Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #59617 üzenetére

    Igazából azért gondolkodtam rajta, mert a router-ek többségében a gyári szoftverrel nem lehet kikapcsolni a WAN kapcsolatot.
    És akkor hiába van csak a LAN-on csatlakoztatva a hálózathoz, azok az eszközök, amik erre vannak kapcsolódva (a wifi kapcsolaton keresztül) meg próbálnak kommunikálni a WAN porton keresztül, és ez akadást, késést okoz. (benne is van a routing táblában, hogy a WAN porton keresztül menjen az útvonal a 0.0.0.0 hálózatra)
    Ez okozott korábban gondot az Telekom-os IPTV-nél. Ott percenként akadozott a kép, ha így volt benne egy router a hálózatban.
    Egy 841ND volt így, de miután feltettem egy CFW-t rá, ki lehetett kapcsolni a WAN portot, és csak mint egy AP viselkedett. Így jó volt, de most kicsit fellángoltam, hogy lecseréljem, mert gyenge a jele az emeleten.
    De most kipróbáltam a 1043nd V4-et és ezzel (bár nem lehet kikapcsolni a WAN portot és nem is lehet AP módba kapcsolni a gyári szoftverrel) nem csinálja az akadást. Elképzelhető, hogy jó lesz egy sima router is.

    Köszi a segítséget, egyenlőre tesztelem otthon a 1043nd-t és ha megfelelő, akkor lehet, hogy ilyen lesz.

    Köszi
    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák