Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz escie #1830 üzenetére

    Mostanában gondok voltak az autóval pl nem akart menni egy kicsit sem... karbi+szivató error van... amíg a szivató megy addig nincs alapjárat :( így néha úgy vagyok vele, hogy sietek + nem kell váltani és dinamikusan tudok közlekedni :D (kb 5-6 km kell az autónak, hogy lekapcsoljon a szivató, utána már nincs gond).

    Fogyasztás... volt mát 5,25 de volt már 10 fölött is :D Átlagban 7 körül van.

    ''Kadett szabályoz'' mármint fordulatot? Enyém 6500-ig forgott már ott még nem szabályzott... akkor is gyorsulni akartam csak üresben maradt az autó én meg lepadlóztam :D volt ám hangja a 22 éves technikának :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz (Kolombusz) #1832 üzenetére

    Ez van :D

    Dízel: azoknak csak az a bajuk, hogy gyengék :( Ellenben ültem olyan 1.6D-ben amelyik 450e kilométert is megtett már :D

    Ui.: A Kadett név már 72 éves, ez azért nem rossz :)

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz escie #1835 üzenetére

    Jah... southparkból még csak 2 részt láttam :D Egyikre nem emlékszem a másik meg a panda, szexuális zaklatás rész volt kb 3 éve... nem hagyott bennem mély nyomot :D

    ---


    Az már nem kevés :D Enyém még csak 164ezernél tart :)

    A legjobb az amikor beülnek és lehúzom a gyárilag elektromos ablakot és csak néznek, hogy mit keres egy 22 éves autóban ilyesmi :D Utána jön a fordulatszámmérős műszerfal, hogy huu sportkocsi... van akinek a fordszámmérő sportkocsit jelent na meg sok dolgon meglepődnek :)

    Ui.: az átalakítás előtt még senki sem akart gyorsulni: [link] :))

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz #25954560 #2131 üzenetére

    Én annak örülnék ha a városokból kitiltanák a csak áthaladó kamionokat, mindenkinek jobb lenne... [link]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Zebra #2137 üzenetére

    Tudom, ehhez persze megfelelő úthálózat is kellene ami nincs...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2151 üzenetére

    Autók karbantartása minimális szinteni is luxus sokaknak...

    Amit mostanában nagyon szeretek az a lógó hajlékony fékcsövek... 4-5 centire az aszfalt fölött csak úgy lógnak... vhol elszakad és akkor 2 fékezett kerékkel kevesebb (enyémben legalábbis úgy van, hogy 2 rendszerre van osztva: jobb1-bal2, jobb2-bal1-es kerék van egy rendszeren és ha az egyik megsérül még a másik kettő fog) szal nagyon nagy felelőtlenség mint ahogy az új autók elején lógó elemek... van amelyik húzza maga után a lökhárító vmely darabját de nem állna meg, hogy megnézze esetleg lejön-e és akkor ha leszakad nem okoz gondot de nem... egyébként meg a baleseteknek csak kis részét okozza műszaki hiba :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2153 üzenetére

    Nekem pedig csak a középdob lóg ki a kardánboxból kb 1-1,5 centire de csak úgy fér el gyárilag :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz t1 #2155 üzenetére

    Általában minden kocsinak sík az alja nem is erről volt szó hanem, hogy hagyják, hogy az autó alján lógjon a fékcső és egyéb balesetveszélyes elemek amiknek nem kellene ott lenniük :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz t1 #2167 üzenetére

    Oké :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Szitu a következő:

    Tesco főbejárat (debrecen) a bejárat melletti ''bevásárlókocsiparkoló''-ból kilóg kb 5 métert az egyik sor mert vki olyan hülye volt, hogy oda betolt több kocsit is... szal a kocsiknak fenntartott út fele nem járható... merci e320(?) fekete ''luxus''kocsival egy bődületesen nagy f.sz dudál kétszer is mert ő menne és azt játszotta, hogy gázfröccs+satu 10 centinként de úgy, hogy ezalatt ha a fék nem fog kellően 2 bringás és 3 gyalogost valamint 1 autót csap el... (egyik bringásnak szerintem neki is ment a f.sz...)

    Leparkoltam (én is ott vártam csak nem voltam bunkó mint ő...), és utána egy bácsival kb 1 métert rövidítettünk a soron mert kiszedtünk pár kocsit... miközben az autósok érdekében kínlódunk meg verjük az összeragadt kocsikat (a kezem még most is fáj...) több autós is meg csak néz gyilkos szemekkel... kedvem lett volna beb.szni a szélvédőjükön egy-egy bevásárlókocsit nekik... nem gáz, hogy én is sietnék de mégis próbálok utat csinálni nekik ők meg bunkók... na mondjuk ez jellemző az autóstársadalomra...

    30-as övezetben állok a lámpánál... zöld, hrrrrrrrrrrrpfffffff ez az a rész volt amikor a két sáv között egy sportmocis elszáguldott... áh nem gáz, hogy a mellettem álló autó kb 80 centire volt.... jobb1-en anyum ijjedt meg nagyon... ez ilyenre rá kellene nyitni az ajtót és nem érdekel ha a motorosoknak ez rosszul esik... a többségük bunkó és kész... az aki jól motorozik meg ritkább mint a fehér holló... persze mentegetőznek a ''ha lenne motorod te sem tudnál 50-el menni vele'' dumával ami nem kifogás persze azt meg leírják, hogy bunkó az a sofőr aki nem húzódik a sávja egyik szélére, hogy elengedje... nc....

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Kikerülni nem tudtam mivel ahova be akartam kanyarodni ott állt egy kettes golf vagy régi jetta, előttem ugye a bevásárlókocsik, a szembejövősávban egy autó... és az úton keresztve a marci aki menne és pont ezzel csinált akadályt mindenkinek.... persze tolathattam is volna hátra még 5 métert és akkor másik sorba kanyarodok be de álltak mögöttem is...

    A bringás az egy gyerek volt akinek majdnem nekiment a másik bringás szintén gyerek volt de ő elment a merci és a bevásárlókocsik között gond nélkül (ez kb 50 centi hely)...

    Merci jel, hogy volt-e rajta nem tudom... nem azt figyeltem hirtelen + ha már kárt akarnék okozni nem így csinálnám én pl hanem megállok előtte és amilyen bunkó ő üt meg elsőnek saccra akkor kb 50 ember előtt utána a többi már csak védekezés... ;]

    Motorosok: ált aki motorozik az védi őket és szidja az autósókat ez nem újdonság de érdekes, hogy az autós topikban a gyorshajtások gyorshajtásként szerepelnek a motorosban meg az csak simán sebesség semmi extra nincs abban ha vki 200-al megy vagy 250-el...

    A kis motorral rendelkezőkkel átlagban nincs bajom... tudják, mi a dolguk inkább a 17-18 évesen nagymotorra rászabadult egyénekkel van gond... felül egy szál ujjatlan pólóban, felveszi a bukót és tolja neki ahogy csak bírja és ahol csak tudja... nekik tábla, autó, sávok, záróvonal nem okoz gondot... a másik társaság a motorosoknál a min 130 kilós sörhasú benzinkútnál járni alig tudó (gondolom nem túl kényelmes neki a sportmoci) egyén aki elmúlt már 30 éves és az akciót keresi már csak a motorozásban... persze általánosítani csúnya dolog de ha vki pl csak piros tetejű házakat lát akkor azt mondja, hogy a háznak piros teteje van... így van a mocisokkal is... ha én csak ilyen veszélyeseket látok akkor nem fogom azt gondolni, hogy áh csak mindig én vagyok rossz helyen legyen az dunán innen vagy dunán túl mert csak abban a pillanatban ment őrülten és ha még 10 percet ott állnék akkor 100 motoros menne el teljesen szabályosan libasorban 50-el max városban... de ez nem így van... (kismotorosokra csak annyit mondanék mint eddig, hogy az este megfúrt kipufogóval lakótelepen gyorsulókat... khm.. na mind1 ők meg még csak gyerekek ált... ott a szülővel vannak gondok elsősorban...).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2280 üzenetére

    Nagyobb távolság + kisebb sebesség... Én tegnap a 4-esen és a 35-ösön + elhagyatott faluk között kocsikáztam amikor szakadt az eső... sokszor kevésnek bizonyult az ablaktörlő de azért nem történt semmi gond max annyi, hogy egy akkora kátyuba belementem, hogy csak néztem... min 20 centi mély és 50 centi átmérő... szerintem csak a lendület hozta ki a kereket belőle... meg is álltam és kb 5 percen át nézegettem a kocsit lett-e valami baja de szerencsére semmi sem történt (semmi látható, vezetés közben érezhető).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Debrecen, böszörményi út: lámpák nem működnek... mindenki megy mint az ökör... rákanyarodni kész művészet volt... végülis úgy sikerült rákanyarodni mintha versenyeznék: amit a gép bírt nyomtam neki és még úgyis majdnem kevés lett a hely de nem engedtek senkit sem felhajtani és a forgalom is folymatos volt.

    Pár órával később én voltam az állat... megyek szép nyugodtan mellettem busz, lassít én nem látom beférek elé, index, húzom a kormányt majd meglátom, hogy vmelyik barom a kereszteződésben áll pont ott ahol én el akartam menni a busz előtt... na szépen álltam, 2 sáv között úgy, hogy egyikben fixen állnak előttem a másikban meg haladnak még de már az is lassít de ha nem csinálok valamit szendvics lesz belőlem :D (vazz... mennyivel hosszabb leírni) szal az lett, hogy féketzem egy nagyot közben húztam vissza kormányt a sávomba majd mikor az eleje már kicsit tovább is kanyarodott kézifékkel rásegítettem a hátuljára és lehetett volna hozni a vonalzót olyan egyenesen beálltam a sávomba :D Volt is ám égett gumiszag :)) De a lényeg, hogy senkinek sem lett baja pedig mögöttem egy szőke csaj lött aki szerencsére az utat figyelte így nem szállt belém...

    Végülis ha nem áll az az autó a kereszteződésben akkot sikeresen besorolok a busz elé és nincs semmi... mintha úgy emlékeznék, hogy amikor a kreszt tanultuk volt valami olyasmiről szó, hogy kereszteződésben nem állunk meg és csak akkor hajtunk be ha látjuk, hogy nem kell a kereszteződésben megállni hanem tudok haladni tovább... én azt láttam, hogy előtte nincs senki csak azt az autót nem láttam...

    Majd holnap megnézem milyen fékcsíkot hagytam :D Biztos érdekesen néz ki :C (bringával...)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    30 perce:

    Suzuki Swift (1) + utánfutó halad előttem szép lassan, biztos az ufón lévő régi orion tv-re vigyázott a sok fekvőrendőr miatt na mind1, lakóövezetből kiérve indexel jobbra... majd balra... akarom mondani az ufó jobbra indexelt de a kocsi balra és balra is ment :D Kicsit érdekesen nézett ki... aki kábelezte az ufót nem volt teljesen okés...

    Ismét itt a nyár... ismét itt vannak az igazán erős járművek...

    Délelőtt egy 3000 lovas járgány gyorsult 100 méteren :D Van ám hangja :D (jah és nem jet car!) Aki kitalálja, hogy milyen játműre gondolok kap egy mezei pirospontot!

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2330 üzenetére

    Nem nyert :D De annyiban közelítesz, hogy munkagép :D

    Jah: kerozinnal megy és mégsem sugárhajtásos :D

    Na jó: Spitfire motoros traktor... a 10 méteren pedig úgy gyorsul, hogy súly van rákötve jópár tonna :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #2332 üzenetére

    BLU Tornado II 4,5 Tonna
    Króm-molibdén alváz
    Rollys Royce Griffon MK58 (Speedfire II-es nehézbombázó motor)
    Kerozin + metanol üzemanyag
    Fogyasztás 100 méteren: 20 liter kerozin + 2 liter metanol
    Induláskor a kerekek 100km/h sebességgel pörögnek

    De van itt iveco e42 motoros 2 turbó feltöltővel bár ''csak'' 1100LE, van egy hasonló motoros 3 turbóval nitrogén hűtéssel szintén 1100LE, ford cv240 240le@900 lovas masina is van a többi meg 200 alatti mindenféle szériatraktor :D


    Tavaly a speedfire motoros vasból induláskor mindenféle cucc repült ki a kipufogó csonkon, megnézték.. elszállt egy henger... semmi gond indult újra :D Anno lehet úgy tervezték, hogy ha kap egy golyót a motor megy tovább :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #2333 üzenetére

    Voltam kint ma... az a bizonyos motor 37!!! literes! A második világháborúban lelőtték a gépet amit ez a motor hajtott és 40 év után egy tó mélyéről halászták ki majd rendbetették.

    Ma megvolt az első magyar nő aki profi (1200LE) traktorral ment és végighúzta a súlyt :)

    Megjelent az első magyar épített traktor... kb ennyi érdekes benne, hogy az első mert egy 105 lovas ford személyautó motorja van szal nem egy erőgép... az 50 lovas 52 éves trakitól is messze van... nagyon... :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2339 üzenetére

    A daewoo nexia kasznija pedig már vagy negyedszázados tervezés... (opel kadett e)
    Frontális ütközés ellenére a motor nem landolt az utastérben és a lábtér sem szűnt meg...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2342 üzenetére

    Tegnap este debrecenben is nagyon nyugis volt minden... 4 sávos úton mindenki a külsőben ment! fix 60-as tempóval és a követési távolság is szinte méterre pontosan megegyezett... csak néztem, hogy ilyen kellene legyen a közlekedés mindig...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2344 üzenetére

    Még nem hagytam el autóval kis országunk határait csak hallomásból ismerem a külföldi viszonyokat :)

    A tegnapihoz annyi hozzá tartozik, hogy kb 10 perc alatt besötétedett, fújt a szél, hideg lett, villámlott, ehhez jött hozzá a nagyon nyugis, példás forgalom, tetszett :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tomcsi23 #2352 üzenetére

    Vicces... de ha esetleg komolyan fékezni kellene csúnya vége lenne... főleg ha még légzsák is van benne és vki megkoccolja :Y

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2361 üzenetére

    Jaj de izék vagytok... mindenkinek lehet egy rossz napja! ;]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz spirit007 #2416 üzenetére

    Ez szép és jó csak az a baj, hogy amikor én 130-140-es tempóval bementem a belsőbe a ''gyorshajtók'' akkor is villogtak meg dudáltak és még mielőtt bárki írná, hogy jaj mert feltartottam őket leírom, hogy magasról l.sz.r.m... csak azért mert hülye nincs elsőbbsége... nem rendőr, hogy levillogjon és ledudáljon... a másik meg: ne menjen 180-al az aki nem képes megállni csak a dudát fújni amikor 140-es tempómnál mögém ér...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #2422 üzenetére

    Nem, menjen felőlem de ha már tudja, hogy ő szabálytalan akkor ne legyen még bunkó is mellé... cseppet sem zavar ha megelőznek, nincs tőle kisebbségi komplexusom sem mint egyeseknek... de amikor dudál és refizik azt nem szeretem...

    Én is megyek gyorsan de olyankor azért ha vki bevágodik elém szabályos sebességgel nem vagyok mérges/ideges... olyankor ő normális és én vagyok hülye...

    Jah: ha mérnek városban 50-es helyen és én 80-al megyek de nem álíltanak meg akkor mi van? Mázlim vagy küldenek képeslapot? Napszemüveg volt rajtam, simán bevágom, hogy családtag vezetett....

    Ui.:

    Jah: kicsit feltorlódott a forgalom ami kb 600 méter kocsisor egyvonalban... sikerült bekanyarodnom (egy 3.5 tonna kategóriás pug boxe vagy vmi citroen ne mind1 beendegett az a lényeg) mellettam kamion, előttem kamion... próbáltam bemenni a belsőbe ahonnan majd a balra kanyarodó sávba befordulhatnék de semmi... egy Shnitzer(?) bmw-s (állatul nézett ki) azt hittem be akar engedni de csak öreg volt és mindig lassan reagált amikor megindult a sor... jó mind1... végülis nem számít... lámpához érek... a legszélső sávban és kettővel beljebb kellene lennem vagy megkerülhetem a fél várost... mögöttem kamion, mellettem 1.7D verda, a lekanyarodóban ahol lennem kellene nem számít mi van mert kb 2-3 mp-el később kap zöldet mint az egyenesen vagy jobbra lekanyarodó... zöld: 1-es padló, 2-es padló, index balra és nyomtam neki... 1.7D (kadett) dudál pedig mire én már bekanyordatm még kb akkor indult el...

    Forgalmas útszakasz szintén de a belvárosban... zebrán áll egy gyalogos pár, ok megállok hátha megáll vmelyik barom a szemközti sávból is és elengedi őket, állok, villantok párat semmi... ránéztem a párra akik köszönték a semmit majd továbbmentem, kb 200 métert mentem amikor még mindig nem engedte őket el senki sem...

    Másik zebránál még tegnap, áll a zebrán a csaj, megállok a zebra előtt, mutatom, hogy menjen csak... áll tovább... megállt szemből is egy szőke csak az előző clioval... az is mutatta neki... na jó akkor állj csak tovább, kis gázt adok már indul is, normális ez??? Vagy direkt el akarja üttetni magát? Még ha a járdán áll oké lehet nem akar menni de már a zebrán állt.

    Másik eset: látom, hogy a zebra felé egy babakocsi tart de még a zebrán volt... ok lassítok, megállok... utána látom, hogy a babakocsi duo azaz két személyes, hopsz nem is ez három személyes :Y Jól nézett ki :D

    Jah: elmondaná valaki, hogy motorral miért kell a sáv közepén sőt inkább a felezőhöz közel haladni folyamatosan? (etz vagy mifene)....

    Egyébként átalakítás előtt nem kellett kézzel mutatnom, hogy elmehet a gyalogos a zebrán ha lassítottam már indultak is... most hiába lassítok nem indul csak ha mutatom, hogy menjen... [link] csak ennyi változott na meg hangosan szól a zene benne...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #2427 üzenetére

    Nincs indoka arra, hogy gyorsan hajtson! Ha sérült van nála akkor mentő viszi, ha súlyos akkor helikopter... akinél vmilyen súlyos sérült lenne és elkezd vele száguldozni az nem segítőkész hanem gyilkos... nem hiszem, hogy van olyan sofőr aki pl vezetés közben újraéleszt valakit vagy levezet egy szülést... Mentőben na ott lehet, de annak van egy pilács a tetején és egy kis hangszóró ami jelzi, hogy éppen siet.

    Faluból visz be vki beteget kórházba: na azt megértem mert ott nincs ügyelet és a mentő is későn érkezik de, hogy olyan városok között villogjanak le ahol rohammentő, ügyelet (műtő) is van na ott ez nem indokolt! (egyébként is beteget szállítani nem annyi, hogy bekötöm és kész... akit be lehet kötni azzal már sok baj nem lehet akkor meg nem kell sietni persze ha vki nem tudja kit milyen helyzetben kell fektetni/ültetni akkor biztos profin meg tudja állapítani, hogy neki most 200-al kell száguldania hogy a sz.rt is kirázza az utasából...).

    Szal ha sérült van: OMSZ, terhes feleség: OMSZ, ha még autóval szállítható akkor pedig nem kell sietni.

    Engedjük el őket: el is szoktam de amikor nem tudok hova húzódni és dudál akkor gyorsan meg tudom ám unni a dolgot... ott a szemközti sáv ha annyira nagymenő akkor előzzön meg (főút) ne foglalkozzon a szemből jövőkkel sem...

    Egyébként nem azok száguldoznak akiknek még esetleg ''okuk'' is lenne rá...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz spirit007 #2432 üzenetére

    A mondókám akkor hagyom abba amikor én úgy döntök :P

    Te leírtad, hogy 80-al közlekedők veszélyesek mert lassúak én pedig leírtam, hogy lehetsz
    lassú 130-140-el is... nézőpont kérdése a lassúság :)

    Tükör: oh... eddig nem is tudtam mire jó... csak nem tudom miért de sok esetben úgysem látod azt aki meg fog érkezni melléd mikörben a külsőben teljesen szabályosan haladó 4-5 vonatozó kamiont előzöd akik a 2 jel helyett 2-3 méterre haladnak egymástól...
    Egyébként én sem állok közvetlenül mögé annak akit meg akarok előzni, kell egy kis távolságot hagyni, hogy már eleve gyorsabban érkezzem mellé persze van amikor erre nincs szükség.

    (Hehe... autópálya: külsőben megyek 110 körüli tempóval, azért csak ennyi mert 3 hengerrel ennyit ment az autó (thx gyertyahamisítók!) suzuki mögöttem majd kivágódik a belsőbe, hogy most megelőz :D Ezt 3x játszotta el negyedjére lassítottam, hogy menj már mert ön és közveszélyes amit művelt :D De azért 16V felirat ott volt a hátulján... csak felirat lehetett és nem valóság :) )

    Felénk volt jó az autópályán jönni... akár le is teríthettem volna egy pokrócot az út közepére és aludhattam volna rajta... s e n k i nem volt rajta... (debrecen után).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz biker #2434 üzenetére

    Ne akard bemutatni az omsz-t :)

    Apámat pl 2 óra alatt vitték be a kórházba igaz autóval csak 9 perc az út, vérzett ez igaz, nem volt jól ez is de nem történt semmi baja csak azért mert késlekedtek. (debrecen, mo. második legnagyobb városa, ponttól pontig kb 18km volt az út mindet este amikor már forgalom is alig van).

    Szeged és környéke az egyedüli ahol el lehet nézni az ilyen esetekből történő gyorshajtást (ha nincs más választás) ott ugyanis helikopter még nincs (na meg szentesre teszik? ekkora baromságot, szegedre kellett volna mind1, hogy a hatósugara átnyúlik határon kívülre... politika).

    Egyébként tartom: ha vki nem tud felmérni egy sérülést vagy betegséget akkor a továbbiakat sem tudja eldönteni. Én sem vagyok mentős de az átlag embernél egy kicsivel azért több közöm van hozzá, mentősöket is ismerek párat (többség rohadt bunkó, beképzelt oda nem való iszákos semmirekellő...) de ismerek olyat is akihez pl debrecen városa tartozik kompletten ahogy van... (pl ő tanított is anno :) ).
    Az pl már elég ciki amikor ellenkezem az ügyeletes orvossal a menőállomáson, hogy rossz helyre utalja apámat nem? Főleg amikor a rossz helyen kiderül, hogy nekem volt igazam és más osztályra kell vinni mert szemmel látható az a törés amit az ügyeletes nem vesz észre??? Még jó, hogy én egyetemista vagyok ő meg orvos... (elsőnek még haza akarta küldeni... koponyaműtét lett belőle kettő is...)
    Persze az is érdekes amikor a hónapok alatt beállított szívgyógyszert elveszik a betegtől mondván megfigyelés miatt kell, na itt tart az egészségügyi ellátás.

    Ma délben műtötték egyébként apámat debrecenben a kenézyben (jó híre van meg kell hagyni...) szal nem kell bemutatni a helyzetet DE tartom, hogy aki valóban súlyosan megsérült azt mentővel kell beszállítani és olyat azért ritkán hallani, hogy xy meghalt mert nem ért ki a mentő pedig a villamos 2 lábát amputálta vagy hasonló... de azt ne mondd, hogy autópályán szállít vki beteget és mindig csak a merci, bmw, volvo autóval rendelkezők ismerőseit kell kórházba vinni...

    Egyébként miért gond ha olyannal találkozol mint én? Hol írtam, hogy feltartom a sort? Amilyen gyorsan csak lehetett minden esetben lehúzódtam ez sokszor annyi volt, hogy 2-3 mp, persze ha a külsőbe nem férek be és sokan vannak akkor több idő míg lehúzódok egyébként is ha vki jött mögöttem mindig gyorsítottam. Tudod attól, hogy nem örülük a dudálós/villogós egyéneknek még nem csinálok úgy mint sokan, hogy na akkor beteszem üresbe és gurulok csak azért is...

    Egyébként meg mindenki siet, többség csak azért nyomja mert megteheti...

    ''menj csak, majd kihúzlak az árokból'': ''menj csak, valaki úgyis vár a vesédre'' nekem ez szokott beugrani, sajnos volt már olyan is, hogy igaizolódott, transzplantációra, hogy sor került-e nem tudom de nyomta az illető nagyon utána meg azért állt be a forgalom mert az autója darabkáit szedték össze őt pedig a mentősök foltozgatták...

    Tegnap előtt is: egyszerű főút és egy srác nem tudta úton tartani az autóját, jobb1-en barátnőnek gerinctörés őt pedig az úton élesztették újra, az autóból pedig ahogy mondták csak egy index maradt épen... szal szerintem azt ki lehet jelenteni, hogy az ilyen villogós/dudálós emberek nagy százaléka nem a kórházba siet...

    Nem tudom mennyire sikerült megértetni magam de arra akartam célozni, hogy súlyos beteget autóban szállítani felelőtlenség minden esetben mert a kötelező kis eü ládával nem sokat lehet csinálni nem úgy mint egy mentőautóban. Egyébként meg akivel szórakoznak és nem akarnak azonnal kimenni nyugodtan fenyegetőzzön telefonban, ismerősömhöz sem akartak kimenni mentővel mire elmesélte, hogy megkeresi és addig veri a telefonos ügyeletest amíg csak szuszogni tud ha azonnal nem küld ki egy mentőt, és tessék, pár percre rá ott volt a mentő!

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz spirit007 #2435 üzenetére

    Próbáld ki az M3-ast hajnalban, én 4-kor indultam és a külsőben majdnem összeérnek a kamionok, nem tudom mit csinál ha az előtte lévő fékez de ne zavarta őket és még csak azt sem lehet mondani, hogy biztos összeszokott társaság mert orosz, ukrán, román, lengyel kamionok voltak 90%-ban...

    Az, hogy ki mennyit vezet önmagában nem jelent sokat abból a szempontból, hogy mit lát... felénk minden nap van baleset mégis csak nagyritkán látom.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #2438 üzenetére

    170-180, az még nem is vészes :D De amikor belenézel a visszapillantóba és nincs senki mögötted, alig telik el egy kis idő és azt hallod, hogy vki próbál megállni mögötted majd villog, dudál, lehúzódsz előle és úgy gyorsul 140-ről mint te 50-ről... na ők azok akik 200 fölötti átlagot hoznak simán...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz biker #2446 üzenetére

    Értem... mindenesetre menntek vagy 90-100-al ott ha pl az első elcsap egy szarvast szép helyszínelés lesz belőle... (konkrétan ilyet is láttam... elsőnek nem tudtam mit pakol a leállósávban a kamionos a futóra... közelebb érve láttam, hogy egy szarvas).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz deicide #2445 üzenetére

    Ferrari... engem még egy ferrari sem előzött meg! Ennek csak az az oka, hogy nem volt alkalmuk rá :)

    Autócsodákkal ritkán találkozom bár tegnap egy AMG merci majdnem elütött egy parkolóban... áruház alatti részen is úgy ment mintha rallizna én meg alig bírtam elugrani előle... 50-es férfi tulaj... szal még csak azt sem lehet mondani, hogy fiatal srác lenne...

    911-es porschera már dudáltam :D Igaz csak azért mert zöldre váltott a lámpa és nem indult... meglepő módon nem padlózta le a vasat csak szép trabis tempóban haladt megfontoltan.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2453 üzenetére

    Sajnos ilyen nincs, mind1 milyen állat, brutál, erős fékje van az előtted lévőnek vagy, hogy miért fékez neked meg kell tudnod állni :(

    Tegnap én is elbambultam a megyek 5 métert, megállok, vki lekanyarodik majd megyek 5 métert piros, megyek 5 métert vki bekanyarodik elénk mókába annyira, hogy egy román autóba majdnem beleszálltam hátulról mert ő satuzott én pedig lassan reagáltam de meg tudtam állni és maradt vagy 1 méter köztünk :) (4 gumin látszik a fékezés nyoma, előző fékezés nyoma is látszik még ott is satuztak előttem...).

    Amikor megtörtem is bevágódtak elém és satuztak előttem... hívhattam volna rendőrt, hogy az ilyesmi nem teljesen korrekt de ismerősök eseteiből okulva ahol még a vétlen felet is megvágták 40e körüli összeggel gondoltam hagyom a francba... nekem óriási károm úgysem volt arról nem is beszélve, hogy csak egy sárvédő (3e+15e festés) és egy fényszóró (3e) tört össze azok közül amiket nem akartam lecserélni :) (mocitető, lökös csak megrepedt belül, index is eltört de úgyis le lettek volna cserélve max hamarabb került rá a sor. (+15 kasznis meló az elejével ami kicsit meggyűrődött).

    Debrecen, böszörményi út: majdnem minden nap van 1-2 baleset a követési távolság be nem tartása miatt...

    Ui.: Kadett, tegnap olyan srác ült a kocsimban aki egy kadettel 130-as tempóval kidöntött egy kétágú villanyoszlopot előzés közben kifordultak elé... mondtam is neki, hogy még jó, hogy mellettem ül ilyen baleset után. (kocsi KO-s, pár cuccot vettem tőle...).


    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2456 üzenetére

    Ki vitázik? :)

    Beszélgetünk és a kettő nem ugyanaz :)

    Az, hogy elszaladt előtte egy szarvas vagy csak azt mondja két külön dolog de bebizonyítani, hogy melyik igaz lehetetlen és nem érdekelné a rendőröket sem, hogy most miért állt meg inkább a mögötte jövő miért nem állt meg kérdés lenne az érdekesebb számukra.

    Rendőrök: normális, hogy személyi sérülés nélküli balesetnél ahol a két autót le lehet tolni (az egyiket konkrétan kézzel lehet nem lett volna könnyű de levontatni biztos ment volna) az útról 1 órán át helyszinelnek az egyik legforgalmasabb kereszteződésben ahova mellesleg a rohammentők is bekanyarodnának?? Csak mert ott hiába előzékenyek az autósok a mentővel szemben ha kilométeres sor áll és nincs hova húzódni akkor a mentőt is feltartják (hozzá tartozik, hogy legtöbbször nem ott fordul le a mentő hanem keresztül megy a kereszteződésen). [link] Egyébként erről beszélek.

    Máv: na igen, én is ezt mondanám :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2459 üzenetére

    Ez egy fórum, mindenki azt ír ide amit akar, egyesek beleélik magukat a fórumozásba mások nem ez ilyen :) Itt úgysem lehet senkit sem megváltoztatni ezért vitázni felesleges is... még ha nekem is néha úgy tűnik, hogy vitázom az is olyan, hogy én teljesen nyugodt vagyok, nem verem a billentyűzetet (drága is lenne notin), nem kell teljesen komolyan venni és akkor nyugisan lehet fórumozni :) Na jó ehhez hozzá tartozik, hogy nem vagyok az az aggódós típus, mi sem bizonyítja jobban mint, hogy 9 óra múlva vizsgázom és mégis ide írogatok :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Allien #2482 üzenetére

    BMW+index... legutóbb hülyére vett egy bmw-s német házaspár (asszem új 5-ös bmw), látom, hogy a mellettem lévő sávból átjönne az enyémbe, indexel... udvarias leszek, ha hazamegy ne azt mesélje, hogy nem engedték be hanem, hogy milyen udvarias a magyar autóstársadalom (ehh...), várom, hogy bekanyarodjon elém de semmi... utána látom, hogy indexel a másik oldalra is azaz benyomta az elakadásjelzőt... majd zöldet kapott és megindult egyenesen közben villogva...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2490 üzenetére

    Mert én balra kanyarodtam... azt hittem ő is bejön elém és lekanyarodik... mindenkivel megesik, hogy elnézi a sávot még velem is...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Én csak azt nem szeretem amikor szinte megállnak a kanyarodás előtt és ez nem autófüggő :( Főúton azért az már nekem sok amikor valaki lekanyarodna (40-el én ott lazán befordulok és még a sávomba is maradok) és meg kell állni mögötte majd 1-esbe rakni az autót...

    Mostanában sok autósnak sávváltásnál hiába villantok és lassítok láthatóan nem kanyarodik be elém hiába akar bejönni abba a sávba, miért? Ma pl zöld a lámpa nyomom neki már 70, mögöttem jön egy seat nyomja ő is... bejön a mellettem lévő sávban de ahhoz nem ment elég gyorsan, hogy körbeautókázzon, megáll mellettem, lassítok, villantok, mutatom neki, hogy gyere be elém nyugodtan... bejött? Áh néz bambán utána mutattam, hogy nem tudok mit kezdeni vele ha ilyen hülye... busz is indexel, lassítok cammogós tempóra, villantok, mögöttem is lassít a kocsisor, bejön? nem csak néz a tepsi tükrében... azoknak is szoktam ám mutogatni szépen... a másik meg az amikor kiteszi az indexet és ha van mellette valaki ha nincs ő már kanyarodik is... kapásból eltörölném azt, hogy elsőbbsége legyen, miért? Csak debrecenben hetente 1-2 baleset van miatta, nyáron a buszos még fagyis triciklist is felborított, ha bringával vagyok és mellé érek engem sem vesz ám észre... nekem kell ügyeskedni, hogy el ne csapjon... persze ez a sofőröktől is függ... biztos csak én találom meg a bunkókat...

    Jah, 30-as övezetben megyek az úton, 2x1 sáv azaz full átlagos út két szélén végig parkolósávval (jelezve, bejelölve autóként stb...), cammogok 30-al erre jön egy mazda 3 kimegy a parkolóba és körbeautóz de vagy 40-es tempóval... gondoltam rá, hogy rádudálok vagy valami, hogy mi a f.szt csinálsz mégis de mondom minek fecséreljem rá az energiám...

    Román ugyanott csak még másik irányba meg a parkolósáv és az út közepén ment pont... bringás előtte és majdnem elcsapta... igaz ez jellemző...

    Bénáztam én is, látom, hogy jön egy autó de még messze van, kifordulok elé úgyis fürge vagyok... 3-asban volt a váltó, gondoltam beteszem kettesbe és akkor nem tartom fel + elérem a zöldet... ehh... kettes helyett négyes lett az... ott nézem, hogy mi a fene van az autóval mi ez a 700-as fordulatszám??? Utána mondom átteszem 3-asba... ehh akkor tűnt fel, hogy én bénáztam persze a zöldet nem értem el és a másik autós sem... előfordul az ilyen... hozzá kell tenni, hogy jött vagy 30-al még csak lassítania sem kellett de lehet, hogy ha látja, hogy zöld odalép neki... na mind1 :)

    Ha van üres parkoló akkor miért az út szélén állnak meg az emberek? bérház előtt 7 üres hely, az út szélén a bokrok mellett állt egy autó egy másik meg a felfestett járdán belül de úgy, hogy éppen csak gurultam miközben elmentem mellettük mert nem voltam biztos benne, hogy a tükrök elférnek...


    Jah LOL: beparkoltam a bárház előtt, jött haverom autóval meglátott megállt az út szélén, mellette annyi hely, hogy egy IFA is elfér lazán... jön egy suzuki swift 1-es... kb 30-35 éves sofőr... megáll az úton, motor jár, fényszóró bekapcsolva, nem is húzódott le... áll mi meg ott nézük, hogy ez most mi a fenét csinál... kb 1-1,5 perc múlva dudált egyet... jó beszéltünk tovább, dudál még egyet.. haver odamegy, hogy ''nem férsz el?'' Én és apám csak nevettük :D Mit válaszolt a bálna méretű suzukis? ''nem'', ott magyarázzuk neki, hogy nem létezik, hogy nem fér el, itt egy ifa is elfér... magyaráz, hogy ő nem fér el... na jó ne szennyezzük a környezetet alapon haver gurult egy kicsit és kb 10 centivel közelebb húzódott az út széléhez... suzikis valamit magyaráz, én csak annyit mondtam neki közben, hogy ha itt nem fér el adja vissza a jogsiját... tovagurult... vannak ilyenek... (mint mondtam: ha két autó áll az út szélein (egyirányú egyébként) akkor is el lehet férni köztük... a suzukinak valamilyen téveszmélye lehetett :D )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2523 üzenetére

    2. Észrevettem, seat pl úgy vágódott be elém, hogy gumifüstfelhőt hagyott maga mögött... nem indexelt és bevágódott onnan ahol neki egyáltalán lennie sem kellett volna na mind1, pesti közlekedéshez úgy álltam, hozzá, hogy inkább odafigyelek nehogy belemenjek/belémjöjön valaki.

    3. Ott én azért inkább 30-al megyek ahol heti 7 nap 2-3x mérnek trafival...
    Lakó övezetben pl 30 fölé még ha nagyon sietek sem megyek, 20 ugye a megengedett... ma is pl ha gyorsan megyek elcsapok egy csapat bringást akik a kanyar mögött álltak az út közepén, egy felnőtt volt velük de nem volt annyi esze, hogy szóljön nekik...

    4. Jah1, néha félresikerül :)

    5. Tegnap este 8 után, plus parkoló, seat leon/cordoba vagy vmi ilyesmi volt... a lényeg, bunkó paraszt módjára beáll a bejáratba oda bele no... annak egyébként a fényszórója nem szokott menni csak annyi látszik, hogy kék led van helyzetjelzőnek, este a ködlámpát szokta felkapcsolni ha látni akar, 40 körüli férfi tulaj egyébként.

    Tegnap zseniális voltam... bezártam az autóba a kulcsot... tudom lúzer vagyok na de ez van... semmi gond sétáltam 40 percet este... legalább kinevettem magam a hideg időben is kiállok a főutcára a gizda verdámmal és beszélgetek az öcsémmel stílusú embereken, csajokat is jobban meg lehet nézni mint autóból...

    Egyébként autóval nekem még nem sikerült csajt felszednem na jó nem sok csaj bukik a 22 éves öreg autókra... na de bringával sokkal jobb a helyzet... amikor a ''jó segged van'' mondatra nem az a válasz, hogy bunkó vagy akkor ott már a folytatást is el lehet képzelni... ugyanakkor a bringás felszerelésre a bringás csajok buknak... ohh és még milyen testük van... nem a ''tekerek 2 kilométert mert kövér vagyok majd otthon megeszem a pörköltömet'' beállítottságúakra gondolok :D ugyanakkor nővel bringás túrát tervezni kész katasztrófa bringás szempontból... legutóbb 60 kilométert tettem meg a bringázás miatt, 1 óra alatt öltöztünk fel (2 embernek könyebb felöltözni mert a passzos nadrágot hátul van aki megigazítsa...) és tekertünk majdnem 8 kilométert... ohh... na mind1 jobb is volt utána egy kis szieszta a szabadban ;] - na jó ezt offba teszem :)

    Na de vissza az autókra: hol is tartottam? :)

    Jah2: ha nem látom a saját szememmel el sem hiszem:

    Görkorcsoja, főút, gyerek, barna... ha nem állna össze vkinek a kép: főúton sötétebb pigmentréteggel rendelkező embertársaink akik kb 8 évesek lehettek a főúton csiszolgatták görkori tudásukat... megyek 100-al ez meg int nekem... vazz ne integessen hanem húzza fel a nyúlcipőt és húzzon el a főútról...

    Másik: főúton kanyarban vágják az út mellett a füvet... nem is lenne ezzel gond ha nem traktorral csinálnák és nem foglalnák el azt a sávot... 120-as tempónál csak azt látom, hogy narancssárga kocsi a szemközti sávban és kivágódik mögüle az én sávomba egy autó... na gondoltam ez is a fékemet akarja tesztelni... lehet kpm-es...). Nem volt gond de az ilyesmi vmiért nem tetszik...

    Jah3: főúton ha rávillantok arra akinek nem ég a fényszórója akkor miért kell visszamutogatnia ahelyett, hogy bekapcsolná a fényszórót? :F

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2537 üzenetére

    Egyszerű: kicsit fáradt voltam tegnap és mint kiderült figyelmetlen is.. a kulcs a gyújtásban maradt az ajtókon meg lenyomtam a zárakat és becsuktam... bementem vásárolni a boltba majd kifelé kerestem a kulcsom... hehe, minden ajtó zárva a kulcs meg a kocsiban... kiszedni csak akkor lehet ha kinyitom az ajtót ami nem megy csak kulccsal :D Így elsétáltam haza (20 perc) a pótkulcsért majd vissza(20 perc) az autóhoz, beszálltam és jöttem is haza :D

    Ilyen ráérős vagyok... :W

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2539 üzenetére

    Milyen központi? Nincs benne kpzár :D Minden ajtón le lett nyomva... ezt így meg lehet csinálni kadetten... szépen bent marad a kulcs a bezárt autóban...

    Ha minden igaz még idén lesz benne, riasztó, kp zár, mágneszár...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dabadab #2546 üzenetére

    Kadettben is ilyen egyébként csak az enyémben vki zárat cserélt vagy valamit berhelt vele és ha lenyomom a pöcköt majd becsukom az ajtót akkor az be van zárva nincs mese...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2552 üzenetére

    ''szervó, abs, központi, elektromos tükrök'' Ezek közül az enyémben egyik sincs benne de mindet bele lehet építeni :)
    ---------------------------
    Tegnap hajnali 1: egyik szórakozóhelyről mentem a másikba, leparkolok két autó közé... honda civices barom meg beáll mögém... kitolatni esélytelen... bementem a szórakozóhelyre, hogy ki az aki honda civiccel van, senki.. kicsit megrugdostuk (voltunk páran... honda fanok meg így jártak), nem riasztott, kilincseket piszkáltuk nem riasztott, üveget kopogtattuk semmi, zárba nyomtam kulcsot semmi... megemeltük hátha majd vmi dőlést érzékelő cucc van benne semmi... nem volt benne riasztó... mit lehet ilyenkor csinálni? Kb 1 métert tudtam tolatni, 1-es, padlóval... 12-14 centi körüli padka volt, azt néztem, hogy a lökös elfér-e, nem volt gond, kicsi kocsi kiszabadult a parkba majd két fa között a járdára hajtottam, szórakozóhelyről néznek bamba fejjel utána meg majdnem nem tudtam onnan kijönni mert a járda előtt is parkoltak de nem gond éppen elfért 2 autó között az enyém...

    Megtehettem volna, hogy dudálok félóráig hátha lejön a tulaj de hajnali 1-kor illetlenség lenne 20 emeletes bérházak mellett ilyet csinálni... bunkók csinálnak ilyet. Ha nem jött volna ki a padkán keresztül komolyan mondom beraktam volna hátramenetbe és mehet a levesbe a civic... nekem 10e forint volt a hátsó lökös és kőkemény azon meg még a sárvédő is műanyag... aktívan nekitolaton nem kis kárt lehetett volna okozni ugyanakkor meg keresgélhette volna, hogy ki tette... még gondoltam a kézifékbowdenre is de ahhoz elő kell szedni az emelőt alámászni na meg szerszám is kellene még ha nem is sok...

    Akartam üzenetet hagyni de nem volt egy jó tollam amivel írhattam volna :D

    Mellesleg a civictől 5 méterre egy 3-as bmw ugyanígy állt meg az úton a parkoló autók mögött... gondoltam, hogy abban tuti van riasztó és nagyon úgy tűnt egy bandából származnak akkor beriasztom azt de mi van ha kijön egy 120 kilós kopasz ürge pitbullal, hogy mi a f.szt csinálok a kocsijával??? :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2588 üzenetére

    Suzuki Swift 2, lexus lámpa, sportkipufogó, japán írásos matrica... nem elég, hogy 70-el vánszorog előttem még azt kellett néznem kb 10 kilométeren át, hogy folyamatosan jobbra indexel... rávillantottam, semmi, megnyomtam a dudát 1x, akkor mintha belenézett volna a tükörbe de semmi ment tovább... ha neki így jó... :(((

    Skoda fabia, lámpa nélkül jön velem szembe, rávillantok csak 1x diszkréten... hát nem az ujjait kezdi el mutogatni? :(((

    Tegnap este még a taxis is gyorsult :D 1.9CDTDITDIT opel egyterűvel... lenyomtam elsőre másodjára meg boldogan néz át amikor elhúz mellettem... jah majd az előttem álló buszon átdzsampolok :D

    Audi A3 1.6, tegnap végig úgy ment előttem debrecenben, hogy a kerekével többször is hozzáért a padkához annyira szélen ment... alufelnis persze... sajnáltam szegény kocsit, gondolom kitaláljátok, hogy férfi vagy nő vezette...

    2x2 sávos felüljáron a külsőből szabályos karlendítés után besorolt elém egy bringás... de, hogy mire volt jó főleg, hogy még csak nem is lefelé amikor lehet menni 50-el hanem felfelé... na mind1 elmentem mellette...

    Jah aranyos volt ma egy C2-es és az a mini smart beállt egymásnak háttal 1 parkolóhelyre és elfértek :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2590 üzenetére

    Ez hátra sem nézett, talán akkor nézett egy pillanatra a tükörbe amikor rádudáltam...

    Jah, és akkor azt nem is mondtam, hogy szakadó esőben minden autó szép kis esőfelhőt húzott maga után alig lehetett látni valamit és akkor van aki a lámpát sem kapcsolja fel pedig be is borult, sötét volt.

    Asszem Meriva volt :)

    Nem szőke volt hanem ha jól láttam csöcsös-bögyös vöröske :D

    C2+Smart:
    [kép]
    [link]
    (Tudom kicsit gyenge lett a kép de rohantam suliba, még megállni sem volt időm.)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amargo #2596 üzenetére

    Ez már nagyon régi...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #2600 üzenetére

    Nekem ppt-ben jött anno...

    Ui.: alkottam ma... sietek haza este 10 előtt egy kicsivel (sietek? de minek? hova? nah mind1 kicsit felpörögtem...) előttem egyenesen haladó és kanyarodó sáv valamint egy ''poroszkáló'' autó akit meg akartam előzni a kanyarodó sávban (oké tudom) ki is megyek a kanyarodóba, óvatosan csináltam azért nehogy vmi hülyeséget csináljon a másik autós (ha már én igen) és fogta magát az utolsó 3 méteren bevágódott elém a kanyarodóba de olyan hirtelen módszerrel azaz index és húzom a kormányt... na már most én ott voltam de teszem fel ha le is kanyarodok akkor is ott vagyok ő meg vakon rámhúzza a kormányt... ügyeskedtem egy kicsit is ripsz-ropsz az egyenesen továbbhaladóban voltam... kell nekem sietni :)

    Előtte még városban kifogtam egy jó ''csapatot'', vmi turbós merci és vmilyen apró 2 üléses sport kocsi... sport verdát megelőztem ott el is szállt a biztosíték nála a mercis meg valahogy hozzánk csapódott... vasúti átjárón megvolt a ...negyven szép mondom így hazaérek pár perc alatt... utána a két autós elkezdett valóban őrülten menni mert akármennyire sietek beláthatatlan útszakaszon nem előzök... ez ilyen alapszabály nálam de sokaknak nem... el is húztak tőlem de valahogy nem tudott érdekelni :) Szép kis saját tempómban hazaértem gond nélkül és veszélyes előzés nélkül... (annyira nem értem az embereket... ott a fejfa, a mécses a kanyarban de nem tanulnak más végzetes hibájából sem... van 1 ilyen kanyar de kit érdekel? Nyer 2 másodpercet de neki megéri igaz, hogy utána olyan helyen előzhet, hogy ha szemből jönnek is elfér a 3 autó ha már annyira előzne de nem ott ahol szűk és kanyar van ott előz...).

    Az is milyen már, hogy egy régebbi passat TDI jön mögöttem kilométereken át majd megelőz de volt benne kraft bőven... utána meg visszalassul... majd amikor megelőzöm mert kevesebbel megy jóval mint a megengedett elkezd mutogatni és olyat játszik, hogy rátapad a lökösömre? Semmit sem csináltam neki... vannak ilyen hülyék... megmutattam neki a féklámpám... éles működés közben valamint az ujjamat (megázott a dzsekim ujja....) és utána lemaradt de lámpánál is úgy állt meg mögöttem, hogy 1 centit gurulok már nekimegyek... (erre szoktam alkalamzni a beteszem hátramenetbe és nyomok egy kis gázt úgy 3000-4000-ig amit már lehet hallani valamint a 2 tolatólámpa is jól látható... már többen tolattak utána...)). Persze vannak akik meg rám akarnak gurulni hiába állok 3 méterrel mögötte még rá kell dudálni persze olyankor mérges rám...

    Már napok óta esik... minden nap vezetek és az tűnt fel, hogy nem is az eső miatt kell mennie az ablaktörlőnek hanem a sárvédők hiánya miatt, egyszerűen a kerékről minden a szélvédőmre jön... megoldásként a lemaradok technikát alkalmazom néha és többször a megelőzöm technikát, ez a legjobb :)

    Busz: értem én, hogy ha indexel ki kell engedni de méééé kell neki ezt úgy csinálni, hogy bólintósat kelljen fékeznem miatta??? Hát menjen már... oda, igen....

    Nappal... talán mert csak pár autóval találkozom :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Utóbbi napok:

    Opel kisbusz stoptábla ellenére nem adta meg az elsőbbséget és majdnem benézett a bal1-es ajtónál ami kellemetlenül érintett volna... jó napom volt így csak felemeltem a kezem, dörmögtem egy kicsit és mentem tovább...

    Bálnamerci: megelőztem, elgurult a gyóóóógyszere... nem is kicsit... úgy kilőtt mintha rakétája lenne pedig akkor már min 5 kilométert megtett mire utólértem és megelőztem....

    Tegnap este: suzuki swift (ehh... mindig swift... hát tehetek én róla, hogy annyi van belőle mint fán levél???) megelőztem majd előttem a leforduló miatt belassult a forgalom a suzukis elment mellettem... majd kb 2 kilométerrel később értem utól de, hogy?? amíg én álltam, hogy le tudjanak kanyarodni elment mellettem 2 busz, 2 teherautó és pár szgk... mire utánuk mentem pár autót megelőztem majd úgy gondoltam megy ez nekem és a busz, teherautó valamint két autót megelőzöm egyben... ment is senki sem jött szemből hiba nélkül... ekkor értem utól a suzukit újra, fékezek, hogy meg tudjak állni mögötte és olyan ráérősen ráengedtem a kocsim olyan 4 méter közelre (ekkor újra városban voltunk szal nem 100 fölötti tempóról van szó...) de nem akartam semmit sem tőle erre bevágja a vészvillogót, 1x meg még 1x (két rövidke sorozat na most, hogy ez morse lett volna vagy sem nem tudom)... lámpánál azt hiszi, hogy ő nyomja neki de szegény kocsi nem akart menni ellenben azt láttam, hogy 10 méterenként a belső tükörből hátra néz, hogy megvagyok-e még... megvoltam... ezután cd-t cseréltem közben ő nyomta neki és végre én is beraktam negyedikbe főúton majd ötödikbe de ez már volt vagy 3 kilométer... nem baj nem siettem már sehova sem :) suzuki elérte a bűvös 100-as tempót valamint utólértünk egy kamion + 3 autós guruló sort... suzuki beállt a sorba én meg a gázba... index ki és már előztem is... hohó! itt jött el a suzukis ideje is ;] index ki és előz... én már rég megelőztem a sort (vissza 3 padlóval megy ez) mikor még látom, hogy a suzuki a szembejövő sávban még mindig indexel, hogy ő bizony előz... na jó mondom megnézem mit is akart jelenteni neki a vészvillogózás, lassítottam olyan 90-re, utólért, tartottam a fix 90-et és beállt mögém pár méterre... itt jött megint a vissza 3+padló és azóta nem láttam :)

    Tegyük hozzá, hogy szegény kocsim nem szereti ha hajtom, kilyukadt a kipufogó vhol a kézifék alatti részen, a motor is megevett kb 4 dl olajat olyan 1500 km alatt és kb fél liter vizet... na persze nem csoda amikor harmadikban 130-nál váltok el egy 22 éves 1.3-as 75 pacis autót és akkor még szórakoznak az újkori csodákkal nekem... persze vannak akik úgy otthagynak mintha állnék... (jellemzően merci, és kis ismeretlen mini sportkocsik...).

    C3: szegény belement az árokba :D 1 autónak való sáv, ahol találkoztunk ott mellettem autók voltak mellette semmi... én nem húzódtam ő igen de hova? árokba... ilyet... mondanom sem kell..... azt hittétek, hogy nő? Nem, férfi bordó c3-ban... csak annyit mondtam neki, hogy hátramenetet próbálja óvatosan... (előre csak annyi lett volna, hogy beborul, hátra meg még a kerék a földön volt (nem a hátsó kerék hanem az első a félreértések elkerülése végett :) ) utána mentem is tovább elvégre siettem :) tükörben figyeltem mit alkot és sikerült kiállnia az árokból (az első kerék közepéig volt az autó az árokban persze csak a jobb1).

    Mentem tejért....
    (rövid magyarázat: felénk lehet háztól olcsón igaz tehéntejet venni amit még talán van aki nem is látott na meg tehenet sem :D )
    Öregek állnak a sorban, megérkezem majd elkezdtek kielemezni engem...
    -hangos zene, ''ilyenek ezek a mai fiatalok'' (aláírom :) )
    -gyorsan vezet, ''ilyenek ezek a mai fiatalok'' (van benne valami... jó mondjuk barátom is rendszeresen szól, hogy piros mintha nem látnám pedig látom csak nem fékezek 400 méterrel előtte na meg most, hogy lyukas a kipuff kicsit olyan érdekes hangja van az autónak, na meg kb 15%-os gyorshajtást követtem el).
    -az út szélén megáll, ''ilyenek ezek a mai fiatalok'' (na de kérem? a másik 8 autó is ott ál persze azok nem fiatalok... max az autó de a tulaj meg ''öreg'' :)
    -hangos autóval jár, ''ilyenek ezek a mai fiatalok'' (gyorsan vezet résznél leírva :) )

    Na most annyit még tudni kell a dologról, hogy min 30 percet kell sorbanállni... természetesen a témájuk megvolt végig :)

    Az tetszett, hogy volt egy toyota ami lazán 100-al ment el mellettünk olyan hanngal mint egy bombázó de meg sem fordultak miatta.... csak, hogy jól aludjanak úgy indultam, hogy kapart a kerék még az utca végén is kettesben volt az autó lehúzott ablakkal ''hangos'' zenével... szinte hallottam, hogy ''na tessék... ilyenek ezek a mai fiatalok'' :D

    Cigány+fiesta: laza nagyon... gyerkőcöt már úgy vette fel, hogy ment a kocsi... nem véletlenül hanem direkt :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    A buszos ha rámvillant akkor már átjöhet a sávomba csak mert ő megelőzi a bringásokat??? Kezdem az összes buszsofőrt útálni mert bunkóak és azt hiszik nekik mindent szabad...

    Országúti bringás megy előttem... szlalomozva pedig nincs mit kerülgetni, mellettem záróvonal... 10-ből 9x tuti odamegyek mellé és leordítom a fejét és ledudálom, hogy neki is az út jobb szélén kell menni de ma megfázva csak legyintettem... azt is magamba... (én is tekerek sokat bár már 6 napja nem ültem bringán... nincs rá időm :( ).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #2654 üzenetére

    Nem volt rossz az út, hátranézett és kijött direkt elém, bunkó köcsög az ilyet el kell ütni mert csak szégyent hoz a bringásokra! Vesz egy jó országúti bringát és azt hiszi, hogy ő a király de egy bukóra, kesztyűre, ruhára márt nem költ mert minek az? Esetleg egy pár lámpa...

    Én is kerülgetem a kátyukat de hogyan? hátranézek és ha autó van mögöttem akkor nem szórakozom vele egy inkább kikerülöm a kátyut a legkisebb útvonalmódosítással na meg lámpa után a kereszteződésben bepofátlankodik elém középre? Ott sincs kátyu vagy úthiba... ez egy ilyen köcsög bringás, vannak ilyenek is bőven tudom mert sokat tekertem a nyáron is... én is jövőre veszek mtb helyett egy jó országútit de nem fogok ilyesmit csinálni az tuti, eddig sem csináltam jah és én még ált elnéző vagyok a bringásokkal mivel erősítem a táborukat én is pedig soknak még az udvarból sem lenne szabad kimennie nem, hogy útra vagy főútra!!! (tudom van ilyen autóssal is nem is 1-2 de most konkrétan egy bringás húzta fel az agyam már amennyire tudta...).

    Lézer, én is így szoktam :D Mindkét fél közlekedhet okosan és egymásra vigyázva csak akarni kell, én az akarat hiányát 99%-ban csak a motorosoknál látom, sok egyszerűen sz.r mindenre csak megy... egyedül a piros lámpa ami megfogja őket semmi más (van amelyiket az sem biztos méregzöld a plexije...), na jó akad 1-2 amelyik tud normálisan közlekedni de amikor pl azt látom, hogy főúton megelőzöm a robogóst úgy, hogy teljesen átmegyek a másik sávba és ráfekszik a kis izéjére és húzza neki mintha lenne mit húzni hát azon már csak sírni tudok... na meg a sok rakétás... mert az biztos, hogy elég gyorsan nem tudok menni ahhoz, hogy egy motoros beálljon mögém, vazz de tényleg... motoros még eddig nem követett főúton egyszer sem... városban is nyomják persze a legrosszabb a divatbukós amin semmi védelem nincs lényegében megegyezik a II vhs német sisakkal de ugye az illik a mocihoz, balesetnél meg öreg kombi merci fekete színben...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #2656 üzenetére

    Jó úton mind1 milyen bringával megy, direkt szórakozni minden esetben bunkóság arról nem is beszélve, hogy be kellene látnia, hogy ő egy 10 kilos bringán ül minden védelem nélkül én meg 1 tonna vas vagyok mögötte... hihetetlen de az emberek nem féltik a tyúkszaros életüket kicsit sem...

    De jó neked :P

    Én nagyvonalakban valami ilyesmit néztem ki magamnak: [link]

    Gyalogos: áll a járda szélén egy komplett család 2 kisgyerekkel, 30-al gurulok óvatosan néznek de nem indulnak meg még a járdán vannak, odaérek erre lelép az anyuka akit visszarántanak... ha lelépnek elém megtudtam volna állni is de az ilyet nem szeretem amikor bele a közepébe elven lelépnek vakon a zebrára... főleg, hogy tudhatnák a zebra semmit sem jelent és neki tudtommal nem szabad lelépnie ha autó közeledik (ált suliba valami ilyesmit magyaráztak bár azóta már eltelt pár év....).

    Ugyanakkor 10ből 9szer elengedem azt is aki a járdán áll még... az a 5-10mp amit vesztek vele még ha rohanok sem jelent semmit bár azon meg szoktak lepődni amikor kaparósan elindulok :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák