Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz jjeahh #19327 üzenetére

    Van egy ilyen remek oldal, ahhol lehet látni a gépekkel készült képeket azonos körülmények között;
    [link]

    Itt látható hogy K500 sokkal színhűbb és élesebb képeket csinál... a D3200 meg a nagy felbontás miatt tud hozni 1-2 részeltet de gyatrább a képminőség (gondolom ez utómunkával javulna... de nem mindegy, hogy pár réteg maszk és csúszka vagy napos szöszmötölések egy alap képpel)

    Emiatt is éreztem a K500-nak fotó részre való maximális hajlását és inkább raknám mögé a D3200-at.

    A Kereső milyensége számomra fontos... ha ebben valósan érezhetően "jobban látom a világot" azaz fókuszba besegít, komponálás könnyíti akkor ez a nekem való fícsőr.

    Ellenben a fájlméretek nem mozgatnak, van jó kártya, onnan meg van hova feltolni ha már nem férne rá a NAGY NAGY winyókra... a RAW meg eleve nem kis tételű móka...

    Tehát jó lenne dűlőre jutni, mert bele esek a korábbi emberke hibájába és csak illegek - billegek... leakarom sarkítani a dolgot... a jövőre is tervezek de a fotózás és annak képminősége és a gép rugalmassága ami számít nekem...

    Nikon VS Pentax
    D3200 K500

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák