Új hozzászólás Aktív témák

  • LógaGéza

    addikt

    Valaki rakott már be REST API-s szenzort HA alá?
    A Fibaro integrációja nem az igazi (fali plugnál csak az aktuális áramfelvételt, és a plug által valaha mért összes fogyasztást tudja olvasni, pedig van napi/heti/havi érték is, azt nem...), ezért gondoltam ha már támogatja a Home Center a REST API-t, megpróbálom azon keresztül integrálni (mivel az utility_meter is elég nagy katyvasz...)
    A gond az, hogy sehogy se tudok értéket kicsikarni belőle... Hol szúrom el?

    sensors.yaml:
    - platform: rest
     name: plugtest
     resource: http://<fibaro_ip>/api/panels/energy?type=devices&id=36
     value_template: '{{ value_json["powerH"] }}'
     scan_interval: 60
     unit_of_measurement: kWh

    Ha csak simán bedobom a resource mellett lévő linket egy böngészőbe, akár inkognitó módban is, akkor ezt kapom:

    [{"id":36,"powerH":0.23,"powerD":3.24,"powerW":3.24,"powerM":30.79,"costH":8.64,"costD":121.93,"costW":121.93,"costM":1156.47}]

    Vagyis nem kell semmi auth, működik anélkül is. Próbáltam már mindenképp, ahogy fejembe jutott (value_json.powerH, value_json[]["powerH"]), adtam hozzá headert, authentikációt, letiltottam a verify_ssl-t, de nem megy... Log se ír semmit, hogy hogy mi lehet a probléma...

    Hogyan lehet ide normálisan kódot beszúrni? Ma semmi nem megy nekem? :W :D

    [ Szerkesztve ]

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Új hozzászólás Aktív témák