Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. Miután kaptam ezt az áldott Telekomos Kaon HGW-t, és az a bajom vele, hogy egy idő után egyszerűen nem lehet benne semmit állítani, nem látszódnak értékek, IP címek, wifit nem lehet ki-be kapcsolni, bejelentettem hibának, gondoltam hátha hoznak egy Sagemcom-ot. Szerelő felhívott, és azt ajánlotta, hogy a saját routeremet (Asus AX56U), ami AP módban van a HGW után, állítsam normál router módba, hogy az adja a DHCP-ket, és akkor azon tudok állítani mindent. Nekem végül is tetszik az ötlet, csak a mikéntjét illetően nem vagyok biztos, mit hogyan kell sorban. Össze kell kössem a gépet a routerrel, és úgy állítani, vagy wifin is be tudom? Előbb állítsam router módba, vagy előbb a LAN beállításoknál adjak neki egy IP-t, mondjuk 192.168.0.2-192.168.0.10 közt, vagy 192.168.1.1 (ezeket mondta a szerelő), és akkor utána ezen az IP-n érem el gondoom, aztán állítsam AP-ból routerre? Meg néztem, hogy a LAN-switch beállításoknál van valami jumbo frame. Az micsoda? Az ki van kapcsolva most.

Új hozzászólás Aktív témák