Új hozzászólás Aktív témák

  • ReSeTer

    senior tag

    válasz giigz #89507 üzenetére

    "Hát,elég érdekesek ezek az adatok.ÉS esetleg lemérnék egyszer azt is-ha már családnak ajánlják ezeket az autókat-hogy fullra megpakolva mennyi lesz a fogyasztás?Az én saját autóm utolsó mért értéke (2014.06.30) Szeged-Balatonföldvár,város+főút,klasszikus vegyes fogyasztás.Autópálya nem,klíma nem ment (csak hazafelé) .Nos,a verda (1998.Ford Mondeo,2544 ccm,170le/220Nm 4250 ford/min) Klasszikus benzinfaló szívóbenzin.Utasok,gyerek (20 kg),asszony (100 kg) én (120 kg)+egyheti nyaralós cucc.Kaja,pia és minden más amire úgyse lesz szükség de visszük.Autó önsúly 1500 kg (egyszer leméretem már én is) Vezetési stílus dinamikus vegyítve anyázással amikor kis szutykokat kell kerülgetni.Városban 2-3 fokozat padlógázzal.Nos,itthon tele tank,érkezéskor újra.Eredmény 7.5 liter átlag.Hazafelé ismét,akkor 8.5 (ebben benne van az,hogy visszafelé klíma+m9-en némi padlógáz.A csekket majd várom...)A gyári adat vegyes fogyasztásra 9.0-9.5 liter,fedcomp 10.5-et számolt ki.A teljes üzemanyag mennyiségre vetítve (tank 61 literes) 680 km-t tudtam megtenni (nyaralás után javarészt helyben pöfögtem el az üzemanyagot) Így 8.9 liter jött ki átlagra.Vállalható?Naná.És lexarom a kisköbcentis vackokat."

    Ez az a komment.

Új hozzászólás Aktív témák