Új hozzászólás Aktív témák

  • cascada

    senior tag

    válasz pohár #20786 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget! Prociból én azért gondoltam inkább a 3570K-ra, mert abban nem HD Graphics 2500 van, hanem 4000-es, ami erősebb. (az sosem árt. 1-2 plusz ezrest szerintem megérhet).

    RAM-ból érdemes 1600Mhz-eset venni az Ivy Bridge procikhoz? (Sandykhez tudom, hogy elég volt az 1333Mhz-es is)

    Tápból milyet ajánlanál, ami halk, nem sokkal drágább és van rajta 10db SATA csati? :U
    Házból inkább a Fractal XL-t venném, amibe 10 winyó fér.

    Az általad javasolt alaplap igen jó ár-érték arányú, de sajnos csak 8db SATA csatlakozó van rajta, így szükség lenne még egy Raid kártyára is. Amit én néztem ki drágább alaplapot (ASROCK Z68 Extreme7 Gen3) az rendelkezik elegendő SATA porttal, de úgy tudom, hogy nem célszerű az alaplapokra bízni a Raid kötetek kezelését, mert jóval lassabbak, mint egy külön erre szakosodott kártya. Erről mi a véleményetek? Azért szeretnék 6 winyót Raid5 kötetbe kötni, hogy szépen mentegessék egymást, és a sebességük is gyorsabb legyen. (fontos lenne az adatbiztonság. ilyen külső USB-s adatmentegetés meg azért nem szimpatikus mert túl sok adatról van szó.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák