Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Dare2Live #62678 üzenetére

    Azt ugye azért észrevetted, hogy én mindvégig egy konkrét autóról beszéltem te pedig általánosságban? Ez nem manuális váltó kocsi itt ha leesik a fordulat azonnal visszakapcsol az automata még ha áttolod kézi üzemmódba akkor is. Egyszerűen nem lehet alacsony fordulaton erőltetni mint egy kézi váltós kocsit mert az autó felülbírálja a sofőrt. Amúgy pedig hiába szórják a nagy bölcsességeket a tc-n most is mint általában mindig csak féligazságokat hangoztatnak ergo qrvára nincs igazuk. Ők egy nagy, nehéz, nagy homlokfelületű, magas építésű, nagy hasmagasságú, széles gumival szerelt hobbiterepjáróval bohóckodtak. Az Audi ennek mindenben pont a szöges ellentéte. Az az utolsó csavarjáig a jó fogyasztásra van optimalizálva, minden de szó szerint minden ennek van alárendelve. Ez konkrétan 70-80nál szart se fogyaszt 60km alatt pedig visszadobja négyesbe és abban a fokozatban azzal a tempóval 2.6 helyett máris ~3litert kér 100kilométeren. 100-nál ötödikben 2.8-2.9liter, 150!!-nél 4.6-ot fogyaszt. De tudom-tudom, halkuljon el mindenki mert a mindenható mindentudó tc.hu újfent megmondta a frankót aki pedig nem osztja a véleményüket az rögtön kiérdemli a "barom" illetve a "díszléctroll" jelzőket (by Kulcsár Szabika alias Winkler "úr"). Sőt úgy fest az Audi teljes fejlesztőmérnök gárdája is úgy hülye ahogy van hiszen tudhatnák, nem 90km/h-ra kell optimalizálni egy autót hanem 50-re. Áhh, amatőrök :W . Látszik, hogy nem olvasnak tc-t. Ott bezzeg a firkászok mindig leírják a tutit. Autópálya, autóút? Egyre megy! Mindenki mindenhol szigorúan tartsa magát az 50-hez mert akkor csak 4litert fogyaszt egy béjjemvéikszháromdé. lol. Lehet jönni itt fizikai törvényekkel és előre kreált képletekkel amit sablon szerint ráhúzhatunk minden autóra a lényegen ez semmit sem változtat. Az Audi A2 1.2 PDTDI aka "3L" 70-80 km/h között fogyasztja a legkevesebb üzemanyagot. Alatta-felette már többet fogyaszt. Ez gyakorlati tapasztalat ha úgy tetszik megdönthetetlen tény. Aki nem hiszi járjon utána. A fogyasztási rekord kísérletek mivel nem a valós üzemanyag fogyasztását tükrözik nem igazán izgatnak. "Plattner az út nagy részét autópályán tette meg, ahol állítása szerint 110 km/h-s sebességgel haladt" Na a vén fütyi, ez sem olvas totalcart. Felháborító. :))

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák