Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Sziasztok! Sikerült cumira szaladni azt hiszem, kérnék egy kis segítséget a nálam tapasztaltabbaktól. Adott egy Dell R510 Hyper-V host, H700-as RAID vezérlővel, két darab 1 TB-os SAS diszkkel, és két darab jóégtudjamilyen SSD-vel. Hyper-V Server 2012-őt futtat, rajta az ERP-t futtató vm-vel. Ma belassult az ERP, lemezhibára gyanakszanak. idrac alól nem látszik egyetlen lemez sem, de log nem ír hibát. A VM Windows 2012 alatt esemenynaplóban nincs hiba, megint csak. Hosr gépen powershellből futtatott get storage reliabilitycounter értéke tempre és wewrre is nullát ad, gondolom ez így nem mérvadó. Elvileg boot előtt még ott van a PERC, de nem merem újraindítani, mert ha nem indul el lemezhiba miatt a host, vagy épp szétesik a RAID1, akkor cseszhetem. A szerver státusz jelzője kék, nincs hiba. A lemezek között mindegyiknek zölden világít a felső LED-je, műveletekre villog az alsó sárga státuszjelző, de az egyik lemeznél mintha túl szabályos lenne, és csak néha esne ki a ritmusból. Nem tudom ez így jelent-e rosszat, mindenesetre fura, csak nrm tudom viszonyítani, mindenütt máshol HP-val találkoztam eddig.

    Van valami, amit még ki lehetne próbálni?

Új hozzászólás Aktív témák