Új hozzászólás Aktív témák

  • kekkec

    aktív tag

    válasz Jorus #36612 üzenetére

    (#36612) Jorus:

    Én azt hittem ebből a leírásból kiindulva Prime95 blend tesztje minden esetben full-ra teliti a memóriát.

    800-on 1.4 NB és 1.95 MEM fesz. mellett szórja a hibákat, igaz nem másodpercenkét ezresével, mint teljesen auto beállításokkal, hanem "csak" százasával kb., 667-en dobott 4 hibát egyik pass-ban a 2 pass (3 óra) alatt, futtattam még egy test-et 0 hibával 4 pass (8 óra) alatt.

    Itt egy PH cikk a chipset-ről, van pár shot a BIOS-ról, én ezt és ezt babráltam, többit nem.

    (#36613) 04ahgy:

    Alábbi link-eken leírtam screenshot-oltam Jorus-nak részletesen miket próbáltam/teszteltem.
    1. [link]

    2. [link]

    3. [link]

    4. [link]

    Összefoglalom:
    -Modulokat egyesével és párban (DC-ben) teszteltem 3 pass-ig auto beállításon
    Eredmény: 0 hiba

    -Egy pass toltam párban a másik két (fehér) slotban (szintén auto beállításon), ugyanazzal a pár modullal, hogy kiteszteljem a slotot
    Eredmény: 0 hiba

    -4 modullal auto beállítással próbálkoztam
    Eredmény: WIN be sem tölt (fekete halál), boot menü aztán memtest elindult, de szórta a hibákat (kb. 10000/mp)

    -4 modullal NB 1.4 V (+0.2) és MEM 1.95 V(+0.1) auto frek. és időzítések mellet (800 MHz 5-5-5-18) toltam memtest-et
    Eredmény: kb. 100/mp hibaval, azaz kevesebbet hibázott de így is szórta

    -4 modullal NB 1.4 V (+0.2) és MEM 1.95 V(+0.1) 667 MHz auto időzítések mellet (5-5-5-15) toltam két tesztet
    Eredmény: 1. teszt 2 pass abból 1. pass-ban 4 hiba
    2. teszt 4 pass 0 hiba

Új hozzászólás Aktív témák