Új hozzászólás Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz Novics #34267 üzenetére

    Jó, néha jó lenne egy saját autó - vagy akár egy kölcsön - de 99%-ban megoldom nélküle.

    Igen, csak így a kör bezárul, sosem tanulsz meg rendesen vezetni... Pedig szerintem az autóvezetés mára már egy nagyon alap dolog, előbb-utóbb hátrányba kerülsz ha nem tudsz normálisan vezetni, mondjuk akár egy rendesebb melót is elbukhatsz miatta...

    Asszony amikor elkezdett dolgozni, feltétel volt a B-s jogsi. Megvolt neki 18 éves korától, de sosem vezetett. Aztán amikor egyszercsak szóltak neki, hogy le kéne menni Pécsre a zsírúj céges kocsijáért (2002, M6 még sehol...), be volt tojva rendesen... Gyakorlatilag zéró rutinnal hozta haza az autót:)
    Én néha elcsodálkozom rajta, hogy néhányan hogy vezetnek autót. Szomszédasszonyunknak céges évzárója volt, nem merte elvinni az autót, mert sötétben kellett volna hazavezetni. Gyakorlatilag esélytelen, hogy betolasson agy IFÁnyi helyre egy alsóközepes autóval, és ezt tudja ő is. És ezzel a tudással hordja időnként a két gyermekét iskolába, óvodába...
    Én relatíve későn (25 évesen) és nehezen szereztem jogsit. Tudtam, ha nem kezdek el nagyon rövid időn belül vezetni, akkor sosem fogok, pont az általad leírt öngerjesztő folyamat miatt... Osztottunk-szoroztunk, húztunk egy kicsit máshol a szíjon, de vettünk egy trabantot (kb mintha most vennél egy 3-400 ezres swiftet, astrát), azóta vezetek. Ma már azt mondom, hogy nem vagyok tökéletes, de bármikor, bármilyen autóval bárhova el merek/tudok indulni.

    Holnap majd jól beletépünk...

Új hozzászólás Aktív témák