Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz #71562240 #2481 üzenetére

    És ha elmozdul? Használattal lazul a pánt és picit lejjebb csúszik? Vagy oda kell csavarozni?
    Pár milliméteres mozdításokról beszélünk fejhallgatók esetében. Nem tudod kétszer tökéletesen ugyan úgy rárakni a műfejre és nincs két egyforma műfej.
    És ha nem 1 méterről, hanem 1,05 méterről mérem, akkor az már nem is a hangdoboz frekvenciamenete lesz? Az már más lesz?
    Ha egy ideális hangforrást, egy ideális, minden irányban végtelen kiterjedésű térbe helyezel és egy ideális 0 kiterjedésű mikrofonnal mérsz, na akkor van értelme annak, hogy "A pozíció". Ekkor "A pozíció" bárhol lehet, mert független a környezettől a mérés. Amíg ez nem így van, és minden egyes mikrofonnak külön van kalibrációs file-ja, nincs két egyforma süketszoba, a fejhallgatót meg nem tudod kétszer ugyan úgy rárakni a műfejre, addig nem sok értelme van "A pozícióról" és "A frekvenciamenetről" beszélgetni.
    Mi van ha a gyártó más műfejjel mérte és hangolta a fejhallgatót, mint amivel Te méred? Akkor aztán a büdös életben nem fogsz olyan adatokat mérni, amit a gyártó megálmodott.

    Ha lenne "A mérés" akkor miért tennék közzé több pozícióban is az adatokat?

    Túl sok kérdés, kevés válasz. Hülye vagyok én ehhez szerintem. :(

    (#2530) B-L-A-C-K: szoftver...
    Ne foglalkozz vele.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák