Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz vasi89 #662 üzenetére

    Ezt alá tudnád támasztani - akár általad lejegyzett - számokkal? ;)

    Olyanról mondjuk hallottam már, hogy ugyanaz a készülék (Motorola Defy) bekapcsolva 100%-os töltést jelez, de ha kikapcsolod és töltőre dugod, akkor (a 100-nál) jóval alacsonyabb százalékról folytatódik a töltés, és így töltve többet is bír.

    A lítiumos akkuk túlmerítése azt jelenti, hogy 3,3V alá esik a feszültségük. (Egyes helyeken 3 ill. 2,5 voltot is szoktak írni.) Ezt a júzer szándékosan nehezen tudja kivitelezni, hiszen az elektronika biztonságos szintnél kikapcsolja a készüléket, ami tovább fogyaszthatná a delejt.

    Élettartam: kutatások szerint ha csak 80%-ig töltöd a telefont, akkor sokkal hosszabb életű lesz az akku. Ennek nem tudom, mennyi relevanciája van a mai világban, amikor sokan évente cserélnek készüléket, a lítiumos akksik pedig 500-1000 töltési ciklust röhögve elviselnek, ergo nincs hova növelni az akku élettartamát. :U (A feleségem Defy készüléke bő másfél éves, és nem gyengült érezhetően az akku benne, pedig naponta tölti a feleségem.)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák