Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78669 üzenetére

    Köszi! :R Viszont owlab staboknál sehol sem látom írva, hogy milyen vastag PCBhez való?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78673 üzenetére

    Hát igen de ilyet nem nagyon lehet kapni EU-ban, Eloquent Clicksnél láttam csak. Aztán megrendelni az 1-2 eurós tételt úgy hogy 10+ euró a posta... :( Vagy vár rá egy hónapot az ember ali-ról...

    De most nézem csak hogy a TX clip-in. Az nem hátrány inkább? Cherry-ből is clip-int akartál volna venni, ezek alapján nem úgy tűnik?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78678 üzenetére

    Nem kell nekem Geon, csak lehetne kapni a többi márkát (bármik is legyenek ahhoz) máshol itt EU-ban, de nem nagyon lehet :( Keygem semmi, MKEU semmi, Candykeys semmi. Eloquent clickstől meg amúgy pont nem akarnék rendelni semmi mást...

    HOgy mennyire alapkellék: Azért gondolom te nem a 200$ környéki "budget" GB-ban utazol. Zoom meg QK runokban én eddig nem láttam volna, hogy a kit része lenne. Zoom-ok pedig biztosan 1.2mm PCBvel nyomultak. Vagy most a JRIS75 is 1.2mm-es PCB, de ott se írják hogy a kit része lenne.

    "A clip-int azért szokás utálni, mert ki tud ugrani a nyákból, amikor kupakot feszegetve szeded le róla, de általában eléggé könnyen vissza lehet pattintani és a kupakot sem muszáj vadember módjára leszedni."
    Aham. Meg azért valljuk be, egy csavaros prémiumabb tűnik, mint egy műanyag pöckös stab. :) Anniy hátrányuk van azért ezeknek a TX staboknak hogy a készletben csak 1 drót van....úgyhogy ha urambocsá billentyűzetet cserélsz amihez pont 7u space kell akkor vehetsz egy új szettet mert nincs hozzá nagyobb drót. Standard vastagságú drótot használnak, bármilyne más drót belemegy?

    Más:

    Közben rájöttem hogy az ali-s Aifei néven futó, "SA klón" szettek valójában az ún. MG keycap-eket másolják. Ez az MG Ember pl egy az egyben az alis Dawn szett, kupakok formája, színe minden stimmel, csak vicces módon a klón szettnek jobb a kittingje :D Úgy tűnik ez az MG forma SA szerű, de azért jobban mélyítettek a kupakok mint a "rendes" SA profilnál.
    [link]

    Más2: :D Itt minden múltban futott KAT profilos GB listázva van ugye? MInden amit láttam eddig itt van, és még mások is...de nincs olyna sok azért. És 2021 őszén volt az utolsó...írtad hogy a Keyreative-vel borzalmas együtt dolgozni úgyhogy nem is lesz több valószínűleg, de nem gondoltam volna hogy már 21-ben kifutottak gyakorlatilag. Még 1-2höz lehet várni extrákat aztán reszeltek. Nem értem a GMK/cherry profil miért vezet ennyire toronymagasan GB-jok terén? Az értem hogy az SA sok embernek magas, de ez a KAT ez OEM magasság lényegében, szintén sculpted, és gépelésre alkalmasabbnak tűnik a formázottabb kupakok miatt (bár még mindig nem jutottam hozzá a Napoleonic szettemhez, szal tapasztalatból nem tudok nyilatkozni).

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #78684 üzenetére

    MDA azért egy agresszívebb formának tűnik.

    Az még talán meg is értem, hogy OM vs Cherry vonalon miért utóbbi a sokkal népszerűbb custom vonalon, de hogy miért a cherry a legnépszerűbb en bloc, az elég fura. Lehet hogy csak valami kaszkádeffekt? GMK népszerű lett aztán minden gyártó az ő sikerüket próbáltam meglovagolni?

    Tényleg amúgy tud valaki valahol egy jó összefoglalót mai is aktív és jelentős szereplő keycpa gyártókról? Hol vannka, mióta vannka a bizniszben, hogyna működnek stb. Én nemrég realiztálam hogy a GMK német például, valamiért azt gondoltam hogy amerikai cég az is mint a SP. :) Így már jobban érthető miért olyan drágák a szettjeik, legalábbis a munkaerőköltségük biztosan jóval nagyobb mint a kínai gyártóké.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78687 üzenetére

    Van amúgy amit te nem tudsz? Hihetetlen mennyire képben vagy. :R Még a linkelt GB gyűjtőoldal sztoriját is ismered :D

    "Minimális eltérések vannak, úgyhogy TX-ből csak 7u-t vettem, mert 6.25u drótból van egy rakás felesleg."
    Akkor sztem én is berendelek 1-1 7u szettet a két PCB vastagsághoz, aztán majd cserélgetem a drótokat, ha úgy adódik. 4 szettett rendelni hogy minden szóköz méret és PCB vastagság opció le legyen fevde....rosszul esik, na.

    "Ezt írtam párszor neked :DDD Az MG a MelGeek profilja, a klónozás jelen esetben kitting terén az eredetinél sokkal jobbra sikeredett. A MelGeek egy idióta cég, hülye döntések sorozatával lényegében kinyírta az MDA-t, az MG pedig már eléggé halottan született profil, és úgy tűnik, hogy a saját Cherry klónjukra helyezik azt az egyre kisebb figyelmet, amit kupakkészletekre fordítanak."
    Tényleg, lol :D Csak akkor még nem esett le szerintem, hogy az MG az egy profilt akarna jelenteni, nem tudtam szerintem hogy mire vonatkozna a rövidítés. :B AMúgy a Melgeek kulcsszóra visszakeresve azért értékes hozzászólásokra lehet találni, kár hogy pl ez a Big Bone szett ami pont tetszene az accentek miatt már náluk sem kapható például, ha már olyan jó a minősége a kupakjaiknak. Azt sem gondoltam volna hogy a SP SA szettjei ABS létükre felmossák a padlót a többivel....meg hogy 12 fős családi cég. Vidéken erre csak anynit mondanak, hogy tyah :Y

    "Kényelmes és sokan szeretik, emellett sokan mást nem is próbáltak, mert vagy nem is hallottak azokról, vagy nem is akarnak mást kipróbálni."
    De ez már a sztori vége, a kényszerpálya a versenytársaknak úgymond, amikor valamire akkor a kereslet hogy nem is érdemes mással kísérletezni, követik a trendet aztán mindenki boldog (kivéve aki pont másra vágyik mint az akutális bebetonozott trend). Ez nem magyarázza meg hogy anno a sztori elején miért pont ez a profil indult el mindent lesöprő útjára...

    Pár kérdés, pl. OEM-et miért nem gyárt senki? mit követett el az a szerencsétlen profil, úgy hogy mindekközben az összes olcsó pre-build pont azzal jön? Mondjuk persze ezt vica-versa lehet kérdezni, ha már enynire népszerű custom vonalon a cherry, és tucatnyi kupakgyártó cégnek megvan már a maga klón profilja más betűkóddal, vagy simán csak cherrynek hívják ők is, akkor a prebuildek miért nem cherry-vel jönnek? Vagy pl. DSS miért nem népszerűbb? És akkor jól értem, hogy ez az MDA profil csak MelGeektől közvetlenül meg Aliexpressről beszerzhető csak? (ami vagy klón vagy nem klón, ki tudja...)

    Amúgy ez az MG profil meg MT3 eléggé copy pastenek tűnik nekem. Viccesek ezek a gyártók, mindenki ad egy külön betűkódot a profiljának. Lényeg hogy ne is hasonlítsanak egymásra nevükben, de a profil maga nem baj hogy tökugyanaz :U

    "Az MT3 is csak a Dropm mérete és piaci beágyazottsága miatt él, ők is láthatóan egyre kisebb figyelmet fordítanak rá a DCX mellett, ami, minő meglepetés, szintén Cherry profil."
    Ja, pont ezen röhögtem a minap, kínomban. Youtube valamiért feldobta keybored videóját amiben a GMK WoB és a Drop féle DCX WoB szettet hasonlítja össze, na mondom ez érdekesnek tűnik, aztán már az elején kiderült hogy lényegében egy tökéletes cherry klónról van szó, de azért adtak neki egy újabb betűködöt hogy lassan már lehetetlen lehessne követni hogy melyik profil micsoda és lényegében mi a különbség.

    És amúgy a még "viccesebb" az egészben, hogy még mindig nagy a hájp a "thoccc" buildek kapcsán (legalábbis nekem ez a benyomásom), de mindegyik szépen valami cherry keycap-pel nyomul youtubeon. :W Ahelyett hogy rádobnának valami magasabb profilt amitől instans mélyebb lesz az egész hangja. Az egész "thocc" mánia meg cherry mánia teljesen kontraproduktív ilyen szempontból.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    #78689 Alan[HUN]

    "Specifikusan egy-egy feladatra/személynek jó eséllyel nem a Cherry a legjobb, de valószinűleg nagy általánosságban ez az, ami a teljes felhasználói bázisban a legtöbbeknek megfelel."

    Hát lehet, én csak azt mondom hogy a custom "ipar" elmúlt pár évben bekövetkezett hatalmas robbanása mellett azért azt várnám, hogy több lesz az étvágy valami másra, illetve a rétegigények kielégítése is már rentábilisabb lesz, emiatt több lesz a nem cherry alapú GB. De nem, pont ezen a keycap calendaeron végigszaladva döbbentem rá hogy mennyire durván a cherry profil dominálja az egész GB szcénát (eddig is ez volt a benyomásom persze, de nem ennyire), és azt sem látni hogy az elején így volt de az utóbbi mondjuk 1 évben már megszaporodtak a nem cherry profilos GB-jok...
    Szvsz ha van az embernek már pár jól kinéző cherry szettje, utána már nem egy újabb szinkombó kellene hogy érdekes legyen, hanem egy új profil, ami nemcsak viuzálisan jelent változást hanem a gépelési élményben is...ami elvileg pont ennke a piacnak fontos. Szóval kicsit olyan disszociatív személyiségzavaros ez az egész piac ilyen téren.

    "MT3 mögött..."
    Ja ezt a sztorit ismertem, de azt nem hogy az MT3-hoz az a magas Topre billentyűzetes profil adta az ötletet, és a sztori came full circle amikor a Melgeek ugyanezt a profilt másolta "more or less" az MG profilhoz. És alin SA profilként adják. Zseniális :W :DDD

    #78692 Ispy

    Igen abban egyetértünk hogy ez nagyon szubjektív, mert az én szubjektív véleményem pont az egyenes ellentéte a tiednek. :DDD Kinézetre az OEM, Cherry profil a legunalmasabb legsemmilyenebb, még egy XDA vagy DSA is jobban néz ki, a magas profilokról meg nem is beszélve.

    #78694 dqdb

    "Az OEM a világon a messze legnagyobb mennyiségben gyártott kupakprofil. A Tai-Hao opció volt a kezdetek óta"
    Jó a custom világra értettem. Nem en bloc. Meg igen, Tai-Hao opció, ha OEM szettet akar venni az ember. De kb az egyetlen opció, és az ő szettjeiknek is rossz a kittingje, a kupakok vékonykák mint az állat és még rondák is sokszor a színeket tekintve (ok ez szubjektív).

    "Manapság: világítás, R3-ban kapcsolótípustól függően akadás lehet Cherry profillal."
    Világítás miért érv? Cherryből is lehetne átvilágítós ABS kupkaokat gyártani, feltételezem, nem csak PBT meg DS ABS. Az interference mondjuk jogos északra néző ledeknél, bár szerintem ezt nagyon sok átlag prebuild user - gamer jóember - észre sem veszi amúgy.

    "Ekkoriban jött rá valaki, hogy a Cherry régi gyártósorait a GMK vette meg, és ők kis mellékesként nyitottak voltak kisszériás gyártásra, és mindezt gyors átfutással tették (GMK Carbon R1 esetében 4 hónap telt el a megrendelés és szállítás között 2016 második felében), így népszerűek lettek a GMK group buy-ok"
    Na ez itt a kulcs szerintem! Ezért van tehát...az nyilván kell hozzá hogy használható legyen a profil, de sejtettem hogy nem arról van itt szó a cherry mai népszerűsége kapcsán, hogy toronymagasan ennyivel jobban szeretnék az emberek, hanem egyéb "historikus" és praktikus okai lesznek ennek. Sajnos ilyenkor ez egy kaszkádfolyamat, volt egy rakás cherry profilos GB a GMK gyorsasága miatt, ezt szokták meg az emberek, ez lett a természetes, kereslet is volt rá bőven, egyre nagyobb, aztán gondolom ezt látván jött a többi gyártó, szintén ezt a hullámot meglovagolva...és pár év alatt kb a cherry profil lett a standard a custom világban. És tényleg nincs bajom a profillal, mert nem rossz...csak zavaró hogy ennyire dominál, de olyan szinten hogy új gyártók kijönnek kódnév alapján új profilokkal aztán valójában semmi más csak egy cherry klón...innováció!

    "A DSS már a múltban is kuriózum volt, egy éve előszedték, mert az SP-nél az a sor éppen nem volt bedugulva, mára az is bedugult. A DCS a múltban népszerű volt, az is eltűnt egy időre, aztán visszatért, de minden egyes group buy küzd a MOQ elérésével"
    DSS kapcsán: ehh... :((( Az hogy a DCS nem megy azt megértem, mármint olyan téren hogy nagyon haosnló mint a Cherry profil. Aki nem vágyik másra, le fogja tojni a DCS profilos GB-t, hacsak a színkombó nem valami ami nagyon tetszik neki, aki meg pont el akarna lépni a cherry profiltól az megint le fogja tojni a DCS profilos GB-t. Ilyen két szék közül a földre esik az a profil, a cherry mai dominanciája miatt szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz harom.14 #78713 üzenetére

    Pixelben van pár mechanikus kirakva, vagy az Alzában, de szerintem legtöbb lineáris kapcsolós, nem clicky. Sajnos kipróbálásra nincs jobb opció mint egy tester berendelése. Max eladod pont egy ugyanolyan másik embernek aki hasonló cipőben lesz mint te később (mármint ki akarna próbálni egyszerre többféle kapcsolót).

    Ha igazán halk kell, akkor viszont silent switch kell neked. Annak a bottom-outja is puhább a hangtompító szilikon miatt, sokszor már zavaróan puha is (bizonyos kapcsolóknál, meg kit mennyire zavar).

    Először azt kell kitalálni milyen kapcsolót akarsz, linear, tactile vagy clicky. Utána adott típuson belül lehet ajánlani. Viszont ha a tactile kicsit is opció, javaslom ne a Cherry Brown vagy a Gateron Brown legyen a kiindulási alap mert azok borzalmasan gyenge taktilitésú és reszelős kapcsolók is ráadásul. Amióta próbáltam rendes taktilist, én "csak a tactile" tábort erősítem, de anno amikor a cherry brown vs red kérdés volt napirenden, a cherry brown gyengesége miatt ez nem volt ennyire egyértelmű nekem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #78706 üzenetére

    Szvsz ezt már írta korábban. Nem rossz opció, de ennyi pénzért már vannak jobbak is ez volt az üzenet. :D Bár igaz a Keychronokat leszámítva mind GB vagy használtpiacos vadászat, úgyhogy ha azonnal kell akkor valszeg a Keychronon kívül nincs más opció, ha fehér kell akkor meg még a Keychron sincs (mert nincs 65%-osuk fehérben....még. Q2 Pro az jön, gondolom lesz fehérben az is).

    QK65 R2-ből is nemsokára lesznek extrák például, az tuti bejönne, és van fehér is. Drágább de nem nagyságrendekkel. És garantáltan jobb...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #78716 üzenetére

    A Cherry profilos GB-jokkal biztos jóval kisebb a kockázat, ezt sosem vitattam. De pl ott van a Drop, tényleg kihozhattak volna valami új profilt, amivel próbálkoznak, vállalnak némi kockázatot aztán vagy bejön vagy nem....de erre kihoztak egy cherry klónt más néven. Az ilyenektől vagyok csalódott, hogy lassan mindenféle elképzelhető szinkombinációra lesz egy szett, de kis túlzással csakis kizárólag cherry profil. Yayyyy

    Másrészt meg persze, a kupakgyártóknak csak pénzről szól a dolog, de a designerek hobbisták. Egy hobbista kezdeményezése miatt született meg a MT3 profil. Ugyanúgy várhatná az ember, hogy hasonszőrű hobbisták megpróbálnak kilépni a cherry profil-os mederből, de nem. Bár a dqdb által több posztban most elregélt történelemlecke alapján (ezúton is köszönet :R ) nagyjából értem, hogy miért van így. Hiába akarna valaki DSS profilt ha nincs rá kapacitás SP-nál. Meg hiába akarna valaki MDA profilt ha a Melgeek hülye. Nyilván a designerek is azzal dolgoznak akivel lehet haladni meg szót érteni, még ha nem is a szíve csücske a cherry profil teszem azt.

    #78717 Ispy
    "A keychron nem csak szín, hanem a forma és a layout miatt is kiesett, nálam sok sebből vérzik, nekem a vékonykávás házak tetszenek, ez az egyben minden gomb pici spacerrel."

    Ja, ez mondjuk akkor eleve szűkíti a piacot. De ez a preferencia eddig nem volt egyértelmű, szerintem. :) Ha most a színtől, kávától, pontos kiosztástól (illetve a kiosztás variálhatóságától eltekintünk) eltekintünk, nyilván olyanok maradnak mint anyagminőség, konfigurálhatóság, hang, gépelési érzet, amiben persze a hang is benne van. QK65 pl wireless is lehet, van 2 fajta gasket hozzá, egy teljes kit mindenféle szivaccsal, amit csak akarsz. Ehhez képest a Tofu sokkal inkább barebone, szó szerint. Ha nem érdekel a gasket mount meg hogy mennyire jól van implementálva, nem akarod szivaccsal kitömni, hang kapcsán is úgy vagy hogy úgyis clickly lesz és úgyis hangos meg a kapcsoló hangja hangja anynira domináns hogy a build hozzáadptt értéke mrá elhanyagolható, nem érdekel a wireless, ANSI PCB elég stb, akkor neked személy szerint lehet hogy nem éri meg jobban. De ez már egyéni preferencia meg igények, ettől mgé nem elsz kevésbé igaz amit áltláanosan írt neked, hogy ennyi pénzért meg nem sokkal többért általánosságban mondva vannak jobb opciók.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Táltos Suhan #78753 üzenetére

    Hetek? Hónapok óta nincs :D Lehet soha nem is volt...

    #78755 copass

    Úú azért ezeknek az elkopott kupakoknak mindig van valami bája, nem? :) Ronda, de belegondolsz hogy mennyit lettek használva.:) Jó szolgálatot tettek valaki(k)nek. Ezeket már meg kell őrizni, nem kidobni szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #78767 üzenetére

    nem vagyunk mi állatok... :D

    Amúgy én is kicsit így vagyok ezzel, ez a középen kettészakított billentyűzet nekem olyan mint valami élettel összeegyeztethetellen testi deformitás. :D Nagyon hülyén néz ki az összes, nekem legalábbis. A Fiat Multipla is lehetne a világ legjobb autója mindne szempontból (a kinézetet lezsámítva), akkor sem venném meg mert bűnronda.

    Másrészt aki napi 8 órából 8-at gépel, annak jó, megéri elgondolkoznia, belefektetni az időt átszokásra, egyéni layoutok kitökéletesítésére stb. Aki csak 2-3 órát egy nap, max (pl mint én), annak már kapásból kevésbé visszautasíthatatlan deal. De nem baj ez hogy vannak ennek itt lelkes szószólói, színesíti a topicot, szakmaibbá teszi stb. Csak nem te vagy én vagyunk a közönség, de nincsen ezzel baj. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Zsírkrétamen #78775 üzenetére

    Nem sok van. Akko billentyűzetekre nézz rá: [link]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Zsírkrétamen #78791 üzenetére

    Az akkuidorol mondjuk nem tudunk nyilatkozni, a kicsi billben amit rendeltel csak 1800mAh-as van, a 75%osban nagyobb ha jol nezem. Redragonban fogalmam sincs mennyi van. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz -FreaK- #78801 üzenetére

    "Mi a különbség a 3068B és a 3084B között?"

    Egyik 65%-os másik 75%-os.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #78824 üzenetére

    De most ezzel mit akarsz bizonyítani? :D A kupakok tetejének élei mindig közelebb lesznek egymáshoz egy lapos (de nem szigetes) billentyűzeten, függetlenül attól, hogy mekkor a tényleges felületük. Szvsz az élek közötti távolságot kellett volna lemérni, az a relevánsabb információ a kommentje kapcsán.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #78827 üzenetére

    Hmm mondjuk az igaz hogy a középpontok távolsága fix (az általad említett érték), így a kupak alapjának a területe is fix. Ha leméred a kupak tetejének felszínét, abból már ki lehet számolni a rések nagyságát. :K

    #78833 prtk

    "Most kiderült, hogy azért nem küldték el, mert majd egyszerre jön a Q1 Pro-val. Tehát csináltak egy csodálatos upsellt és nap végén fizetem a szállítást. :D"

    Ha nem jár le a kupon, akkor később azért fel tudod majd hazsnálni valamire, már a Q1 Pro szállítása után. :) Meg amúgy a szállítási költségbe valami áfát/vám-ot is belemókolnak, de nyilván nem a magyart mert azt írta valaki itt a topicban korábban hogy első körben Hollandiába viszik be, utána onnan szállítják tovább, szóval van egy kis "optimalizálás" a dologban.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz 0xmilan #78856 üzenetére

    Az 1%-os keyboardot úgysem tudja legyőzni: [link] ;]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78881 üzenetére

    Az összehasonlítás szerintem inkább a 20 évvel ezelőtti (vagyis 2000 körül...úristen, baziöreg vagyok már) festett kupak vs mostani festett kupak között adná magát, az hogy egy dye-sub vagy DS technológiás kupak felirata vagy festése jóval kevésbé fog kopni az idők során az technológiai limit, nyilván. De 20 éve már szerintem bőven membrános billentyűzet volt a legtöbb billentyűzet, festett kupakokkal (sőt ha jól gondolom, nagyjából ez lehetett a membrane menace csúcsa, a 90-es években szépen kikoptak a mechák, és a 2010-es években kedztek visszaviszvárogni a mainstreambe).

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78883 üzenetére

    :R Szóval sajnos még a membrános világon belül is igaz, hogy silányabb lett a kupakok minősége. Szomorú...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #78885 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy a fekete keyboard mánia generálta a háttérvilágításra igényt. Tény hogy BoW jobban olvasható éjszaka a monitor fényénél, mint a WoB, de a sok géjmernek akkor is kell a csillámpóni háttérvilágítás ha konkrétan fehér a billentyűzet.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #78889 üzenetére

    "2005 körül még csak arra volt igény, hogy esti melónál is el lehessen olvasni a billzetet, ahhoz elég volt az egyszínű háttérvilágítás is."

    Ezt értem, de erre sztem lett volna valamiféle igény fehér vagy a klasszikus bézs alapú billentyűzeteknél is, bár az biztos hogy a fekete billentyűzetek nem csökkentették hanem fokozták ezt az igényt. Fekete alapon mondjuk eleve jobban néz ki a háttérvilágítás, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy ha világos maradt volna a tendi, akkor is megjelentek volna festett kupakos háttérvilágítós billentyűzetek.

    Na persze erre a "mi lett volna ha..." kérdésre sosem fogunk választ kapni, én csak arra reagáltam hogy szerinted a háttérvilágítás iránti igényt csakis kizárólag a fekete billentyűzetek térnyerése hozta, ergo ha nem terjedt volna a fekete szín el, most háttérvilágítás se lenne azóta sem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #78902 üzenetére

    Uhh, erre akkor le kell csapni. Én vagy 185-ért adtam el a QK65, + GnS fee + szállítás. És kb azonnal elvitték...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #78924 üzenetére

    "aliról is 12 nap alatt itt vannak a cuccok"

    Feltéve ha in stock és nem hazudnak az oldalon. Konkréten ebből az MG Ember koppintás keycap szettből, már a 4. árus írja nekem, hogy jajj bocsi, out of stock. Volt ahol azt írták 98 darab van még belőle, volt ahol azt hogy 500, volt ahol 19. És közben mindegyiknél kiderül out of stock...eszem megáll ezekkel, komolyan.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz freeknight #79025 üzenetére

    De, egy silent red-es Varmilo sokkal halkabb lenne például. Amiket én nyomkodtam, azokban még a stabok sem voltak vészesek. Szóval az tényleg egy kulcsrakész billentyűzet.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Kifejezetten Ispy figyelmábe:
    BLOCK-67 R2

    Anodized CNC 6061 Aluminum case, 17 mm front height, 7-degree typing angle, Multi-layout hot-swap PCB, O-ring gasket mount, QMK & VIA support 190€

    [link]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #79121 üzenetére

    Vigyázat, Duckyból a magyar kupakos változatokon a kupak nem PBT csak sima ócsó ABS. Egyedül a Varmilo-k jönnek magyar PBT kupakokkal (sajnos nem hot-swap viszont).

    Ha amúgy nem azonnal kell, akkor lehet érdemes a group buy világban gondolkozni, QK80 GB például nemsokára lesz, bár azon pont nincsen knob.

    Kapcsolók teszteléséhez meg lehet switch testert venni, vagy megkérni valakit a topikban hogy mutassa meg a gyűjteményét. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #79183 üzenetére

    Nem a Panda nagyon taktilis, hanem a cherry blue es browm sz@r :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Zaied #79193 üzenetére

    Amúgy a feldobott opciók közül Monsgeek M1 vagy Keychron Q1 a választandó, persze az árak eléggé összevissza vannak (pl Keychrn v1 vs Q1, van bőőőven különbség)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #79207 üzenetére

    A nem pro-os "K" Keychron billentyűzetek elvileg nem QMK/VIA képesek, így nem programozhatóak.

    "Akkor ezek szerint a Varmilo leginkább a magyar PBT kupakokról szól, esetleg a Varmilo saját switcheiről, készen megveszed, örülsz és ennyi. Akkor nekem nem nyert."

    Van akinek pont ez kell. :) Most is van rá példa a topicban. A Varmilo nehezebben modolható, mint egy hotswap, cserébe viszont a "kulcsrakész" billentyűzetek között az egyik legjobb ajánlat. A Keychron "K Pro" meg "V" szériától talán már nem jobb, de amúgy egy olyan billentyűzet ami legtöbb embernek már nagyon minőséginek számít. Én pl azon lepődtem meg amikor nyomogattam őket a Pixelben anno, hogy a gyári állapotú stabok is milyen korrektek. Meg amúgy egy jól összerakott cucc. Plus a magyar PBT kupakok ugye. Kb ennyi. mellesleg nem mindne billentyűzetbe kell szivacs meg hangtompítás hogy ne legyen idegesítő hangja.

    #79220 Ispy

    3 pines nyákba is mehet az 5 pines switch, csak a műanyag pineket le kell csippantani egy körömvágóval. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz elite.cs11 #79251 üzenetére

    Köszi az infót. A Zoom75-re várok, de lehet nem bírok magammal és megy majd a buy gomb. Vagy lesz mindkettő :D

    Amúgy MKEU-nál meg hamarosan lesznek Zoom65 R2 meg Zoom TKL extrák, bár utóbbiból még csak az ANSI változat lesz majd felrakva.

    MÁS: Az ali egy nagy scam. :W :W :W A MG Ember klón kupakszett már az ötödik árusnál out of stock, közben meg vígan árulták előtte és azt hazudják hogy 98 mag 500 meg hasonló menyniségű elérhető még. Eszem megáll. Most a hatodik (utolsó előtti árusnál akinél még találtam) rányomott a "shipped" gombra, ahelyett hogy visszírt volna hogy bocs out of stock, hát már hiszem ha látom komolyan.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #79261 üzenetére

    Én tökre megszerettem a knob-ot a Q1-en, hiányzik a K2-ről a cégnél. Semmi másra nem használom, mintsem hangerő tekergetésére, de arra valahogy sokkal kényelmesebb mint valami billentyűgombot nyomogatni. Plusz ha lenyomod némít. :) Médiagombok közül nekem csak ennyi kell, több nem, de ez tökjó.

    Nyilván nem dealbreaker dolog ha nincs, de inkább legyne mint ne, egy hagyományos billentyűt feláldozva érte is akár :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #79266 üzenetére

    Szerintem is csak automatikusan rányomott a shipped gomra, nem ellenőrizte még le hogy megvan-e a termék és tudja-e küldeni. Úgyhogy én is erősen szkeptikus vagyok a dolgot illetően. Volt egy ugyanilyen, utána 2 nappal később írt hogy jah, out of stock. Nem baj, 10 nap ha lejár úgy refundolom mint a huzat, velem nem b@sznak ki. Cserébe volt ahonnan mást is rendeltem volna, hát azt is refundoltam :D Így jártak.

    Már vagy 2 hete játszok ezzel...megrendelem, pár nap múlva ír hogy out of stock. Megrendelem a következőt, pár nap múlva ír hogy out of stock...megrendelem a következőt...

    Ha az original szettnek nem lenne olyan borzalmas a kittingje, már megvettem volna azt komolyan, az időm többet ér.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #79293 üzenetére

    "mikor kopnak el a keycapek, hogy nézzek cserét"
    Függetlenül ettől, én akkor sem használnám az eredeti vékonyka kupakokat ha nem muszáj. Vékonyka, annak megfelelő hanggal, és szvsz még ronda is (bár ez nyilván szubjektív).

    "a gyári stabilizerekhez mikor nyúljak (ezek állítólag nem túl jók)"
    Azonnal. :) Célozd meg a szemetest velük, vegyél Durock plate mounted stabokat bele, amit megkensz. Máris nem fog csörögni.

    Nekem van K2 a cégnél, kis moddolással amúgy nagyon jó kis billentyűzet hozható ki belőle, szóval tényleg nem a billentyűzet lefikázása a cél ezzel a hozzászólással.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz haddent #79301 üzenetére

    Ha "L" is belefér, nekem van TX 50g és 55g is. Nem akartam vesződni a hirdetgetésével mert párezer forint, de felhasználni úgysem fogom...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #79260 üzenetére

    Na, egyre inkább úgy érzem hogy most már szándékosan akarnak átverni...

    A legtuóbbi rendelés ugyebár kb mág aznap shipped lett, nyilván gyakorlatban nem, tracking number azóta sincs. Ráírok az eladóra hogy in stock? Erre visszaír, hogy arrenged to be shipped.

    Viszont érdekes módon gyakorlatilag a store-ban korábban árult összes MG klón "SA" szett eltűnt (a Godspeed szíynkombót leszámítva), korábban volt mindenféle szinkombinácó. Szerintetek át akarnak verni vagy át akarnak verni? Csak azt ne értem tényleg mire játszik itt az eladó? Hogy nem fogom refundolni ha kamut küld? Vagy nem fogom refudolni ha nem küld semmit? Van itt valami időlimit ami a vásárló ellen dolgozik?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz prolad #79357 üzenetére

    Aham. :((( Ennyire talán nem kamu a store, 4 éve létezik, vagy 100 értékelése van 93%ban pozitív. [link]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Alan[HUN] #79361 üzenetére

    Csak annyi, hogy a többi árus simán out of stock-ra állította ezt a konkrét általam vadászott Ember/Dawn klónt, de a többi színvariánst ugyanúgy árulja tovább. Mondjuk a difi sokszor óriási, érdekes hogy egyazon hirdetés, különböző variációkkal, az általam keresett Dawn/Ember "0 left" lett, mellette a másik variánsból meg 4999 meg 500 darab van még elvileg...

    Viszont ha ez a legutóbbi meg korrekt, lecsekkolta az összeset és rájött hogy nincs már ezért levette a hirdetéseket, akkor meg az merül fel hogy üzenetben miért írja azt hogy össze van készítve szállításra.

    Szóval nagyon fura az egész. Valszeg állíthatok erre is be emlékeztetőt, hogy 10 nap múlva refundoljam... :U

    Még fogok próbálkozni egy Dusk variánssal, ha éppen pont annál az árusnál amire rábökök az sem lesz akkor feladom.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz YellowFlash #79366 üzenetére

    Milyen alfákat rendeltél hozzá? A zöld modokkal?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #79362 üzenetére

    Kövi update a sztoriban, ha már elkezdtem erről a "kálváriáról" beszámolni:

    Visszaírt tisztességesen az eladó, igaz alibaba translate-tel, de azok alapján azt mondja, hogy a beszállítónál megdrágultak a készletek, ezért szűntette meg a hirdetéseket a keycap szettekhez, de az én rendelésem már el lesz postázva, nézzem majd a tracking informationt. Írtam neki hogy kb ő már az ötödik store aminél megrendelem ugyanezt és mindig visszaírták hogy out of stock pedig elérhető volt elvileg, nagyon fura ez az egész, főleg, hogy ő megszűnteti az összes releváns hirdetését stb. Erre írta a fentit, meg hogy "we have no coopreation", gondolom a többi oltra vagy nemtom mire gondolt itt.

    Mindenesetre már tényleg van tracking infó, *valamit* elindított a szállítással, hát kíváncsian várom hogy mit kapok.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #79396 üzenetére

    Hát nem tudom, azért ha felmegyek a tracking numberrel együtt linkelt oldalra, ott a végállomásként valóban azt a várost látom ahová rendeltem. [link] Ez egy egy kisváros, eléggée icipici az esélye hogy pont ebből a boltból ugyanoda rendeltek volna valamit. Úgyhogy ez szerintem nem kamu, mármint valamit elküldött, kérdés hogy tényleg az-e amit vettem :D

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Csupati #79403 üzenetére

    45-50k-t kértek érte amikor kifutott. Mondanám, hogy ennyit nem ér (mert nagyon nem), de a vágtázó infláció miatt minden billentyűzet drágult itthon.

    #79401Alan[HUN]

    Nem tudom azt hol kell :F Elvileg 90 napon belul automatán received-re állítja, utána 15 napod van még refundot kérni. Ezt ki lehet majd terjeszteni? Bár igazából mindegy, ha 1 hónapon belül nem jön meg refundolom úgyis.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Szegény 75%-os billentyűzetek rosszul érzik magukat tőletek, úgyhogy hadd jöjjön a felmentősereg :D Nyilván minden nagyon szubjektív, de nagyjából semmivel nem értek egyet amit itt írtatok. :D

    Arányok, ronda 75%: Ezt az érvet sosem értettem (persze újra hangsúlyozom, hogy erősen szubjektív dolog). Több példa alapján sem: Pl szerintem a legjobban kinéző billentyűzet kiosztás az valami ilyesmi, nem tudom ennek mi a pontos neve:
    Wind X. Nincs "F" sor, de van numpad, összetorlasztva a nyilakkal mint az 1800-asok esetén. Iszonyat dögös. Az más kérdés hogy ez nekem teljesen nem jó, mert az F sort néha használom, a numpadot meg kb sosem. MIndenesetre ha az arányait nézem, akkor a szélesség magasság mondjuk hasonló a számsor nélküli Keychron Q9-hez, amit meg borzalmasan rondának tartok. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nem az arány szabja meg, hogy a Wind X tetszik, a Q9 meg nem.

    Másik dolog:
    A fenti képen egy Qk65 meg a talán legszebb 75%-os a piacon, a Mode Sonnet látható. Most komolyan, mennyivel szebb a Sonnet mint a QK65? Pedig az arányai még "rosszabbak" mint egy standard 75%-osé az F sor fölötti accent csík miatt, de sokkal komolyabban néz ki szerintem a Sonnet, és ezt nem a színes keycap-ek miatt mondom a QK65-ön. Nekem a 65%-os vagy az alatti, de még nem split vagy nem alice, "standard" billentyűzetek mindig is olyan érzést keltettek, mintha defektesek lennének, nemhogy numpad nincs de még F sor se, csak a very bare minimum, mintha szegény ember billentyűzete lenne (és most nem arról beszélek hogy tényleg kell-e az embernek az "F" sor, csak hogy annak lenyesése milyen benyomást kelt bennem így érzésre)

    "F"sor nem kell, messze van stb: Az tény hogy ritkán használja az ember, de én pl. a legtöbbször amikor hazsnálom, nem a "gépelési" pozícióban van a kezem. Pl. böngészek valamit, többnyire az egeret használom a kezem nincs is a billentyűzeten és keresni akarok az oldalon, nyomni kell egy F3-at. Vagy játszok és nyomni kell egy gyorsmentést. Egyik eset sem olyan hogy a homing billentyűkön pihennek az ujjaim, és ilyenkor idegesítő hogy kombót kell nyomni. Persze ez már eléggé ilyen first-world problem. Ami viszont tényleg érvágás az a ''0' vs Esc kérdéskör, hogy valamelyikre billentyűkombót kell lenyomni, legyen az akár a CapsLock is egy teljesen programozható billentyűzeten. Ilyenkor jut olyan az eszembe mindig, hogy ráköltök össz-vissz 200k-t egy billentyűzetre, nehogymár ne legyen dedikált nulla meg Esc gomb egymás fölött. Jó persze, értem, hazsnáljak ANSI-t vagy valami nem magyar ISO kiosztást ahol a 0 a 9-es után van... NEVER! :DDD Amikor megvettem a Qk65-öt, azt gondoltom, hogy annyira a 65% pörög a custom piacon, hogy 75% vagy TKL vonalon sosem lesz 200$ körüli, jól tervezett testreszabható, minőségi ÉS wireless custom, ezért ha mindezt együtt akarja az ember relatíve korrekt áron akkor muszáj blemenni 65%-ra, de szerencsére későb megcáfolt a piac úgyhogy el is adtam a QK65-öt. Ikki68 meg kifejezetten ronda az én szememben, jobb felső sarokban az a 4-es cluster nagyon fura, mintha nem tudta volna eldönteni a billentyűzet hogy 65%-os vagy TKL akarna lenni. Fejlődési rendellenessége van szegénynek. :D

    "F" sor nincs elválasztva: Na itt egyetértek, ez tényleg zavaró, Keychron K2-ben is zavar. Bár szerintem ezen erősen lehet javítani olyan kupakokkal ahol az R5 meg az R4 eltérő magasságú, pl KAT profilnál.

    Én speciel azt sem szeretem, hogy a felfelé nyíl mellett jobbra közvetlneül van billentyű. Kinézetre jól néz ki, használni már nem olyan fun. Lehet jobb oldali "Fn" gombnak az egy tökéletes pozíció, de engem zavar hogy egybe van a jobb shift - felfelé nyíl - valami egyéb gomb, egy sorban, így nem tudom azonnal kitapintani a nyilakat. Szóval vagy legyen üresség a felfelé nyíltól jobbra, vagy legyen exploded layout és úgy legyenek elválasztva a nyilak, mindkettő segíti a kitapintást. Sajnos a K2 is ilyen "egybe minden" billentyűzet, annál ezt úgy hidaltam át nagyjából, hogy Keychron OEM profilos kupakok vannak rajta, kivéve a space meg a nyilak, azok Cherry profilosak így alacsonyabbak, szóval hiába van a felső nyíl mellett mindkét oldalon kupak, az eltérő magasság miatt könnyű érezni hogy melyik is a felső nyíl ezáltal hol van az arrow cluster.

    A konklúzió persze mindig az, hogy mindenkinek megvannak az egyéni preferenciái, és nincs objektíven jobb vagy rosszabb megoldás, bizonyos keretek között legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #79430 üzenetére

    Ez a 60%-osra kreált elrendezés elég ügyes szerintem, valóban kézre állnak benne a dolgok, már ha 60%-ra "kényszerül" az ember. Viszont a nyilak kapcsán csak akkor működik ha a jobb shift split, ez 60%-os customoknál tipikus, hotswap vonalon is?

    Bár azt továbbra sem látom, hogy egy 65%ossal szemben mi az előnye. :F

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #79451 üzenetére

    Igen, egyértelműen a Sonnet-et választanám, pusztán kinézet alapján (is), a képen díszléces 65%-ossal szemben is. :)

    1800 nekem jobban bejön mint a full size amúgy, kinézetre legalábbis.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ispy #79451 üzenetére

    Egyértelmű: fehér Mode Sonnet, arany accent meg oldal, kék-fehér-sárga keycap set = rárántasz olyan dögös. :D


    (kár a hülye francia feliratokért, ezt nagyon sajnálom a KAT Napoleonic szettben, hogy pont a teljesebb mod kit ez a hülye francia feliratos, még ha értem is az okát, de nah... Echap, meg Maj meg Verr Maj, jajajjajjj.)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #79464 üzenetére

    "Eléggé tipikus hotswap vonalon a 7u alsó sor és kettéosztott jobb Shift."

    Na ez mondjuk jó hír azoknak akiket érdekel ez a kiosztás.

    "Nem kényszerül, hanem így dönt. Neked a szóhasználat miatt kényszer lenne, nekem döntés. Egy 6.25u alsó soros, nem konfigurálható 60%-os nekem is kényszer lenne, egy nekem tetsző fizikai-logikai kiosztású 60%-os pedig döntés."

    Valóban, nekem ez már abszolút kényszer kategória lenne, lévén az említett előnyök nálam eltörpülnek. Az "F" soros érvelést (hogy nyújtózkodni kell, ergo kényelmetlenebb) még megértem egy olyan embernél aki "aktív" gépelés közben is gyakran használja az F sort. :)

    Mindegy is, tényleg use case, preferencia, megszokások stb kérdése, aztán hogy kinézetre melyik a jobb az meg egy újabb extra subjektív layer. Lényeg hogy vannak opciók, úgyhogy mindenki megtalálja szíve kicsi választottját. :D

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Jorus #79469 üzenetére

    Vesszek meg de én ezen semmi fényesedést nem látok. nyunyu képén viszont látszódik valamennyire a fényesedés, főleg az "A" kupakon, ami elég para hiszen elvileg PBT??? :F

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz elite.cs11 #79475 üzenetére

    Szvsz ez tökmindegy, nem reprezentatív a mintája a nagyközönségre nézve. Mármint ha a többséget úgy érted, hogy keyboard enthusiasts, akkor azon belül igen, de egyébként szélesítve a kört biztosan nagyobb ettől az arány a low-profile javára.

    #79476 Alan[HUN]

    Mondjuk a QK65-ös képen az alsó sor valóban nagyon kusza, lehet 3x1.25u - 6.25u space - 2x1.25u alsó sort is kialakítani a Sonnet-en, az talán egy fokkal szimmetrikusabbnak tűnik. De egy 65%-os sem szimmetrikus semennyire az én szememben, úgyhogy ilyen téren nekem egykutya a 75%-kal. Amúgy persze, szubjektív, nekem nem ilyen fontos a szimmetria. :) ISO kiosztás miatt eleve nem lesz a a modok miatt még a 60%-os sem szimmetrikus, szóval én ezt már az elején elengedtem. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #79503 üzenetére

    :D Na jó, nekem közel sem fontos annyira a szimmetria, de ez már nekem is túl van a tűréshatáron. G*cironda, hogy finom legyek és nőies.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Öhm...egy ciki kérdés. Ha tegyük fel egy ismerős (véletlenül sem én! :D) meglocsolta sörrel a billentyűzetet, amit a billentyűzet sikeresen túlélt, de pár kapcsoló ragad mert valszeg a kapcsolóházon belülre, legalábbis a stem környékére is befolyt az isteni nedű, akkor mivel érdemes pucolni?

    Szétszedem a kapcsolókat, okés, vízzel gondolom nem érdemes próbálkozni a fém komponensek korrózióveszélye miatt. Van 98%-os (vagy 89% :F ) isopropil alkohol, az vajon eléggé oldja a sör fleszáradása után visszamaradt dzsuvát? Simán csak áztassam meg a szétszedett kapcsolókat ispoproil alkoholban? UH-s mosó sajnos nincs.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák