Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #7852 üzenetére

    :) Én ezen úgy meglepődtem, hogy egy 206 képes 3,9L-re... 1.4-es motorral és még jól is ment... az már más kérdés, hogy nagyon kicsi autó :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Meglepődtem ma, egy nagyon fullos kamion ment előtte, tuti látta, hogy sietnék de azért nem voltam őrült és mentem mögötte sokáig (jöttek szemből is bár volt amikor megelőzhettem volna de kockáztatni nem szeretek) majd ahogy szoktak a normálisabbak indexelt jobbra, hogy mehetek előzni, megelőzöm majd elakadásjelzővel villantok neki utána még refivel egy pillanatra visszavillantott... vannak még értelmes kamionsofőrök :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Sipi16 #7954 üzenetére

    Ez teljesen korrekt volt! Ritka de van ilyen :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]

    Bocsi ha már volt :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz CséZé #8316 üzenetére

    Az oldal készítője megérne egy alapos verést... LOL címmel ilyeneket felrakni nem éppen emberi húzás mellesleg az ilyen képeknek semmilyen hatásuk nincs, undorító, felkavaró képek és ennyi... nem mellesleg én már a képek elkészítését sem engedném, emberekről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz divot #8870 üzenetére

    És az mit jelent? 90-el kanyarban? :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz divot #8877 üzenetére

    Milyen autó is volt ez? Panda?

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Rover623 #8885 üzenetére

    Az én benzinesem 3500-at forog 140-nél, 160-nál 4000, 200-nál 5000... igaz ötödikben. 7000-ig kihúzatni sem lehe mert 6500-nál tilt az elektronika, ugyan 140-160-al is lehet gond nélkül kanyarodni vele de gokart érzés nincs benne, fene tudja... én nem is gokartot vettem hanem autót :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz pH érték #8893 üzenetére

    Nem a rendszám váltja meg a világot hanem a hozzáállás :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz pH érték #9158 üzenetére

    Engem egyszer vágtak csak meg 63-al mentem városban főúton... (2000 forint, 0 pont)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #9175 üzenetére

    Őőő lehet én vagyok zizi de mostantól ugye ez úgy néz ki, hogy az üzembentartó fizet ha nem derül ki, hogy ki vétett a kresz szabályai ellen de mi van ha az autóm üzembentartója apám lesz pl akinek nincs jogsija? Őt is megvágják akár 300-el mert gyorsan hajtott holott jogsija sincs? Mert ugye üzembentartónak nem kell feltétlenül jogsi ha jól tudom... régen biztosítás miatt menő volt ez az üzembentartói és ahhoz nem kellett jogsi. Vagy most rossz helyen tapogatózom? Vagy még azt is rávarnák apámra, hogy jogsi nélkül vezetett??

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz parandroid #9181 üzenetére

    Az szép, akkor azt hiszem ez az alkotmányellenes része ennek az új "elvnek", arról is mondtak valamit, hogy így ebben a formában nem ok, hogy mindenáron megbüntetnek vkit még ha nem is ő a felelős de a bevétel érdekében úgy tűnik ezt az apró problémát megoldották.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz parandroid #9184 üzenetére

    Na igen, nem érdemes odaadni az autót senkinek sem, mondjuk eddig sem volt... de az lesz az érdekes amikor Bélabá "megveszi" (0 forintért őstermelőire és még 3 hónappal a "vásárlás" után kell csak törlesztenie) az új autója árát és ellopják nem elég, hogy életfogytig fizeti törlesztőrészleteket még a rendőrségtől is kap egy 300 ezres csekket és még a jogsiját is bevonják (persze nem is kell már neki autó nélkül)...

    A befolyt összeg nem a rendőrséghez kerül hanem az államkasszába egyenesen ami nem azt mutatja, hogy az államnak nem kell a pénz sőt egy műsorban mondták is, hogy ezután éves szinten minimum 3x több lesz a bevétel az új rendszernek köszönhetően.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dabadab #9318 üzenetére

    Persze, hogy nem ettől lesz itt is olyan életszínvonal mint "nyugaton" és valóban kis tétel de sok kicsi sokra megy...
    -----
    Az a poén, hogy amikor én gyorsan hajtok abból nincs semmi de amikor kanyar után főúton a busz a megállóból kifordul elém és szemből is jönnek már izzad a tenyerem és még csak nem is mentem gyorsan... vagy amikor tegnap is városban előttem elkezd parkolóból tolatni valaki persze engem észre sem vesz vagy nem is érdekli, hogy jövök és a szembe sávba kell átmennem a hülyéje miatt ahol történetesen szintén tolat ki alaki már egész kalandjátéknak tűnik ez a közlekedés persze őket senki sem fogja megbüntetni de ha én gyorsan megyek az üres főúton megvágnak. Előztem egy nőt a múlt héten, szabályosan indexet kitettem és amikor mellé érek mit látok??? Kiteszi az indexet és jön felém... na mondom ez is szép lesz... ha egy lomhább járművel vagyok lazán nekemjön így viszont egy vissza 3 padlóval sikeresen megelőztem pedig aznap nem is siettem...
    Index: na igen nagyon okos találmány, kell is nagyon csak van aki nem használja... úgy vált előttem 4-5 alkalommal sávot, hogy a mobil ott a kezében de indexelni nem tud... jah ugyanaz a fickó csinált olyat, hogy jövök 90-el és kivágódik elém mellékútról és nem az, hogy megindulna, hogy ne tartson fel vagy ne rongyoljak bele a seggébe... nem, mobilozik és észre sem vett... a jó... k... an...... az ilyennek, tapostam is a féket rendesen persze ha nekimegyek hátulról meg rámfogják pedig nem tudok követési távolságot tartani ilyen esetben akármilyen ügyes is vagyok, egyedüli barátom az a fék az autómban szerencsére egészen jól fog :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz parandroid #9332 üzenetére

    Egyértelműen b, ami nálam azt jelenti, hogy szépen lassan óvatosan indexelve is, hogy merre tolom a seggét hadd lássák azt is kitolatok nem úgy mint ezek tegnap ketten, betette hátremenetbe és semmi óvatosság meg ilyesmi, áh minek??? odalépett neki és már jött is kifelé, ha nem kerülöm ki akkor belemegyek olyan hirtelen jött ki mind a kettő, de nem tudom hova siettek ennyire (arról nem is beszélve, hogy mindkettő szabálytalanul parkolt mivel ott csak párhuzamosan lehetne fizetős parkolóban ezek meg kapubejáróba álltak be merőlegesen. Nem azokkal van bajom akik szépen ki tudnak tolatni és nem úgy mintha nem is jöhetne senki odalép neki és kint is van az út közepén, jó persze ez sem volt meglepő csak az volt új, hogy egyszerre csináltak ilyet 2 irányból is, ilyen még nem volt pedig csak a múlthéten 2 nap alatt mentem 800 kilométert és ha így haladok akkor nem évi 10e lesz hanem évi 28e az autómban... (3 hónap alatt mentem több mint 7000-et).

    Visszatérve: még egy ember sem rossz megoldás ilyenkor de valóban nem mindig akad meg az olyan furcsa is persze hasznos, inkább nézzenek valakit amatőrnek mint, hogy balesetet okozzon, egyébként meg láttam már párhuzamos parkolásnál is olyat, hogy 2 emberes meló volt és olyat is, hogy szintén párhuzamos parkolás de olyan helyen ahol nem állt sehol senki azaz csak simán oda kellett kanyarodni mintha sávot váltana de 2 nőnek ez legalább 5 perces meló volt mire megállt a padka mellett de összehozták. Én egyébként inkább betolom a seggét ilyenkor és úgy könnyebb indulni persze így is messze vagyok az autóm elejétől de csak jobb így, nem mondom amikor megvettem az autóm én is inkább az elejét totlam be mert az gyorsabb és egyszerűbbnek tűnt mint tolatni de az már régen volt :)

    Alapvetően elengedek én bárkit aki partner ebben azaz tudom, hogy mit szeretne de nagyon sokan valóban úgy közlekednek mintha egy üres városban lennének ahol csak ők vannak az úton, velük van csak gond. Lassan már a románok is megtanulnak pedig vezetni... mármint nem a mercis, bmw-s-re gondolok hanem az öreg daciasokra akik debrecenben szép számmal előfordulnak... tegnap fél pályás útlezárásnál (cora parkoló város felőli beájrata a híd alatt) villogok neki, hogy jöjjön, visszavillog nem jön, megindulok indul ő is... fék, mutatom neki kézzel, hogy na akkor gyere... integet vissza... jó akkor megyek amint megindulok indul ő is... fék megint na ekkor már mutogattam, villogtam neki, hogy ugyan jöjjön már :D Végül megköszönte a kis játékunkat :D (öreg dacia, zöld színben szokásos 5 fővel és csomagokkal). Van ilyen is, bár ez inkább mókás volt :) (az már más kérdés, hogy onnan 30 méterre is le van zárva az út fele de azok a barmok akik kitetté a terelő kordont eltaláták azt a megfelelő magassákot aminél a kordon mögé állva nem látom, hogy jönnek-e szemből és, hogy mikor mehetek én... barátnőm sem látott semmit a jobb1-ről (emelkedő is még az a rész szal tökéletes nagyon), na itt csak az játszik, hogy amikor úgy érzi az ember, hogy na most megyek óvatosan el kell indulni és bízni abban, hogy szemből nem tép senki 80-al de még 50-el sem a körforgalomból kikanyarodva :) De jöttek szemből és elengedtek :)

    Szerk: még 50-el sem mentem, de nem óvatosan tolattak ki elém, hanem úgy mint aki rohan, mindenféle index nélkül és persze nem is úgy ahogy ott az ember várná az autókat, de hát aki ismeri azt az utcát debrecenben ezen meg sem lepődik... csoda, hogy nincs minden napra egy baleset vagyis annyi akad is :)

    Kürt, régen dudáltam főúton is de sokszor azt vettem észre, hogy észre sem veszik, a fénykürt hasznosabb sokkal de itt nem volt lehetőségem rá és a legroszabb amikor látom, hogy mellette vagyok és ő csak és kizárólag néz egyenesen előre... se jobbra se balra csak maga elé, lehet a kürtöt meghallotta volna lehet éppeb zenét hallgatott és nem ezt már nem tudom, de majd dudálok is ilyenkor (régen sokat dudáltam mostanában... azt sem tudom mikor dudáltam utóljára, már nem dudálok rá minden autósra mint anno ha megérdemli sem).

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Nem vagytok semmik... egyesek az emberi életet egyenesen nullának veszik és olyan bunkó beszólásokat írnak, hogy megérdemelnének min egy jó nagy verést az ilyen stílus miatt akár jogosan háborodnak fel akár nem vannak határok, persze fórumon mindenki azt ír amit akar.

    Akadályozás: ha mindenki betartja a kreszt gyakorlatilag ki lehet zárni, az, hogy van gyorshajtás nem jelenti azt, hogy az előtte lévő akadályozza a kresz szerint, aki ezt nem érti meg az khm...

    Sávváltás meg egyebek: lehet sávolt váltani biztonságosan meg lehet úgy is, hogy sávot váltok de éppen beférek vagy agresszívan ráhúzom a kormányt és beengednek mert kénytelen beengedni ha nem akar nekem jönni.

    Az utóbbi napokban legalább 3x akartam írni de mégsem... sokan szemellenzővel járnak mások meg papolnak itt közben semmivel sem jobban azoknál akiket lenéznek, szidnak... peresze tudom, szerencsére itt rengetegen úgy vezetnek, hogy a kreszkönyv a bibliájuk... utána meg leírja, hogy 150-el ment itt meg ott... khm... észre kellene vennie sok embernek magát... én nem állítom, hogy mindig szabályos vagyok nem is szólok be ilyesmiért mint sokan...

    Nem ártana azt sem elfelejteni, hogy lehet gyorsan menni úgy, hogy figyel valaki másokra is és lehet lassan is akár 30-al figyelmetlenül menni, a hülyeség és a baleset eshetősége nem sebességfüggő... a kimeneteléhez már van köze persze, elég csak egy táblát elnézni mint ahogy teszik sokan én meg kereszbefordulok miattuk (volt már ilyen nem is olyan régen!) csak, hogy ne jöjjön nekem... pedig stop táblája volt dehát istenem... nem ment gyorsan, be volt kötve egyebek akár full szabályosnak is mondhatnánk... áh... a kresz létezik egy könyv formájában, az emberek is léteznei, az autók is, de ezeket összhangbahozni nem olyan egyszerű mint sokan itt gondolják.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #10123 üzenetére

    Persze én sem vagyok tökéletes, tudom és nem is vitatom, tisztában vagyok magammal, olyan rengeteget sem vezetek, kb február közepe óta csak több mint 7000 kilométert mentem de tuti erre is írják majd sokan, hogy áh az smafu én 2x annyit szal én nem is tudhatok semmit szinte alig közlekedem, ezután jön majd olyan aki az én tapasztalataimat összeméri autóm életkorával (22 év, és? ki van fizetve! nem rozsdás és megy is "szépen", műszakilag is pöpec), utána jön, hogy fiatal vagyok tehát a végén az lesz, hogy semmit sem tudok :) Csak gondoltam megkímélek sokakat a felesleges hozzászólásoktól)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Bubu79 #10125 üzenetére

    Hmm, mint írtam nem vezetek sokat :) Fuvarozók és társaik pár nap alatt többet vezetnek mint én hónapok alatt :)

    Szerk: ABE: azta... ezt mondtam, mint írtam is nem vezetek sokat, le is írtam konkrétan, hogy mennyit vezettem mostanában, és mégsem lehet megérteni, hát na most erre mit írjak?

    Szerk: Bubu79: akkor értem :) (jó ez az avatar, még nem is láttam pedig már őstag vagy :D )

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz erdoke #10131 üzenetére

    Akkor ugyan magyarázd meg nekem, hogy ha megyek 90-el főúton és jön mögöttem valaki 110-el akkor én vagyok a bűnös mert feltartom? És lépjek oda neki én is mert még a végén szerencsétlen nem tud 110-el menni ott ahol 90 a limit? Igen? Na ezt magyarázd meg nekem, hogyan gondolod.... És ha ilyen esetben megyek 90-el mégis milye szabály alól leszek én bűnös magatartásom miatt felmentve?

    "(4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.
    (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."
    1-3 bekezdés a megengedett maximális sebességek, ahol pl főúton 90 a plafon ha tetszik ha nem. Ha én 90-el megyek akkor kit is akadályozok a kresz szerint? Azt aki 90 felett megy? Nem mert ugye olyan a kresz szerint nincs is, nem szabad, hogy legyen, indokolatlanul lassan sem megyek mert a maximálisan megengedett sebességgel hajtok.

    Az, hogy gyorsabban is lehet biztonságosan vezetni az már a kresz be nem tartása ez egyértelmű itt most nem a sebességre gondoltam hanem arra, hogy mennyire sokféle ember van az utakon... pl arra, hogy ha nem indexel valaki és sávváltásnál észre sem vesz hiába jön 50-el mégis nekemjön szal csak azt akartam mondani, hogy nem minden a gyorshajtás, az csak egy a rengeteg okból amiből kifolyólag balesetet lehet okozni csak ugye magyarországon az vezet rosszul aki gyorsan hajt, aki nem indexel vagy stop táblánál nem áll meg azt észre sem veszik, a társadalom is elnézi.

    (párhuzamos közlekedésről ugyanakkor mintha nem írtam volna :) )

    Maradék 15%... ha valaki az átlagnál is bénábbnak vallja magát... na az ilyen áll az egyenrengú kereszteződésben 30 percig és várja, hogy végre valaki elengedje a kis mimóza lelkét :D

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz ABE #10133 üzenetére

    Hmm... én nem is írtam eddig sem többsávos útról meg autópályáról sem, csak mint az akadályozás legegyszerűbb formájáról amikor pl 40-el megy előttem főúton egy új renault és még csak nem is vészvillogózik, na én kb ezen a szinten néztem és nem írtam több sávról, legalább néznétek meg én mit írok... (ha valakit a sávváltás rész zavart meg hát na, nem véletlenül írtam másik bekezdésbe...)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz erdoke #10134 üzenetére

    Én nem is szabálytalannak mondanám inkább szimplán bunkónak az ilyet autópályán, ha vki nyomja neki úgyis nyomni fogja. (Ezért is volt 90 km/h az én példámban a plafon, mivel én 95%-ban főúton vezetek.) Én megmondom őszintén, hogy autópályán mentem folyamatosan a belső sávban, ez van, de mikor is? Hajnal 4-kor amikor csak kamionok voltak még, nem viccelek, persze volt aki olyan hülye, hogy emelkedő után nyomja neki és csak egy pillanat mire nem pont 130-as tempójábal utólér (én olyan 140-el mentem) és amint tudtam le is húzódtam csak szépen előzgettem a külsőben lévő kamionokat, amikor kezdett sűrűbb lenni a pálya én is csak úgy előztem, hogy megelőzöm majd vissza a külsőbe de így is szinte két külön út jött létre mert sokszor a belsőben olyan 140-es tempóban haladtunk a külső 80-90-es tempójával szemben ahol a rengeteg ukrán, orosz kamion volt.

    Az lenne a jó ha valaki úgy látná a forgalmat mint ahol emberek vannak és próbálná segíteni a másikat de pl ha arra kell várnom, hogy valaki majd villog és beenged a belső sávba pl városban (2x2 sáv) ítéletnapig várhatok, kénytelen az ember sokszor gázra lépni és beelőzni aktívan egy autót mert senki sem engedne be ugyanakkor mindenki elvárja a másiktól... na azt imádom amikor beengedem de nem akar jönni... nem hiszi el, hogy be fogom engedni??? Meg amikor zebra előtt megállok a bácsikának ő meg mutogat bottal, hogy menjek tovább... meg amikor főúton város szélén 2-3 pár éves gyerek átfut előttem az uton mire majdnem satuval megállok de a szülők már nem mernek átmenni előttem... de a gyerekre nem ügyelnének... áh a gondolkozással van itt a baj nem a kresszel, nem az autókkal, táblákkal. (persze mondom én aki szintén megy gyorsan is, de azért próbálkozni lehet, itt-ott előzékenyebbnek, barátibbnak lenni és ott megszegni a szabályt ahol pl szalagkorlát van végig a főút mellett és senki sem szalad ki a több hektár kukoricásból... persze ott is szabálytalan ezt nem szabad elfelejteni!).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz ABE #10137 üzenetére

    Tudod ez tiszta sor, de azt sem érdemes elfelejteni, hogy autópályán is megvan a limit! Ha ott 130-al megyek a belsőben ugyan nem tartok jobbra (amennyiben pont nem előzök) de ott sem jöhet mögöttem elvileg senki sem gyorsabban és ez nem is lesz akadályoztatás, na ebbe nem akartam így ennyire belemenni ezér írtam csak egyszerűen főútra mivel a kettő ugyanaz csak más a sebességhatár és pályán nem ártana jobbra tartani. DE ott sem lesz szabályos aki megengedettnél többel jön és az sem szidhat engem mert ő száguldozna és autópályán sem lehet a kresz szerint senkit sem feltartani ha 130-al jövök ugyanis nem jöhet gyorsabban, az, hogy gyorsabban jönnek az tény, mindenki tudja, az is tény, hogy jobbra kell tartani, na ezt már nem tudja mindenki.

    Azt a mondatot ha így írom:

    "ha megyek 130-cal autópályán és jön mögöttem valaki 150-el akkor én vagyok a bűnös mert feltartom?" Ha így írom ugyanazt jelenti... ott sem számít akadályozásnak mivel nincs kit akadályozni... érdekes amikor itt sokan a kreszre mutogatnak, hogy na kérem hát ott van benne: AKADÁLYOZ... igen ám de pár sorral felette meg ott van,h ogy MAX SEBESSÉG, na most az meg milyen dolog, hogy az egyik be nem tartásával a másikra meg mutogat valaki? :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz feel good #10139 üzenetére

    Hehe, rátapintottál a lényegre :D Most éppen ráérek de kb csak még egy órán át, nincs jobb dolgom jelenleg mint itt írogatni, ilyen sem volt mostanában szerencsére, vagyis tanulni kellene de már unom nagyon... majd később :) (Egyébként meg én tanultaom Filozófiát, és ez nem az... ha tanultál akkor biztos rémlik az amikor az, hogy filozófiából le lehet vezetni, hogy egy futó atléta nem tud utólérni egy teknőst... na ez a filozófia meg az utópiák és egyéb furcsa dolgok :D )

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz ABE #10143 üzenetére

    Ember.... te vagy eddig itt a a legjobb komolyan mondom :D

    Önrendőrködés? Ezt fogalmat nem ismerem, önbíráskodást igen, de amire te gondolsz valami skizofrén dolog lehet :F

    Ha jól emlékszel leírtam, hogy jobbra kell tartani, ha jól emlékszem márpedig jó a memóriám arról ami csak pár perce történt leírtam, hogy amikor én a belsőben voltam akkor a külső tele volt kamionokkal akiket előztem utána pedig a külső és belső sáv teljesen elkülönült, kocsisor külsőben 80-90-el, belsőben 130-140-el ment, nem csak én hanem hosszú sorban az autók, biztos te is láttál már ilyet.

    "Pont az ilyen típusú gondolkodástól tudok falra mászni, amikor valaki azért nem húzódik le előlem, mert ő 130-cal megy." Ilyet asszem nem írtam csak azt, hogy ez esetben sem szabálytalanság, de azért vicces... te mérges vagy mert ha 130-al megyek előtted és nem húzódom le milyen szabálytalan vagyok de te hogy is érsz utól amikor szintén 130-al jössz mögöttem? Jah igen, csal az óra, mindenki másé csal csak a tiéd pontos és mindeki másé többet mutat ugye így te megelőzöl 5km/h segességtöblettel :D

    Értelek... szal ne menjek 130-al a belsőben...

    "Semmi közöd ahhoz, más mennyivel megy! Sem megregulázni nincs jogod, sem arra hivatkozni, hogy ő szabálytalan. Ha az emberek nem mások szabálytalanságával lennének elfoglalva, nem itt tartanánk..."

    Akkor neked miért van közöd ahhoz, hogy én mennyivel megyek? :D

    Még egy órám van kb :D

    Szerk: aki le tud húzódni az húzódjon is le, asszem ebben egyetértünk és én sem írtam mást :) Aki ok nélkül van kint arra lehet küldeni a refit, dudát ami csak van... dögöljön meg a szomszéd tehene is :D (azaz szabálytalan ő is).

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz ABE #10146 üzenetére

    Nézd ezek alap dolgok, én is elengedem azt aki jön mögöttem, csodák csodájára még a sportmocisoknak is próbálok s e g í t e n i na nem mintha meghálálnák pedig az jól mutatja egy autós mentalitását a vezetésről ahogyan egy sportmocissal viselkedik...

    Elengedni akit csak lehet ez alap kellene, hogy legyen, ha bent is maradok mert 2 kamion megelőzését pl egyszerre akarom teljesíteni de mögém ér egy gyorsabb autó akkor a 2 kamion után elengedem, ezt így kellene tennie mindenkinek, és persze, hogy nem jó ha 130-al lebetonozok a belsőben ok nélkül.

    Ha kikanyarodik egy autó és nem adja meg az elsőbbséget akkor mind1 mennyivel értem oda 50-55-60, ez nem óriási eltérés de volt már olyan is, hogy 90-nél erdőből kikanyarodott elém a traktor... szerencsére jó a fék... a legjobb az a kombájn volt amelyik a vágó részét nem maga után húzta hanem az elején... elfértem alatta :Y (kanyar, mindkért oldalon szalagkorlát mögötte kocsioszlop :) )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz feel good #10150 üzenetére

    Inkább csak "érezd jól" magad itt ha már úgyis pont ide tévedsz be :D (én lassan lépek ahogy írtad a való életbe :D )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz MPowerPH #10156 üzenetére

    Bekötni magunkat egy pillanat, nekem hiányérzetem van nélküle... előbb kötöm be magam mint, hogy a motort indítanám. Barátnőm nem szerette bekötni magát de már szólni sem kell neki. Jó persze volt amikor mondtam, hogy vagy beköti magát vagy nem megyünk sehova és leállítottam a motort. Volt olyan is, hogy nem vettem észre csak indulás után 1-2 perccel, hogy nincs bekötve, főúton lehúzódtam és megvártam míg beköti, kicsit mérges volt rám de mindkettőnk érdeke.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Jajj... [link]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    "Visszafoglalni az úttestet és a zebrát

    A forgalom csillapításának egy módja lehet az MTA kutatója szerint, ha a gyalogosok öntudatosabbá válnának, a zebrát nyugodtan használnák, nem várnának az autósokra. A kerékpárosok pedig azzal szoríthatnák vissza az autókat, ha a bicikliutak helyett az úttesten közlekednének. Az utóbbi időben a Magyar Kerékpárosklub épp ezt a célkitűzést fogalmazta meg a Kerékpáros Budapest Programban, melyet a múlt héten mutattak be a városházán."

    [link]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz biker #10757 üzenetére

    Nem tudom, csak annyit látok mint te de elég szörnyen néz ki és az a sejtésem, hogy egyik sem kötötte be magát pedig csak egy mozdulat...

    Rossz nézni azért ezeket a képekt... tegnap rámtolattak igaz semmi sem történt de még a másik ürgének állt feljebb mert ő rámtolat... készen vannak az emberek...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]

    Na igen... az én autómba legyen fényvisszaverő mellény meg eü csomag a biztonság miatt de ilyen gyilkos verdák meg közlekedhetnek az utakon mint a régi ifák és társaik amik alá be lehet szorulni... a 2 ütemű trabi káros az egészségre tiltsuk ki és ezek nem károsak? Aláfutásvédő nélkül nem is engednék egyet sem közútra!

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz erdoke #10765 üzenetére

    Térinformatika tanártomat idézem: Kis sebességnél viszonylag pontos, a sebesség növekedésével egyre pontatlanabb.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dabadab #10793 üzenetére

    Milyen tetejét??? Alácsúszott... látszik a tartály csapján, hogy a szélvédő volt a tartály magasságában pont ez a baj ezekkel a nagy dögökkel... átlag személyautóban pont ugyanez történt volna legyen akármilyen 5 csillag meg 20 lufi... ha egyszerűen a motorháztető csak súrolja a teherautó alját és a plató/tartály szélvédőmagasságban van akkor ez az eredménye sajnos. Ez ellen úgy védekeznek újabban, hogy a teherautó vagy futó végén van aláfutásvédő vagy csak sima lemez vagy van ahol cső csak az a lényeg, hogy kellően alacsony legyen és ütközésnél telibekapja az autó elejét ne lehessen alácsúszni. Nem kellett gyorsan mennie ehhez...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #10814 üzenetére

    Legalább ha elverik nem hatóság elleni erőszak lesz a vád....

    Egyébként meg veszek én is... lesz miből fedezni a büntetési csekkeket legalább... ha egy nap csak 10 autóst vágok meg és még rendes is vagyok abból kijön egy alapos (300e büntis) gyorshajtás... már csak a pontok és jogosítványelvételt kell valahogy megoldani.... vagy egyszerűbb és észszerűbb betartani a korlátozásokat.... lehet... sőt biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #10823 üzenetére

    Na ja érdekes lesz ez... pontosítok nem lesz semmi érdekes és változás sem... a kis embert aki városban 65-el száguld azt kegyetlenül megbüntetik a kis swift/corsa/fabia stb kategóriás autójával akinek meg AMG merci van a segge alatt vagy M5-ös bmw azt meg vagy nem is merik megbüntetni vagy ha kiszáll még ők kérnek elnézést...

    Ez magyarország... a kis emberek szívnak...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Eagl3 #10825 üzenetére

    El kell ismerni bátor rendőr!!! Az a ferrari (F40 talán?) nem kis sebességgel jön persze érthető... lehet van benne valami lézerdetektor vagy ilyesmi.. érzékelte, hogy mérnek hát odalép... gyorsan fog menni de a fotón is csak egy piros csík lesz az autó :D

    Ez már olyan mint a star wars paródiában a sebességek... csak jelen esetben van normál, van szuper és van csúcsszuper fényképelmosó sebesség :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Eagl3 #10828 üzenetére

    Jujj, hogy te ezért mit fogsz kapni... ;]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Eagl3 #10831 üzenetére

    Az egy dolog, de, hogy tolatsz, kerülgetnek meg satufék meg záróvonalnál... hajaj, kösd fel a gatyád :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Micsoda viták... végülis legalább látni ki hol merre mennyi..... nem folytatom :D

    Egy videó csak úgy csak tegnapról csak egy főútról nem volt megtervezve sem csak gondoltam megörökítem a tájat... de más is van rajta: [link] Persze még most hozzáteszem, hogy ilyet egy évben jó ha egyszer fel lehet venni kamerán mert a videón szereplő és a nagyobb társaságuk természetesen soha semmikor nem szabálytalankodnak... soha...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Skót #11439 üzenetére

    BMW-sek sem roszabbak mint mások mostanában...

    Vagyis... tegnap E36 bömös hátul tepsi méretű szárny amúgy igencsak romos állapotban, fényszóróból is csak az egyik égett, na miskolcon fogta magát és valami bekötő útról már a városon belül kifarolt az útra vmi őrült módon...
    Asszem Putnoknál meg jön a swift2 egy utcából én a főúton hát alig bírta bevenni a kanyart a strítrécerboj, felszökött a vérnyomásom nagyon gyorsan.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Khelben #11449 üzenetére

    Jajj, tudtam... jön a sok szentfazék okostojás... igen, mert te mindig két kézzel fogod a kormányt igaz? Bocsi de ha azt írod, hogy igen körberöhöglek már elnézést :)) A mobilt sem kell nézni a felvételhez, egy kis érzék és lehet forgatni miközben az utat nézem mint ahogy tettem is, gyorsan sem hajtottam és szerpentinen sem voltam. Vezetés közben ittál már? Gondolom igen, enni is szoktak az emberek, na ennek a videónak az elkészítése sem veszélyesebb persze lehet folytatni a szokásos szentfazék dumát mint eddig...

    Igen baromi veszélyes majdnem egyenesen haladva egy kézzel fogni a kormányt miközben az utat figyelem és sokkal biztonságosabb 200-al repeszteni mellettem sportmocival ez csak természetes. Bár úgy tűnik neked csak az előzés maradt meg a sebessége nem de hát ez van, tudni kell szemellenzővel élni...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Ott a bibi, hogy autó szerint csoportosítotok, ki hány autót látott már önszántából a sofőrrel ellenkezve letolni valakit az útról? Van BMW-s és van LADÁS tahó is, nem az autó tehet róla mint sokan itt emiatt leírják az autót is pedig a SOFŐR vezet (jelen állás szerint még többé kevésbé :) ) van akinek több pénze van és audi a8-ból mutat be van akinek kevesebb és megteszi ezt egy speckó fekete viper csíkos trabiból... az ember vezet, az meg, hogy milyen autóban ül a pénztárcájától és elvárásaitól függ.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Igen, igen nektek is igazatok van csak azért mondtam mert még ha tapló is a sofőr akkor sem magát a márkát kell emiatt lenézni kivételek mindig akadnak, felénk van olyan is aki kispolákkal megy úgy, hogy csak nézek, kanyar itt kanyar ott közben meg csak gyorsul mint a golyó :) Persze akad rendőr is sportmocin utána meg olyan az úton mint a golyó meg rendőr fullra sötétített seatban és az is nyomja neki mint a 'zállat pedig hát... pedig hát semmivel sem jobbak mint bárki más :) Ugyanakkor van Porsche 911 ami mégsem megy gyorsan meg maserati kecsesen suhanva szabályosan :) Én napi szinten már rengeteg BMW-t látok, de tényleg, már boldog boldogtalani s bmw-vel jár csak nekem nincs, nem vagyok irigy rájuk de megdobhatna valaki egy E39 530D M optikás full extrás autóval, nem utasítanám el... van már egyes is meg van m5 is meg 645cli meg még rengeteg van már valóban és köztük sincs több sztrítréször mint más márkában, legalábbis én így látom.... mondjuk általában az ilyen új autósok legyen akár toyota avensis vagy sx4 vagy új cls merci vagy akár x5 de még lehet akár volvo is na szóval az ilyen új verdák közül azért sokan hiszik azt, hogy beáll a s.gg.mb. és majd akkor én onnan szublimálok is azon nyomban... de nem...

    A motoros előz jobbról főúton dolog viszont meglepett valamelyik nap... nem is láttam egyszerűen, ki számít arra, hogy jobbról jön egy zöld kawa és 2x akkora sebességgel mint én elmegy mellettem ismétlem jobbról, nem volt sem lekanyarodó sáv meg semmi ilyesmi egyszerűen ő ott látta jónak az előzést de kérdezem én mi van ha meglátok egy kátyut magam előtt vagy aknafedelet (jó persze, ritka az aknafedél de ha valakinek mutatni kell tudok párat :) ) és fordítok a kormányon történetesen pont elé így belémszáll hátulról vagy amikor mellettem van már és begurul az autóm alá vagy ki tudja... mellesleg még szalagkorlát is volt, ki számít arra, hogy ő ott lesz? Utána persze a híradóban: motorost gázoltak címszóval jelenne meg.... még macskát is nagyon rossz érzés elütni, 1 óra múlva kereken 1 hete történt, ment tompított, ködlámpa de csak kiszaladt elém pont megvárta, hogy odaérjek a fejét meg az olajteknőre helyezte én barom meg visszamentem megnézni na soha többé nem csinálok ilyet, elütöttem annyi... rá kb 2 napra pedig főúton valami verébméretű ha nem pont veréb szállt elém menet közben, kopp és egy kis tollfelhő de az autón semmi nyomát nem láttam, nagyon a szélével kaphattam el ahonnan "lecsúszhatott", a macskánál is fékeztem én de már nem volt mit tenni...

    Pár hete pedig bringás ment előttem főúton a délelőtti csúcsforgalomban... persze neki nagy szélben még kalap kellett... lefújta a fejéről az út közepére majd még vissza akart menni érte na mondom ez érdekes lesz... végülis mérlegeltem gyorsan: legkisebb kárt okozom, meghagyom a bringást ez alap, de nem is akarok beleszállni a szemből jövőbe sem, fékezek is csak jobb lesz lassan odaérni, végül megmaradt mindenki csak a kalapon mentem át vagy ért hozzá az autóhoz már nem tudom, de nagyon nem mertem fékezni mert jöttek mögöttem nagyon közel...

    Biztonságra is költöttem: új hűtött tárcsák, új betétek, új kerékcsapágyak, centírozás, egészen más lett az autó így de komolyan, megállni tudni kell bárhol bármikor ezen nem szabad spórolni!

    Jah meg múlt héten egy merci taxis számára 1. láthatatlan voltam 2. láthatatlan és még hangtalan is a duda ellenére 3. pusztán azt hitte, hogy csak mert ő sávot akar váltani mivel a megszűnő sávban végigelőzte a sort és be akar jönni a jó sávba pont a vasúti sínen én majd be is engedem de úgy, hogy fékezek alaposan mert mellettem volt (hátsó kereke volt a kormány mellett)... jó persze fékeztem mert hiába dudáltam nem hallott meg és csak húzta a kormányt mintha ott sem lennék pedig ha jól emlékszem csak 4 mm kell ahhoz, hogy kereken 4 méteres legyen az autóm amit már ekkora távolságból csak illene észrevenni...

    Kamion, busz, teherautó más hasonló járművet jó elengedni, még meg is köszönik :)

    (Videóra visszatérve, azért is volt érdekes mert aznap mentem vagy 350 kilométert és összesen annyit videóztam amit linkeltem, nincs vágva belőle egy másodperc sem és tessék, már jött is a mocis.... ha úgy készülök, hogy kamerázni szeretnék akkor van egy kis aiptek dv 2-es kamerám amit pont bele tudok tenni az anyós űlése és a fejtámla közé, elindítom megállítom és vesz mindent fogni sem kell sőt foglalkozni sem vele, bezzeg azzal meg egy zebrán átfutó öreg nénin kívül semmi érdekeset nem vettem fel).

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz fokukac #11460 üzenetére

    Huh, ez aztán témába vág de úgy igazán meg kell hagyni szentfazék ha jól emlékszem apuci autóját vezető fokukac de lehet az én memóriám sem jó mint ahogy a tiéd sem mivel egyszer mintha megegyeztünk volna, hogy te sem szólsz hozzám én sem hozzád de hát ez van leépülnek az agysejtek...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Latissimus Dorsi #11463 üzenetére

    Igen, észrevettem, alumínium volt, majd visszamegyek érte... (hetente járok arra :) )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Latissimus Dorsi #11465 üzenetére

    Én nem értem azt a környéket... minden falu, város nagyon rendbe van rakva közben meg a nagy becsben tartott "többség" renault autóval akar leszorítani az útról meg a szép parkban a szökőkútban fürdenek...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Winner_hun #11474 üzenetére

    Ennyiszer volt már berakva :)

    Persze ismétlés a tudás anyja....

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák