Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matyi012345

    őstag

    válasz andrisms #31719 üzenetére

    Én már akkor lezártnak tekintettem amikor megírtam az első hozzszólást. Semmi más célom nem volt, mint felhívni a figyelmet egy problémára, hogy a vevő tudjon mérlegelni. Ezt megtettem 2 sorban, erre kaptam válaszul egy ~30 soros szarkasztikus monológot melyben a többi váz hibája lett felsorolva, mindezt karöltve egy szubjektív, egyetlen modellből kiinduló véleménnyel. Nem volt célom ferdíteni, és nem állítottam valótlant sem. Felőlem ez a téma akkor lezártnak tekinthető lett volt, fel akartam hívni a figyelmet, és jeleztem, hogy szerintem ez a vétel így nem ajánlott. Nem történt több.

    Byk01:

    Ott le is írtad a lényeget. "Azzal a géppel kár foglalkozni", nem azt írtam hogy a D7100-al kár foglalkozni. Ebay-es vétel, nem tudja kipróbálni, nincs gari, ha lenne is macera a visszaküldése, plusz eleve a vaku már gyanús és nem azért mert nem nyílik fel, mert ez tény, ettől még ha neki ez nem probléma akkor megveheti, de ha mondjuk ejtéstől van és valami más elkezdett benne elengedni emiatt, vagy egyéb más baja van akkor az is elég nagy szívás lehet. A D7100 mint problémás típus, valóban ezt írtam és tartom is, mivel túl sok helyen lehet olvasni róla és képeket látni róla, hogy valóban létezik mint típushiba. Ezt továbbra is tartom és emiatt nálam az "ajánlott" kategóriából kiesik ez a váz, főleg ha nem lehet kipróbálni és gari sincs rá.

    [ Szerkesztve ]

  • energomatt

    senior tag

    válasz andrisms #31719 üzenetére

    Én agolszász fórumokat szoktam olvasgatni, ahol hatványozottan több a felhasználó és nagyon ajánlott váz a 7100-as. Ez az említett jelenség nem nevezhető a típus hibájának, mert a hozzászólük döntő töbsége ilyet nem tapasztalt. Egészen biztos, hogy a Nikon is reagálna rá, ha ez tipushiba lenne. Itt viszont határozottan olyan vélemények hangzottak el egyesektől, hogy szerintük ez nem ajánlott váz, mert típushibás és nekünk csupán szerencsénk van, hogy elégedettek vagyunk vele. Nem nekünk okoznak adott esetben kárt vele, mert nem a büszkeségünk sérül, hanem esetleg újabb vásárlók érdeke, ha ezt elhiszik. Csodálkoznék egyébként azon, ha egy ilyen hiba garanciális időn belül ne derülne ki. Amennyiben kéz alól vesz, már nem garanciális vázat valaki, bármely típus esetén belefuthat egy-egy hibás darabba.

Új hozzászólás Aktív témák