Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    Sziasztok!

    Ha családi házban az optikai végponttól két szobába húznék csak kábelt akkor két opcióm van nem?

    1) Kissé nem "szabvány" módon patch kábelt húzok a falakba, a végükön dugókkal és a falon ilyesmivel a kötődobozok előtt, azokat takarva:

    *Értem én, hogy nem korrekt, de a legkevesebb munka ezzel van, ha a kinézete nem gyomorforgató, akkor okés... kevesebb kapcsolati pont van így, egy robosztusabb megoldás elméletben. (max 20m kábelről van szó, tehát a sodrott erek hátrányai nem jönnek itt elő ilyen családi házas mesében talán)

    2) A falban tömör fali kábelt vezetek, a fali kivezetésekhez kerül mondjuk valami fali doboz, amiben a foglalat maga "keystone"-os nem (tehát talán házilag meg tudom buherálni)? Onnan meg ugye a patch kábelek mennének a kütyükhöz. Ezekből a fali csatlakozókból azért sok még a CAT 5E szabványos... mindegy a kábel a jövő miatt CAT6 volna, egyedül a végpont tud 2.5G-t amúgy is semmi más :DD Itt a fali csatlakozónál butulna le...

    *Ez pár ezressel drágább, meg több munka van vele, de korrekt megoldás és "szép".

    3) Patch panel az nem játszik a végpontnál, ez nem ipari terület...

Új hozzászólás Aktív témák