Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz bitpork #177769 üzenetére

    Hát az más dolog, de persze van benne igazság.
    Ezekre tényleg csak 10 év múlva tudunk csak választ adni. Addig csak találgatás.

    Mondjuk egy jó minőségű rendesen hűtött led valóban veszít a fényerejéből 10-15%-ot az elején... de nem évről évre.
    Otthon vannak olyan led izzók az udvaron aminek alig ment el a fénye és 10 éve használjuk.
    Pedig akkor még nagyon más technológia volt egy sima E27-es izzóban is.
    Ezzel is az a baj hogy Szándékosan csinálják szarra!
    :S

    A Xenon-t is szeretem, és az is nagyon jó technológia.

    bul07 :
    Értem én amit mondasz és van is alapja, de a led technológia (mint minden más) rohadt gyorsan fejlődik. Manapság is kapni utángyártott xenonos lámpákat kompletten max 200 ezerért. Biztos hogy nem lesznek ezek ilyen drágák (csak indulj ki abból hogy 6-7 éve egy Ledizzó ami fele annyit se tudott mint most került 3000-4000 frointba most pedig 400-800ft
    (ha valóban áttérnek a ledre, a xenon helyett , pláne ha még a halogént is száműzik... olyan szinten lesz tömeggyártás belőle, hogy tizedére csökken az ára újonnan is.)

    De ezek csak találgatások. Majd lesz ami lesz.
    De szerintem a sima halogén lámpáknak lassan lefő a kávé...

    I-sti :

    Akkor ideje cserélni mert azért annak már láthatóan gyengülhetett a fénye, ha mákod van akkor nem kell projektor csere meg lámpa takarítás.
    Sajnos az én A6 4F-emre is jellemző hogy maga a lámpa is kurvára elöregszik/megég a projektor stb és izzó csere után is szar lesz. De ez nem minden esetben igaz.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák