Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz m3ss #41467 üzenetére

    Most egy panástól biztos hülyén hangzik, de ha gyors af, evf olcsón, akkor panasonic g sorozat. Újan mondjuk csak a g6 van asszem, ami már canon 100d méretű, de ha esetleg használt is játszana, akkor a g3 kb. 35k, ez már viszonylag kicsi, + mellé pana 14mm vagy 20mm. Vagy Juszt kollégának újabban állandóan van eladó e-m5-öse 100k körül, legutóbb amit árult ha jól tudom kb. új volt, nem tudom meg van-e még neki. A pana g-k gyengébbek magas iso-n mint a fujik, de 3200-ig használhatóak sztem, az om-d valamivel jobb ebben, mondjuk az sem fuji szint, de cserébe van benne egy brutál vázstabi, ami fixekkel is műkszik, így statikus vagy kevésbé mozgó témára ritkábban kell iso-t emelni.
    szerk: ha viszonylag olcsó portré fix is kell, akkor fuji fronton 60mm F2.8 makró asszem a legolcsóbb, pana-oly fronton sigma 60mm F2.8 vagy oly 45mm F1.8, a sigmával találsz a flickr-emen is pár full méretű "sample" képet.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák