Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok a segitségeteket kérném.
    Szeretnék egy PC összerakni videoszerkesztésre.
    A gépen windows7 64 bites verziója futna, és a videoszerkesztö program a Sony Vegas Movie Stúdió HD 11 lenne.
    Elsősorban 1080/50/p- benn felvett videókat szeretnék szerkeszteni a gépen, ehhez kéne összedobni egy gépet. a keret max 160000ft. Egyelőre még azt sem tudom, hogy Intel vagy AMD vonalon kellene elindulni?

    Tehát egyelőre ennyi az elképzelésem:

    1: Alaplap ???
    2: Processzor ???
    3: Ram ??? (minimum 8gb)
    4: SSD ??? (legalább 120 GB-os)
    5: HDD ??? ( egy ’TB-os bőven elég)
    6: Videokártya ??? (legalább 1GB-os HDMI kimenettel)
    7: Tápegység ???
    Ház, Bluray iró, hangfalak, monitor, billenntyü és egér, és egyéb kiegészitök már megvannak.
    Ha valaki konyít a témához, az segíthetne, írhatnátok konkrét összealításokat a fenti paraméterek alapján. Ha a keret szűkös, akkor a HDD-t egyelőre kihagynám, és később tennék bele egy plusz merevlemezt.Tuningolási lehetöség nem fontos.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • haarmaan

    tag

    válasz vond #12814 üzenetére

    Szia, kösz a segítséget.
    Használt dolgokat semiképp nem akarok venni bele. Lehet hogy várok egy kicsit és gyüjtök még egy kiss pénzt. Ahogy utána olvasgattam egy kicsit ez a keret tényleg kevés.
    Egyébként a házzal nem lesz gond, Cooler Master CM Stacker
    [link]
    nagyon nagy és jól szerelhető ház. Ez az egyetlen dolog amit megtartok a jelenlegi konfigomból.

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok, videoszerkesztéshez szeretnék összedobni egy asztali gépet. A keret max 260000ft lenne monitor nélkül. A gépen 64 bites Windows7 futna. A videoszerkesztö szoftver elsősorban a Sony Vegas Movie Stúdió HD Platinum 11- és 12 lenne, később esetleg más is. Tuningolni nem szeretném a gépet.

    Ezeket a komponenseket néztem eddig ki

    Ház:
    [link]

    Táp:
    [link]

    Alaplap:
    [link]

    Proceszor:
    [link]

    RAM:2db
    [link]

    VGA:
    [link]

    DVD:
    [link]

    SSD:
    [link]

    HDD:
    [link]

    Ti milyen gépet raknátok össze erre a célra a 260000ft-os keretből, vagy a fenti listán mit módosítanátok még esetleg? Fontos hogy olyan videokártya kellene, ami támogatja a CUda technológiát. Tehát olyan Cuda-s VGA kellene, amit a vegason belül be lehet állítani, hogy rendereléskor ez végezze a műveletet a proci helyett, és érdemileg csökkenjen is a renderelési idő.

    Előre is kösz a segítséget.

  • haarmaan

    tag

    válasz vond #20365 üzenetére

    Kösz a segítséget. Néztem az általad ajánlott alaplapot is, de azon csak egy Sata3-as port van, míg az általam választotton 2db (később mindenkép bővíteném a rendszert egy sata3-as SSD-vel) ezen kívül van display port is rajta, ami a monitorom miatt kell.

    Ram mindenképp 2x8GB lesz,

    Táp azért választottam nagyobbat mivel később bővítve lesz a rendszer egy SSD-vel és egy HDD-vel

    DVD: akkor cserélem NEC-re,

    Ház: próbáltam olyat keresni, amelyiknek van előlapi USB3-as kimenete is, ezért választottam ezt a házat.

    Akkor így a rendszer elméletileg rendben van?

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok, videoszerkesztéshez szeretnék összedobni egy asztali gépet. A keret max 220000-260000ft lenne monitor nélkül. A gépen 64 bites Windows7 futna. A videoszerkesztö szoftver elsősorban a Sony Vegas Movie Stúdió HD Platinum 11- és 12 lenne, később esetleg más is. Tuningolni nem szeretném a gépet.

    A ti tanácsotokra sikerült a szűkítenem a komponensek listáját de van egy-két komponens, ahol még vacilálok.

    HÁZ:
    Van egy régi COOLER MASTER CM STACKER házam, amit megtartanák az új gépnek [link] A mostani gépem áttenném egy ilyen házba, és úgy adnám el. [link] Az a kérdésem hogy ebbe a házba kompromisszumok nélkül beépíthető egy új rendszer nem e szívnák valami kompabilitási problémával? A biztos, hogy az USB 3-nak kell egy panelt vennem hozzá de, lehetnek esetleg más gondok is?

    TÁPEGYSÉG:
    A két típus közt vacillálok.[link] [link] ebböl a kisebbet venném az 500w-ost.

    ALAPLAP: Asus
    [link] vagy AsRock [link] inkább az Asrock felé hajlanék a 4db Sata3-as port miatt, de egy kicsit félek tőle, régebben nagyon sok rosszat lehetett hallani a termékeikről.

    PROCESZOR:
    [link]

    RAM 2x8GB:
    [link]

    SSD:
    [link] vagy [link]

    HDD:
    [link]

    DVD író:
    [link]

    VGA:
    Na itt vagyok gondban három jelöltem, van [link] [link] [link]

    Nemtudom hogy az MSI 630GT elég lenne e videoszerkesztéshez?

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    Sziasztok, videoszerkesztéshez szeretnék összedobni egy asztali gépet. A gépen 64 bites Windows7 futna. A videoszerkesztö szoftver elsősorban a Sony Vegas Movie Stúdió HD Platinum 11- és 12 lenne, később esetleg más is. Tuningolni nem szeretném a gépet.

    Részben a ti tanácsotokra hallgatva ezt a gépet állítottam össze:

    HÁZ: THERMALTAKE Level 10 GTS (27 ezer)
    TÁP: FSP Raider 550 (17 ezer)
    ALAPLAP: ASUS P8H77-V LE (23 ezer)
    CPU: INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 Boksz (71 ezer)
    RAM: 2x8GB KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL10 KHX1600C10D3B1/8G (23 ezer)
    DVD: NEC AD-7283S-0B Fekete OEM (6 ezer)
    SSD: SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128D/EU (31 ezer)
    HDD: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX (19 ezer)
    VGA: ASUS GTX650-DC-1GD5 GTX650 1GB GDDR5 PCIE (31 ezer)

    HÁZ:[link] TÁP: [link] ALAPLAP: [link] CPU: [link] RAM:[link] DVD:[link] SSD:[link] HDD: [link] VGA:[link]

    Már csak olyan kérdésem lenne, hogy proceszorhütöt milyet ajánlotok ehhez a procihoz, vagy esetleg a gyári hűtő is megteszi, ha nem lesz húzva a gép.

    Valamint a házba szeretnék beletenni egy halkabb 20-as vagy 12-cm es ventit felülre, erre adhatnátok tippeket.

    Ja és még valami az IPON-nál rakatnám össze a gépet, van valakinek tapasztalata velük hogy hgyan dolgoznak?

    Előre is, kösz a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák