Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNgabus

    senior tag

    Sziasztok

    Tudom, hogy "hülye" vagyok a komolyabb fotózáshoz, de sajnos nincs sok időm "tanulni"

    Holnap ballag a lányom és szeretném a lehető "legjobb" minőségben megörökíteni, pár ismerősöm ajánlotta, hogy béreljek felszerelést, eddig leginkább kompakt és bridge gépeim voltak, auto vagy téma módokban használva, sajnos azt senki nem mondta hogy egy kezdőnek ez kb olyan mint Csitának az atomfizika.

    Amit kihoztam végül az egy Canon 5D MK III és egy 70-200 f2.8 L IS II USM,

    Most du kipróbálva auto módban a sírás kerülget, tudom, hogy user error leginkább, de majd minden kép bemozdult vagy nem ott a fókusz ahol szeretném, mindig a téma volt a középpontban,
    Nem rég volt egy 6D 24-105 f4 szettem azzal már elég jól ment a dolog bár ott voltak téma módok is,

    A kérdésem az lenne, hogy teljesen "gyerek" szinten van vmi manuál beállítás ahol sima portréra a lehető legjobb minőséget el tudnám érni? A ballagás bent lesz egy tornacsarnokban kevés fény várható. Már az objektív stabilizátoránál elakadtam, hogy 1 vagy 2 legyen, leírás szerint 1 ha statikus a téma, 2 ha mozgó de csak a függőleges remegést kompenzálja, stb.

    Nagyon köszi Mindenkinek aki tud segíteni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák