Új hozzászólás Aktív témák

  • pikopeti

    csendes tag

    Sziasztok!
    Leírom az eddigi történetem, próbálom tömören, de fontos részleteket nem akarok kihagyni. Gyerekkoromtól kezdve mozgásszegény életmód, ülés, hízás, kb. 23 éves (most vagyok 25) koromig, onnantól, rengeteg sport (kerékpár, kondi - de pl. guggolások súllyal soha), 120kg-ról 80-ra. 2011 elejétől fokozatosan erősődő lábba sugárzó fájdalom (a derekam nem fájt), ekkor még naponta órákat bicikliztem és elsősorban akkor fájt, ha pl. kinyújtottam előre a lábam (csak a jobb lábról van szó) és lehajtottam a fejem, nagyon sokáig nem hittem hogy sérv lehet (hanem pl. piriformis szindróma), ezért elég sokat kínoztam még ilyen nyújtásokkal is. Szeptemberben meguntam, Erbszt doki, MR:
    A gerinc íve diszharmónikus. A csigolyatestek magassága megtartott, a peremszélek megnyúltak, helyenként osteophytosissal. A zárólemezen helyenként egy-egy Schmorl benyomat látható. A discusok jelintensitása a T2 súlyozott felvételeken csökkent. Az L.IV. discuson a rés szintje alá terjedő medialis hernia látható. Az L.V. korongon a rés szintjét meghaladó medialis és jobb medio-lateralis hernia figyelhető meg (Erbszt doki még hozzáírta, hogy kiszakadt komponensekkel), mely a durazsákon benyomtat okoz, a jobb oldali S.1 gyök eredését eléri.
    Kép (ebben a pozícióban a legnagyobb):
    [link]

    Azt mondta, ha az MR-t nézi műtét, ha engem néz nem műtét. Utóbbinál maradtam egyelőre, gyógytorna, gravitációs állvány, nyújtó gyakorlatok (Bene Máté Zoltán által). Azóta egészen változatosak a fájdalmaim. Társult mellé derékfájás is. Kb. 1 hónapja a talpamból teljesen visszahúzódott a "fájdalom" (ami igazából egy ilyen fura érzés volt inkább, hogy van ott valami), a térdemig. Azaz jelenleg max. a térdemig sugárzik le, de ott is csak a térdem mögött hátul jobb oldalt és nem állandóan. Ezenkívül fáj a derekam (elsősorban a jobb forgó környékén, de sokszor az egész és néha még felfelé is elindul ilyen bizsergés pl. járáskor. A visszahúzódás elvileg jó jel lenne, de összességében a komfortérzetem nem jobb, mert a derekam jobban fáj, mint a lesugárzás "fájt". Munkám ülőmunka, ékpárnát használok, a legnagyobb fájdalmat mindig ülés után a felállás jelenti.

    Még nyáron egy ilyen előrehajlós rányújtás után napokig nagyon fájt a jobb fenekem minden lépésnél, szerintem ekkor szakíthattam ki egy részt, de ez fokozatosan elmúlt. Az elmúlt napokban megint éreztem egy ehhez hasonlót, de ez annak csak töredéke volt, el is múlt. Mindenesetre holnap csináltatok egy MR-t (magánúton persze, így tegnap felhívva pár helyet péntekre már kaptam időpontot) és attól függően döntök. Sajnos nagyon azt látom, hogy a műtét nem segít úgy ahogy kellene sok embernek. Nekem óriási szerelmem a kerékpár, szeretném csinálni, sportolni... ez most nem lehetséges. A fájdalommal még el is vagyok a mindennapjaimban (kb. otthon fekvés, munkában ékpárna, vagy állás), de lelkileg nagyon kezdem megunni.
    Holnap megosztom veletek az új eredményt is, addig is mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák