Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    junior tag

    válasz Döglött Róka #27364 üzenetére

    Tudod ez olyan, hogy lehet neked véleményed az alig használható 20 éves autókról. Mondhatod sokra, hogy inkább a bontóban lenne a helye. Még igazad is lehet. Csak ettől még a tények megmaradnak: Egy alig használható, 20 éves elmúlt öreg autó árát is a piac mondja meg és nem te. Tehát ha szeretnél egyet, akkor ki kell fizetned az árát. Értem én, hogy használhatóbb egy új autó számodra, de a különbség aközött, hogy új autó vagy egy használt sokkal kisebb, mint aközött, hogy van vagy egyáltalán nincs autód. Az igazság az, hogy egy középsuli informatikáját sokkal munkásabb jól megcsinálni, mint egy kisebb cégét már csak azért is, mert több száz öreg végpontod van hosszú válaszidővel és egy több ezer négyzetméteres épületben kell működtetned őket úgy, hogy üzemidőn túl van minden, de minden, amid csak van. Minden 10 éves kor felett van, de inkább 15 felett. Remekül elvehetik az időd az üzemben tartás generálta feladatok, miközben a kiszolgáló oldalon meg tornyosodnak a feladataid. A bölcsész vezetőség meg nem győzi kitalálni, hogy még mit szeretne, mert az milyen jó lenne, ha lenne. A szülők is azt gondolják, hogy ha egy nagyobb cég selejtezett vackait odaadományozzák és egyszerre behoznak az ajtón 50db leélt, kehes vackot, akkor azt utána az iskola szellemisége majd magától működteti és az senkinek nem képez majd többletfeladatot. Az a plusz terem az csak úgy lesz. Amióta belelátok egyre többre becsülöm azt, aki akárhogy is, de még csinálja, mert a történet ott tart, hogy van vagy egyáltalán nincs rendszergazda. És amikor beszélgetek hozzád hasonlókkal és feldobom, hogy szabad a pálya, tessék jobban csinálni jön az, hogy hát ő ennyiért nem dolgozik. Jaaaa, de más meg dolgozzon ennyiért és csinálja jobban. Értem. No, hagyjuk is. Én nem offolok itt tovább, csak kíváncsi voltam ismer e valaki informatikai segédmunkást, aki dolgozik ennyiért, de nem jelentkezett senki. Ezt nemnek vettem. Az analógiára visszatérve tehát ennyiért se 20, de még 25 éves autó sincs a piacon. Tehát nem arról beszélünk, hogyan megy, mennyire megy, hanem arról, hogy nincs.

Új hozzászólás Aktív témák