Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz GeneraL_XTX #375 üzenetére

    Sajnos LCD-nél remekül láthatóan szabályoznak a dinamikus kontraszt áramkörök, szóval a villogások ismét meg lennének, szerintem még durvábban is, mint a plazmán. Saját LCD-s tapasztalat: képet próbáltam szerkeszteni IPS paneles TV-n (sürgősen kellett megoldani a kérdést) de nem tudtam, mert folyamatosan változott a kép fényereje a kép tartalmától függően. Természetesen az LCD-knél, ha fejen állsz, akkor se tudod lelőni ezt az áramkört.
    Ez engem pl. eléggé flusztrált... és közép-felső kategóriás TV-ről volt szó (igaz LED-es háttérvilágításnak csúfolt rémálom még nem volt benne, nem edge-CCFL-es, bár ez a lényegen nem igazán változtat).

    Ezen kívül még sorolhatnám, hogy miért nem kéne... most pl. egy Eizo előtt ülök (fotószerkesztéshez nekem ez vált be), de sajnos TV-ben még ilyennel sem találkoztam, ami megközelítené ezt (és ez ma már olcsó, használtan 85E körül már láttam, amikor vettem 160E-be került), pedig nem CG szériás (csak egy S2231-es, aminek a kontrasztja és a válaszideje jobb, mint a CG-knek, mivel SPVA paneles). Márpedig erre köröket ver a G30-am, ha filmnézésre kerül sor (igaz a G30 az LCD-hez képest vibrál egy minimálisan, de legalább nem mossa a képet).

    Ez csak a személyes tapasztalatom, nem kell vele egyetérteni.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák