Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Real_Necro #11836 üzenetére

    Ebben a Steam konzolban mi a poén ?

    Linux alap, de Windows-al is lehet majd rendelni + többen is gyártják, eddig ennyit tudok - ez nem tűnik nekem a klasszikus konzol megoldásnak, amiknek pont az a lényege, hogy a játékokat arra írják, az adott hardverre, amit mindössze egyetlen cég kínál.. a direkt hardverelérés miatt nem kevés köztes API-t megúszik az ember ezzel - az ezekből adódó lassulást dettó (ezért olyan szép folyékonyak a konzolos játékok, legalábbis a legtöbbje).

    Én bár nagy Steam-kedvelő vagyok, egy konzol, amit többen is gyártanak, többféle belső hardverrel, a Steam pedig kétféle oprendszerrel is adja.. - nekem inkább csak egy konzolnak hívott mezei PC tulajdonképpen csicsa házban, mocskolt OS-el és a meglévő OpenGL/DirectX rétegekkel, estébé + halom hibalehetőség a sok eltérő verzió miatt.

    De esküszöm drukkolok nekik, jöjjön be a dolog, csak sok értelmét nem látom egyelőre.

    Szerk.: közben olvasgattam kicsit és "Steam Machines are console-like gaming PCs" - tehát nem konzol, csak konzolszerű játékos PC-k. No, ezt így gondolom én is. :U és örülök, hogy más is.

    Meg is nyugodtam, tehát konzolnak marad az ikszboksz és a pléjsztéjsön. Hurrá. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák