Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    egy követ bedobva az állóvízbe, gondoltam, leírnám, számomra mennyire hasznos fícsör a live view. tudom, ez sokatokból borzongást vált ki, nevetséges dolog a gépet "előretartva" fényképezni. ezt meg is értem, nyilván aki DSLR-en vagy filmes gépen szocializálódott, nem ehhez szokott. én viszont digi géppel kezdtem el komolyabban (relatíve persze) fotózni úgy 6-7 éve.
    szóval egyik a megszokás, másik a praktikum. a képeim 90%-át LV segítségével lövöm, mert egyszerűen kényelmesebb számomra. sőt, rengeteg olyan helyzet van, amikor LV nélkül csak úgy "vaktába" lőnék. nem egyszerű ugyanis egy pár hónapos gyerkőcöt úgy "beállítani", hogy szemhez emelve a kamerát pont jó szögből kapjam le. monjduk asszony ül a fal alőtti kanapén, ölében a gyerkőc, én nyilván nem tudok a falba bemászni, hogy arcképet készítsek úgy hogy lássam is, mit örökítek meg.
    a LV mellett a kijelző döntési lehetősége a másik igen hasznos dolog, ellőte nem volt ilyen gépem, de nagyon nagy segítség. illetve persze nem elég a LV, jól használható LV kell, aminek pl az általam kipróbált Canon, Olympus féle megoldások sem felenek meg. a Canon megoldása kb. egy vicc, külön gombbal fókuszálni, tükörcsapás, 1 mp legalább az AF, addigra garantáltan bottal üthetem a témát.
    szóval amikor DSLR átállás előtt álltam, a vázba épített stabi mellett ez volt a másik kötelező dolog, így csak a Sony A300 maradt számomra. horrorisztikus dolgot fogok leírni, ha nem találok ilyen jó LV megoldást, nem is vettem volna DSLR gépet (de a Pana FZ18-tól megváltam volna, az biztos).

Új hozzászólás Aktív témák