Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Nightmare #2662 üzenetére

    Egy biztos nem használ...

    Az enyémben még leszabályozás sincs :D Addig pörög ameddig a technika bírja tartani a tempót...

    Tudok olyanról akinek az 1.3S motor 9000-ig pörgött... én 7000 fölé még nem pörgettem (ez a max a fordulatszámmérőn).

    Egyébként a 9000-es motorja tulajváltás után önállósodott és a hajtókar kinézett a blokkból...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz TompapaTM #2846 üzenetére

    Ezt nekem írtad? Szerintem nézd meg mire válaszoltál...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz I_Am #2872 üzenetére

    Most komolyan: én az 1.3-asommal idegesítem az autóstársakat... utóbbi esetek:
    -Nissan 350Z (autóra volt pénze de sávot nem tud váltani valamit a visszaváltás is ismeretlen neki mert az, hogy 90-nél amikor mögöttem van jobban gyorsulok mint ő elég gáz... (90 előtt váltok fel kettesből hármasba, olyan 80-nál szal pont ott pont, hogy nem túl jó a gyorsulásom, olyan 5000-nél lehet szó szerint érezni, hogy megindul igazán... megindul a motor a bontó felé :D )
    -Merci E200 CDi
    -Merci Turbo Diesel (nem tudom, hogy milyen, olyan volt az eleje mint a 190-nek)
    -BMW E36 316 (na ő megjárta :) dragonfx: ne vedd magadra :) )
    -Ford Focus
    -SX4
    -Berlingo (megelőztem mutogatott, jött mögöttem majd egy vissza 3 padlónál intettem neki, hogy bye :) )
    -Ismeretlen (talán chevrolet lacetti???): lámpánál áll mögöttem, éppen, hogy sárgára váltott már dudált is rám... anyád... mutattam is neki mit hol merre...
    -Ford Mondeo (160-ig merte nyomni neki utána feladta de ő is csak azután gyorsított, hogy kb 90-el ment én meg 140-el megelőztem).

    Ez kb az utóbbi 1,5 hét... megelőztem és érdekes módon erőlködniük kellett, hogy visszaelőzzenek (már amelyiknek sikerült).

    Az E200 mercit pl 160-ig úgy tudtam követni, hogy cask a követési távolságot tartottam... utána ő még gyorsult nekem viszont már elfogy a kraft... (nem is csoda... beteges 1.3 75 pacival 22 évesen valami szelep vagy hidrotőke hibával... na de nem is csoda hiszen harmadikban 130-140-ig nyomtam neki mostanában ami már 7000rpm a végén).

    BMW-vel nem szoktam játszani egyébként, nekem a kedvenc márkám és pl az 525tds nagyon tetszett de már inkább 525d lenne + chip... ehh lenne egy kis szakadék a 75 paci után...

    Skoda Fabia: rendszeresen gyorsulnának, letolnának, versenyeznének de eddig még egyik sem volt képes rá.... meglátja az öreg kadettet és azt hiszi, hogy sportkocsiban ül :)

    Tegnap előtt este gyakoroltam a zero látási viszonyok melletti vezetést olyan zuhi volt... mondom barátomnak, hogy nem látom az utat sem, "kövessem a záróvonalat...", milyen záróvonalat? :) Tényleg alig lehetett látni mi hol merre ráadásul eltereléssel a szemközti sávban is lehet haladni szal totál káosz... de azért megoldottam a helyzetet, hogy ne legyen gond a két sávos úton behúzódtam középre így egy barom sem jött el mellettem/nekem...

    Siettünk, 1. piros megvan, 2. piros megvan, 3. meg lesz... áh mégsem előttem terepjáró satuzott, én is... szakadó esőben égett gumi szag volt... kb 1 órával később szintén satuztak előttem, haver kihúzódott a kocsijával a felező felé, hogy elférjek még mellette és ne toljam meg de simán meg tudtam állni szerencsére nem kellett húzódni sehova sem.

    Kézifékes megfordulás is volt esőben parkolóban, sikerült :) Előtte pár nappal körforgalomban mentem pár kört... nekem tetszett :) (este 9-kor, nem volt látóhatáron belül autó sem).

    Asszem az látszik, hogy mostanában egy kicsit eltértem a kresztől a rossz irányba.... mentségemre legyen mondva, hogy a piroson áthajtós este után fix 90-el jöttem haza zenét hallgatva énekelve full jókedvően :) (csak az a gáz, hogy városban is fix 90 volt...).

    Csináltam videókat is de egyik sem lett jó... pont csúcsforgalomban mentem és olyankor nem lehet gyorsan menni, vagyis van aki megy csak ők vannak az újságokban benne másnap... (lásd nissan 350z, ott előzött ahol ha jönnek szemből nem látja és a szalagkorlátnál így is ott a mécses... grat! egy nissan 350z-vel csak ilyen helyen tudott megelőzni... no comment).

    Este pedig semmi sem látszik a videón sajnos... max az, hogy áll a sor a pirosnál én meg a lekanyarodóba húzódva lassítás nélkül megyek el mellettük egyenesen... ejnye... változtatni kell :) (ez este 10 körül volt annál a lámpánál aminek értelme sincs... most írtak is róla, hogy minek is kell az oda? persze ez nem mentség).

    Végülis csak annyi történt, hogy az autóm eddigi kedvező 6-7 literes fogyiját mostanában inkább 8-nak vettem (vigyázat! havernak ugyanez a motor+autó csak 4-es váltóval 5 literhez közelít nekem 5-ös váltóval 7-8 volt mostanában), egy esti parkolós 12-14 centis padkás kiállásnál megsérült a kipufogóm (lyukas valahol) (rohadt civices beparkolt mögém...), a motor enyhén kerreg ha meghajtom (nem speed hanem magas fordszámfüggő értsd 4000 fölött) kb ennyi :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #2875 üzenetére

    Sokan nem tudják még a gázt sem nyomni és váltani...

    Egy ilyen [l i n k]525d-vel meg 200 lóval (164 alapból, az sem kevés chippel meg 199-200-at írogatnak) ellennék én... le sem kakilnám ha megelőznek :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz koob #2900 üzenetére

    Nem vagyok zseni de egy autó tetején nyerni 10kg-ot teljesen más mintha az a könnyítés az alján lenne így mondhatni több mint 10 kilót nyernek vele... a cél ugye a stabilitása az autónak :) De nem értek hozzá....

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #2874 üzenetére

    Megy a kadett nagyon csak ennek ára van: [link]... :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Na tessék: R.I.P. Valami komoly baja lehetett még a vízpumpán kívül amit a sportos vezetéssel fokoztam...

    Semmi gond... 2.0i C20NE/C20SEH 115/129LE lesz helyette... mert csak.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz venember83 #3019 üzenetére

    Hááát azért jól nem jártam főleg most, hogy fájni szokott a térdem (megfázott + bringázás + nem kíméltem a térdem sem...) mehetek busszal suliba + olyan jó volt autóval menni szórakozni esténként... min 2 hónapig ebből nem lesz semmi...

    Egyébként meg ja... úgyis cserélni akartam itt az alkalom... a külseje sem tetszett gyárilag, sikerült is megtolni egy ibizát és akkor kerültek rá GSi elemek :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #3024 üzenetére

    Majd ha benne lesz megmondom :) Nem 2 fillér az tuti... pl 80-ért lenne egy 2.0i + váltó + egyéb alkatrészek... ami kérdéses az a papírmunkás része de lehet az is meg lesz oldva... huh azért nem lesz gyenge 115LE (emellett döntöttem) 1 tonnás autóhoz :) Ez sok mai autónak keresztbe tud tenni :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #3026 üzenetére

    Áh, így is imádnak a rendőrök... legjobban azt szeretik, hogy tudom hol áll a trafi, szépen odagurulok majd mellette jön a vissza 2/3 padlógáz és csak mosolygok :D De értékelték azt is amikor kereszteződésben megelőztem a rendőrautót valamint tuti tetszett nekik pár napja az is amikor 90-el ment a rendőrautó a sor elején én meg megelőztem őket... de még csak 1x kaptak el akkor is 50 helyett 63-al... 2000 forint volt...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #3028 üzenetére

    Elsőnek kaptak el, még pontot sem kaptam... asszem ha most elkapnának és olyan aki "ismer" a gatyám is rámenne...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Gebriel: Nem mélyülök bele a témába már, végülis ma arra jöttem rá, hogy mindenki tökéletes és csak én vagyok helikopáter :)

    Egyébként meg a rokkantakat kihagytad! Mekkora poén azért q7-el rokkantaknak fenntartott helyen parkolni fénymásolt igazolvánnyal... tudom régi sztori már ez de még mindig tetszik..

    Friss jogsis: hmm, szerintem friss jogsi után aki egyből autót is kap tuti nem hagyja ki a "mennyit is megy az autóm?" tesztet, persze van aki meg sem várja :)

    Rokkantak helyett a mozgássérült a bevett megnevezés :)

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #3067 üzenetére

    Barom semmiképpen sem, felelősségteljes az lehet :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #3086 üzenetére

    Még annyi egybeesés sincs, hogy debreceni lennék de mind1. (az más dolog, hogy ott tanulok most már 3 szakon :) ).

    Jah nem mind1, végülis játszhatja mindenki a szende szüzet nekem mind1 :)

    Egyébként akkor nem értem miért van ilyen sok baleset hiszen van aki 91 óta jogsival rendelkezik és nem hajt gyorsan, a másik elvből nem megy gyorsan soha max 1-2 piros meg egyebek meg egy kis sebességtúllépés de nem lényeg... egyébként teljesen hihető, hogy egyesek turbós meg 100 ló fölötti autóval soha sem mennek gyorsan na jó nekem végülis teljesen mind1.

    (Legalább a nickemet le tudtad írni úgy ahogy kell ;) , van aki eddig sem jut el...)

    Ui.: nyugodtan lehet szidni meg lenézni meg egyebek, legalább lesz akire rá lehet húzni a vizes lepedőt és mondani, a linkelt baleseteknél, hogy na ez is olyan mint az a másik emberke a kadettel... ha valakinek örömet okoz tegye, legalább boldogabb lesz tőle ez is valami :)

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]

    Értem én, hogy szigorítsunk de azért ez nem túl sok(k)? Még a 300 ezer is abban az országban ahol ez több mint 2 havi átlagkereset... azért azt nem látom, hogy a sok rossz utat megcsinálnák vagy levennék az ottmaradt 30-as táblákat esetleg azt, hogy maga a rendőr járna jó példával stb... persze ez egyszerűbb mert a technikai feltétel adott.

    Valamint az is problémás, hogy nem a vezetőt hanem a tulajt büntetik meg! Persze ez a pénz biztosabb behajtása miatt van amiből azért az látszik, hogy nem a sofőrök nevelése hanem a biztos "profit" a cél.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #3105 üzenetére

    2 mert tavaly 144e volt az átlag ami 141-re csökkent a Feri csomag után ha jól tudom de lehet rosszul emlékszem.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]

    Szép lesz a kárjelentés amikor megküldik a suzukisnak, hogy x millióba került a bentley javítása ;]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Sipi #3425 üzenetére

    Remek hozzáállás! Grat! Majd emlékezz erre amikor te leszel abban az autóban aminek nekicsapódnak és utána majd egy fekete merciben teszed meg az utolsó pár száz méteres utadat!

    Gondolkozz már...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tildy #3474 üzenetére

    Egyszerű a képlet: gyors autót és motort az vesz aki gyorsan akar menni, ilyen egyszerű. Aki 150 lovas autót vesz az csak mondja, hogy nem hajtja meg soha sem, ugyanez van a 75 lovas sportmociknál...

    Szerintem felesleges a motorosokat védeni... az, hogy a chopperesek nem nyomják azért van mert choppert nem versenyezni vesznek valamint nagyon kevés van... nagymotor szerintem nagyrészt a sportmotorból van és biztosan azért vesz valaki 500 fölötti ccm3-es motort mert nem akarja tolni neki...

    Az meg, hogy kit mi ütött el és hogy hol valamint, hogy hogyan az egy dolog de most ehhez a témához semmi köze nincs... motoros is gázolt már és autós is most mindenki példálózzon? :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Bubu79 #3476 üzenetére

    Na igen, jól mutatnak a full fekete bőrszerkós 50-es motorosok hátukon hímzett sassal amint chopperen gurulnak :)

    Sportmocin azt nevetem mostanában, hogy megjelent az eddigi fiatal sportos alkatú motorosokon kívül a kb 30-40-es kövér mocis is aki gyönyörűen egybefolyik a motorjával ugyanis a hasát ráteszi a tankra ezzel is alacsonyabb légellenállást ér el... és persze megy is szépen... biztos nem élte ki magát fiatal korában és be akarja pótolni vagy így szerez csajt... (miért van az, hogy egy csajt sem ismerek aki igazán szeret motorozni, olyat ismerek aki szokott a barátjával de nem azért teszi mert az tetszik neki hanem mert a-ból b-be azzal mennek el vagy mert csak a barátja szeret motorozni... érdekes módon ezek a csajok inkább közlekednének autóval :D nem is tudom miért? 100-as tempónál kapaszkodni hátul tehetetlenül egy darab sisakkal a fején ami védhet ha történik valami valamit hideg van, kényelmetlen is... miért is nem jó? :D )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #3531 üzenetére

    Mellém is ült már be... amikor buszoztam ;]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3765 üzenetére

    Na igen... 22 éves autómba ha az 1.3-as mindenféle környezetkímélő technológiát nélkülöző motor helyett olyat rakok amit computer vezérel valamint katalizátoros és még egyéb környezetkímélő technológiákat alkamaz (bár így is csak euro 1 asszem de az is több mint a 0) és éppenséggel az a motor 1,3 helyett 2 literes... csak a regadó 700 ezer forint! Mi ez ha nem csalás? (nem kell válaszolni persze :) )

    Bankrablás: pontosan! Csak ezt úgy hívják, hogy politika és nem kell hozzá lőfegyver de amit tesznek az ugyanaz...

    Ui.: amiért benéztem ebbe a topikba,

    Szó volt a megkölönböztető jelzésekről és ma pl olyat láttam, hogy a mentő megérkezik városban lámpa előtt a kanyarba villogva, szirénázva 100 fölötti tempóval majd kanyarban átmegy a szemközti sávba mert egyszerűen nem tudta bevenni úgy, hogy a sajátjában marad (ezt el is hiszem olyan tempónál) és a két jelzés mellé diszkréten még dudált is egyet a vele szemben szabályosan haladónak aki le is húzódott de csak mázlija volt mert tuti nem az egy dudálást hallotta meg... most kérdezem én, hogy ez normális? Üres mentőautónak miért kell egy olyan városban így tépnie ahol amúgy is van esetkocsi? Nem hiszem, hogy a városon tovább ment mivel debrecen irányába haladt és nehezen tudom elképzelni, hogy nánásról küldenének debrecenbe mentőt :F Jó persze lehet mégis valakihez sietett de akkor is... záróvonal, szemközti sáv, lámpa.. ez meg tolja neki kanyarban mint Schumacher :) (mellesleg éppen akkor válott pirosra a lámpa utána pedig 30-as övezet valamint "Vigyázz rám!" (iskolás tábla), siessen de azért ne ott ahol reggel a kisiskolások mennek át az úton... (így mentőt tépni én még városban nem láttam). (mellesleg pár éve egy bmw pont azt a kanyart nem tudta bevenni és lezúzta a kocsma sarkát ami még mai napig látszik... két fiatal halt meg ott pedig csak kb 200 méterre indultak onnan... ez is az egyik oka, hogy ott lámpa van... na de ez vicc... mintha azt az ittas és drogos (mintha valami ilyesmi is lett volna) srácot a lámpa megállította volna ha 200 méteren olyat gyorsult, hogy nem élte túl). Kanyar: nem kell ám nagyra gondolni... normális vezetéssel 100-al simán lehet tartani a sávot csak van aki nem józan vagy van a mentős aki a nagy puttonyos jószággal erre nem képes...).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3767 üzenetére

    "-utolérhetőek, felelősségre vonhatók, ténylegesen büntethetők
    -az általuk okozott karambolok biztosításügyileg rendezettek"

    Erre a kettőre lenne csak szükség, a többi az már mindenkinek a saját dolga, hogy hol vesz autót és hol használja...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3771 üzenetére

    Hmm, nem kell a mentősöket és a mentőautókat sem bemutatni mindenesetre a városunkban is a legfejlettebb van (zsír új, kampány miatt kaptuk :D) és tuti debrecenbe ment amit pedig el tudsz képzelni, hogy nem 40 kilométerről küldenek oda mentőautót...

    Képzettség: ide vagy oda ha az a személyautó a szemközti sávban nem húzódik le akkor még lehet én is kapok a törmelékekből... azért kb 6-7 méter széles úton a szemközti sávot kihasználni nem mindennapi (ott kezdődik a középső kanyarodó sáv).

    Egyébként meg olyat láttam már, hogy szirénázva téptek.... kajálni... szép. (jó mondjuk tűzoltókocsin már én is villogtam és szirénáztam pedig csak a tartályt tölteni mentünk ellenben mi nem száguldoztunk :) (az egyik németben volt na meg az csak kisbusz volt de felszerelve :) ).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3775 üzenetére

    Mamámnál áll az autóm halott motorral... 2 litereset bármelyik sarkon utánamdobnak... gondolom kitalálod akkor a válaszom bár mérhetetlenül jogtalannak tartom amit az állam törvénynek hív de nincs mit tenni...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dabadab #3785 üzenetére

    Akkor konkrétan mi is a gond? Ennyit kel megoldani és ha ez működik gond nélkül akkor minden rendben van bár régen én sem így gondoltam ellenben okosodom folyamatosan az állam bácsi pedig keresztbe tesz folyamatosan ezért inkább úgy jellemezném a helyzetet, hogy vannak akik okosan csinálják és olcsón megússzák az autótartást, na de hol ebben a hiba? Sehol... legfeljebb van akinek nem tetszik mert ő éppenséggel nem ugyanezt teszi :) (városunkban is van egy STAHL rendszámű SK h astra kabrió... szép darab :) ).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3793 üzenetére

    Ez nagyon állampártin hangzik, gondolj csak bele, hogy van az úgynevezett CD-DVD másolásos dolog is ahol ha én pl heti 10 filmet letöltök (hmm, ennyit simán...) akkor az állam ezt úgy számolja, hogy HA nem tudnám letölteni akkor fognám magam és bemennék a mediamarktba és megvenném 10 ezerért darabját na meg még pár szoftvert és havi szinten 200-at költenék egy kis szatyor lemezre... csak azt akarom mondani, hogy nem ilyen egyszerű, hogy ha nem veheti meg az autót külföldön akkor megveszi itthon... ugyanakkor szép kis pénzt kap az állam már csak az üzemanyag adójából, lehet az autót is nálunk szervizeli, nálunk vásárol, itt vesz igénybe szolgáltatásokat szóval nem kellene azt mondani, hogy az SK (többnyire) rendszámú autó tulajok akik itt élnek nálunk aljas adócsalók és a mi terhünkre élnek itt (tudom nem mondtál ilyet csak továbbviszem a gondolatmenetemet :) ). Ezért szeretem azt amikor azt mondják nekem munkahelyel nem rendelkezőnek, hogy nem adózom... nem? Jól van akkor havi szinten az állam bácsi utalja nekem vissza azt az adót amit befizetek neki és akkor elmondhatják valóban, hogy nem adózom... (SZJA az nincs valóban de már a TB-re sem lehet azt mondani, hogy nem fizetem mert az igaz, hogy nem az én zsebemből megy ki de asszem a szülőknél oda van véve a gyerek is még ha nem is több a TB emiatt... bár ezt nem tudom teljes bizonyossággal kijelenteni). Ma kb 5e forintot költöttem, ebből 1e az áfa... az áfa egy adó :) Jó tudom eltértem már nagyon a témától de azért még kapcsolódik :)

    Ügyeskednek: amíg nem törvényellenes addig mégis mi vele a probléma? Semmi...

    Állam: erre nem válaszolok, ez nem a politika topik mindenesetre röviden ahogy én látom: állami szinten magasról le vagyunk kakilva, mást sem csinálnak csak újabb adókat vetnek ki ugyanakkor az állam által nyújtott szolgáltatások minősége nem, hogy nőne még romlik... ha már autós topik: utak... azért amilyen útjavítási technikákat használnak az már nem gyenge sokszor valamint az nem tetszik, hogy az állam kifizeti az x forintot egy útszakasz vagy akár járda rendbetételére de az 50 alvállalkozó mire megtömi a zsebét csak 2 cigányember marad akik újságot olvasnak a munka pedig nem halad... útépítő kft kellene 1 darab az országba ráadásul állami, pénz maradna és talán a minőség is javulna (azért mondom, hogy 1 mert ha kettő lenne akkor minden 2x annyiba kerülne és felvltva egyeznének meg a munkákon :) ).

    Jah: ti honnan tudjátok, hogy a külföldi rendszámos autó magyar tulajdonosé? Mert lehet én vagyok amatőr de néhány esettől eltekintve csak a rendszámot látom elsuhanni az úton de az, hogy milyen állampolgár nekem nem egyértelmű amíg el ne kezd csicseregni vagy nem látom 5x ugyanannál a lakásnál vagy hónapok óta...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #3807 üzenetére

    Röviden: ugyanolyan motor megy bele és jövőre ha minden sikerül opel calibra 2.0 C20NE 115LE lesz helyette, jelenleg motorra vár de nincs időm foglalkozni vele... ma is korán mentem suliba és még csak most értem be a szobámba :)

    Törvény: hát... sajnos foglalkoznak velem a csúnya rendőrbácsik :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3798 üzenetére

    Miért kell letölteni heti tíz filmet? Rossz az idő, nem lehet például kirándulni? Vagy már nem nyomtatnak könyveket? Vagy nem elég az 50 tv csatorna?
    És ezekben a fiatalokban van a jövő reménysége.

    Az, hogy letöltöm szerinted egyenlő azzal, hogy a gép előtt vagyok egész nap? Sokat töltök ez igaz de heti 2-3 film az átlag, ennyi belefér általában főleg amikor haverokkal filmezünk. Rossz az idő? Igen, vagy csak felénk esik az eső már napok óta? :O Könyvek: szerencsére még nyomtatnak, szoktam is olvasni bár ez ma már valóban nem divat... TV: na tv-t alig nézek... minek? Filmek régiek, egyéb műsorok semmirevalók, a hírek pedig fent vannak a neten is :) Most is töltök filmet... igaz nem magamnak de töltök, este beállítom a letöltést, reggel ránézek még a gépre és estére általában lejön bármi legyen az, noti keveset fogyaszt és hangtalan :). Egyébként meg 2 egyetemi szak, 1 szaknyelv mellett nem tudom miért lenne gond ha állandóan filmeket néznék... jobbak azok akik állandóan részegek? Bár egyik csoportba sem tartozom :)

    CD dolog igenis illik ide mert azt is helytelenül számolják ki, hogy mekkora az okozott kár.

    Lop: na igen, az állam is loptott már tőlem szó szerint és akkor mi van? Semmi... egyébként meg a letöltés nem lopás :P Pl nem tudom hány fórumozó mondhatja el magáról, hogy 2 winxp és 1 jogtiszta vista van a tulajdonában csak így az alapvető szoftvereknél maradva :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz lajafix #3813 üzenetére

    Az említett szoftverek nekem jogtiszták :P Vagy ezt ne hírdessem mert még megvernek? :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3887 üzenetére

    Zene, film letöltése önmagában nem lopás, ezt jogászok állítják és jogvédő szervezetek állítják, hogy ez nem igaz a végrehajtó szervek szerint viszont mégis igaz :) Szoftvert letölteni lopás, filmeket/zenét megosztani és visszatölteni már nem lopás (mert ugye az a lopás ha valaki valamit elvesz) ellenben törvénytelen. (de én letöltést írtam :P ). (Az már egy másik kérdés, hogy így ez a törvénykezés kicsit furcsa mert ha letöltöm nem törvénytelen de ha bemegyek a boltba és elhozom fizetés nélkül a lemezt akkor az pedig nem a dvd lemez ára a több ezer forint... majd csak eléri az asva és más szervezetek, hogy a letöltés is törvényellenes legyen az mondjuk más kérdés, hogy mit fognak vele egészen pontosan elérni...).

    Pár napja buszozok nyugisan majd sikeresen megtoltunk egy bringást :) Szerencsére csak annyira, hogy minden autósokkal szembeni problémáját és gyűlöletét rázúdítsa a sofőrre majd tovább mehessünk :) (nem tudom pontosan, hogyan történt de mindenképpen a sofőr volt a hibás hiszen a bringás előttünk volt és stop táblánál megállt gondolom én... a sofőr pedig valamit elbénázhatott.

    Zöldet kapva valamelyik nap délben majdnem átmentem a zebrán... de jött egy piros kamion min 100-al és nem érdekelte, hogy zöld... külső sávban szal bárki lelép elé annak annyi... (ha már a márkák mindig szóbajönnek: merci volt) a járdán állva remegett a talaj alattam mint amikor vasútállomáson sínek mellett áll valaki... ilyet régen éreztem... (pár napra rá nekem piros volt azon az úton de nem pont ugyanott és egy fehér szintén merci kamion szintén nagy sebességgel haladt), lehet valami országos versenyük van :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Mr X #4073 üzenetére

    Ne irjatok, hogy mert ez Magyarország...Ez nem igaz...Ezek az emberek.
    Minden ország olyan mint az ott élők, ők alakítják ki a szokásokat és ha ez a viselkedés az elterjedt akkor ez magyarország ennyi. (TV-ben volt pl, hogy ha a lakosság nagyobbik része azt mondaná az azt hiszem helyett, hogy asszem vagy szóval helyett szal akkor a szal lenne a helyes, ez valamilyen elmélet szerint van és a fiatalok beszéde volt a téma, csak annyiban kapcsolódik, hogy a nyelvet is és a morált is az itt élők formálják, alakítják).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Piet_ #4168 üzenetére

    Komoly... feljelentetted legalább?

    A helyedben jószándékúan belehajtottam volna a keresztben álló autóban... inkább neki legyen baja mint nekem a biztosítónál meg soha sem magyarázza ki, hogy miért állt keresztbe az úton. (jó tudom, utólag könnyű okosnak lenni).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Piet_ #4207 üzenetére

    Az állkapocs eltöréséhez nem kell óriási erő csak jó helyen kell megütni. (box eddzésről...)
    Szélvédő passz... szerintem azért ököllel nem olyan egyszerű betörni majd kiszedni rajta valakit főleg ha az illető nem akar kijönni.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?

    :)

    Tegnap este sétálok a városban, 2-3 fős csoportokban vadultak a sportmotorosok, az, hogy 30-as övezet nem baj, a lábát rá sem teszi a motorra csak megy mint a 'zállat... impreza wrx? olyat is láttam, a kereszteződésben kb 100 körül járhatott és akkor még átment a szemből lekanyarodóba előzni... és mit csinál ez idő alatt a rend lelkes őre? Na ez a nem semmi... egy új renault megant fotózott éppen de olyan technikai adottságokkal mintha egy majom kezében lett volna a mobiltelefon (igen, azzal fotózott) nem az, hogy kinyújtaná a kezét 10 centire nem... fogja magát és 10 centiket sétálgatott, hogy beleférjen minden a képbe miközben tőle 10 méterre történtek a fent leírt események... Nem tudom, hogy miért fotózta le mert ott éppenséggel parkolhatott is akár... (jah sportmocisok... nem is lehet ezen csodálkozni amikor már a kis robogósok is egykerekeznek :D)

    Ui.: szintén tegnap láttam egy olyan magyar rendőrautót amilyet még nem... nem rs skoda hanem valami sokkal durvább, leginkább audi a8-ra hasonlított de mintha laposabb lett volna nála és nem az a szimpla ezüst színe volt hanem sötétebb majdnem grafit szürke persze a kék sáv meg volt benne. (debrecenben). Ki tudja, hogy milyen lehetett?

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Calogero #4398 üzenetére

    Igen, ez az! thx! Egy pillanatra azt hittem nem magyarországon vagyok amikor megláttam :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #4582 üzenetére

    Ezt úgy írod mintha az autó tehne arról, hogy bunkó a tulaja pedig nem... nem úgy árulják egyik márkát sem, hogy ezzel csak mozgássérült parkolóban vagy tilosban lehet parkolni :) (Az már más kérdés, hogy a rendőrök sem szeretik az ilyen kategóriájú autókat piszkálni valamint a tulajnak sem okoz nagy érvágást egy pár ezer forintos csekk... ellenben ha az ilyet azonnal elvontatnák....)
    Nyáron én is beálltam mozgássérült parkolóba, nem azért mert oda akartam hanem mert a tábla a fában volt a festés pedig már semmire sem hasonlított, amint észrevettem átálltam, volt hely máshol is... (egyébként jó, hogy ahol a mozgássérült parkoló van mellette padka van ahol csak sima parkoló ott fel lehet gurulni akár tolókocsival is... logika kérem szépen... nem ártana).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Khelben #4610 üzenetére

    Van aki a fórumot többnek képzeli mint ami valójában...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz t1 #4614 üzenetére

    Nem jó feltétlenül ha célzásnak érted, szó szerint azt jelenit amit írtam :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]
    Ha már ez is volt sry...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Debrecen, fűutca, motoros DIREKT a zebrán áthaladó emberek közé hajtott... előtte fordult be és tolta is neki... álljon a hátába a sportkipufogója...

    Másik: nagymenő sportmocisok dumálnak majd a főutcánkon ami (30) övezet ott tolják úgy, hogy a fél város hallja csak 1 motor hangját is de azért fosnak mert a rendőrség előtt lassan mennek ugyanakkor ott még egyszer sem igazoltattak de hát na...

    Tegnap 3 esetkocsi ment el mellettünk szirénázva... ilyet még nem is láttam.

    Ma olyat láttam, hogy a rendőrök az út mindkét oldalán ellenőriztek egyszerre.

    Ennyi... saját tapasztalatom mostanában csak ilyen van de már csak a szállítását kellene megoldani az új motoromnak és a hozzá való: váltó, hűtő, hűtött nagy fékek, pumpa stb szal komplett motortér.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Károsanyag... ugyan már kit érdekel? A magyar államot nem... hiába rakok én pl euro sehanyas motor helyett euro 2-es motort az autómba még 1 misi lenne mire a forgalmiban is benne lenne a nagy moci... ilyen jó országban élünk (jah és: az adott autót az adott motorral gyártották szal 100%-ig tipusazonos... jah nem mellesleg nem külföldi motort is regadóztatnak...).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #4946 üzenetére

    Enyém meg marad papíron 1.3-as... komolyan mondom ha vmi 100e körüli összeg lett volna a papírmunka egye fene megcsinálom de azért 700e regadó utána műszaki vizsgálat (nem műszaki vizsga hanem megnézik, hogy az átépítés milyen...) stb... vicc az egész... Mellesleg teljesítményadót eddig is 103 ló után fizettem hiába nem volt annyi de ez is az magyar állami rendszernek köszönhető. Megvettem jeleztem, hogy nem 75kw csak 55kw... eredetvizsgán szóltam, átíráskor szóltam de nem tudnak semmit sem csinálni mert annyi van odaírva akkor az annyi de ha átírtam akkor már ők is át tudják írni azaz átírom kedden reggel, megkapom szerdán a forgalmit, törzskönyvet amire elment x ezer forin majd csütörtökön bemehetek és akkor átírják majd pénteken megkapom a javított forgalmit és törzskönyvet... jah és persze amikor megyek átíratni viszem az előző tulajtól kapottat... ez röhely...

    Jó mondjuk az sem gyenge, hogy ha az 1.3 helyett 1.2-es motort rakok bele és papírokat is megcsináltatom az állam fizet nekem ;]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tiv61us #4947 üzenetére

    Körgyűrű... amit nálunk csinálnak forgalomelterelési céllal az vicc... a mi városunkban is lezárták a főteret a nagy járművek elől és 30-as övezet lett ami szép és jó de most kamionok és a nagy buszok is olyan helyen járnak ahol csak úgy tud bekanyarodni, hogy a szembejövőbe kanyarodik be és akkor is éppen csak elfér.... na most ennek az lett a vége, hogy a volán a csuklós buszoka hanyagolja.... vicc. Nem tudom de ebben az országban mintha abban a budapesti szép nagy épületben csupa olyan ember lenne akinek több hasznát vennénk pl aszfaltozási melóhoz vagy a 4-es metró építésénél kétkezi munkásnak...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #4985 üzenetére

    Kamionok: főúton tekertem ma (szeptember óta nem tekertem komolyabban mert a térdem nem bírja na mind1 ma nyeregbepattantam) szemből jött egy IFA, mögötte jött egy kamion... volt már ilyen máskor is de kitette az indexet a kamion és én mintha nem is jönnék szemből elkezdett előzni... kb akkor értek oda hozzám (azaz pár centire) amikor a kamion és az IFA fej-fej mellett haladt... én mintha ott sem lennék... jó mondjuk ez nem város és nem is éjszaka volt na de akkor is... a legtöbb kamionos mintha sportot űzne abból, hogy milyen közel tud elmenni anélkül, hogy maga alá gyűrne... persze autós is van ilyen csak hát na azért amikor egy kamion megy el tőlem pár centire és amikor egy kis passat azért másabb érzés :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #4988 üzenetére

    Ezek szerintem Guinnes rekordra készülnek... majd vmi 0,001 mm-el nyer vmelyik vagy rossz esetben -1 centivel :W Végülis most már beugrott miért is a terepezést választottam anno... ellenben aszfalton minden gond nélkül ment a tekerés :) Az említett eset után azért lehúzódtam átgondolni, hogy most visszatolom a bringát az út mellett a füvön vagy tekerjek-e tovább... Amikor már hazafelé jöttem egészen sötét volt, mellény nem volt rajtam (jó ötlet de kényelmetlen...) csak 3M fényvisszaverős felső, villogó, elöl pedig nagyfényerejű ledes lámpa ami olyan erősen világít, hogy az út szélén a táblákat már 20 méterről kivilágította és a köd miatt (na ja hazafelé már köd is volt) kb 5 méteres fénycsóvát lehetett látni :D Egy autósra rá is villogtam vele, mert mindenféle lámpa nélkül jött... felkapcsolta majd refizett megköszönve... nincs mit igazán... :((( És ez csak 35km volt egy viszonylag kis forgalmú úton...


    Nekem nem műtötték, csak annyit mondott a doki, hogy ha nem hagyom abba a tekerést na akkor majd kell műteni... szept eleje óta nem is tekertem max el a közeli boltba és vissza... de most, hogy árulom is az mtb-m csak tekertem még vele egy utolsót + ha már komplett téli ruházatot is vettem valamint jó idő is volt... áh...

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #4991 üzenetére

    Én már nem merek terepre menni pedig szerettem ugrálni a bicóval... a 2,35-ös maxxis swamp thing felakasztva pihen helyette 1,75 land cruiser van rajta... viccesen néz ki vele a bringa, na de majd jövőre átállok országútira, vmi 150e fr körülire bár elsőnek csak kölcsönbe kérek 2-3 alaklomra mert ha fáj a térdem akkor marad a fedettpályás helyből távolbanézés...

    Még nyáron volt egy autóm és egy jó bringám... most ott tartok, hogy van egy jó bringám amit nem merek használni és van egy autóm amiben a motor kuka bár a 2 literes moci és hozzá tartozó minden cucc már meg van csak be kellene rakni... akkor legalább lenne 1 jó járművem :) Na majd januárban...

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #4997 üzenetére

    Biztos nem láttad azokat a felméréseket amiket tv-sek végeztek pesten, egyszerű kérdéseik voltak, földrajt, történelem és más téren, többnyire magyar vonatkozásban és bizony a sok pesti csak nézett bambán azt sem tudta miről volt szó és az egyikben pl tetszett, hogy egy idős bácsi az összes kérdésre tudta a választ... a fiatal egyetemista korú pedig csak értetlenül nézett... nem kell amerikába menni hülyékért... Az pedig, hogy ki nyer és ki nem egyáltalán nem a tudásától függ... lásd a politikusokat...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    1 km oda 1 km vissza úton csak 2 autós akart elütni miközben a boltbajárós bringámmal szép lassan tekertem... és egyik sem nő volt, és egyik sem ismerte mi az a tükör vagy, hogy minek van vagy esetleg mire jó az index... komolyan mondom sokan a nőket szidják (néha én is, mármint női sofőröket) de azért a férfiakkal sincs minden rendben... pl a 70 éves papáktól már messzriről rosszul vagyok mert vagy fékezni felejt el vagy indexelni vagy a lámpát nem kapcsolja fel (ESTE)... életveszély...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz fokukac #5016 üzenetére

    Most téged meg ki kérdezett? Olyan vagy mint az ovisok rááll egy témára, hogy apu nekem kell az a maci és nem áll le pont olyan dedós hozzáállás. Jah és mintha azt írtad volna, hogy nem írsz nekem többet, de lehet kihagy a memóriád na mind1.

    Egyébként már bocs nem hajnal 2 volt és nem 180-al mentem át a piroson de már ezt is elfelejtetted na mind1 korral jár az ilyesmi. És már bocs de nem sok köze volt a két dolognak egymáshoz valamint nyugodtan lehet folytatni az álszenteskedést... ja bocs tudom itt mindenki szabályosan közlekedik csak én nem... ezt el is hinné az aki soha nem ült kocsiban vagy nem látott forgalmat életében...

    Roncsom: köszi jól van, neked is...

    Mindjárt jön peterkeT is, hogy csúnyákat írok akkor pls olvasson vissza majd és ne csak engem toljon le, thx, mivel most sem én kezdtem mást szidni, még1x thx.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák