Új hozzászólás Aktív témák

  • bwgabor

    tag

    válasz kraftxld #7816 üzenetére

    nyomtatás kilőve mert csak 3 hálózati multifunkciós van (2 konica minolta és 1 xerox), a kis asztaliakat meg kiszórjuk mer' má' nem fussa föstékre. DNS meg DHCP szükséges? Mármint először azt gondoltam h routerben minden eszközhöz társítok egy IP-t MAC alapján, magamnak meg vezetem táblázatban v programban, ki mihez tartozik. Feltéve ha lehet nyúlkálni sulinetes routerben. Szervert egyelőre még nem merem újratenni, olyan szépen kuporog a sarokban :D mennyi AC cuccot bír el a 4 giga? 24-25 tanárok által használt gép lenne plusz kb 40-45 dolgozó akikből sztem 4 biztos, hogy folyton bejelentkezve lenne, a többi meg max ha igényli meg ha tudja, hogy kell :D sztem azzal is kiegyeznek ha nincs home mappájuk meg ilyesmi felcsatolva hanem egy van egy közös megosztás amit local userrel is elérnek, csak vmi korrekt jogosultság meg jelszóvédelem legyen. Államtitkokat csak nem fognak itt tárolni. (amúgy meg inkább itt teszem fel a hülyeségeket minthogy elkövessem őket :DD ) megnéztem: Hp proliant ml310e gen8 a szerver.

Új hozzászólás Aktív témák