Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Rolly #4596 üzenetére

    "- nekem most a SE 8,23 kWp alapján kétszer annyit hozott április második felében mint korábbi években a régi Saj 4,77 kWps rendszer így úgy néz ki, hogy míg a saj 4900 kWh-t hozott lehet, hogy a SE össze tud hozni 9800 kWh-t is akár... persze tudom, hogy most április rendkívül napos volt így inkább 9000 kWh körül lesz a vége, szóval szerintem nálunk meglesz az 1.1-es szorzó pedig kelet-dél-nyugati tájolásunk van... "

    Azért az nem nagy kunszt, hogy egy 90%-al nagyobb rendszer közel kétszer annyit hozzon :) A számok alapján pont annyival hoz többet majd. De várd ki az egy teljes évet. Idén nekem január volt -9% az összes többi hónap brutál jó volt, éves szinten már közel +18% a ma napig tervezetthez képest. 852kWh az április a 6,6kWp-vel egy 4kW-os inverterrel, K-Ny tájolással. 1931kWh az éves eddig.

    "- déli tetőn szeged környékén az 1,3 is elérhető lehet... szerintem az 1.2 vállalható déli tetőn"
    Nem ismerjük a kolléga tetőviszonyait, de ritka a pont déli pont 35fokos tető. És mondjuk ez sem a legoptimálisabb, a legjobb ha valakinek van K-D-Ny tető és körbe tudja raknié s 3 stringre vagy Se-re elosztani :) vagy egy napraforgó

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák