Új hozzászólás Aktív témák

  • Skizz

    addikt

    válasz mephi666 #38894 üzenetére

    Az irreleváns, hogy 10 autóból hányon lesz ápr. végén téli. Lehet, hogy valaki csak havi 1x használja az autóját az aldiig, vagy még nem volt ideje és pont másnap viszi gumizni, vagy defektes lett a nyári és visszarakta a télit mert nincs még1x 50-80 ropija, vagy tökmindegy, ez szerintem ne legyen meghatározó. Az egyszerűen tény, hogy a hóba szánt mintázat a sütő aszfalton/csapó viharban kevésbé stabil, mint egy szép árkos, vízelvezetésben jeleskedő nyári - ami meg nem kapaszkodik a hóban. A keverék is nyilván más, más körülmények között kell megfelelnie (ennek reakciója a hőre mondjuk nekem most egy kérdőjel, de az más kérdés).

    Viszont pánikolni meg nem kell. Egy jó télivel egy áprilisi 22 fokban el lehet autókázni, egy vészfékezésnél sem fog az autó 3 fele szakadni, kár is ezt túlreagálni. Ez sokkal több tényezős. Jó futómű, jó út, jó sofőr kell + nem mostoha körülmények. A téli mintázat is elvezeti a vizet, és azt is hülyebiztosra kell készíteni, mint mindent manapság, gondolván arra, hogy lesz aki nyáron is használja. Így az a "tézis", hogy a téli gumi nyáron csak közveszélyes lehet az autós, szerintem fasság, de tény, hogyha minden körülmény úgy áll együtt, hogy pengeélen táncol az ember az adott veszélyes szituban, akkor a nem megfelelő gumi egyértelműen csökkenti a túlélési esélyeket. Ami még nem is lenne baj, mert a saját életével mindenki azt csinál amit akar, viszont a szembejövő biztonságáért meg úgy gondolom, hogy kötelesség megtenni amit lehet.

Új hozzászólás Aktív témák