Új hozzászólás Aktív témák

  • sakal83

    addikt

    válasz Viktor81 #36641 üzenetére

    Bocsánat, de erre reflektálnom kell: :)

    1. "Az SSD duplázódik, az ár feleződik."

    Bőven csökkentek az árak, ami miatt itt eme kis országban nem akkorának érezzük annak oka, hogy 2009. évben 180-200 volt az USD, most 280, tehát az ÖSSZES pc alkatrész valójában (közte az SSD) nem lett drágább, csak a forintunk nem ér annyit. Most direkt visszakerestem, egy 128Gb-os SSd 2009. évben 82 k=431USD volt most 1 Tb-os 280USD!. A 120Gb-os ssd pedig 52USD! Ez azt jelenti, hogy kétévente feleződött az ára.

    2. "arányaiban változnak az árak is és többség a mondjuk 256GB-ost fogja megvenni pl. 7 e Ft-ért, nem az 1TB-ost 20-ért"

    Erről beszéltem, hogy az igényeket eléggé egy sémára veszed. Sokan használnak/használnának vinyó helyett is SSD-t, csak nem írják le. Köztük én is torrentre vettem. (Ha lesz 1 TB-s húszért, akkor veszek azt, ezért nem érdekel különösebben, hogy 3 vagy 5 év múlva mi lesz egy 120-as SSD-vel.)

    3. "napjainkban a felhasználok jelentős része 120-ast keres"

    Ezért írtam, hogy a 80GB-os 2009. évben vett SSD-t nem érdemes idekeverned, mert akkor az SSD-k 32/64-esek voltak főként, ami a 120/240-esnek felel meg mai szemmel. És itt fontos persze, hogy Te a 80Gb-osból a jobbat vetted meg, ahogy ma is fontos a jobb megvétele +5k-ért egy 512/1024-es esetén. De egy 120 Gb-os termék életciklusa 5 év múlva lejár.

    4. "256GB-ost fogja megvenni pl. 7 e Ft-ért"

    Nem fogja tudni megvenni, mert nem lesz, ahogy ma sincs 32Gb-os sem gyakorlatilag.

    Kérlek ne vedd támadásnak, mert hangsúlyozom, hogy nagyon korrekt és szakmai ajánlásokat tesztek, amiért itt mindenkinek hálásnak kell(ene) lennie, mert pénzben is mérhető itt, és egy-egy szakmai topikban a tanács, amit ingyen osztogattok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák