Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz gaborbol #19083 üzenetére

    Nagy pénz van az IT security-ben, főleg ilyen ügyfeleknél :D Évente / kétévente el lehet adni egy vaskos auditot, a vezérkar fizet, majd hümmög és nem történik semmi.
    A héten nekem is volt egy "érdekes" melóm.
    Ügyfél IT vezetője tajtékozva: Mindenki tud küldeni levelet mindenki nevében, azonnal kivizsgálni!
    Az egyik kollega elszöszmötölt vele 1 napot, de nem talált semmit. De tényleg lehetett más nevében küldeni, legalábbis az IT főnökkel tuti meg a kollega fiókjával is, tehát mindenkinek tuti lehet :)
    Elkezdtem nézelődni, engedélyeztem egy régen kilépett emberke fiókját, próba, nem tud más nevében küldeni.
    Kis kutakodás után:
    - Az IT főnök rendes NEM admin fiókja a domain admin csoport tagja
    - A kollega rendes NEM admin fiókja a domain admin csoport tagja
    - A domain admin csoport gyárilag tagja a built-in administrators csoportnak
    - a DOMAIN\administrators csoport gyárilag kap send-as jogot a teljes tartományon :D
    - Bármilyen más NEM domain admin emberke NEM tud más nevében mailt küldeni.
    - Egy teszt admint kivettem a domain admin csoportból, egy kis idő, meg Outlook restart után már ő se tudott levelet küldeni.
    - Touché

    Szépen levezettem nekik, és finoman megemlítettem, hogy szerintem itt nem a send-as jogosultság megléte a legnagyobb gond, hanem hogy a fél cég domain admin. Nem jött válasz, de egy raklap emberke és ezer éves service account bent figyelt a domain admin csoportban.

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák