az, hogy 2018-tól te realtime RT nek tekinted a realtime GI , 2018-ig meg szerinted nem volt az, az szintén nem érdekes. Tehát ha a marketinges azt mondja, hogy RT, akkor az, ha nem mondja, akkor nem az?

    "Irtam tobbet is, az elso ilyen a Battlefield V"
    ebből egyik se RT-s, nem pixelenként számol, csak egy hibrid rendszer. Ugyanazt tudja, mint a dukenukem.

    "Te akartad a eladni a CPU-n futo Ray Castingot, a Path Tracinget es GI annak, hogy az egy es ugyanaz mint a real time RT GPU-n."
    te még most is el akarod adni , mivel a BF5 is így működik, tehát számodra az az RT, amikor a marketinges azt mondja, az hogy hogy működik, gondolom lényegtelen.

    "Melyik jatek volt az, amelyik GPU-n szamolt RT effektet real time?"
    ott van lentebb, virtual boy-on volt, keresd meg, ezért is írtam, sohase nézted meg amit linkeltem. Se a másik videót, ahol bemutatták a 2d-s realtime RT játékot, ahol a konzol memkártyája saját RT-s chip-et kapott, hogy tudjon számolni, mert lassú volt hozzá az alap.

    "Nekem kellett ezeket megcafolni, hogy ezekben nem volt real time RT."
    mit cáfoltál meg? csak minden nap újradefiniálod, hogy mi realtime RT és mi nem. Nem a tények változnak, hanem a szabályok, amik alapján kategórizálsz.
    Döntsd már el, hogy a hibrid rendszer az e, mert akkor a dukenukem is az, ha meg nem az, akkor a BF5 se az.

    "Tehat semmilyen real time RT nem volt itt Nintendoeknal."
    megint eljutottunk odáig, hogy ami nincs a google kereső első oldalán, az ezek szerint soha nem is létezett, természetesen nem házi barkácsra gondoltam, bár az is mókás.

    "Konkretan ugy hangzott, hogy PC only jatekokrol beszeltunk, es parral megcafoltam a "Nincs konzoltól független AAA játék." kijelentesedet."
    komolyan, tényleg nem emlékszem mit írtál 1 hete? Ezért vicc ez az egész vita, hetente változik, épp mire emlékszel, és épp mit értesz realtime RT alatt.
    "Játékokról és konzolokról van szó még mindig" - pont azt magyarázod lentebb, hogy konzol is, hogy nem PC only, csak játék legyen.. sebaj

    "Hat az elso DXR alternativarol a Vulkan RT-rol csak 2020 vegen jottek hirek, az elso jatek amit ez tamogatott a Quake II RTX volt 2020 decemberben."
    "Ha jol tudom az Xbox tamogat DXR-t, szerintem a PS5 is mert ott is RDNA 2 van, de Vulkan RT-t 100%."
    te jóságos ég... azt se tudod mi az a DXR. :W
    ez az szint már az, amire már csak annyit tudok mondani, hogy: no comment

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #607 üzenetére

    "igen, erre írtam azt, hogy volt régen is"
    Csak nem real time es nem GPU-n, ahogy 2018-tol.

    "Az, hogy 2018-tól te realtime RT nek tekinted a realtime GI , 2018-ig meg szerinted nem volt az, az szintén nem érdekes."
    A real time RT-t hasznaljak a GI-ben. Nem a realtime GI jelent realtime RT-t.
    "Radiosity, ray tracing, beam tracing, cone tracing, path tracing, volumetric path tracing, Metropolis light transport, ambient occlusion, photon mapping, signed distance field and image-based lighting are all examples of algorithms used in global illumination, some of which may be used together to yield results that are not fast, but accurate. "
    Itt a real time RT akkor kerult kepbe a GI eseteben, amikor kelloen erosek voltak a hardverek.
    De a fejlesztoi interjuban ugyanezt vezette le a csavo 2014-ben. Eloszor statikus, majd kevert dinamikus eljarasokkal szimulaltak GI-ben, es a jovore vonatkozo meglatasa az volt, hogy kelloen eros hardverekkel real time RT-t hasznalnak. Erre kellett varni meg par evet.

    "ebből egyik se RT-s"
    De, az. Az osszes netes forras, linkelt fejlesztoi interjuk es a demok alapjan is az.
    "Ugyanazt tudja, mint a dukenukem"
    Ami Ray Castingot hasznalt, nem Ray Tracinget, foleg nem real time es foleg nem GPU-n.
    Sokadjara beprobalkozol ezzel, csak fogalmam sincs minek. A ketto nem ugyanaz.

    "tehát számodra az az RT, amikor a marketinges azt mondja, az hogy hogy működik, gondolom lényegtelen."
    A wiki, a stanfordi RT dokumentacio, a frostbite engine dokumentacio, az osszes netes forras nem marketinges, hanem objektiv standard. Az RT az, ami.
    Nem Ray Casting, nem GI.
    Ahogy a szakirodalom szerint sem lapos a Fold.

    "mivel a BF5 is így működik"
    CPU-n futo Ray Castinggel? Aligha. GPU-n futo real time RT-t hasznalnak az XY effektekre.

    "hogy tudjon számolni, mert lassú volt hozzá az alap"
    Linkeltem, hogy ez nem igy mukodott es ha mukodott is az 2020ban a modder altal.

    "mit cáfoltál meg?"
    Hogy a github mod project nem RT-s jatek, hogy a DukeNukem/Doomban CPU-s Ray Casting van, hogy a Frostbite motorban levo Flux nem real time RT es a GPU-s Flux csak a 2018 utani Battlefront 2-ben jelent meg. Az NVidia demok sem megjelent jatekok, ahogy a 2014 linket a 3 fejlesztovel is teged cafol meg. Nem voltak real time RT-s hardverek.
    Szimulalni tudtak max az RT "lookot" es a sajat bevallasuk szerint (beideztem) is a cel az, hogy kelloen gyors hardverek utan real time RT-vel szamoljanak. Ez jott el 2018 utan.

    "megint eljutottunk odáig, hogy ami nincs a google kereső első oldalán, az ezek szerint soha nem is létezett"
    Akkor gondolom nem okoz gondot belinkelni a forrast. Mert en a topik elso hsz-ig visszamentem.

    "pont azt magyarázod lentebb, hogy konzol is, hogy nem PC only, csak játék legyen.. sebaj"
    Te nem tudod kovetni, ezert beideztelek teged es magamat, hogy honnan indultunk.
    PC-s es konzol jatekokrol beszeltunk, majd en hoztam peldanak az RTX 2000 szeriat, hogy real time RT csak a kelloen eros hardver utan valt lehetsegesse a jatekokban.
    Errol beszeltunk es innen indultunk, erre te 50x beirtad, hogy sosem volt szo arrol, hogy min fusson az RT.
    Hat de, volt rola szo. RTX 2000 es amugy PC/konzolban a GPU, ahol szinten GPU-n relevans a real time RT.

    "te jóságos ég... azt se tudod mi az a DXR"
    Mekkora erv, esetleg valami konkret valasz, ha mar ideztel?
    Tehat mit irtam amivel nem ertesz egyet?
    Azt irtad, hogy nem csak az DXR megoldas letezik, ami igaz, mert 2020 vegen jott a Vulkan RT. De DXR-t az Xbox is tamogat.
    Ha jol tudom az Xbox tamogat DXR-t, mivel tamogat DirectX 12 ultimate-t.
    Describes the implementation details about how DirectX Raytracing (DXR) is implemented on Xbox Series X|S

    "ez az szint már az, amire már csak annyit tudok mondani, hogy: no comment"
    Szeritnem jobb is, ha tobb erv nincs es az allitasok alatamasztasa sem sikerult eddig. :R

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #608 üzenetére

    "Csak nem real time es nem GPU-n, ahogy 2018-tol."
    de, realtime, és hogy cpu vagy GPU teljesen mindegy.

    "De, az. Az osszes netes forras, linkelt fejlesztoi interjuk es a demok alapjan is az."
    üdvözlet a marketing osztálynak... tehát az nvidia előadásán se az, hanem egy raszterizátorba illesztett fényszámolás, de ők se értenek hozzá ezek szerint.

    "RTRT is a hard computational task, not only because each pixel in the image
    must be calculated separately, but also because the final color of a single pixel
    can be affected by more than one recursive ray. Another consideration is that
    ray tracing algorithms waste from 75% to 95% of its execution time calculating
    intersection points between rays and objects [7].
    In this paper, we describe an improvement of the graphics pipeline, by cre-
    ating a hybrid ray trace and raster rendering process."

    Tehát ezért van hibrid és csalás, ahogy az összes többi eljárás is csal, mivel a valódi RT még jelenleg is kivitelezhetetlen.
    Tehát még1x megkérdezem: akkor most minden játszik, vagy csak a valódi perpixel RT? mert akkor várom az első játékot, ami úgy működik.

    itt van kifejtve, hogy hogy használják az RT-t játékokban:
    https://jbikker.github.io/literature/Ray%20Tracing%20in%20Real-time%20Games%20-%202012.pdf

    Mint lentebb írtam, csak annyi történt, hogy ezt a modult cserélték GPU gyorsítottra, de előtte is vígan működött. Csak az volt a kérdés, hogy milyen sűrűre veszed a pontokat. Nem számoltak minden pontra, és most se számolnak. Most sűrűbb, úgyhogy részletesebb, de ez már 2012-ben is vígan működött. Ne zavarjon össze, hogy 1-2 fps-el megy 1-2 magon, egy játékban egy napszakváltozáshoz tökéletes.

    "es a demok alapjan is az."
    milyen demok? azok 2013-ból? épp itt erősködtél, hogy azok nem számítanak.

    "Ami Ray Castingot hasznalt, nem Ray Tracinget, foleg nem real time es foleg nem GPU-n"
    nem volt feltétel a GPU, hisz pont software-ről volt szó, ismét variálsz.
    Most sincs RT csak a filmeseknél, az összes többi hibrid. Ha pedig bármely hibrid működik, akkor a dukenukem is. Az, hogy ott még nem 3szögeket használtak, nincs jelentősége, mert akár matematikai objektumokból vagy nurbs modellekből is építhetsz világot az RT számításhoz.

    "Erre kellett varni meg par evet."
    még mindig várom, hogy mutass egy RT-s játékot, ahol a pixelek színét raytrace-el határozzák meg és nem hibrid rendszerrel.

    "A wiki, a stanfordi RT dokumentacio, a frostbite engine dokumentacio, az osszes netes forras nem marketinges, hanem objektiv standard. Az RT az, ami."
    Igen, és számodra az az RT, ami a marketinganyagban van, nem az, amiről a BF készítői beszélnek. Egy hibrid rendszerről. Ahol bizonyos részegységekre számolnak 2-3 pattanást. Mint mondtam, ezt a dukenukem is tudja. Csak annyi a különbség, hogy a dukenukem közelebb áll a valódi RT-hez, mint most ezek a hibrid rendszerek.

    "Linkeltem, hogy ez nem igy mukodott es ha mukodott is az 2020ban a modder altal."
    Én meg linkeltem a nintendós játékot, amiben már benne volt 95-ben.

    " Nem voltak real time RT-s hardverek."
    most sincsennek... ha csak nem tekintjük realtime RT-s HW-nek egy 8-10 GPU-s workstation, amit a LED hátterekhez használnak.
    RT-s kártya meg volt előtte is jópár, ha megnézed, szinte minden évtizedben adtak ki. Arról nem is beszélve, hogy RT-s GPU-ban a powerVR beelőzte az nvidia-t, 2014-ben ők már bemutatták a sajátjukat (természetesen az is hibrid render volt).
    https://www.anandtech.com/show/7870/imagination-announces-powervr-wizard-gpu-family-rogue-learns-ray-tracing

    tehát miután elkészült az első software-ek, amik megmutatták, hogy hogy lehet implementálni a sugár pattanást a raszterizálóhoz (lásd a hsz elején található tanulmányt), az összes GPU gyártó nekiállt saját gyorsítót fejleszteni, hogy részletesebb legyen a számolt kép, ahogy az első 3d-s játékok után kezdtek el 3d-s gyorsítókat csinálni, úgy készült ez is, nem fordítva.

    "Mert en a topik elso hsz-ig visszamentem."
    egye fene, itt mondjuk az első.
    és most jöhet az, hogy nem tetszik a grafikája.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #609 üzenetére

    "de, realtime, és hogy cpu vagy GPU teljesen mindegy."
    Nem az, olvass fentebb leirtam mar. GPU-n rufot real time RT-rol volt szo.
    Terelhetsz amennyit akarsz, de ott van fentebb, vissza is ideztem, barki szamara egyertelmu.

    "tehát az nvidia előadásán se az, hanem egy raszterizátorba illesztett fényszámolás, de ők se értenek hozzá ezek szerint."
    Senki nem mondta, hogy az egesz jatek RT. Ezt is csak te keverted ide.
    Real time RT-s effektekrol van szo, amit minden jatekban az erosebb hardverek miatt tobb dologra hasznalnak. Nezd meg az RT-t Battlefield V-ben, az elso ilyen cim es mondjuk a Control vagy Cyberpunk-ban.

    "RTRT is a hard computational task,"
    11th International Confernece on Entertainment Computing (ICEC), Sep 2012
    Ez igaz volt 2012-ben, meg a tobbi 2004-2005-os forras amire ez epult.
    2018-tol kezdve mar nem hibrid megoldasra kell hagyatkozni ott, ahol real time RT-t tudnak hasznalni XY effektre. Csak addig arra nem volt hardver.

    "mivel a valódi RT még jelenleg is kivitelezhetetlen."
    Ez igaz volt akkor, 2012-ben meg a 2005 koruli forrasokra hivatkozva.

    "itt van kifejtve, hogy hogy használják az RT-t játékokban"
    "Once the performance required to simulate light transport using ray tracing is
    available, it seems likely that ray tracing will be the prevalent choice for rendering.
    For the field of games, this is an attractive prospect; one that promises elegant
    rendering engines, a more efficient content pipeline, and realistic visuals."

    Ez pedig a Conclusion and Future Work reszbol van:
    ""For the ray tracing algorithm, the opposite is true. Algorithms for physically
    based light transport have been available for nearly three decades, but the required
    compute power did make these algorithms unsuitable for real-time games, where
    frame times are typically limited to tens of milliseconds. Over the past decade, this
    has changed: real-time ray tracing became feasible on consumer hardware."

    De a Path Tracingrol is ez a velemeny:
    "Path tracing is able to outperform rasterization-based rendering in terms of
    perceived realism, without sacrificing the elegance of the underlying algorithm.
    The compute power required for this will be available in a typical consumer system
    in the near future."


    RT-nel erre kellett varni 2018-ig, Path Tracing meg majd a kozeljovoben jon. Ok sem mondanak mast, ahogy a 2014-es GDC interjuk fejlesztoi sem.
    Ez egy szinten 2012-es felmeres J. Bikkertol.

    "milyen demok? azok 2013-ból? épp itt erősködtél, hogy azok nem számítanak."
    A demokban az szinten hardveren futott a real time Ray Tracing, csak ezek nem megjelent jatekok. Kepleren, meg Titan V-n. Hardver Software.

    "még mindig várom, hogy mutass egy RT-s játékot"
    110+ van jelenleg, Google-n egyszerubb. Ha te atdefinialod az RT-t, akkor hozz arra te peldat.

    "nem volt feltétel a GPU, hisz pont software-ről volt szó, ismét variálsz."
    Beideztem a kiindulo hozzaszolasokat. PC/Konzol jatekokrol beszeltunk, ahogy az RTX GPU-kat hoztam fel peldanak. Nem volt szo semmilyen CPU-rol, sem Ray Castingrol, de foleg nem onmagaban szoftverrol. Ott van, teged is ideztelek, mirol volt szo. Arrol mar nem tehetek, hogy idekevertel az RT letezeset bizonyito filmeket meg mindent mast.

    GPU-rol van szo, azzal futo jatekokrol es azon futo real time RT-rol.
    Erre meg mindig nem tudtal jatekot hozni, 2018 elottrol.
    Nem volt olyan jatek (szoftver), ami a megfeleloen gyors hardver elott letezett.

    "Igen, és számodra az az RT, ami a marketinganyagban van, nem az, amiről a BF készítői beszélnek."
    Nem csak a BF keszitoi, hanem az altalad linkelt fejlesztok, Epic stb fejlesztok is.
    De meg a dokumentaciok is, amiket linkeltel.

    "Én meg linkeltem a nintendós játékot, amiben már benne volt 95-ben."
    En meg cafoltam, hogy az nem real time RT, foleg nem GPU-n.
    Mielott meg megint irod: ami szamit, mert arrol volt szo.

    "RT-s kártya meg volt előtte is jópár"
    Persze hogy volt. Csak nem olyan eros amin ment volta az RT real time.
    De linkelheted azokat a jatekokat, amik ezeken a PowerVR GPU-n mentek, real time RT-vel.

    "egye fene, itt mondjuk az első.
    és most jöhet az, hogy nem tetszik a grafikája."
    Csak kar, hogy nem real time. Aztan ezek is hiteles forrasok:
    "After about 15 minutes of researching fictitious stories on video games, we have compiled a comprehensive list of the best retro video games"
    "No one has ever actually seen real game-play footage of this game in action, but it's Wikipedia page claims that the game uses ray tracing and that's good enough for us."

    "Lara Croft's infamous pointy titties weren't achieved through regular means."

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #610 üzenetére

    "GPU-n rufot real time RT-rol volt szo."
    nem arról, ez már tényleg kabaré, hogy saját magadat meghazudtolod, pont azt mondtam, hogy nem kell hozzá, ezen kezdtél el erősködni, hogy de igen.

    "Senki nem mondta, hogy az egesz jatek RT. Ezt is csak te keverted ide.
    Real time RT-s effektekrol van szo"
    megint saját magadnak mondasz ellen, én mondtam, hogy csak effect van, te meg a marketing anyagig jutottál, hogy realtime RT-s a játék, holott nem, és még egy jó darabig nem is lesz az. Effect meg már a doom-ban is volt, de ha az nem tetszik, akkor ott a dukenukem.

    "Ez igaz volt akkor, 2012-ben meg a 2005 koruli forrasokra hivatkozva."
    ahogy most is, mivel 2011-es tanulmányból, amiből én másoltam, az annak az egyetemnek a forrásanyaga, ami segített kidolgozni az nvidiával együtt, hogy hogy lehet használni a hibrid rendszert, és ők mondják, hogy az RT nem fog menni, tehát akik csinálták, azok hülyék, de te jobban tudod. :C
    azért RT-nél az nvidiát meghazudtolni, hát nem semmi, jár a plecsni :R

    "Csak addig arra nem volt hardver."
    nem is kellett, ezért voltak már rég készen, csak a sugarak számát növeli a hw.

    Az a baj, még mindig nem érted mit olvasol, se azt, hogy hogy épül egymásra az egész, csak erőlködsz.

    " Ha te atdefinialod az RT-t, akkor hozz arra te peldat."
    te definiáltad át, már vagy 3x.
    egyik héten még sugár kellett, másik héten már két pattanás, harmadik héten már csak az, ami DXR-t használ, közben a szavakat se érted, amiket begépelsz. :))

    "Csak kar, hogy nem real time. Aztan ezek is hiteles forrasok"
    tehát nem tetszik a grafika, ezért nem hiteles.. profi érvelés.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #611 üzenetére

    "nem arról, ez már tényleg kabaré, hogy saját magadat meghazudtolod, pont azt mondtam, hogy nem kell hozzá, ezen kezdtél el erősködni, hogy de igen."
    En konkretan belinkeltem a kezdtei beszelgetest. Te keverted ide a CPU-s Ray CAstingot, meg a nem real time RT-t. Jatekokrol es konzolrol volt szo, szerinted az elmult 10 evben min futottak ezek a jatekok? Az osszes altalad belinkelt forras mind azt mondta, hogy egeszen az elso erosebb hardverekig a real time RT GPU-n nem volt lehetseges.
    Ez pontosan arra volt pelda, hogy megfelelo hardver hianyaban nincs szoftver, ezert sem jottek elotte ezek a cimek. Az osszes forrasod ezt mondja amit linkeltel.

    Addig CPU-s bohockodasok voltak es felmegoldasok, imitalt RT-k.
    De a mostani nvidia bemutaton is most demoztak az a kesobbi jatekot, ami mar nem tartalmaz prebaked cuccot RT-hez.(Nvidia Racer RTX)
    Ez is egy ujabb szint, ami korabban nem volt lehetseges.

    "hogy csak effect van, te meg a marketing anyagig jutottál, hogy realtime RT-s a játék"
    Azt kerted tolem korabban, hogy hozzak olyan jatekot ami real time RT az egesz.
    Holott tobbszor emlitettem, hogy nem errol van szo.
    Aki kicsit koveti az real time RT indulasat a jatekokban 2018 ota, tudja hogy csak bizonyos viszont egyre tobb effektre hasznaljak az RT-t real time.
    Ezt is te keverted ide. Effekt es effekt kozott is van kulonbseg.
    Real time RT vilagitas vagy tukrozodes nem volt elotte lehetseges a hardver hianyaban.

    "Effect meg már a doom-ban is volt, de ha az nem tetszik, akkor ott a dukenukem."
    Persze hogy volt, ha lottel akkor volt robbanas. Ez is effekt. Csak real time RT nem volt benne.

    "hogy az RT nem fog menni, tehát akik csinálták, azok hülyék, de te jobban tudod"
    2012-ben nem is ment. Arra 2018ig kellett varni. Erdekes azota mindenki szerint lehetseges az real time RT jatekokban.

    "nem is kellett, ezért voltak már rég készen, csak a sugarak számát növeli a hw."
    Csak nem GPU-n, real time.

    "hogy hogy épül egymásra az egész, csak erőlködsz."
    Hat, eddig ott tartunk hogy
    - jatekot azota nem kaptunk real time RT-vel 2018 elott
    -helyette halott modokat, github linkeket es GDC demokat probaltal megjelent jatekkent eladni
    -a Ray Castingot tobbszori probalkozassal probaltad Ray Tracingnek beallitani
    -a linkelt interjuid szereploi csak teget cafoltak meg, mert az osszes azt mondta, hogy a real time RT csak kesobb johet, az lenne az utopia, mert most csak felbaked megoldasokkal imitaljak az RT-lookot (2012-2014)
    - idekevered a CPU-n futo RT-t aminek koze nincs a GPU-n futo real time RT-nek
    - a kepleren futo RT-s demot probaltad ugy beadni, hogy jatekban mar szoftveres volt real time RT, csak ekozben alatt mar ott a hardver (kepler, de a Titan V-s pelda ugyanez)

    En inkabb ugy latom te erolkodsz.

    "te definiáltad át, már vagy 3x."
    PC-s es konzolos jatekokrol indultunk, ahol a GPU a tenyezo. Erre hoztam a hardver-szoftver peldat, hogy az elso real time RT-t futtato kartyakig nem volt lehetseges olyan jatekokkal elojonni, amikben ezek az effektek futnak real time RT-vel.
    Ez volt a definicio. Aztan utana hoztad a RC-t, a PT-t meg a tobbi tok mas, irrelevans peldaid.
    Vagy nem te kezdted, hogy de hat az RC is azt csinalja am mint az RT esatobbi.
    Ne viccelj mar.

    "egyik héten még sugár kellett"
    Belinkeltem mi az RT es mi az RC kozotti kulonbseg, tobb peldaval, ha mar idekeverted.
    Senki nem beszelt ezekrol, en jatekokrol beszeltem, GPU-krol es az RT-s jatekokrol.
    Nem sugar kellett, hanem hardver, aztan jott a szoftver.

    "tehát nem tetszik a grafika, ezért nem hiteles.. profi érvelés."
    A cikkbol:
    "After about 15 minutes of researching fictitious stories on video games, we have compiled a comprehensive list of the best retro video games"
    "No one has ever actually seen real game-play footage of this game in action, but it's Wikipedia page claims that the game uses ray tracing and that's good enough for us."


    Profi cikkiras.

  • Márton

    nagyúr

    válasz Busterftw #612 üzenetére

    Felmérés:
    rajtam kívül hányan követik még a diskurzust? :DDD

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Busterftw

    veterán

    válasz Márton #613 üzenetére

    Hat elvileg PH!-n 100-120ezer egyedi latogato van, mik az eselyek? :)

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #612 üzenetére

    "Az osszes altalad belinkelt forras mind azt mondta, hogy egeszen az elso erosebb hardverekig a real time RT GPU-n nem volt lehetseges."
    csak épp nem arról volt szó, hogy erősebb e a HW hanem arról, hogy kellett e hozzá custom RTX modul, vagy ment e annélkül. Az nvidia szerint igen, az intel szerint is igen, az összes egyetemi kutató szerint is igen, a nintendo szerint is igen, a játékfejlesztők szerint is igen.
    Aki szerint nem, az te vagy meg a többi marketing osztály áldozat.

    "Addig CPU-s bohockodasok voltak es felmegoldasok, imitalt RT-k."
    annyira bohóckodás, hogy pont ugyanazt csinálja most az RTX modul, amit a CPU-s bohóckodás.

    "Aki kicsit koveti az real time RT indulasat a jatekokban 2018 ota, tudja hogy csak bizonyos viszont egyre tobb effektre hasznaljak az RT-t real time."
    te azt állítottad van realtime raytrace játék, nem azt, hogy vannak új effektek, várom az elsőt, most már igazán linkelhetnél egyet.

    "Holott tobbszor emlitettem, hogy nem errol van szo."
    de pont ezt állítottad, hogy csak és kizárólag raytrace a játék, ahogy azt is állítottad, hogy directx DXR modul nélkül nincs raytrace, szegény Sony erről még nem tud.

    "2012-ben nem is ment. Arra 2018ig kellett varni. Erdekes azota mindenki szerint lehetseges az real time RT jatekokban."
    volt, csak nem így hívta a marketing
    A realtime GI 2007-től van, a realtime hibrid CPU raytrace 30-70 fps-el megy egy GTX480-on(2 pattanással egy komplex scenében). Ahova kellett oda berakták.

    "Csak nem GPU-n, real time."
    senki se kérte a GPU-t, mivel az nem szükséges a grafikához, a nintendos 1996-os, és vígan realtime megy, milyen érdekes, hogy eddig pc és konzol játék, utána már GPU is kell... a GPU csak egy elnevezés, ha sajtreszelőnek hívják a chip-et, akkor már nem ér?

    "- jatekot azota nem kaptunk real time RT-vel 2018 elott"
    most se kapunk.
    ha meg régi, akkor ez a raytrace mód már kész volt 2011-ben
    https://hal.inria.fr/hal-00650173/document
    https://www.youtube.com/watch?v=fAsg_xNzhcQ

    "-a linkelt interjuid szereploi csak teget cafoltak meg, mert az osszes azt mondta, hogy a real time RT csak kesobb johet, az lenne az utopia, mert most csak felbaked megoldasokkal imitaljak az RT-lookot"
    amilyen RT-ről beszélnek az még most se létezik, a realtime GI féle fényelés meg több, mint 10 éves.

    "idekevered a CPU-n futo RT-t aminek koze nincs a GPU-n futo real time RT-nek"
    Mivel senkit se érdekel, hogy min fut. Te azt állítottad nincs, most meg már van, csak épp CPU-n? és az miért is baj? teljesen mindegy, hogy min fut. Van realtime GI CPU-n és GPU-n is, sőt, van amelyikről meg meg se tudod mondani, hogy melyik része min fut, csak az, aki készítette.

    " a kepleren futo RT-s demot probaltad ugy beadni, hogy jatekban mar szoftveres volt real time RT, csak ekozben alatt mar ott a hardver (kepler, de a Titan V-s pelda ugyanez)"
    "PC-s es konzolos jatekokrol indultunk, ahol a GPU a tenyezo. "

    ezt csak te állítottad, szó nem volt róla, most azért erősködsz a GPU-val , mert CPU-n már előbb kész volt, működik, és a mai napig használják, és pont ezt állítottam az elejétől fogva.
    Egyébként meg az nvidia folyamatosan adott ki modulokat, itt van például egy realtime RT-s árnyékszámoló:
    https://developer.download.nvidia.com/assets/events/GDC15/hybrid_ray_traced_GDC_2015.pdf

    az RTX mag még sehol sincs, simán futott bármely pc-s játékba ahova berakták. Ahogy évtizedek óta küzdenek a haj/szőr szimulációval, és kb 5 évente előadják, hogy most aztán az a biztos, ami épp kijött.
    Semmi más nem történt, csak most több sugarat tudnak kilőni. Pontosan ugyanazt csinálja RTX-el, csak jobb felbontásban.
    Már minden raytrace effect kész a játékokban az RTX előtt is, max alacsonyabb felbontásban. Ugyanígy a realtime raytrace GI map már évekkel előtte, mert az még kevesebb erőforrást igényelt, hisz egész nagy texeleket használhattak rá. Nem is kellett pontosnak lennie. Most pontosabb, ezért élesebb, de ettől még a működése nem sokat változott, persze aki marketing anyagból tanul, annak a működés az mindegy.

    "Profi cikkiras."
    értő olvasás? az első játékról írtam. A szerinted nemlétező játékot megtalálod a YT-on

    "Erre hoztam a hardver-szoftver peldat, hogy az elso real time RT-t futtato kartyakig nem volt lehetseges olyan jatekokkal elojonni, amikben ezek az effektek futnak real time RT-vel."

    tehát megint csak a Buster féle mágikus szabály, hogy az a szabály amit épp mondasz.
    milyen érdekes, amíg fel nem világosítottalak, hogy ez egy hibrid rendszer, és ugyanúgy csalás, mint a többi, addig váltig állítottad, hogy ez a valódi raytracing. Most megint mágikus változás, most már azt állítod, hogy RTRT effect :) profi, jövő hétre eljutunk odáig, hogy csak az számít ami RTX-el készített RTRT effect, hisz olyan tényleg nem volt. Az összes többi létezett.
    Ha raytrace-t akarsz, szólj a filmeseknek, ha abból gyorsabb megközelítést, akkor nézd meg a per pixel pathtracereket, ha még gyorsabbat, akkor hibrid maradt, de annál a valódi RT-hez még a dukenukem is közelebb áll, mert az minden képpontra kiszámolja a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #615 üzenetére

    "csak épp nem arról volt szó, hogy erősebb e a HW hanem arról, hogy kellett e hozzá custom RTX modul, vagy ment e annélkül"
    Nem errol volt szo, te keverted az real time RT-t es az RTX marketinget ide es ossze.
    Arrol volt szo, hogy a megfelelo hardverek nelkul nem volt lehetseges a real time RT jatekokban. Es mivel PC-s es konzolos jatekokbol indultunk ki, illetve GPU-t hoztam peldanak, ezert errol volt szo. Nem Ray Castingrol, nem CPU-rol.

    "Aki szerint nem, az te vagy meg a többi marketing osztály áldozat"
    Folyamatosan terelsz, de ott van feketen feheren mirol volt szo.
    Azt is mondtam mar, hogy tolem johetett volna Intel ARC GPU vagy Radeon GPU 2018-ban, a lenyegen nem valtoztat, nem az RTX-rol van szo.
    Ezerszer leirtam, hogy az RTX szeriat csak azert hoztam fel, mert az volt az elso megjeleno, real time RT-t futtato kartya. Innen volt lehetseges utana jatekokban a real time RT.

    "annyira bohóckodás, hogy pont ugyanazt csinálja most az RTX modul, amit a CPU-s bohóckodás."
    Csak nem real time es nem Ray Tracing. Nem tudom miert az RTX-et emeled ki allandoan, az az RT kepes linup neve.

    "te azt állítottad van realtime raytrace játék, nem azt, hogy vannak új effektek, várom az elsőt, most már igazán linkelhetnél egyet."
    En ilyet nem allitottam, de linkelheted. Te koveteltel is "full" RT-s jatekot tolem. Akkor is irtam, hogy en ilyet nem mondtam. De ezt is leirtam tobbszor, megis allanodan terelsz.
    RT-s jatek nem egyenlo full RT-s jatekkkal.
    Aki koveti az real time RT-s topikot, tudja hogy mukodenek es mire van hasznalva a jatekokban. Te keverted ide ezt is.

    "de pont ezt állítottad, hogy csak és kizárólag raytrace a játék, ahogy azt is állítottad, hogy directx DXR modul nélkül nincs raytrace, szegény Sony erről még nem tud."
    Hazudsz. Linkeld legyszives, milyen DXR modulrol beszelsz?
    Irtam, hogy a Vulkan RT is van, nem csak DirectX-re epulo DXR. Utobbit tamogatja az osszes DVGA es az Xbox. Sony-nal mas a helyzet.

    "volt, csak nem így hívta a marketing
    A realtime GI 2007-től van, a realtime hibrid CPU raytrace 30-70 fps-el megy egy GTX480-on(2 pattanással egy komplex scenében). Ahova kellett oda berakták."
    A Ray Tracing nem marketing. Minden teruleten vilagos, legyen az foto, video vagy jatek.
    Ezek nem futottak real time GPU-n. Nem volt lehetseges. Hivatkozz a forrasaidra, interjuidra.
    Ja es meg mielott: errol volt szo, nem CPU-rol.

    "senki se kérte a GPU-t"
    Ez oke, de ha fejreallsz akkor is errol beszeltunk es ez volt a hardver-szoftver peldam amihez hozzaszoltal.
    De amugy az egesz fejlesztoi szakma kerde a GPU-t, mert elotte CPU-n real time ez a szint nem volt lehetseges. Ezert is valtottak Quadrok-ra a filmesek, ezert erkeznek az RT-s cimek, most, hogy van megfelelo hardver.
    A 2014-es GDC-s interjuban is kertek, mert limitaltak a fejlesztoket az akkori GPU-k.

    "a nintendos 1996-os, és vígan realtime megy"
    Nem megy real time, es nem GPU-n.

    "most se kapunk.
    ha meg régi, akkor ez a raytrace mód már kész volt 2011-ben
    https://hal.inria.fr/hal-00650173/document"
    Gondoltam nem, pedig az lenne a feladat, azota varunk.
    A dokumentubol:
    "We presented a novel real-time global-illumination algo-rithm using approximate voxel-based cone tracing."
    Ez nem real time Ray Tracing, hanem real time GI. Megint kevered a kettot.
    Az meg mar megint hatalmas ongol, hogy meglevo hardverre keszult, tehat alatamasztja a hardver majd szoftver allitasomat. Koszi.

    "amilyen RT-ről beszélnek az még most se létezik"
    Hat akkor miket linkelsz 2018 elottrol, ha meg most sem letezik? Teljes kaoszban vagy.
    Minden resze nem, de par generacional mar tartunk.
    Last az RTX Racer jatek, ami mar nem jon pre-baked cuccal.
    Valahonnan el kellett indulni. Ez volt 2018.

    "Mivel senkit se érdekel, hogy min fut. Te azt állítottad nincs, most meg már van, csak épp CPU-n? és az miért is baj? teljesen mindegy, hogy min fut."
    Teged nem erdekel, viszont ignoralni es terelni nem eppen jo dolog egy vitaban.
    Egyertelmu, hogy GPU-krol beszeltem. Linkeltem is. Attol hogy teged nem erdekel, nem lesz relevans, csak egyre gazabb.

    "az RTX mag még sehol sincs, simán futott bármely pc-s játékba ahova berakták."
    Aha, mar csak az a jatek hianyzik, most mar biztosan kapunk linket es nevet.
    Csak aztan a 2015 demo utan nehogy valami 2018 utani jatek kapta meg.

    "értő olvasás? az első játékról írtam. A szerinted nemlétező játékot megtalálod a YT-on"
    Erto olvasas? Mikor vontam ketsegbe a jatek letezeset? Megint terelsz es idehozol felesleges dolgokat. Ez nem real time RT.
    Fejlesztoktol valami megerosites vagy engine dokumenctacio?

    "tehát megint csak a Buster féle mágikus szabály, hogy az a szabály amit épp mondasz."
    Akkor ismetlem, aki kovette az eddigi esemenyeket az tudta eddig is, hogy az elso real time RT-t hasznalo jatekokban kulonbozo effektekre hasznaltak az RT-t.
    Nem valtozott semmilyen szabaly. Ha neked ez nem volt vilagos, akkor olvasgass a temaban.

    "amíg fel nem világosítottalak, hogy ez egy hibrid rendszer, és ugyanúgy csalás, mint a többi, addig váltig állítottad, hogy ez a valódi raytracing"
    Ilyen nem tortent. En meg most is azt allitom, ezekben a jatekokban van real time RT, 2018-ota. Semmi mas nem valtozott, csak az, hogy sorra buktad az ide keverd "erveket", jatek pelda meg nem jott.

    "Ha raytrace-t akarsz, szólj a filmeseknek"
    Te keverted ide oket, szolj nekik te. En RT-s jatekokrol beszeltem.

    "de annál a valódi RT-hez még a dukenukem is közelebb áll"
    Annal nem allhatna messzebb, mert nem RT-t hasznal, de meg Ray Castingot sem.
    De 20x-ra is felhozod a megcafolt marhasagot, mintha read-onlyba lennel.

    "Basically neither Doom nor Build use raycasting. Both draw walls by projecting the vertices of the wall onto the screen and then rendering each column of pixels across like a kind of raster technique. However, both engines use different ways to determine which walls to draw and in what order. Doom uses BSP, Duke uses a portal system."

  • Márton

    nagyúr

    válasz Busterftw #616 üzenetére

    jaj, már azt hittem megszakad a sorozat
    :B

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #616 üzenetére

    "Nem errol volt szo, te keverted az real time RT-t es az RTX marketinget ide es ossze."
    nem, pont azzal indítottam, hogy volt RTRT az RTX előtt is, te meg magyaráztad, hogy annélkül(pontosabban a DXR nélkül, ami csak egy software-es api) lehetetlen.

    "illetve GPU-t hoztam peldanak"
    én meg mondtam, hogy nem kell hozzá, és azt is, hogy nem tudod most sem, melyik része fut a realtime GI-nak GPU-n és CPU-n, és ez nem is lényeg. (előszőr CPU-n ment, utána az opencl és a cuda elterjedésével részben már GPU-n, a legvégén meg RTX-en)

    "Azt is mondtam mar, hogy tolem johetett volna Intel ARC GPU vagy Radeon GPU 2018-ban, a lenyegen nem valtoztat, nem az RTX-rol van szo."
    érdekes, eddig arról volt szó, hogy nélküle lehetetlen, komolyan, hányszor fog még ez mágikusan változni?

    "Csak nem real time es nem Ray Tracing. Nem tudom miert az RTX-et emeled ki allandoan, az az RT kepes linup neve."
    hogyne lenne az, ott a tanulmány, 4 nvidiás kamuból írkálta? raytracing cone trace-el csinálja, ott a videó. Az bizony realtime, és használták is. GTX480-on elfutott, a sugár ütközéseket meg CPU AMD phenom II-vel számolták közben.
    Szépen le van írva, azon a demón az nvidia is dolgozott, ez a fejlesztés az egyik alapja az RTX-nek, sőt a PowerVR is ebből indult ki a saját RTX magjához. A demó pedig egy játékmotorból van, konkrétan a Crytek-é, ha jól emlékszem.

    "Aki koveti az real time RT-s topikot, tudja hogy mukodenek es mire van hasznalva a jatekokban."
    aki meg fejlesztő, az jobban tudja, mint a marketingcsoport.

    "Ezek nem futottak real time GPU-n."
    senkit se érdekel, hogy min futnak, ezek realtime futnak, ott a video, ezt az nvidia-val közösen csinálták.. tehát megint őket hazudtolod meg.

    "Irtam, hogy a Vulkan RT is van,"
    én írtam, miután jót röhögtem a directx-es bohózaton, de most már igazán elárulhatod, hogy ps5-ön mi a grafikus api, mert nem kértünk devkitet, nincs most ilyen projectünk. (nem vulkan és nem directx.. sajátjuk van, ahogy a nintendonak is)

    "Ja es meg mielott: errol volt szo, nem CPU-rol."
    persze, hisz ezért mondtam, hogy már a GPU előtt volt, de csak lehurrogtál
    most meg megmutattam, hogy a GPU előtt volt, mostmár GPU kell.
    ott van az nvidia-s demo 2013-ból. GPU-n fut, ne legyenek illuzióid, használták játékokban a RTRT GI-t(nem, nem a teljes játék volt RT-s, mert olyan most sincs) és az RT-s árnyékot is 2018 előtt.

    "A 2014-es GDC-s interjuban is kertek, mert limitaltak a fejlesztoket az akkori GPU-k."
    mindig limitálják őket, nekem is jobb lenne, ha 4x olyan gyors lenne, és?
    Ezért csal mindenki, és ezért nincs még full RTRT-s játék, csak különböző csaló megközelítések.

    "Ez nem real time Ray Tracing, hanem real time GI."
    :))
    tehát megint nem érted, hogy mit olvasol. :C :C :C
    miért kevered szándékosan a prebake-elt lightmap-et a realtime RT-s GI mappal?
    aztán meg be is másolod, hogy realtime conetrace -el fut(ami az rt egy optimalizált változata) :) hátha megérted: (vigyázz, ő is a 2011-es projectre utal)
    https://www.youtube.com/watch?v=dQSzmngTbtw

    "Ez oke, de ha fejreallsz akkor is errol beszeltunk es ez volt a hardver-szoftver peldam amihez hozzaszoltal."
    ahhoz szóltam hozzá, hogy nem kötelező dedikált mag az RTRT-hez, mivel software-esen már megoldották hibrid módban, csak lassabban/rosszabb felbontásban, és ezt most is tartom.
    ahogy nem kötelező se DXR, se más api támogatás, csak egy hasznos lehetőség.

    "Valahonnan el kellett indulni. Ez volt 2018."
    :DD :)) :DDD :C
    komolyan kabaré.. szegény nvidia se tudta milyen tanulmányokat és programokat/modulokat készített előtte.. mert minden 2018-ban indult. Ezért adtak ki ~2012-ben RTRT-s GI map-ot, és ezért 2016-ban RTRT-s árnyék kiegészítőt, ami még DX11-en is futott, mert ők aztán nem értenek hozzá, nem tudták, hogy lehetetlen, nem olvasták Buster tanulmányát, ezért az idióták az nvidiánál megcsinálták a lehetetlent, az ostoba engine és játékfejlesztők meg használták is, mert ők se tudták, hogy csak 2018-tól szabad.
    2018-tól annyi változott, hogy adtak egy keretet ennek a DX és vulkan api-ban(és a PS5 saját apijában is), de előtte se volt tiltva, hogy bárki csináljon bármilyen RT-t, akár realtime, akár baked-et. Ez abban segít, hogy könnyebb hozzá illeszteni a HW-t, és a software-eseknek se kell mindig sajátot fejlesztenie. Már nem opencl, cuda vagy c++ kódot kell írni egy sugártesztre, hanem meghívhatja mondjuk a DXR-t. Ez nem kötelező, hanem csak egy lehetőség, viszont így ha van gyorsítód,akkor egyből ezt fogja használni. a DXR api nem tudom, hogy tud e fallback-et, akár cpu-ra is kiküldhetné RTX hiányában a számolást, max a játéknak vissza kéne vennie a ray-ek számát a sebesség miatt.

    "Ez nem real time RT."
    és mitől nem, mert nem tetszik a grafikája? vagy attól, hogy nem tudod, mi az az RT? RT-t kb ~1980 óta számoltatnak gépekkel, gondolod, hogy mindegyik mindig trendi csillogó villogó volt 1 millió 3szöggel 8 rétegű PBR materiálokkal?

    "De 20x-ra is felhozod a megcafolt marhasagot, mintha read-onlyba lennel."
    write onlyban(így hívják, ismét egy segítség)
    Mármint te mondod, aki már az nvidiát is cáfolja RT ügyben, csak hogy igaza legyen?

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Márton #617 üzenetére

    ugyan dehogy, hisz olyan jóóól szórakozunk.. :DDD

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #618 üzenetére

    "nem, pont azzal indítottam, hogy volt RTRT az RTX előtt is, te meg magyaráztad, hogy annélkül(pontosabban a DXR nélkül, ami csak egy software-es api) lehetetlen."
    Megfelelo GPU hardver nelkul volt lehetetlen real time RT. Ezt irtam.
    Egy szoval nem irtad az RT-t mielott en felhoztam a RT kepes GPU elobb jott mint a szoftver.

    Tessek:
    #341 "hogy a starcitizen milyen hatással van a következő generáció GPU-k fejlesztésére"
    Sehogy, ahogy egyik jatek sincs hatassal.
    Ezert is volt elobb RTX 2000 kartya, aztan jottek a jatekok RT-vel.
    Nem pedig valami konzolos AAA jatek miatt kezdett bele az Nvidia RT kepes hardvert fejleszteni. - Busterftw

    Sot #253-ban Albus_D is irta a jatekokkal kapcsolatban: "Ellenben az NV hozta az RT-t"
    Erre Dragon3000 azt irta, "RT miatt nem venne Nvidia kartyat."
    Erre sem szoltal semmit vagy voltal benn a beszelgetesben.

    De mar joval elotte is figyelmeztettek teged #252, hogy "PC-játékokról és dvga részesedésról van szó."

    Ez az elso RT-s hozzaszolasod #357-ben:
    "RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele."

    Tehat egyertelmuen GPU-ol beszeltunk es a GPU-s RT-rol. De itt meg te is azt mondtad, hogy RT-s jatekok csak az utan jottek.

    "én meg mondtam, hogy nem kell hozzá"
    En meg hoztam bizonyitekot es ebben a hsz-ben levezettem, hogy teljesen irrelavans a vita szempontjabol. GPU kellett ahhoz, hogy jojjenek az RT-s jatekok.

    "érdekes, eddig arról volt szó, hogy nélküle lehetetlen, komolyan, hányszor fog még ez mágikusan változni?"
    Nem valtozott soha. Te ragadtad ki az RTX-et, hogy az csak marketing.
    En az RTX-et irtam, mert az a hardware linup tette lehetsegesse eloszor.
    Ez nem jelenti azt, hogy csak RTX-en futhat a real time RT. Ez egy szeria neve, semmi mas.
    Nem valtozott semmi magikusan

    "hogyne lenne az, ott a tanulmány, 4 nvidiás kamuból írkálta? raytracing cone trace-el csinálja, ott a videó."
    Nem kamuzik, csak a ketto nem ugyanaz.
    "Cone Tracing is an approximation of Ray tracing. It takes a LOT of shortcuts. It is not as "accurate" as raytracing"
    "Cone tracing is a faster way to do semi-shiny surfaces. With raytracing you have to trace many rays, each at a slightly different reflection angle, and average them together to get the same sort of effect. Raytracing is good for mirror-like surfaces while cone tracing is much faster for everything that's semi-shiny because you just march a ray through increasing mipmap LOD levels."

    "Az bizony realtime, és használták is. GTX480-on elfutott, a sugár ütközéseket meg CPU AMD phenom II-vel számolták közben."
    Nem, de erre is csak annyit irok: tehat hardver volt elobb majd a szoftver.

    "aki meg fejlesztő, az jobban tudja, mint a marketingcsoport."
    Tudom, ezert linkeltel te is fejlesztoket es ok ugyanazt mondtak amit en.
    Ideztem is oket. A jatek fejlesztok is tudtak, hogy 2018 utan vegre johetnek a real time RT-s jatekok. Jottek is.

    "senkit se érdekel, hogy min futnak"
    Teged nem erdekel, mi nem beszeltunk masrol. Olvass fentebb mirol volt szo, hsz-re pontosan sorbaraktam, ha mar 10x-re nem sikerult legalabb visszaolvasni mirol volt szo.

    "persze, hisz ezért mondtam, hogy már a GPU előtt volt, de csak lehurrogtál"
    Oke, csak nem errol volt szo. Refer above. Te akartad az elso GPU real time RT-s jatekokat CPU-s RT-vel bizonyitani, feleslegesen.

    "én írtam, miután jót röhögtem a directx-es bohózaton"
    Mi volt a bohozat? A Playstation az egyetlen ami sajat API-t hasznal, de az meg 2020-ban jelent meg, addig a DXR es Vulkan RT volt. A DXR a nagy tobbseg a mai napig, legfokeppen PC-s jatekokon, amirol szo volt.

    "mindig limitálják őket, nekem is jobb lenne, ha 4x olyan gyors lenne, és?
    Ezért csal mindenki, és ezért nincs még full RTRT-s játék, csak különböző csaló megközelítések."
    Persze, de ez nem az jelenti, hogy 2018 elott volt real time RT-t hasznalo jatek.
    Ettol meg lehetnek limitaltak most is, es azok is. De a real time RT-s jatekok 2018 utan mar elindulhattak.

    "tehát megint nem érted, hogy mit olvasol"
    Dehogynem, tobb forrasbol is beideztem, hogy a GI nem egyenlo a RayTracinggel.
    Real time GI lehetseges RT nelkul is. Tehat a ketto nem ugyanaz.

    "vigyázz, ő is a 2011-es projectre utal"
    Jaj es Steamen talalom a jatekot az EA vagy Ubisoft gondozasaban?
    Gondoltam.

    "ahhoz szóltam hozzá, hogy nem kötelező dedikált mag az RTRT-hez, mivel software-esen már megoldották hibrid módban, csak lassabban/rosszabb felbontásban"
    Megoldottak hibrid modban, csak nem real time. A kulonbseget az uj hardverek hoztak, hogy ugyan hibrid modban, de az RT real time fut. Ez nem volt lehetseges elotte.

    "szegény nvidia se tudta milyen tanulmányokat és programokat/modulokat készített előtte .. mert minden 2018-ban indult."
    Nah, milyen real time RT-s jatekokat keszitett elotte az Nvidia? Vegre lesz egy link?

    "az ostoba engine és játékfejlesztők meg használták is, mert ők se tudták, hogy csak 2018-tól szabad"
    Szabad volt, csak nem volt lehetseges. A 2014-es interjuk alapjan a RayTracing volt a nirvana/utopia, egyertelmuen ez a kovetkezo lepcso, akkor miert nem csinaltak meg a jatekokat ezen hardverek elott? Mert nem volt lehetseges real time futtatni otthon aPC-n.

    "és mitől nem, mert nem tetszik a grafikája?"
    Nem, azert mert nem real time fut a RT es nem GPU-n. Rossz a pelda.

    "Mármint te mondod, aki már az nvidiát is cáfolja RT ügyben, csak hogy igaza legyen?"
    Ez nem nagyon tortent meg, egyik altalad linkelt dokumentacio, jatek fejleszto interju es CPU-s jatek szerint sem.

    De legalabb a hsz elejen levo visszatekintes alapjan eldolt a vita.
    Linket azota sem kaptunk jatekra, egy cafolatot sem, csak masra terelest arrol amirol az elejen szo volt. Most mar az is ott van feketen-feheren, idorendben.

    A kedvencem ez toled, a hosszu vita elottrol:
    "RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce

  • PCProfessor

    aktív tag

    válasz Busterftw #620 üzenetére

    A kedvencem ez toled, a hosszu vita elottrol:
    "RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce

    Ez így igaz, a kutyát sem érdekelte addig.

    Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #620 üzenetére

    "Megfelelo GPU hardver nelkul volt lehetetlen real time RT. Ezt irtam"
    tehát meghazudtolod az nvidiát, és a komplett szakmát, amihez nem értesz.
    Én se oktatok ki egy statikust, hogy hogy kell gerendát méretezni.

    "Tehat egyertelmuen GPU-ol beszeltunk es a GPU-s RT-rol. De itt meg te is azt mondtad, hogy RT-s jatekok csak az utan jottek."
    a számodra RT játékok, mivel minden héten újradefiniálod, mi számított épp RT-nek.

    "Tehat egyertelmuen GPU-ol beszeltunk es a GPU-s RT-rol."
    Leírtam már az elején, nem a HW volt előbb, hanem a software, ezt próbáltad görcsösen megcáfoglni az RT-vel, én meg elmagyaráztam, hogy te amit RT-nek hiszel, azt már 10 éve használják, RT-t renderelnek vagy 30 éve, valódi perpixel meg nincs, csak ha csokorba kötsz pár kw-nyi HW-t, és még egy jó darabig nem is lesz, mert felesleges ostobaság az nvidia szerint is, de csak erőlködsz.

    "Erre sem szoltal semmit vagy voltal benn a beszelgetesben."
    mert kellett volna még egy frontot nyitni a másik fanatikus haveroddal, akivel karöltve trollkodtok minden AMD-s topicban.

    "GPU kellett ahhoz, hogy jojjenek az RT-s jatekok."
    nem kellett, most se kell.. az első GPU jóval a 3d-s gyorsítók után jelent meg, ráadásul ez csak egy elnevezés, amit maga az nvidia talált ki. Annyit tesz, hogy már nem csak a 3d-t és 2d-t gyorsította, hanem rászerelték a video kimenetet, és ezt elnevezték GPU-nak. Hívhatták volna bármi másnak. Nem kötelező a számítógépbe, nincs is mindegyikben. A software-ek futtatásához és megjelenítéséhez sem kötelező, így nem feltétele se a 3d-nek, se az RT-nek.

    "Nem kamuzik, csak a ketto nem ugyanaz."
    :)) még mindig nem tudod mit is csinál az RT mag, igaz?... sebaj.

    "Nem, de erre is csak annyit irok: tehat hardver volt elobb majd a szoftver."
    ami természetesen ugyanolyan értelmetlenség, mint az összes többi amit eddig összehordtál.

    "En az RTX-et irtam, mert az a hardware linup tette lehetsegesse eloszor."
    ami az nvidia szerint nem így van, hisz kiadták 2016-ban a RT-s árnyék modult, 2013-ban demózták az RTRT, és 2011-ben már futott a crytek-es RTRT-s bevilágítás, 96-ban ott volt a nintendos RT játék, de mehetünk még visszafele, mert a gyökerei még régebbiek.

    "Mi volt a bohozat? A Playstation az egyetlen ami sajat API-t hasznal, "
    :))
    komolyan, ha nem értesz hozzá, de ennyire nem, akkor miért?
    már annyira se tudlak komolyan venni, mint az elején, azt hittem legalább minimálisan, érintőlegesen van valami rálátásod az iparra.

    "addig a DXR es Vulkan RT volt. "
    nem, csak te ezt a kettőt ismered, még pc-n is több van.

    "Persze, de ez nem az jelenti, hogy 2018 elott volt real time RT-t hasznalo jatek.
    Ettol meg lehetnek limitaltak most is, es azok is. De a real time RT-s jatekok 2018 utan mar elindulhattak."
    tehát az nvidia hazudik, jó tudni.

    "Jaj es Steamen talalom a jatekot az EA vagy Ubisoft gondozasaban?"
    igen, bármelyikben, ahol nem fix fények voltak realtime GI-al, ott jó eséllyel találkozhattál vele.
    Amennyiben érdekel, hogy melyikben mit használtak, keresd meg őket, biztos el fogják árulni. :DDD Ha ott vagy, a cocacola receptet is kérd már el létszives.
    (kb 2004 körül még dolgoztam az EA által később felvásárolt RenderWare engine-el, akkor még nem tudta, hátha ez segít így az induláshoz)

    "Megoldottak hibrid modban, csak nem real time. A kulonbseget az uj hardverek hoztak, hogy ugyan hibrid modban, de az RT real time fut. Ez nem volt lehetseges elotte."
    Tehát a realtime GI nem realtime, ezt is megtudhattuk, és ezekszerint az nvidia realtime RT shadow kódja is statikus árnyékot számolt... ez lassan jobb, mint egy kabaré :DD

    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce

    igen, az nvidia olyan játékokba is beleerőltette, ahova nem lett volna rá szükség. Ahova meg volt, ott eddig is használták, de a marketing nagy úr. Így mindenki rohant RTX-es kártyát venni, aztán rájöttek, hogy nem dob túl sokat, ha eredetileg is realtime GI-al voltak a fények, ezért rondítottak is pár játékot, ami RTX nélkül szándékosan sz*rul lett fényelve, erre az egyik legszebb példa talán a METRO.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz PCProfessor #621 üzenetére

    fény és árnyék is volt, hogy valmiféle sugárkövetéssel ment, nem volt külön reklám hozzá, már csak azért sem, mert ez általában nem publikus, hogy mit hogy oldottak meg. Vicces is lenne, ha a frostbite, vagy a RED engine forráskódja publikus lenne, hogy nesze, így kell battlefield féle fényelést csinálni.

    Aki szakmai szemmel nézte a játékokat, próbálta kitalálni a trükköket, hogy na azt így most hogy hogy ez így ilyen gyors és szép és hogy csillan. Néha a túlmozgásosabb fejlesztők tettek ki leírást, hogy mit hogy oldottak meg, de ez a szakmán belül maradt, sohasem volt marketing termék.

    Az RTX-nél ez megváltozott, mert ott reklámozni kellett, hogy támogatva van.
    Ezt megpróbálta az nvidia a physX-nél is, de ott ez nem jött be, tehát közel se volt biztos, hogy ez be fog, de a konzolgyártóknak kapóra jött az nvidia által már bereklámozott új varázsszó, így felültek a hype vonatra. Így nem kellett új varázsszavakat megtanítani a vásárlóknak, az úgy is külön macera.
    Semmi más nincs itt se, mint egy új sampon/joghurt reklámban, kiragadnak egy szót, aztán a végletekig leegyszerűsítik a marketingesek, és vannak akik vevők rá.. mintha az előző joghurtba nem lett volna probiotikum.

    igazatok van, egy X-et utána dobhattam volna az RT után.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #622 üzenetére

    "tehát meghazudtolod az nvidiát, és a komplett szakmát, amihez nem értesz."
    A kartyak bejelelentesekor es azutan is ezt mondta az Nvidia. Addig nem volt lehetseges a real time RT-s jatek GPU-m. De ugyanezt mondta a "szakma" akiket te linkeltel es az osszes errol szolo cikk, ez az egesz 2018 utan kezdotott.
    En nem oktatok ki semmit, epp azt mondom amit ok is allitanak es ahogy tortent.

    "a számodra RT játékok, mivel minden héten újradefiniálod, mi számított épp RT-nek."
    Meg mindenki szamara RT jatekok. A media, a fejlesztok es hardver gyartok szerinti RT.
    En real time RT-rol beszeltem GPU-n. Ujradefinialni te probaltad olyan terelesekkel, hogy idehoztal CPU-s Ray Castingot meg Cone Tracinget, Global Illuminationt probaltad real time RT-nek eladni. En vegig egy dologrol beszeltem.

    "Leírtam már az elején, nem a HW volt előbb, hanem a software"
    Csak nem a RayTracing temaban. Akkor meg a konzolokrol es jatekfejlesztesekrol beszeltel, hogy az el nem keszilt jatekok hogy befolyasoljak a kovetkezo konzol generaciot, ami persze nincs igy (hiszen true next gen jatekok csak a konzolok megjelenese utan jonnek evekkel) es hogy nincs exkluziv PC jatek, amit persze szinten megcafoltunk, mert hatalmas marhasag (Star Citizen).

    "ezt próbáltad görcsösen megcáfoglni az RT-vel"
    Nem kellett gorcsosen, egyertelmu hogy a real time RT-s jatekok csak a 2018 utan megjeleno GPU-k miatt volt lehetseges.

    "azt már 10 éve használják, RT-t renderelnek vagy 30 éve"
    Igen sokszor probaltad nekunk megmagyarazni az RT fogalmat, csak koze nem volt a vitahoz, mert annak letezeset senki nem kerdojelezte meg. Neked az lett volna a feladatod, hogy real time RT-s jatekot mutass be 2018 elottrol ami GPUn fut. Kaptunk minden mast, filmeket meg Githubos projekteket, csak peldat nem.

    "csak ha csokorba kötsz pár kw-nyi HW-t"
    Az RTX Quadrok utan ez mar nem kotelezo (az egyik filmes peldadban 288 CPU renderelt nem tudom hany oran at, amit kivaltottak par Quadroval) illetve otthon barkinek elerheto 2018 ota eros GPU, amivel futtathatoak a real time RT-s jatekok.
    Tehat nem, nem kell par KW-nyi hardver. A 4090 se fogyaszt ennyit, 450W megall.

    "az első GPU jóval a 3d-s gyorsítók után jelent meg"
    Es ez miben cafolja meg azt a tenyt, hogy eros GPU kellett a real time RT futtatasahoz jatekokban? Sehogy. Megint csak terelsz.

    "Nem kötelező a számítógépbe, nincs is mindegyikben."
    Persze hogy nem kotelezo, ha nem akarsz real time RT-s jatekokkal jatszani PC-n.

    "még mindig nem tudod mit is csinál az RT mag, igaz?... sebaj."
    Meg mindig nem hiszed el, hogy a Ray Tracing es a Cone Tracing nem ugyanaz? ... sebaj.
    Nem kell am nekem hinned, tobb forrasbol van idezve, persze megprobalhatod cafolni, tereles helyett.

    "ami természetesen ugyanolyan értelmetlenség, mint az összes többi amit eddig összehordtál."
    Ertelmetlen akkor lenne, ha hoztal volna 2018 elottrol real time RT-s jatekot amig GPU-n fut.
    Addig ez teny.
    Osszehordtam, olyasmikre gondolsz mint a filmek, RayCasting es mas irrelevans dolgok idekeverese? Az te voltal. En egy darab *random PC jatek store* linket kertem 2018 elottrol.
    Nem kaptunk, csak meseket es terelest.

    "ami az nvidia szerint nem így van, hisz kiadták 2016-ban a RT-s árnyék modult, 2013-ban demózták az RTRT"
    Ami hardveren futott. Ezekrol a jatekokrol kaphatok linket? Steam jobb lenne de van mindenhez regem. Megegyszer, en elhiszem hogy letezett RT 2018 elott, csak nem errol van szo.

    "komolyan, ha nem értesz hozzá, de ennyire nem, akkor miért?"
    Ebben mi nem igaz? A PC-n levo 3 hardvergyarto DXR-t hasznal, az Xbox is (majd a Vulkan RT is tamogatva volt) a kivetel a Sony, nekik sajat API van RT-re.

    "nem, csak te ezt a kettőt ismered, még pc-n is több van"
    Az RT-s jatekok ezt a kettot hasznaljak tobbsegeben. Azt hittem legalább minimálisan, érintőlegesen van valami rálátásod az iparra.

    "tehát az nvidia hazudik, jó tudni."
    Nem hazudik, az elso real time RT-t kepes kartyak bejelentese ota az Nvida es a fejlesztok is ezt mondjak.

    "igen, bármelyikben, ahol nem fix fények voltak realtime GI-al, ott jó eséllyel találkozhattál vele."
    Real time GI nem egyenlo real time RayTracinggel. Szoval sajnos ezekkel csak 2018 utan lehetett talalkozni. Erdekes hogy linkelni nem tudtal most sem, csak terelsz hogy keressem meg en, amit te allitottal hogy letezik.

    "kb 2004 körül még dolgoztam az EA által később felvásárolt RenderWare engine-el"
    Megneztem az ezzel keszult jatekok listajat: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_RenderWare_games
    Ezekben egyikben sincs real time Ray Tracing GPU-n, de szerintem meg CPU-s sem.

    "Tehát a realtime GI nem realtime, ezt is megtudhattuk"
    A real time GI real time, de nem real time RayTracing. Mar tobbszor is leirtam, de ujfent csak terelsz. Egy szoval nem irtam, hogy a real time GI nem real time.

    "ez lassan jobb, mint egy kabaré"
    A legjobb az lenne ha lenne egy pelda 2018 elotti real time RT-t hasznalo jatekra GPU-n.
    De igen a kabared sem rossz, el vagyunk.

    "igen, az nvidia olyan játékokba is beleerőltette, ahova nem lett volna rá szükség."
    Na vegre egyetertesz es bevallod, hogy elotte nem volt real time RT-s jatek GPU-n, ahhoz kellettek a hardverek elobb.
    Ha mar mindenki lathatja, hogy te is ezt mondtad elotte.

    "Ahova meg volt, ott eddig is használták, de a marketing nagy úr. ""
    Ahova meg volt, az nem volt real time RT GPU-n.
    Hasznaltak a tereleseid alanyait, CPU-n: RC, CT esatobbi.

    "fény és árnyék is volt, hogy valmiféle sugárkövetéssel ment,"
    Igen valamifele trukkozesek es mas technikak voltak, csak nem Ray Tracing real time.
    Arra 2018 utani hardverekre varni kellett.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #624 üzenetére

    "En real time RT-rol beszeltem GPU-n."
    nem, te realtime RT-ről beszéltél RTX-en, ami most sem lehetséges normális sebességgel, és mivel nem értesz hozzá, lelkesen hangoztatsz egy marketinganyagot. Mihelyst kidobják a raszterizálót, igazad lesz. Nem dobták ki, tehát nincs igazad, nincs full RT, csak hibrid van.

    "Igen sokszor probaltad nekunk megmagyarazni az RT fogalmat, csak koze nem volt a vitahoz"
    persze, hisz azt se érted, amiről vitatkozunk.. így aztán valótlanságokat állítasz, mint a directX-el működő playstation. Azért kaptál filmeseket, mert ők használnak RT-t, más nem, és még mindig nem érted, hogy az RTX az egy egyszerű matematikai műveletet csinál, amit bármire használhatsz, de attól nem lesz full RTRT-s a játék, hogy azt használod. Még mindig ott tartunk, hogy Buster világában mindig más az értelmezése az RT-nek, válassz már egyet, mert az nem választás, hogy az az RT, ami DXR-t használ, vagy az ami kettőt pattan (ugye itt siklottál ki a dukenukemmel), vagy az az RT ami RTX-et használ, mert ez se igaz.

    "Csak nem a RayTracing temaban."
    csak de, kb 1970 óta, már az amiga 1000-ret 1987-ben is egy animált RT-s demóval mutatták be, ami szerinted nem létezett. Utána azt megcsinálták realtime-ba is, és még 2000-ben se vagyunk. A játéknak meg ott akkor a nintendos cucc, ami szerinted azért nem RT, mert nem tetszik neked a grafikája.

    "hogy nincs exkluziv PC jatek"
    ismét hazugság, sohase állítottam, hogy nincs excluzív pc-s játék,. Azt állítottam, a fejlesztők kb 99%-ának a konzol az elsődleges piac, és ha megnézed az eladásokat, rájössz, hogy az engine fejlesztések az esetek jó részében az aktuális és jövőbeli konzolgenerációhoz igazodnak.
    A starcitizen nem azért nincs konzolon, mert nem akarnák rá kitenni, hanem az üzleti model(hogy gyűjtöm a pénzt, aztán majd valami lesz), nem elfogadható se az MS-nek, se a Sonynak, se a Nintendónak. Konzolra nem vihetsz ki (jobb esetben), egy félkész játékot, ami talán majd 1x működni fog.

    "egyertelmu hogy a real time RT-s jatekok csak a 2018 utan megjeleno GPU-k miatt volt lehetseges."
    mutathatnál most már egyet legalább, ami RT, és nem raszterizálóval renderel, mert eddig olyat még nem láttam az általam linkelteken kívül.

    "Az RTX Quadrok utan ez mar nem kotelezo "
    Egy egyszerű RT-s jelenetet kb 3-4 FPS-el mozgat meg a 3090ti, ez így nem lesz túl nagy játékélmény egy openword game-ben. Nem, a quadro sem fog neked ebben túl sokat segíteni.
    Akinek volt quadro-ja, az tudja, hogy a játékok lassabbak rajtuk, mint a gamer csúcskártyákon, az A6000 egy 3080ti-t se tud lenyomni, nemhogy a 3090ti-t, nem is erre tervezték. RT-ben se tud annyit, mint a 3090ti, a jóval alacsonyabb órajel miatt.
    Igen, ha mondjuk beraksz 8-at egy gépbe, akkor már megmozdul a dolog, de ki mondta, hogy nem így van? Vagy most burkoltan azt akarod elismerni, hogy realtimeRT csak 8 GPU-s workstation-on megy? Vagy hogy a filmesek is hülyék, hisz nem hallottak a buster féle RT-ről, ami minden játékban ott van, csak ők pancserek, és ilyesmire költik a pénzüket?

    még mindig nem értem miért erőlködsz. Ez is egy szakma, én se mondom meg egy építésznek, hogy statikailag hova tegyen betonkoszorút és betonoszlopot.

    "Es ez miben cafolja meg azt a tenyt, hogy eros GPU kellett a real time RT futtatasahoz jatekokban?"
    nem kell hozzá GPU, eddig se kellett.. 3 hete még kötelező volt hozzá az RTX, 2 hete még azt adtad elő, hogy kötelező hozzá a DXR, most már kötelező a GPU? haladunk, talán még egy hét, és megérted, de még mindig ott tartunk, hogy 2018 előtt nem létezett az, ami kb 50 éve a számítógépes vizualizáció szerves része.

    "Meg mindig nem hiszed el, hogy a Ray Tracing es a Cone Tracing nem ugyanaz? ... sebaj.
    Nem kell am nekem hinned, tobb forrasbol van idezve, persze megprobalhatod cafolni, tereles helyett."
    még mindig nem értesz a szakmához, de hihetetlen nagy mellénnyel állítasz valótlanságokat.
    Itt csak te terelsz, aki szerint csak az az RT, ami az RTX marketinganyagában szerepel, semmi más.

    "Ertelmetlen akkor lenne, ha hoztal volna 2018 elottrol real time RT-s jatekot amig GPU-n fut."
    kb 2000 óta a legtöbb játék GPU-n fut, tehát volt bőven, ha hibridről beszélünk. A nintendo-ba szerintem SOC volt, és most kizártad a GPU-s feltétellel az összes jelenlegi konzolgenerációt is, mert azokban bizony nincs dedikált GPU, csak egy SOC(aminek persze van egy része, ami a grafikáért felel, ahogy minden gépben), még külön grafikus memória sincs benne.

    "Nem hazudik, az elso real time RT-t kepes kartyak bejelentese ota az Nvida es a fejlesztok is ezt mondjak."
    tehát kiadják 2016-ban a realtime RTs árnyék modult, és utána azt hazudják, hogy 2018-ig nem volt lehetséges? Megint kevered a marketinget a tényekkel. Szegény nvidia.. DXR-es kártyának írja a 1060-at is:
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-gtx-dxr-ray-tracing-available-now/
    és még mindig ott tartunk, hogy DXR fut ezeken a kártyákon, nem az, hogy előtte használtak e rajta RT-t, vagy hasonlót egy játék effektjeként vagy sem. A DXR csak egy software, bármely engine fejlesztő megírhatta a saját trükkjét.

    "Ahova meg volt, az nem volt real time RT GPU-n.
    Hasznaltak a tereleseid alanyait, CPU-n: RC, CT esatobbi."
    Még mindig várom az első realtimeRT-s játékot ami nem hibrid és valós RT.
    Az RTX hw nem raytracet számol, csak 1-2 egyszerű matematikai feladatot old meg, ezt a fejlesztő bármire használhatja, CT-re, PT-re, RT-re, ST-re, amire csak akarja. Mivel a marketingesek erre az egész masszára rálökték, hogy ez RT, ezért vagy most összezavarodva.
    Pontosan le van írva, hogy csak a bejárást és egy sík/sugár metszéspontot számol az RTX, ez egy pontosan ugyanolyan gyorsító, mint régen a 3d gyorsító volt. Gyorsabb lett tőle a quake? igen. Kötelező volt hozzá? hát nem.

    "Igen valamifele trukkozesek es mas technikak voltak, csak nem Ray Tracing real time.
    Arra 2018 utani hardverekre varni kellett."
    Már itt lenne az ideje, hogy mutass egy játékot, nagyon kíváncsi vagyok, ahol a pixeleket RealtimeRT-vel határozzák meg, és nem a raszterizáló. A lehetőség még mindig adott, mert eddig egyet se mutattál. Még jó, hogy az általad istenített DXR api bejelentése is így kezdődik:
    "3D Graphics is a Lie"
    Ugyanis pont erről szól a számítógépes (realtime) grafika, trükkökről, nem fogsz találni olyat, ami realtime RT-t perpixel számol, mert nem éri meg, annyira játszhatatlan vagy csúnya lenne a játék a jelenlegi játékokhoz képest.
    Gyorsabb lett az RTX-től a sugárkövetés? hát persze, kellett hozzá? nem. Gyorsabb lett a GPU-tól a 3d render? igen, kellett hozzá? nem.
    Az a baj, azt hiszed a trükköktől valami más lesz, pedig pont ez a lényege az mp3-nak, az összes video codec-nek(a RAW-on kívül), a jpeg-nek, és megannyi másnak. Úgy néz ki, mintha, úgy hallatszik, mintha. Holott mindegyik csal, köszöntelek a valóságban. A cél nem az, hogy teljesen mindent kiszámoljanak, hanem az, hogy ne vedd észre a csalást.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #625 üzenetére

    "nem, te realtime RT-ről beszéltél RTX-en, ami most sem lehetséges normális sebességgel, és mivel nem értesz hozzá, lelkesen hangoztatsz egy marketinganyagot. Mihelyst kidobják a raszterizálót, igazad lesz. Nem dobták ki, tehát nincs igazad, nincs full RT, csak hibrid van."
    Nem en az RTX-et hoztam fel elso peldanak, de amugy teljesen mindegy, mert a 2018 utani Radeonok es most az Intel GPU-k is ugyanazt a real time RT-t tettek/teszik lehetove a jatekokban, mint az RTX sorozat.
    A "full RT-t" is te keverted ide. Irtam mar, hogy aki ert hozza annak teljesen vilagos, hogy az elso real time RT-t futtato jatekok hibrid modszert alkalmaztak. En egy szoval nem irtam full RT-rol, de ujra, linkelheted. Real time RT GPU-n nem volt lehetseges normalisan futtani jatekokban. Teljesen irrelevans, hogy hibrid vagy nem, mert ami RT-van a jatekban az 2018 utan eloszor tenyleg real time. En ezt mondtam.

    "így aztán valótlanságokat állítasz, mint a directX-el működő playstation."
    Hazudni te hazudsz, mert ott van a hsz-emben, hogy a Sony sajat API-t hasznal.
    Ettol fuggetlenul az RDNA2 hardver miatt mas konfiguracioban tamogathatna DirectX-et is.

    "Azért kaptál filmeseket, mert ők használnak RT-t"
    Azert kaptunk filmeseket, mert ez volt az egyik keserves terelesed egyike, ha mar real time RT-s jatekra 2018 elott nem sikerult azota se linket kapni.
    A tereles masik resze meg az volt a filmes peldaval, hogy az RT letezeset bizonygattad, amit senki nem vont ketsegbe.

    "még mindig nem érted, hogy az RTX az egy egyszerű matematikai műveletet csinál, amit bármire használhatsz, de attól nem lesz full RTRT-s a játék, hogy azt használod."
    Meg mindig nem erted, hogy az RTX az egy hardver linup neve es ez volt az elso pelda amin a real time RT-s jatekok kepesek voltak futni elfogadhato sebesseggel.
    Nem, nem az egesz jatek, hanem a jatek azon resze, ami most real time RT-vel van, mielott megint kiforgatod, mert en aztan sehol nem irtam "full RT-s" jatekot, ezt is te hoztad ide.
    RTX nem egyenlo RT.

    "ugye itt siklottál ki a dukenukemmel"
    Kisiklani te siklottal ki, mert a dukenukemben nem RT van hanem RayCasting, es foleg nem real time RT. De arrol sem tehetek, hogy itt a nagy kioktatasok kozepette elsiklottal sokszor afelett a bizonyitek felett, hogy a RayCasting nem egyenlo RayTracinggel.

    "animált RT-s demóval mutatták be, ami szerinted nem létezett."
    Hazugsag, ujra. Senki, ahogy en sem tagadtam az RT letezeset. Ezt a te agymenesed szulte, ujabb tereles.
    Az animalt RT-s demo nem 2018 elott megjelent jatek, ami real time RT-t hasznal GPU-n a jatekokban.

    "A játéknak meg ott akkor a nintendos cucc, ami szerinted azért nem RT, mert nem tetszik neked a grafikája."
    A Nintendos cucc nem real time RT es nem GPU-n fut. Folyamatosan terelsz.
    Most majd jon megint 10x-re, hogy "teljesen mindegy min fut", amit szinten mar alatamasztottam, hogy nem mindegy min fut, mert nem arrol volt szo.

    "ismét hazugság, sohase állítottam, hogy nincs excluzív pc-s játék",
    Hazudni te hazudsz, nem tudom miert kell leegetni magadat mindenki elott:
    #320 makkmarce
    "Nincs konzoltól független AAA játék."

    Szoval de, allitottad es rogton meg is lett cafolva PC exkluziv jatekokkal.
    Milyen erdekes es nem ugy bizonyitottam, hogy hoztam a filmes peldakat meg sulis projektekkel.

    "mutathatnál most már egyet legalább, ami RT, és nem raszterizálóval renderel, mert eddig olyat még nem láttam az általam linkelteken kívül."
    Van tobb tucat olyan jatek, amiben real time RT fut GPU-n. Segitek, ezek 2018 utan jelentek meg es jelennek meg a mai napig.
    A "full RT-s" jatekokat te keverted ide, senki nem beszelt rola, hozz erre te peldat,

    "Vagy hogy a filmesek is hülyék, hisz nem hallottak a buster féle RT-ről"
    Ez a szakma altal hasznalt RT. Ez a hardvergyartok es a jatek fejlesztok altal hasznalt RT.
    A filmesekrol te beszeltel, en nem, szolj nekik te.
    De linkeltem mar nem kell nekik szolni, hiszen sokan RTX kartyakkal dolgoznak a filmes szakmaban, amiota ez valosagga valt 2018 utan. Azelott szoptak CPU farmokon.

    "Ez is egy szakma, én se mondom meg egy építésznek, hogy statikailag hova tegyen betonkoszorút és betonoszlopot."
    En sem mondom meg mit hasznaljanak, csupan azt mondom, hogy ezt hasznaljak.
    Van erre ezer netes forras.

    "nem kell hozzá GPU, eddig se kellett.."
    Ray Casting meg a tobbi teljesen mas dologhoz nem is kellett, real time RT-t futtatni jatekokban viszont kellett. Maskulonben mar hoztal volna konkret jatekot amin real time RT-s implementacio futott GPU-n. 2017-es cim is jo lett volna, nem hogy 50 evvel ezelotti.

    "még mindig nem értesz a szakmához, de hihetetlen nagy mellénnyel állítasz valótlanságokat.
    Itt csak te terelsz, aki szerint csak az az RT, ami az RTX marketinganyagában szerepel, semmi más."
    A szakirodalom amit linkeltem allitja, hogy a Ray Tracing es a Cone Tracing nem ugyanaz.
    Tehat a szakma allit valotlansagokat? Erre tudsz hozni forrast?
    Az RT az RT. A mukodes es az elv ugyanaz jatekokban es filmekben. A real time RT hasznalata jatekokban pedig 2018 utan volt lehetseges.

    "kb 2000 óta a legtöbb játék GPU-n fut, tehát volt bőven, ha hibridről beszélünk."
    Igen, csak nincs bennuk real time RT-s effekt. Szep tereles.

    "tehát kiadják 2016-ban a realtime RTs árnyék modult, és utána azt hazudják, hogy 2018-ig nem volt lehetséges?"
    Ezt direkt csinalod? 2018-elott nem volt lehetseges real time RT-s jateko GPU-n.
    A 2016 real time RT-s modul az megjelent jatek? Az Nvidia nem hazudott semmit, csak te terelsz folyamatosan.

    "Szegény nvidia.. DXR-es kártyának írja a 1060-at is:"
    Es? Jott erre a GPU-ra 2018 elott real time RT-t hasznalo jatek?
    Nem.

    "Még mindig várom az első realtimeRT-s játékot ami nem hibrid és valós RT."
    Akkor linkeld, mert te hoztad ide a "full RT-s jatekot", amirol senki nem beszelt.
    Tobbszor irtam fentebb, hogy real time RT-t hasznalo jatekrol van szo.
    De ha full RT jatekot akarsz akkor varj a Racer RTX jatekra, lesz belole demo is.
    Milyen erdekes, ahhoz is elobb a hardvernek kellett megjelennie.
    "This demo utilises DLSS 3.0 (with Frame Generation), and full ray tracing."

    "Már itt lenne az ideje, hogy mutass egy játékot, nagyon kíváncsi vagyok, ahol a pixeleket RealtimeRT-vel határozzák meg, és nem a raszterizáló. A lehetőség még mindig adott, mert eddig egyet se mutattál."
    Errol en nem beszeltem, szoval mutass te. De inkabb az a 2018 elotti real time RT-t hasznalo jatekot kellene keresgelni, mert kezd szamodra eleg ego lenni a nyilvanvalo link hianya.

    En nem tudom mit erolkodsz ezek utan:
    #313 makkmarce
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van"

    Meg a masik kedvencem:
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #626 üzenetére

    "A "full RT-t" is te keverted ide. Irtam mar, hogy aki ert hozza annak teljesen vilagos, hogy az elso real time RT-t futtato jatekok hibrid modszert alkalmaztak."
    a hibrid létezéséről se tudtál , míg nem írtam, ahogy váltig állítottad, hogy márpedig 2018-ra varázsütésre lett RT, holott előtte is volt.

    " Teljesen irrelevans, hogy hibrid vagy nem, mert ami RT-van a jatekban az 2018 utan eloszor tenyleg real time. En ezt mondtam."
    tehát akkor dukenukem az első, okés, vagy most jön a magyarázat, hogy a dukenukem nem realtime-ba futott?

    "Hazudni te hazudsz, mert ott van a hsz-emben, hogy a Sony sajat API-t hasznal."
    komolyan kabaré :))
    "Persze jott meg Radeon Rays meg az Intel megoldasa, de maguk a jatekok meg annyira nem tamogatjak. Szoval a megjelent jatekok tobbsege DXR alapu, de abban igazad van elerheto a Vulkan RT is mar parban. Ha jol tudom az Xbox tamogat DXR-t, szerintem a PS5 is mert ott is RDNA 2 van, de Vulkan RT-t 100%."
    :))

    "RT-s jatekra 2018 elott nem sikerult azota se linket kapni."
    dukenukem, beírod googleba, örülsz.
    Bármely játék, ami realtime GI map-et használ valamelyik RT megközelítéssel kb 2010 óta, hibridre jó példa.
    Bármely játék amelyik programozója megírta magának az effectet amire épp szüksége volt, de beugorhatsz az EA-hoz, vagy az UBI-hoz, Rockstarhoz, Crytek-hez, hogy ugyan dobják már át a komplett engine-t forráskóddal, mit hogy oldottak meg.

    Dukenukem engine leírás:
    "A misconception about Build is that it is a raycaster. It is not. At least most of the time. Vertices are projected first in player space and then a column/distance from POV are generated. There is an exception when sloped floors/ceiling are detected in a sector. In that case the engine uses raytracing with optimized floating-point ASM routines to find walls boundaries."
    https://fabiensanglard.net/duke3d/build_engine_internals.php

    "A Nintendos cucc nem real time RT es nem GPU-n fut."
    tehát ha az nem GPU-n fut, akkor az összes új konzol nem felel meg a te nagy realtime RT-s definiciódnak:DD tehát az új konzolok szerinted nem tudják a Buster féle RTRT-t :)
    Miért nem realtime? animáció a játék, vagy mifene?

    "Ez a szakma altal hasznalt RT. Ez a hardvergyartok es a jatek fejlesztok altal hasznalt RT."
    mi az, hogy "szakma által használt RT"
    hány RT-s programot írtál eddig? már hetek óta azt magyarázod, hogy mi RT , mi nem RT.
    Nehogy belezavarodj, most már nagyon kíváncsi vagyok, milyen RT-k is léteznek. :Y
    milyen az a "szakma által használt"? Mivel az én mostani kódomban van egy sima RT-s SSR(ami megy 1060 GTX-en is), most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy neked hogy néz ki a te szakmia RT-d, nehogy rosszul csináljam.

    "Meg mindig nem erted, hogy az RTX az egy hardver linup neve es ez volt az elso pelda amin a real time RT-s jatekok kepesek voltak futni elfogadhato sebesseggel."
    most se fut... , vagy fut, de csak annyi a különbség, hogy az RT-s effectek nagyobb felbontásban tudnak futni. Az RTX nem feltétele az RT-nek, ahogy a GPU sem a 3d-nek.

    "ismét hazugság, sohase állítottam, hogy nincs excluzív pc-s játék",
    Hazudni te hazudsz, nem tudom miert kell leegetni magadat mindenki elott:
    #320 makkmarce
    "Nincs konzoltól független AAA játék."
    "Szoval de, allitottad es rogton meg is lett cafolva PC exkluziv jatekokkal."
    mind azzal az eggyel ami azóta se létezik, csak beszedték az emberek pénzét.
    A valóság meg az, ha valahova megy befektető, az nem a PC only piacra fektet be.
    AAA játékot meg nem tudsz befektető nélkül megcsinálni, de gondolom hetente tárgyalsz ilyen projecteket.

    "En sem mondom meg mit hasznaljanak, csupan azt mondom, hogy ezt hasznaljak.
    Van erre ezer netes forras."
    igen, és 1 hét alatt építész leszel, csak most kb ott tartasz, hogy mi a különbség a vakolat és a vasbeton közt.

    "Az animalt RT-s demo nem 2018 elott megjelent jatek, ami real time RT-t hasznal GPU-n a jatekokban."
    nem tudom minek erőlteted a GPU-t, nincs szükség rá, pont ezt írtam, te meg pont amiatt erősködtél, hogy de kötelező.

    "Es? Jott erre a GPU-ra 2018 elott real time RT-t hasznalo jatek?"
    Szerinted még mindig az RTRT=DXR, vagy épp vulkan api RT része, ami persze butaság. Nem, nem jelent meg a DXR előtt DXR-es játék, de nincs is rá szükség. Az, hogy most az RTRT kapott egy keretrendszert, ami megkönnyíti a fejlesztést, és lett egy külön blokkja, attól még előtte is létezett. Jövő héten majd az AI-al játszod el ugyanezt, ha az nvidia az AI részt bereklámozza?

    "A 2016 real time RT-s modul az megjelent jatek?"
    hát persze, ahogy 2011-ben a GI-t (ami utána kb minden játékba bekerült ahova kellett), ezt is csak viccből tették ki :)

    "A szakirodalom amit linkeltem allitja, hogy a Ray Tracing es a Cone Tracing nem ugyanaz.
    Tehat a szakma allit valotlansagokat? Erre tudsz hozni forrast?
    Az RT az RT. A mukodes es az elv ugyanaz jatekokban es filmekben. A real time RT hasznalata jatekokban pedig 2018 utan volt lehetseges."
    ennyi tévedést 4 sorban :)
    A VCT egy optimalizált RT, ahogy a játékok "RT"-je is egy optimalizált RT, a filmesnek meg köze sincs a játkok RT-hez, ők pontosabb képet szeretnének, nem FPS-t, ezért tart jobb esetben is percekig számolni egy képkockát egy csokor GPU-val sokszor még mindig.

    Tehát megint oda jutottunk, hogy neked az az RT amit a marketinges mond. Arról ne is beszéljünk, hogy az RTX maggal számolhatsz VCT-t, RT-t, PT-t, akár RC-t, és a játékban NEM tudod, hogy épp mit számoltak ki, mivel mindegyiket használják, lehet, hogy a vízben tükröződés PT vagy RT, a GI meg VCT.
    A metro, ahol csak GI-ra használják az RTX-et mondjuk VCT-vel akkor most az RTRT-s játék? és a másik VCT-s ami opencl-en, vagy CPU-n fut miért is nem az? Mert te azt mondod?

    "Meg a masik kedvencem:
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    igen, lemaradt egy X.
    szánombánom. :R

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #627 üzenetére

    "a hibrid létezéséről se tudtál , míg nem írtam, ahogy váltig állítottad, hogy márpedig 2018-ra varázsütésre lett RT, holott előtte is volt."
    Mar hogyne tudtam volna, a CES 2020 LocalRay interjut anno olvastam.
    Ugye ez alapjan volt egy pletyka, hogy a Sony az o megoldasukat hasznalja sajat API-ban a kovetkezo valasz miatt:
    - I understand that you cannot go into details for these deals. But is the deal with a new console manufacturer or a manufacturer that's already well established in the console market?"
    - Of course, yeah. One of the leading.

    Mar akkor is ezt irtak:
    "Now, two years ago (2018), there was a breakthrough, with what was a logical shift to what is called hybrid ray tracing. There was a great need in gaming to have raytracing, to make them more immersive.
    Now, gaming is a completely different world, because it is real time. The only way to do it is to switch to hybrid raytracing, which mixes raytracing with rasterization technology, which excels at high speed rather than quality. This happened at SIGGRAPH 2018, where NVIDIA presented its RTX 2080 graphics card""

    Szoval amint mondtam, aki kicsit koveti az esemyeneket 2018 ota, annak teljesen vilagos, hogy az RT-s jatekok nem "full RT-s" jatekok es en ilyet nem is mondtam. Te keverted ide.
    A lenyeg a real time RT-n van GPU-n, az nem volt a hardverek megjelenese elott lehetseget. De ez is mar tobbszor elmondtam.

    "ahogy váltig állítottad, hogy márpedig 2018-ra varázsütésre lett RT, holott előtte is volt."
    Sehol nem allitottam, hogy elotte nem volt RT. Te jottel a bizonygato hsz-ekkel, hogy RT mar letezett 50 eve is, csak azt nem vetted eszre hogy errol a kutya nem beszelt. PC-s jatekokrol beszeltunk es GPU-rol.
    2018 elott nem voltak olyan jatekok, amik real time RT-t hasznaltak GPU-n. De ezt is leirtuk vagy 20x.
    Szivesen varom a linkelt hsz-emet, ahol tagadtam az RT letezeset.

    "Ha jol tudom az Xbox tamogat DXR-t, szerintem a PS5 is mert ott is RDNA 2 van, de Vulkan RT-t 100%.""
    Ezt utolag korrigaltam, szoval nem tudom milyen hazugsagrol beszelsz.
    A jatek linkje meg van mar vagy terelsz tovabb?
    Mellesleg a Sony-n kivul semmi nem zarja ki, hogy az RDNA2 miatt ne tamogathatna a DXR-t is.

    "dukenukem, beírod googleba, örülsz".
    Nem real time RT, nem GPU-n fut es nem is RT. Ray Casting.
    Ott vannak a cafolatok, de csak hajtod ugyanazt a hazugsagot.

    "Bármely játék, ami realtime GI map-et használ valamelyik RT megközelítéssel kb 2010 óta, hibridre jó példa."
    Nem jo, mert a real time GI nem real time Ray Tracing. Linkeltem a ketto kozotti kulonbseget.
    Olvasgass kicsit. A valamelyik RT "megkozelites" sem real time Ray Tracing, foleg nem GPU-s.

    "de beugorhatsz az EA-hoz, vagy az UBI-hoz, Rockstarhoz, Crytek-hez, hogy ugyan dobják már át a komplett engine-t forráskóddal, mit hogy oldottak meg."
    Ugorj be te, te allitasz valamit. Nekem nem kell semmit cafolnom.
    Te linkelted az EA Frostbite dokumentumot, ahol leirtak az elso real time Ray Tracinget hasznalo jatekuk a Battlefron 2 lett csak. Az meg 2018 utani.

    "A misconception about Build is that it is a raycaster. It is not. At least most of the time. Vertices are projected first in player space and then a column/distance from POV are generated. There is an exception when sloped floors/ceiling are detected in a sector. In that case the engine uses raytracing with optimized floating-point ASM routines to find walls boundaries."
    Tehat nem real time es nem GPU-n.

    "tehát ha az nem GPU-n fut"
    Es nem real time. Tehat buktad a peldat a 2018 elott real time RT-t hasznalo jatek letezesere GPU-n. Az hogy konzolon hogy mukodik nem cafolja azt a tenyt, hogy ezen jatekok csak 2018 utan jottek, az ezt lehetove tevo hardverek megjelenese utan. De csak terelj meg.

    "hány RT-s programot írtál eddig? már hetek óta azt magyarázod, hogy mi RT , mi nem RT."
    Azt te probalod magyarazni, meg az RT letezeset is idekeverted a nagy terelesben, holott a feladat annyi lett volna, hogy hozz egy real time RT-t hasznalo GPU-n futo jatekot 2018 elott.
    Mindenki masnak egyertelmu mi az az RT. Neked lathatolag nem, mert meg a Global Illuminationnel es a RayCastinggal is osszekeverted.

    "most se fut... , vagy fut"
    Oke. Most akkor lesz pelda vagy nem lesz pelda vegre vagy terelsz tovabb?

    "mind azzal az eggyel ami azóta se létezik, csak beszedték az emberek pénzét."
    "sohase állítottam, hogy nincs excluzív pc-s játék" - makkmarce

    Tehat buktad es terelsz tovabb, ahelyett hogy elismerned a hazugsagod.

    "igen, és 1 hét alatt építész leszel, csak most kb ott tartasz, hogy mi a különbség a vakolat és a vasbeton közt."
    Nem inkabb neked nem tiszta mi a kulonbseg a real time RT es a Ray Casting kozott?
    Pedig meg kepet is linkeltem csak neked.
    Vagy a GI es a real time RT kozott.
    Nem kell ahhoz autoszerelonek lennem, hogy tudjak az autonak 4 kereke van.
    Foleg azert nem mert az allitasomat az autoszerelok tamasztjak ala.

    "nem tudom minek erőlteted a GPU-t, nincs szükség rá, pont ezt írtam, te meg pont amiatt erősködtél, hogy de kötelező."
    En nem eroskodtem, volt szo valamirol (PC piacrol, GPU-rol es real time RT-rol), ebbe te becsatlakoztal es allitottad hogy ilyen jatekok mar voltak 2018 elott is.
    Ahelyett hogy alatamasztottad volna, elkezdted meselni az RT tortenetet, meg hogy mi tagadjuk az RT letezeset, meg CPU-s RT, meg hoztal egy rakat jatekot amiben nem volt real time RT GPU-n.
    Nem terelni kellett volna, hanem bizonyitani vagy belatni hogy ezt beneztem es ilyen nincs.
    De ehelyett inkabb 10x elismeteltel mindent, miutan meg lettek cafolva.

    "Nem, nem jelent meg a DXR előtt DXR-es játék, de nincs is rá szükség."
    Csak hogy pontositsuk a terelesed: nem, 2018 elott nem jelent meg olyan jatek, ahol lehetseges volt a real time RT futtatasa GPU-n.

    "Szerinted még mindig az RTRT=DXR"
    Es szeritned az RTX meg mindig egyenlo az RT-vel? Vagy leesett az egy hardver linup neve?

    "hát persze, ahogy 2011-ben a GI-t (ami utána kb minden játékba bekerült ahova kellett), ezt is csak viccből tették ki "
    Tehat nem megjelent jatek. Ami a GPU-k megjelenese utan minden jatekba bekerult ahova kellett, igen. 2018 utan.

    "a filmesnek meg köze sincs a játkok RT-hez"
    Remek, vegre ezt is elismertuk, csak akkor tudnam minek hoztad ide, ha mar filmekrol nem beszeltunk. Most mar mehet a fokusz arra a jatek linkre.

    "igen, lemaradt egy X."
    Innen is lemaradt biztos, bar nem jon ki a zarojelben levo szoveg.
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van"

    A jatek linkje maradt le, nem az X.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #628 üzenetére

    "Szoval amint mondtam, aki kicsit koveti az esemyeneket 2018 ota, annak teljesen vilagos, hogy az RT-s jatekok nem "full RT-s" jatekok"
    :)
    aranyos, ahogy terelsz, további jó szórakozást a téveszméidhez.

    "Mellesleg a Sony-n kivul semmi nem zarja ki, hogy az RDNA2 miatt ne tamogathatna a DXR-t is."
    még mindig gőzöd sincs mi micsoda, de már nem is akarom elmagyarázni, ha érdekel a téma, majd utána nézel, ha nem, akkor majd a következő topic valamelyikében győzködsz egy szerencsétlent a directx-es ps5-ről.

    "Nem real time RT, nem GPU-n fut es nem is RT. Ray Casting."
    nem sikerült egy egyszerű angol szöveget megérteni, így már tényleg értem, hogy hiába linkelek én neked bármit is, nem tudom milyen fordítót használsz, de nem működik.

    "Ugorj be te, te allitasz valamit. Nekem nem kell semmit cafolnom."
    pedig azt teszed, cáfolod a valóságot, de jól van ez így.

    "Es nem real time."
    komolyan, te ezt a szót se ismered?
    vagy google fordítóval próbálsz szakmai szövegeket lefordítani? :)

    "Vagy a GI es a real time RT kozott."
    még mindig nem tudod mi az az RT, és mit csinál az RTX és a DXR, de csak így tovább.
    most már azt mondom, elsőként egy szakmai angol tanár, utána 5 év szakmai gyakorlat, és már menni is fog, ne add fel.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #629 üzenetére

    "aranyos, ahogy terelsz, további jó szórakozást a téveszméidhez."
    Terelni te kezdtel, amikor idehoztad a "full RT-s" jatekokat, amikrol nem beszelt senki.
    Az nem az en hibam, hogy nem vagy tajekozott.

    "még mindig gőzöd sincs mi micsoda, de már nem is akarom elmagyarázni, ha érdekel a téma, majd utána nézel, "
    Utananeztem, a Sony-ban is RDNA2 van, amin mehetne a DirectX API, ahogy az Xboxban is.
    A Sony dontese, hogy sajat API-val dolgoznak. Tehat mirol nincs gozom?
    Vagy mit akarsz mondani, hogy RNDA2-vel nem mehet a DirecX RT? Akkor PC/Xboxot hogy magyarazod?

    nem sikerült egy egyszerű angol szöveget megérteni, így már tényleg értem, hogy hiába linkelek én neked bármit is, nem tudom milyen fordítót használsz, de nem működik.

    "nem sikerült egy egyszerű angol szöveget megérteni"
    "dukenukem, beírod googleba, örülsz"
    Ezt irtad, ebben max a dukenukem es a google ami angol, milyen angol szovegrol beszelsz?
    Osszvissz ennyit irtal, mihez ajanlasz forditot?
    A dukenukemben nincs real time RT, ami GPU-n fut, de meg CPU-n futo se.
    Nem sikerult egy egyszeru angol szoveget megerteni.

    "cáfolod a valóságot, de jól van ez így."
    A valosag az, hogy az altalad linkelt Frostbite dokumentumban ott van a dian feketen feheren, hogy a Fifa17-hez fejlesztettek viszont a real time RT hasznalata csak a 2018 utani Battlefront II-ben jott. Te linkelted, meg ki is emeltem neked.
    Teged cafoltalak, nem a valosagot. Illetve mivel a te forrasod volt, sajat magad cafoltad sikeresen.

    "komolyan, te ezt a szót se ismered?
    vagy google fordítóval próbálsz szakmai szövegeket lefordítani?"
    Persze hogy ismerem. Neked esik nehezedre megemeszteni, hogy a linkelt jatekokban nem volt real time RT hasznalva GPU-n. Milyen kar hogy a fordito nem segit neked jatek linket keresni, nem baj, varunk.

    "még mindig nem tudod mi az az RT, és mit csinál az RTX és a DXR, de csak így tovább".
    Azt tudom, hogy a GI es az RT nem ugyanaz.

    "most már azt mondom, elsőként egy szakmai angol tanár, utána 5 év szakmai gyakorlat, és már menni is fog, ne add fel."
    Most mar azt mondom, ne asd tovabb melyre magad, mar ugy is beismerted hogy ilyen jatek 2018 elott nem letezett, ehhez kellettek az eros GPU-k.
    Ismerd el hogy tevedtel, itt egy emlekezteto, mar menni is fog, ne add fel.
    Ha mar minden mast ignoraltal a hsz-embol.

    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #630 üzenetére

    "Az nem az en hibam, hogy nem vagy tajekozott."
    még mindig nem tudod mi az az RT, mit csinál az RTX, mi a DXR, de én nem vagyok tájékozott.

    "Utananeztem, a Sony-ban is RDNA2 van, amin mehetne a DirectX API,"
    tudjuk, a samsung mobilokon meg az iOS... csak akinek van egy minimális rálátása az iparra, az pontosan tudja, hogy nem fog, ahogy a nintendo-s konzol is hiába NVIDIA gpu-val megy, azon se a directX van, hanem saját. Az, hogy valaki megvesz egy processzort egy rendszerhez, még nem fog rajta minden futni. Persze biztos lesz, aki átkendácsolja PC-re, megír pár drivert, ami csak percenként fagy, vagy valami PS5-XBOX-os bűvészmutatványt is megejthet akár, de szándékos, hogy PC-ként pont ne működjenek, mert akkor mindenki azt venné, jóval olcsóbb, mint egy hasonló teljesítményű gamer pc.

    "A dukenukemben nincs real time RT, ami GPU-n fut, de meg CPU-n futo se."
    tehát még mindig nem sikerült lefordítani, pedig be is másoltam az ide vonatkozó részt. Szóval RT rendereli a dukenukemet, de hogy nem tud az realtime lenni? szöveges kalandjáték? vagy mifene?

    "Milyen kar hogy a fordito nem segit neked jatek linket keresni, nem baj, varunk."
    tehát nem tudsz egyetlenegy realtime RT-s játékot sem mutatni, én betettem a dukenukem-et és a nintendos red alarmot, de mivel nem érted az angolt, ezért szerinted nem azok :)
    tessék:
    dukenukem
    akár ki is próbálhatod:
    https://playclassic.games/games/first-person-shooter-dos-games-online/play-duke-nukem-3d-online/play/

    "Azt tudom, hogy a GI es az RT nem ugyanaz."
    van baj, nem kevés... Tehát még mindig nem érted.
    A GI=Global Illumination az az, hogy szórt fényelés, az RT, hogy annak 1 texeljét vagy pixelét hogy határozod meg, pl VCT-vel, vagy PT-vel vagy RT-vel. A GI nem egy "másik", az RT nem vele versenyez, vagyis tehetné, ha perpixel lenne, mint a dukenukemben, de mivel hibrid, az RTX mag csak a realtime GI texel színének meghatározásában segít, tehát a mintavételezési pontokat növelheti a fejlesztő, ami pontosabb eredményt hoz.
    Amit nem kötelező RT-vel, hanem jóval olcsóbban határozhat meg, pl VCT-vel. A VCT meg futhat CPU-n sima GPU-n és RTX-en, az RTX-el jobb lesz a felbontás, vagy épp nagyobb az FPS.
    Csinálhatod úgy is, hogy alacsonyabb felbontáson RT-t használsz, csak akkor rondább lesz, mint magasabb felbontáson PT-t, de vannak más eljárások is, amik használhatják az RTX magot, ha épp van, de nem kötelező.
    Emiatt tudták relatíve könnyen implementálni a meglévő raszter renderhez az RTX-et, mert nem feltétlen lecserélte, csak begyorsított egy addig is használt műveletet.
    Tehát nem, az RT nem a GI helyett, hanem annak csak az egyik kiszámítási módja hibrid alatt.
    Ugyanez igaz az árnyékokra, tükröződésekre, bizonyos fényekre, fénytörésre. Valamelyiknél nagyobb, valamelyiknél kisebb csalást tudnak kiváltani egy kicsit lassabb, de pontosabb csalásra. Ne legyenek illúzióid, a valódi RT az megmaradt a filmeseknek és a dukenukemnek :)
    De lehet máshogy is, pl probe-okkal megcsinálni, akkor nincs texelezés, de ez is futhatott eddig is CPU-n vagy GPU-n, ha megnézed, simán fut 1060-on is, ez is egy szép csalás:
    https://developer.nvidia.com/rtx/ray-tracing/rtxgi
    ha ügyes vagy, akkor 1:42-nél megállítod, és ott látod a különböző fényelési eljárásokat, nem1 RT van köztük, ráadásul az nvidia eljárása is skálázható, egyszerűen csökkenti a probe-ok számát, és vígan megy akár 1060-on is, de más enginekben is van lightprobe, és számolhatod bárhogy, GPU-val, CPU-val, RTX-el, tökmindegy. Max a felbontás nő, de ehhez nem kellett 2018, csak most kapott az egész egy DXR keretet az, amit már sokan használtak előtte is. Ez segítség a fejlesztőknek, de nem feltétele. És ez is csak azért nem fut mondjuk 980-on, mert az nvidia csak a 1060-at írta meg driver szinten DXR-el, de ettől még megírhatta bárki előtte is. Az AMD meg nem vacakolt vele, ő csak a 6-os szériának adott DXR támogatást.

    "2018 elott nem letezett, ehhez kellettek az eros GPU-k."
    tehát megint ott tartunk, hogy te okosabb vagy az nvidiánál.. taníts mester...
    Persze előadhatod a következő PS5-ös directx teóriádat is, de inkább nézz utána a dolgoknak.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #631 üzenetére

    "még mindig nem tudod mi az az RT"
    En tudom miaz, mar a 2018-as Nvidia bemutaton is szepen elmagyaraztak es a topikba is linkeltem neked a kulonbseget, ha mar te tevesen osszekeverted a RayCastinggal es a Path Tracinggel.

    "mit csinál az RTX"
    Amm, nekem vegig vilagos volt, te hivtal egy hardver lineup nevet RT-nek.
    Ha jol emlekszel kb 10x beirtam, hogy ne keverd a kettot ossze, sikertelenul.

    "csak akinek van egy minimális rálátása az iparra, az pontosan tudja"
    hogy az elso real time RT-s jatekok csak a 2018-as hardverek utan jottek, az RTX az nem RT, ahogy az RC sem, illetve a beszelgetes soran nem "full RT"-s jatekokrol volt szo.

    "Szóval RT rendereli a dukenukemet, de hogy nem tud az realtime lenni? szöveges kalandjáték? vagy mifene?"
    Nem RT rendereli a dukenukemet. Ket resz van, ahol ez szoba jott, a tukor es a ket wallos resz. Ezt nem RT-vel es foleg nem real time RT-vel oldottak meg, hanem trukkel:

    "Duke Nukem had some other limitations that came into play that required them to have big empty areas behind mirrors. I can only assume this was due to some limitation in their character and sprite drawing rather than the walls and floors themselves."
    The Build engine needed that empty space to redraw all the sprites in a sealed world box to render them properly, on top of the ray-cast level geometry."
    "The engine actually took the geometry in front of the mirror, mirrored it, and placed it on the other side."
    Es ezert tudtal noclip-pel oda atmenni.

    "tehát nem tudsz egyetlenegy realtime RT-s játékot sem mutatni"
    En tudok, mondtam van hivatalos lista, tobb tucat jatekban jelent meg a real time RT hasznalata GPU-n 2018 utan. Irtam is az elso ilyen jatekot, a Battlefield V-ot.
    Neked olyat kellett volna linkelni, ami ez elott volt, sikertelenul.

    "en betettem a dukenukem-et és a nintendos red alarmot"
    Ez oke, csak ezekben nincs hasznalva real time RT GPU-n. Tobbszor meg lett cafolva, nem ertem miert terelsz.

    "Ne legyenek illúzióid, a valódi RT az megmaradt a filmeseknek és a dukenukemnek :)"
    Illuzioid neked vannak, mert te akardtad tevesen eloadni azt, hogy a real time GI es a real time RT ugyanaz, ami nem igaz. Ahogy az sem, hogy a duke nukemben real time RT futott GPU-n.
    Ez 2018-ig nem volt lehetseges a jatekokban.

    "de ehhez nem kellett 2018"
    Epp arrol van szo, hogy kellettek ehhez a 2018 utani hardverek, mert addig jatekokban ez nem volt lehetseges RT-t real time futtatni. Ez bizonyitja azt, hogy peldat meg mindig nem kaptunk toled ilyen jatekra, csak masra terelest.

    "tehát megint ott tartunk, hogy te okosabb vagy az nvidiánál.. taníts mester..."
    Az Nvidia milyen jatekot dobott piacra, ami 2018 elott real time RT-t hasznalt GPU-n?
    Gondolom most sem lesz link.

    Persze előadhatod a következő terelesed, de inkább nézz utána a dolgoknak.
    Vagy dontsd el mit mondasz:
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #632 üzenetére

    "Amm, nekem vegig vilagos volt,"
    szemmel láthatólag még most sem az.

    "elso real time RT-s jatekok csak a 2018-as hardverek utan jottek,"
    a marketing mesében esetleg, a valóság más, és ez már többször is bizonyítást nyert. 2018-tól van DXR, nem RTRT. Mióta 2018-as a 1060-as kártya?

    "Nem RT rendereli a dukenukemet. "
    ismét nem sikerült értelmezni egy angol mondatot sem, pedig bemásoltam. Az, hogy nem tetszik a grafikája, nem releváns. Ráadásul nem is egy alváltozat van odaírva, hanem szó szerint: "the engine uses raytracing with optimized floating-point ASM routines"
    tudom, nehéz 3 mondatot értelmezni, de idáig eljuthattál volna.

    "En tudok, mondtam van hivatalos lista"
    ami DXR-t támogató játékok listája.
    attól még nem lesz RT-s, szóval hol vannak azok a játékok, amik tuti RT-t használnak, és nem PT-t, vagy VCT-t akár egy-egy effectnél?

    "Ahogy az sem, hogy a duke nukemben real time RT futott GPU-n"
    aranyos, ahogy ezt a hazugságodat minden kommentedben előhozod, pont azt állítottam, hogy nem kell gpu.
    Tehát a dukenukem szöveges kalandjáték volt? ezért nem realtime?
    Megint csak odáig jutottál, hogy nem értesz hozzá.

    "Epp arrol van szo, hogy kellettek ehhez a 2018 utani hardverek, mert addig jatekokban ez nem volt lehetseges RT-t real time futtatni. Ez bizonyitja azt, hogy peldat meg mindig nem kaptunk toled ilyen jatekra, csak masra terelest."
    itt csak te terelsz, mert azt se érted, hogy hogy működik.

    "Az Nvidia milyen jatekot dobott piacra, ami 2018 elott real time RT-t hasznalt GPU-n?
    Gondolom most sem lesz link."
    minek? úgy se érted se az angolt, se azt, hogy mit látsz.
    neked annyi az RT, hogy csillog és 2018 után jelent meg, az, hogy hogy épül fel technológiailag számodra teljesen irreleváns, ha nincs bent a kedvenc marketing anyagodban a játék neve(magyarul a DirectX DXR-es listában), számodra az nem az. A pókember sincs benn. A sonynak azért elhiszed, hogy az az? DXR nélkül? biztoscsalnak.
    Igen, még mindig arról van szó, hogy RT lett a varászszó a marketing osztályon, de te nem tudsz elvonatkoztatni a reklámoktól.

    "Irtam is az elso ilyen jatekot, a Battlefield V-ot."
    miben?, mert RT-ben biztos, hogy nem.
    Az első DXR-es (amiről még mindig azt hiszed, hogy az maga az RT),
    vagy az első RTX támogatott, de nem az első RTRT-t használó.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #633 üzenetére

    "szemmel láthatólag még most sem az."
    Te hoztal ide minden irrelevans es nem RT-rol szolo hasonlatokat, szoval szemmel lathatoan egyertelmu mindenki szamara, hogy neked nem vilagos. Perid konkretan tobbszor levezettem a hsz historybol, szepen sorba szedtem oket.
    Arrol hogy mirol volt szo, ha mar tobbszori alkalmommal csak terelni kezdtel a link hianyaban, aztan neked kellett elmagyarazni, hogy a RC nem ugyanaz mint az RT, ahogy a real time RT sem egyenlo a GI-val.

    "a marketing mesében esetleg, a valóság más, és ez már többször is bizonyítást nyert. 2018-tól van DXR, nem RTRT."

    Nem a marketing mesekben, hanem kezzel foghato es aktualisan jatszhato jatekok szemelyeben. Tudom neked a "jatek" az egy halott github project, meg egy renderelt GDC video. Ez a valosag, elotte nem jott ki olyan jatek, ami real time RT-t alkalmazott volna GPU-n.
    Ha ez valosag lenne, akkor mar reg kaptunk volna peldat toled, nem csak terelest.

    "Mióta 2018-as a 1060-as kártya?"
    Miota real time RT-t hasznalo jatek a 1060 kartya?

    "the engine uses raytracing with optimized floating-point ASM routines"
    Csak hogy nem real time teszi ezt GPU-n. Meg se mozdulna, csak prebaked cucc ment akkor max. Tudom, nehéz 3 mondatot értelmezni, de idáig eljuthattál volna.
    Azt mar halkan jegyzem meg, hogy ez a motor leirasa, nem a jateke.

    "ami DXR-t támogató játékok listája."
    Nem, ez a real time RT-t hasznalo jatekok listaja.
    A Doom Eternal Vulkan API-ra epul, real time RT-t hasznal de nem DXR-t hanem Vulkan RT-t.
    Ez csak a te terelesed es hozza nem ertesed, hogy a DXR-t, RTX-et, RC-t, GI-d kevered a real time RT-vel.
    Szoval de, a jatek attol lesz real time RT-s jatek, hogy real time RT-t hasznal.
    Erre kellett varni 2018-ig. Ezert nincs peldad mar tobb hete.

    "aranyos, ahogy ezt a hazugságodat minden kommentedben előhozod, pont azt állítottam, hogy nem kell gpu."
    Aranyos, ahogy probalod ezt a terelesedet allandoan felhozni, amikor 20x elmondtuk neked, a kutya nem beszelt arrol, hogy RT-hez kell GPU vagy sem.
    PC-s jatekokrol volt szo es GPU-n futo real time RT-hez. Olvass fentebb, osszeszedtem.

    De amugy meg olyan jo nezni ahogy magadat cafolod meg:
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce

    "itt csak te terelsz, mert azt se érted, hogy hogy működik."
    Mondja ezt az, aki egy egyszeru osszehasonlito keprol sem erti meg, hogy az RC nem egyenlo real time RT-vel es tovabbra is azzal peldalozik tobbek kozott.
    Terelni te terelesz, mert erre a valasznak egy jatek linkjet kellett volna mar hetekkel ezelott betenni.

    "minek? úgy se érted se az angolt, se azt, hogy mit látsz"
    Na akkor lassuk azt az angolt:
    "RTXGI is a software development kit that leverages the power of GPU ray tracing to provide scalable solutions for the computation of global illumination in real-time graphics applications."

    Tehat a peldad egy 2018 elotti, gpu-n real time RT-t hasznalo jatekra az, hogy ez dev kit akar fut egy gtx 1060-on. Itt nem az angol tudas a lenyeges, hanem a fullba nyomott tereles es kibujas a totalos ongol elol.

    "neked annyi az RT, hogy csillog és 2018 után jelent meg, az, hogy hogy épül fel "
    Nekem es mindenki masnak az iparban a real time RT ugyanaz, mint ahogy azt a fogalom leirja. Nem RC, nem GI, nem PT, ahogy te probaltad annak eladni.

    "ha nincs bent a kedvenc marketing anyagodban a játék neve(magyarul a DirectX DXR-es listában), számodra az nem az. A pókember sincs benn. A sonynak azért elhiszed, hogy az az? DXR nélkül? biztoscsalnak."
    A DXR-t is te keverted ide, en nem DXR listat irtam, hanem real time RT-t hasznalo jatekok listajat. Ott a Doom Eternal, real time RT-t hasznal es nem DXR-os.
    De ha kicsit ertenel hozza es kovetted volna az esemenyeket 2018-tol, akkor nem keverned a DXR-t, RTX-et es hasonlokat ossze.

    "Igen, még mindig arról van szó, hogy RT lett a varászszó a marketing osztályon, de te nem tudsz elvonatkoztatni a reklámoktól."
    A real time RT-t hasznalo jatekok leteznek, nincs semmilyen varazsszo.
    Itt inkabb arrol van szo, hogy azota sincs link toled es rugod az ongolokat.

    "miben?, mert RT-ben biztos, hogy nem"
    Real time RT-t futtato jatek elso peldaja, gpu-n. Mert elotte nem volt lehetseges.
    Ebben. Amirol szo van.

    Tudjuk neked az elso jatek az valami 2014-s GDC renderelt video, hany otat raktal bele Steamen? (ami mellesleg hardveren futott, tehat visszakanyarodva: hardver szoftver)

    "Az első DXR-es (amiről még mindig azt hiszed, hogy az maga az RT), vagy az első RTX támogatott, de nem az első RTRT-t használó."
    Az elso real time RT-t hasznalo jatek. Ami csak csak a 2018 as es utani hardverek utan volt lehetseges.

    Nem ertem miert vagy ezek utan meg osszezavarodva:
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #634 üzenetére

    "Te hoztal ide minden irrelevans es nem RT-rol szolo hasonlatokat, szoval szemmel lathatoan egyertelmu mindenki szamara, hogy neked nem vilagos."
    Nem érted még mindig az egészet, sajnálatos, és egyben mókás.

    "Nem a marketing mesekben, hanem kezzel foghato es aktualisan jatszhato jatekok szemelyeben. "
    szövegértelmezés? te DXR-es játékokat reklámozol, és annak pontosan mi köze is van az RT-hez ami egy eljárás? csak annyi, hogy DXR-el is megvalósítható, de nem feltétele.

    "Ez a valosag, elotte nem jott ki olyan jatek, ami real time RT-t alkalmazott volna GPU-n."
    te már csak tudod, hisz szerinted az nvidia hazudik

    "Csak hogy nem real time teszi ezt GPU-n"
    miért hazudsz, mikor pont azt mondtam, hogy még GPU se kell hozzá, nem is feltétele, és nincs is összefüggésben hogy mi RT és mi nem, semmi köze hozzá.

    "Miota real time RT-t hasznalo jatek a 1060 kartya?"
    látod ezért nem érdemes neked linkelni semmit se.. betettem az NVIDIA anyagát, ott van benne feketén fehéren, el se olvastad. Bizony, az nvidia megírta a DXR supportot 1060-ra, és ezért fut rajta a DXR-rel használt RT-s bevilágítás. Köszöntelek a valóságban. A DXR csak azért jött létre, hogy összefogja az egészet egy keretbe, tucatjával használtak addig is RT-s megoldásokat, csak így egyszerűbb fejleszteni, és nem kell mindenre külön.

    "Azt mar halkan jegyzem meg, hogy ez a motor leirasa, nem a jateke."
    te jóságos ég... :DD :DDD :))

    "Nekem es mindenki masnak az iparban a real time RT ugyanaz"
    maradjunk annyiban, hogy gőzöd sincs erről az iparról

    ""RTX-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    mondtam, lemaradt az X

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #635 üzenetére

    "Nem érted még mindig az egészet, sajnálatos, és egyben mókás."
    A mokas az, hogy te keverted itt az RT-t mindennel heteken keresztul es nekem irod hogy nem ertem. Korulbelul szuletett 30hsz csak arrol, hogy megmagyarazzuk olyan dolgokrol beszelsz es olyan dolgokat hoztal ide, amirol a kutya nem beszelt.
    Ezt szepen levezettem fentebb, linkelve a hsz-eket sorban, hogy mirol van szo.
    Azota is megy a tereles, mert buktad a vitat.

    "szövegértelmezés? te DXR-es játékokat reklámozol, és annak pontosan mi köze is van az RT-hez ami egy eljárás? csak annyi, hogy DXR-el is megvalósítható, de nem feltétele."
    Real time RT-s jatekokrol beszeltunk, arrol van lista, nem tudom te mit haluztal ide.
    Te keverted ide a DXR-t meg RTX-nek hivtad az RT-t, meg Ray Castingot probaltad beadni helyette. A Doom Eternal nem DXR-ra epul, viszont real time RT-t hasznal GPU-n.

    "te már csak tudod, hisz szerinted az nvidia hazudik"
    Hazudni te hazudsz errol, mert azota sem sikerult linkelni azt az Nvidia altal kiadott jatekot, amirol te itt beszelsz? Hol a link errol a jatekrol 2018 elott?

    "miért hazudsz, mikor pont azt mondtam, hogy még GPU se kell hozzá, nem is feltétele"
    Senki nem hazudik, csak jo lenne ha felfognad mi nem PC-s jatekokrol beszeltunk es real time futo RT-rol amik GPU-n futnak. Te hoztad ide az atyauristent is, amirol a kutya nem beszelt.
    Tehat errol beszeltunk, hol az a jatek ami 2018 elott real time RT-t hasznal GPU-n?
    Ne keverj es ragalmazz csak azert, mert teljesen irrelevans temat te idehoztal a vitaba.

    "látod ezért nem érdemes neked linkelni semmit se.. betettem az NVIDIA anyagát, "
    De ez kinek a hibaja? 50x kifejtettuk, hogy mirol van szo, hogy mirol beszeltunk, es az is tiszta hogy te mit allitottal, erre kellene hozni a peldat, hoztal ezer linket valami teljesen masrol.
    Melyik univerzumban egy es ugyanaz egy "nvidia anyag" es egy real time RT-t hasznalo megjelent jatek?

    "Bizony, az nvidia megírta a DXR supportot 1060-ra, és ezért fut rajta a DXR-rel használt RT-s bevilágítás. Köszöntelek a valóságban"
    A valosag az, hogy masszivan terelsz es ahelyett hogy a GPU-s real time RT-t hasznalo jatekot linkelned ami szerinted mar letezett 2018 elott, rugod itt az ongolokat.
    Senki nem beszelt DXR supportrol gtx 1060-ra.
    Hol az a jatek(ok), ami GPU-s real time RT-t hasznaltak a 2018 utani GPU-k elott?
    Ezt allitottad, hogy ez a jatek letezik. Kaptunk hatalmas tereleseket, osszekevert fogalmakat es teljesen irrelevans linkeket, csak azt nem amit kellene.

    "te jóságos ég.."
    Mas erv esetleg?

    "maradjunk annyiban, hogy gőzöd sincs erről az iparról"
    Mondja ezt az, aki szerint a real time RT es egy hardver linup neve ugyanaz.

    ""RTX-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    "mondtam, lemaradt az X"
    Addig senki nem veszodott az RTX-el? Ennek semmi ertelme.
    Ez azt feltetelezi, hogy RTX jatekok leteztek 2018 elott it, csak nem foglalkozott vele senki.

    Innen honnan maradt ki az X?
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce"

    Kar erolkodni. ;)

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #636 üzenetére

    "A mokas az, hogy te keverted itt az RT-t mindennel heteken keresztul"
    és nem érted..
    nem tudod mi az az RT, csak olvastál egy marketing anyagot :)
    halvány gőzöd sincs arról, hogy épül fel egy játék, és végtelen nagy butaságokat hozol fel, közben még a bálványaidat is lehazugozod, hogy igazad legyen :)
    Mivel kb olyan messze vagy ettől az egésztől, mintha beszélnék a transzformációs mátrixokról, de közben nem tudnád, hogy mi a 4 alapművelet a matekban, tehát az alapok hiányoznak, szóval további jó szórakozást kívánok, nehogy tanulj valamit, reménytelen eset vagy.

    "Senki nem beszelt DXR supportrol gtx 1060-ra."
    még mindig nem nézted meg a linket, sebaj, ne is tedd, nehogy összezavarjon

    "Mas erv esetleg?"
    nem kell.. olyan szinten gőzöd sincs az egészről, hogy felesleges tovább vitázni, ahogy fentebb említettem.. vitatkozhatnák akár a quaternionok szükségességéről a 3d transzformáció világában, de közben nem tudsz összeadni sem. Azt hittem legalább annyira tájékozott vagy, hogy egy játék nagyobb elemeit ismered, megérted, ha már ilyen mélységekig próbálsz belemenni, de még a játékokról szóló cikkeket is csak valami google fordító szintjén látod.

    "Addig senki nem veszodott az RTX-el? Ennek semmi ertelme."
    nem, hanem megrendelés miatt pénzért betették oda is, ahova felesleges, de ezt már párszor elmondtam.

    "Kar erolkodni. ;)"
    hát , neked kár, alap dolgok hiányoznak, és egyre nagyobb butaságokat irkálsz, a lemaradásod sajnos nagy, és tanulásra se vagy hajlandó.
    Csak az a meglepő, hogy az elején el tudtad játszani, hogy mintha értenél hozzá, olyan magabiztossággal állítottál dolgokat, de most már egyértelmű, hogy nem az iparban dolgozol, még egy gamer újságíró szintjét se ütöd meg, és a tanulásra se mutatsz hajlandóságot.
    Ez majd segít nekem is a továbbiakban, ha a fórumokban újra elkezdesz trollkodni, ne foglalkozzak vele :DDD

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #637 üzenetére

    "nem tudod mi az az RT, csak olvastál egy marketing anyagot :)"
    Konkretan hivatalos forrasokbol neked kellett linkelni, hogy mi az az RT, mert keverted a RayTracinggel, a Path Tracinggel, a Global Illuminationnel, az RTX-es es a DXR-ral.
    Fentebb olvashato.

    Ez olyan valasz volt, mintha neked fogalom tisztazasra beirnam az IPS-re a kovetkezot:
    "IPS (in-plane switching) is a screen technology for liquid-crystal displays (LCDs)."
    Es te erre benyogod, hogy nem tudod mi az az IPS. Ez nem tudas kerdese, ezt jelenti az IPS, ahogy megvan adva, mit jelent az RT.
    Te kevertel es hoztal ide minden mast, csak nem gpu-n real time RT-t hasznalo jatekot, amirol azt allitottad mar letezett 2018 elott is, tevesen.
    Halvany gozod sincs rola, mi az a real time RT, fentebb barki szamara olvashato a folyamatos telerelesed.

    "még mindig nem nézted meg a linket, sebaj, ne is tedd, nehogy összezavarjon"
    De megneztem a linket, en meg kerdeztem, hogy ez melyik jatek?
    A datumot megnezted? 2019 marcius 19-22.
    Meg mindig nem fogod fel, hogy nem arrol van szo mi fut min, hanem hogy a real time RT-t hasznalo jatekok csak azutan jottek, amikor erre a hardver (GPU) kepes volt, 2018 utan?
    Erre te azt mondtad, ilyen jatek mar volt 2018 elott. Hol az a jatek?
    Osszezavarodva te vagy, mert hozod ezt a bemutatot(sokadjara), mint bizonyitek a jatek letezesere, ami raadasul 2019-es, 1 evvel az RTX kartyak megjelenese utan.
    Ujabb ongol.

    "nem kell.. olyan szinten gőzöd sincs az egészről,"
    Nem nem kell, hanem nincs tobb erv, gondolom a "Radeont" mint kartya linupot mar ciki lenne eladni real time RT-nek, ha minden massal mar beprobalkoztal.
    Olyan szinten bebuktad ezt a vitat es felsultel az allitasoddal, hogy rossz nezni. De ahelyett hogy befekezted volna az elejen es a gpu-n real time RT-s jatek (2018 elotti) hianyaban annyit mondtal volna, hogy bocs, rosszul tudtam, telibe nyomtad a tereles gazt.
    Oscar bacsi meg nem jott.

    "vitatkozhatnák akár a quaternionok szükségességéről a 3d transzformáció világában, de közben nem tudsz összeadni sem."
    Nem kell vitatkozni, eleg lesz a jatek linkje 2018 elottrol, ami gpu-n real time RT-t hasznal.
    Ennyi lett volna a feladat. Csak hat...

    "egyre nagyobb butaságokat irkálsz, a lemaradásod sajnos nagy, és tanulásra se vagy hajlandó."
    A RayCastingot probaltad real tim RayTracingnek beadni.
    A PathTracinget probaltad real time RayTracingnek beadni.
    Az RTX linuprol azt hitted az real time RayTracing.
    A Global Illuminationt propaltad real time RayTracingnek beadni.
    Hoztal tobb GDC bemutatot, amik csak teged cafoltak meg, amikor megjelent jatekra kellett volna linket hozni, 2018 elott, mert azt allitottad.
    Hoztal par jatekot, amik nem hasznaltak real time RT-t gpu-n.

    Es en irok butasagokat? Hol a jatek linkje? Ne terelj, hozd a linket, vagy lasd be hogy tevedtel.
    Real time RT-t hasznalo jatek linkjet GPU-n, 2018 elott.

    "Ez majd segít nekem is a továbbiakban, ha a fórumokban újra elkezdesz trollkodni, ne foglalkozzak vele"
    Inkabb ne csatlakozz olyan beszelgetesekbe, amirol a kutya nem beszelt, ha mar nem ertesz hozza. Most csak azt lathattuk, hogy eldurrantottal egy allitast, amit nem tudtal bizonyitani, az elejen konnyen javithato lett volna, de inkabb a folyamatos terelest es a szemelyeskedest valasztottad.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #638 üzenetére

    köszönöm, de már meggyőztél, hogy nem értesz hozzá, nem kell tovább győzködnöd :R

    Kb olyan vagy, mint aki egy kardiológusnak akarja elmondani, hogy hogy működik a szív, de a házipatika és a Joy magazin cikkeiből informálódik, és a latin kifejezéseket google fordítóval lefordítja :)

    nagyon mókás vagy, csodálom a magabiztosságodat :DDD

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #639 üzenetére

    Sajnos nem ezt lathattuk, hanem az ellenkezojet.
    Kb azt jatszottad le a kardiologian, hogy a szivveresre nem volt peldad, csak mutogattal minden mas es egyeb szervet.

    De legalabb lezartuk, ervek es jatek helyett jott a vegso tereles es szemelyeskedes.
    Nem lepodtunk meg.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #640 üzenetére

    mondom, már meggyőztél, ne erőlködj.
    Tudod, mikor minden második cikk alá lelkesen beszólogattok az embereknek, és rátok hagyják, az nem azért van, mert igazatok van, hanem azért, mert megunták, hogy olyanokkal vitázzanak, akik az alapokat se ismerik, nemhogy a szakmát.
    Ilyen szempontból ők jóval okosabbak nálam, mert én meg leálltam itt szájkaratézni egy feketeöves trollal.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #641 üzenetére

    Az ervek es az allitasod alatamasztasanak hianyat untuk meg.
    Egyertelmuen latszik a hsz-eidbol a vegere mar csak a tereles es a szemelyeskedes maradt.
    Legkozelebb egyszerubb ha elfogadod a buktat es nem tartasz ki a tereles mellett.

    Tehat nincs jatek 2018 elott. De mondom nincs gond, tevedtel, ennyi.
    Hardver, majd szoftver vitat lezartuk.

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #642 üzenetére

    aranyos ez a királyi többes, kik?
    Itt csak te tévedtél, mert nem értesz a szakmához, közben teljes mellszélességgel állítasz teljesen légből kapott butaságokat.
    Még mindig maradt a javaslatom, egy szakmai angol tanfolyam, meg utána egy játékfejlesztési szakmai alapok kurzus, és akkor megérted azt, amit linkelnek neked. Talán akkor megvilágosodik, hogy a játékmotornak mi köze a játékhoz.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #643 üzenetére

    A legszomorubb az, hogy szakmabelikent nem tudtal kulonbseget tenni az RT es RC kozott, az RTX hardver nevet keverted ossze a real time RT-vel es ezt valaki masnak kellett tobbszor elmagyarazni, tobbfele peldakkal. :(

    Nem tudtal olyan jatekot linkelni, ami 2018 elott real time RT-t hasznalt GPU-n.
    Ez volt az allitasod, tevedtel. Ujfent egy olyan dologrol irsz (jatekmotorok) amirol nem beszelt itt senki, te hoztad fel. Persze nem lepodott meg senki, idekevertel egy csomo irrelevans dolgot terelesnek, kar hogy egy szakmabeli ennyire nem ert hozza.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #644 üzenetére

    A legszomorúbb az, hogy nem érted amit leírok, és összevissza keversz mindent. se a játékok felépítését, se működésükről fogalmad sincs, szakmai angolt nem ismered, tanulásra teljesen képtelen vagy.
    Szólj majd, ha tudsz mutatni 1 darab full RT-s játékot, mert eddig csak én mutattam. Az, hogy a DXR support listát nézegeted, az nem visz előrébb.
    Kár, hogy laikusként, mikor nem fogod fel, hogy mit mond egy szakmabeli, akkor szokás szerint csak kinyilatkoztatsz, néha kisebb, néha nagyobb butaságokat és azt hiszed, hogy ettől igazad lesz.
    Kb olyan ez, mikor egy fizikusnak próbálnád elmagyarázni az örökmozgót, amit a YT-on láttál, nem, a fizikus nem ért az örökmozgóhoz, csak tudja, hogy nincs, de te hajthatatlan vagy.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #645 üzenetére

    Ez barki szamara lathato fenn, hogy nem igaz hanem az ellenkezoje.
    Keverted a real time RT-t a RayCastinggal, Path Tracinggel, CPU-n futo RT-t GPU-n futoval,
    RTX linupot RT-nek hitted vegig, rengeteg mindent idekevertel amirol nem volt szo.
    Egyszeru kepeket kellett beillesztenem, ami mutatja a kulonbsegeket, mert valtig allitottad ezeket a butasagokat. Barki fenntebb elolvashatja.
    Idehoztal olyan dolgokat amirol nem beszelt senki es nem volt szo rola.

    Allitottal valamit amit nem tudtal bizonyitani, amikor lebuktal akkor jottek a terelesek, ezek mind cafolva lettek egyesevel. Nem maradt mas mint ezek ismetlese.

    "Szólj majd, ha tudsz mutatni 1 darab full RT-s játékot, mert eddig csak én mutattam."
    Ilyen sem tortent, az elso erkezo full RT jatekot en linkeltem, amit az Nvidia nemreg mutatott be, Novemberben lesz elerheto a demo.
    Racer RTX
    "This demo utilises DLSS 3.0 (with Frame Generation), and full ray tracing."
    "The demo consists entirely of simulation, rather than animation. This means that its 1,800+ hand-modeled and textured 3D models — whether the radio-controlled cars or the dominos they knock over while racing — didn’t require traditional 3D design tasks like baking or pre-compute, which is the presetting of lighting for environments and other properties for assets."
    "We wanted to demonstrate the next generation of content creation, where worlds will no longer be prebaked, but physically accurate, full simulations,"

    Toled azota is varjuk a linket az allitasodra.

    "Kb olyan ez, mikor egy fizikusnak próbálnád elmagyarázni az örökmozgót"
    Ez itt a problema nalad, hogy magyarazkodsz. 2018 elott megjelent jatekra kellett volna peldat hozni, ami real time RT-t hasznal GPU-n. Errol volt szo. Ennyit kellett volna megtenned, nem elkezdeni tereleskent magyarazkodni az RT tortenetet.

    Kar hogy elvileg hozzaertokent ilyen alapveto fogalmakkal nem vagy tisztaban es valaki masnak kell kijavitani, foleg azok utan, hogy sajat magadat mar tobbszor megcafoltad.

    ""RTX-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"
    Innen honnan maradt ki az X?
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce"

Új hozzászólás Aktív témák