Új hozzászólás Aktív témák

  • Termi16

    őstag

    Sziasztok!

    Én is beállnék a tanácsot kérők sorába.

    Előre le szeretném szögezni, hogy még nincs letisztult elgondolásom, hogy pontosan mit szeretnék, szóval egy kis türelmet kérek, szeretném több ember véleményét is látni a dolgokról. :)

    Az is problémás, hogy csak otthon használnám zenehallgatásra, esetleg néha filmezésre, vagy vinném magammal telefon (lumia 1520) mellé. Ettől függetlenül a méret nem akadály.

    Itt említeném meg, hogy van egy Denon 2311-es erősítőm és egy JBL ES 5.1-es szettem, szóval valami hasonló minőséget/stílust szeretnék.

    A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy tényleg annyival rosszabbak-e a vezeték nélküli fejhallgatók?
    Hajlandó vagyok többet fizetni egy ilyenért, hogy az áránál gyengébb kategóriájú hangot kapjak, ha egyébként minden másban teljesen jól működik. Ez azt jelenti, hogy nagyjából 25-30000ft-ot szánnék egy valóban jó fejhallgatóra, de ha végülis vezeték nélküli lesz, akkor 50000ft körülig is elmennék, ha nagyon muszáj. A lényeg, hogy az elsődleges ötlet az volt, hogy az esti órákban a húde hangos zenehallgatás helyett, ami nyilván másokat zavar, tudjam használni a fejhallgatót, hasonló minőségben.

    És akkor jöjjenek az 1 .hsz-ban feltett kérdésekre a válaszok:

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Ami biztos, hogy otthon, főleg este, amikor a házimozi már nem opció. Esetleg tömegközelkedési eszközön is, ezt írtam feljebb is, hogy még nem tiszta.
    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, ez a legfontosabb, a filmezés másodlagos, mivel arra ott a házimozi.
    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Ahogy írtam is, 30000 körül szánnék rá első körben, de ha találnék megfelelő vezeték nélkülit, akkor el tudnék menni kb 50000-ig.
    Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Első körben jó lenne vezeték nélküli, de ha meg tudtok győzni....:)
    Circumaural vagy supraaural?
    A fülön támaszkodó párnákat annyira nem bírom, úgyhogy valószínűleg a circum lenne a nyerő.
    Zárt vagy nyitott?
    Ez megint attól is függ, hogy csak otthon vagy bkv-n is használom-e. Ha csak otthon, akkor teljesen mindegy.
    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Nélküli.
    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Kemény, telt mélyeket szeretem, elsősorban ilyen zenéket hallgatok. De azért néha előfordul egy kis igényesbb dolog is, szóval azért ne csak puffogni tudjon :DD
    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Erősítőbe (denon2311) vagy PC-be dugnám (a fülest :C ).

    Még annyit hozzátennék, hogy esetleg használt dolog is játszhat.

    Szerk.: Azt elfelejtettem, hogy van egy AKG Q350-es fülhallgatóm is, szóval ezért sem létfontosságú, hogy a telefon mellé is a most vásárolandó fejhallgatót használjam.

    Köszönöm előre is! :)

    [ Szerkesztve ]

    Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

Új hozzászólás Aktív témák