Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    Hello!

    Lehet nem a legszorosabban illeszkedik a fórumhoz, de talán Ti tudtok segíteni.
    Most jöttem haza a benzinkútról és tankoltam egy 2005 ös 1,4 es polo ba. A benzintank olyan fél alatt volt valamivel, 480 km telt el kb a legutóbbi tankolás óta és ennek ellenére belement majdnem 43 liter benzin :U Ismer minket a kutas, mindkét kocsinkat ott tankoljuk, céges benzin kártyával és már máskor is volt olyan hogy gyanús mennyiség ment bele, de ez most pláne nem stimmelt. Azon gondolkoztam, hogy az esetek 99% ban úgy tankolok, hogy húzom a kart ameddig nem kattan, aztán utána még félgázon 1 kattanásig kb, de most ráérősen :) mondom normálisan teletankolom és már amikor fullra húzom a benzinpisztoly karját és hallottam hogy kezd hangosan szuszogva kijönni a levegő elkezdtem csak ilyen kis negyed "gázzal" tovább tankolni és csak folyt csak folyt csak folyt..... 42,3 liternél még nem kattant amikor abbahagytam. Azért írtam le ilyen részletesen mert arra gondolok itt lehet a csalás talán ? Amikor az ember normális esetben beletesz még 5-10 litert ilyen kis nyomással akkor ott lehúz a gépezet pár literrel és mivel én jó sok litert ilyen kis nyomással tankoltam lehet hogy jó sok literrel vágott át így ?
    Nagy hévvel keresgéltem most a neten hogy miket találok a benzinkutas csalásokról és nagyon sok ilyen storyt találtam, természetesen a megnyugtató magyarázatokkal hogy a vw konszern autóiban sokkal többet bele lehet tankolni, meg a levegőztető cső meg a ..... :) na hát én ezt nem hiszem el ..... a leírás szerint a tank 45 literes, nem gondolom hogy ehelyett benne lenne egy 50 literes meg még vagy 5 litert elnyel a levegőztető meg a stb ....
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert ezen most nagyon felhúztam magam, sajna amikor 340 felett van a benzin, nekem nem mind1 hogy 15 ezret vagy csak 10-11 ezret tankolok a kocsiba ....

Új hozzászólás Aktív témák