Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz tibaimp #73481 üzenetére

    Hogy azóta szar minden, mióta arra váltottam. Valamelyik topikban mondták többen hogy az AMD korábban is ilyen volt. És ez már a ki tudja hanyadik probléma ami Intelen még nem is létezett, ott van pl. az USB port eldobálás SSD-vel. 3.5" HDD-vel már nem is merte kipróbálni, az Intelen is szar volt, de 2.5"-en érdekes mód nem. Most már az is. Rádugom 2x, aztán ott fog figyelni egy erroros eszköz az Eszközkezelőben, amin csak a controller disable/enable segít. Mármint USB-nél, mert SATA vinyónál még az se. Ott egyből rebootot kér, csak hát azzal meg magától is megoldódik (a következő leválasztásig), nem kell a controllerrel szenvedni. Kezd az egésszel tele lenni a tököm, olyan mintha ez egy béta állapotú hardver lenne. :( Lassan kezdem bánni hogy nem Intelt vettem, az legalább "csak" kazán (pont ezért nem akartam). Amiért idegesít a probléma, hogy notiban is szerettem volna AMD-set venni, de így elment tőle a bizodalmam. Legalább az egyik gépem legyen jó. Tuning semmi, azt nem szoktam. Azt már megszoktam hogy USB3 külső dokkolóval 5-10 sec alatt eltűnik még az USB port is (rebootig), állítólag wifivel, wireless egérrel/keyboarddal összeakadhat, és hát tényleg csinált olyat hogy amint elkezdett másolni beszaggatott az egér, szóval lehet benne valami. Ilyenek voltak eddig is, de most új dolgok csatlakoztak a listához, és az egyetlen különbség hogy akkor Intel volt, most meg AMD.

    "Tudom, itt van valami chip/elektronika is külön a külső dokkolóban, a Te belső rack-edben van valami ilyesmi?"

    A rack egy Silverstone FS303, 3 "beállós" rack. Ugyanabban van a célvinyó is, arra teljesen hibátlanul másol (másik vinyóról, ssd-ről). Ha most kiveszem a lassú vinyót, és berakok a helyére egy másikat, akkor hibátlanul 90-200 MB/s-el másol (melyik mit tud), tehát összeköttetést kizárnám. Rögtön adódik a gondolat hogy szar a vinyó, de bad sector semmi, és bármelyik adatfilet kezdem el másolni, ugyanezt a 6 (3.5 - 8) MB/s-t hozza. Olyan vinyót még nem láttam ami elejétől végéig egy nagy bad sector lenne, pláne hogy azért ha lassan is, de hibátlanul kiolvassa az adatot. Rejtély.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák