Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz AMD Power #14769 üzenetére

    Áh... nem volt komoly dolog az anyagi kár sem jelentős csak azért idegesítő a dolog...

    5500 kilométert sikerült megtenni a vectrával úgy, hogy ne jöjjön nekem senki sem... (nov eleje óta) azért ez nem sok ami azt illeti... na meg, hogy kihalt főúton egy előzést nem lehet megcsinálni normálisan ez már durva...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz AMD Power #14771 üzenetére

    Aki keveset megy annak jobbak az esélyei ilyen szempontból :) Nekem február közepe óta hamarosan meglesz a 30e kilométer bár idén már lehet, hogy nem jön össze...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz DeadMeat #14826 üzenetére

    Komolyan mondom ennyi barom nincs egy másik országban sem.... én egy részeg miatt járok sérült sárvédővel és első lökös nélkül az még tovább is hajtott a rendőrök kapták el rendszám alapján...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz zsolt1129 #14822 üzenetére

    Ilyeneket látok én is... a legjobb aki este is csak helyzetjelzővel megy és nem azért mert ki van égve hanem egyszerűen... nem is tudok mit írni rá. Az ilyenekre szoktam villogni... ha nem érti akkor felkapcsolom-lekapcsolom a ködlámpát is bár ez már nem játszik mivel az a lökösbe van ami hála az autóstársaknak már nincs az autómon...

    Helyzetjelző+ködlámpa valóban divat, én is tudom úgy használni de mi értelme van? A tompítottal jobban lehet látni persze akkor sokaknak nem látszana a kék helyzetjelző ledből a hagyományos fajta azaz amelyik egy pontba világít.... nekem is led van benne, fehér de homorú azaz szórt fényű és csak azért mert a sima izzó hülyén nézett ki a xenonnal.

    Ui.: az ország több részén is most ébredtek fel a rendőrök? Egész évben alig láttam rendőrt, trafit most minden nap látok közúti ellenőrzést, forgalomban felvillanó fényhidat... év vége van és még hiányzik pár millió a kasszából vagy miről van szó? (azért az, hogy 1 héten 5x állítanak meg ebből 4x semmi, 1x sötétítés miatt megvágnak, a 8. nap pedig egy részeg lezúzza az autóm elejét... és pár órát a kapitányságon töltök helyszínelés, fotózás után már kezd sok lenni...)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Előzmények:

    Árokba csúszott, majd ott a tetejére borult egy autó a 35-ös úton
    Ismét tetejére borult egy autós a 35-ös úton

    Hajnal 1-kor én is mentem haza autóval (Opel Vectra B 2.0i 16V + Goodyear UltraGrip 7+ pár hónapos gumik, ASR, ABS), addig teljesen úgy nézett ki, hogy az út rendben van, hó nem volt rajta és jég sem majd a várostáblától 200 méterre volt egy aranyos kis hókupac ami elfoglalta a sávomat félig, ekkor már lassítottam és még nem is csúszott de amint odaértem és mozdítottam a kormányon vége volt én ugyan nem borultam az autóval de egy darabig próbáltam egyenesben tartani közben sikerült kikerülni az út melletti távolság jelzőt is vagy mi is az pontosan (kb 1 méter magas fehér műanyag oszlop fényvisszaverővel...) majd sikeresen elértem azt a részt ahol ismét fel volt fagyva ott már csak azt néztem, hogy a kár kevés legyen a seggével zúgtam bele az árokba és egy fától 30 centire álltam meg mellette... kiléptem az autóból kb 30-40 centis hó, az autó feneke már felfelé néz az árok túloldalán a termőföld felé az autó pedig egy bokrot letarolt egy másik pedig pont alattam volt. Tanulva az utóbbi napok időjárásából volt nálam egy kis szétszedhető hólapát így el is kezdtem kiásni magam + azt az utat amerre menni akartam ha elindul (mondanom sem kell, hogy ez kb semmit sem ér vagy max ha ások egy napon át :D) na de megállt egy magyar kamionos megkérdezte jól vagyok-e majd ment tovább utána egy román kamionos jött az megállt szintén jól vagyok-e majd mondta, hogy kihúz, kb 30 perc alatt már kint is voltam az árokból (autó azaz az árok alja és az út között kb 2 méter szintkülönbség volt). Kár: a még decemberben egy részeg sofőr által lezúzott lökösöm csak a tetejénél volt rögzítve és ott le is jött.... szerencsésen megúsztam főleg a linkeltekhez képest... néztem is, hogy valami nagyobb járműnek ott volt a nyoma az árokban de nem jöttem rá mi történhetett de tuti azt is kihúzták mint engem.

    Tanulság: téligumi, jó autó... jégen mind1... ha megcsúszik akkor annak annyi... lehet korrigálni valameddig de hiába tekerem a kormányt ha csak csúszik egyedül a hóbaban tudtam korrigálni az árokban már addig a jégen csak késleltettem azt, hogy az árokba csússzak.

    Jah... persze a kamionos mentésem az egész utat elfoglalta... jött egy opel astra f caravan tulaj aki majdnem belezúgott először a kamion utánfutójába majd amikor elhúzta a kormányt az árokba.... villogott a kamion végig és nem olyan kis apró, hogy ne lehetne észrevenni de az astrás jöhetett vagy 130-cal.... utána azért odajött megkérdezni, hogy segíthet-e de pont az volt az utolsó felvonás amikor kikerültem az árokból.

    Probléma forrása az lehet, hogy előző szakaszon tiszta, csúszás és hómentes az út még akkor lehet elhagyni az utolsó közvilágításos lámpát majd a sötétben egyszer csak feltűnik az az aranyos hókupac... onnan ha belemegy akkor az út jobb oldalára csúszik ki kb ha nem akkor a bal... a linkeltekhez hasonlóan én is balra csúsztam ki de ahogy a problémát is a hó okozta úgy az is segített sokat mert 30-40 centi hóba belecsúszni az már jobb mint egy kavicságy...

    Röviden ennyi :) Figyelni kell és inkább elkerülni az ilyesmit az a megcsúszok majd korrigálok nem működik....

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Szplöttyy #15886 üzenetére

    Volt vagyis még van is csak totálkárosra törte egy kedves buszsofőr...

    Na igen a másik kettő nem úszta meg ilyen szerencsésen...

    Ui.: azért amikor 1,5 tonna megindul az elég komoly... kadettet nem volt ilyen nehéz irányítani ha csúszott de ennek elindul a feneke és olyan mintha kőből lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #15888 üzenetére

    60km/h, 90-en volt a tempomat amikor megláttam a hókupacot de lehet már 60 sem volt...

    Lehet ez volt a baj a másik két autósnak, hogy ők nem is lassítottak bár nem értem mert ahol ők megcsúsztak amennyiben józsa felől böszörménybe mentek ott még jég sem volt csak hó..

    Azóta visszaraktam az elejét, lemostam, letöröltem, elpakoltam benne ismét pöpec a verda :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz lorcsi #15893 üzenetére

    Hát nézd... amikor azt látod, hogy az út előtted száraz és hó sincs rajta te mennyivel mennél? Megnyugtatlak mentem már havas és jeges úton is bőven ezzel az autóval és az előzővel is... A másik kettő nem tudom mennyivel ment, hogy be is borult pláne, hogy ők a jeges részig el sem jutottak mindenesetre én megúsztam velük ellentétben ami ha azt nézem, hogy 90-nel mentem utána kb 60-nal értem a jégre és úgy csúsztam ők tuti jóval többel mehettek pláne, hogy ahol ők becsúsztak 1 méter szintkülönbség sem volt az árok alja és az aszfalt között mégis borultak ahol én becsúsztam ott pedig annyi, hogy az árokból nem láttam ki és még csak meg sem dőlt az autó... (Nov 3 óta 12e kilométer és amikor a legrosszabb volt az idő akkor is mentem, 4-esen szakadó hő + teljesen lefagyva, debrecenben is akkor amikor az út szélén álltak befagyva a böszörményin stb, nem mondom, hogy profi vagyok mert egyáltalán nem de azért járok az autóval rendszeresen kis és nagy távra is... és mégis megtörténik a baj... de ez bárkivel megeshet és nem kell ennyivel sem menni mint ahogy van a belvárosban is debrecenben baleset bőven).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #15894 üzenetére

    Hát... azért nem elég annyi, hogy elveszem a gázt, közel sem... nekem egy kamion kellett :D Onnan autó vagy akár autómentő szerintem nem szedte volna ki az tuti... le is van ültetve nem is kicsit így szépen felfeküdt a havon...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #15912 üzenetére

    Kb :))

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz AMD Power #15969 üzenetére

    Akkor ezt képzeld el úgy, hogy jön valaki, meg akar előzni de nem sikerül neki mert erőteljesen ittas állapotban van majd visszasoroláskor lerántja az autód elejét és megy tovább te meg tolod magad előtt a lökhárítót mert annak annyi.... az is tetszett nekem :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz AMD Power #15971 üzenetére

    Leszedni sem volt egyszerű a lököst nem, hogy még utánamenni :( Rendőrség... 1,5 óra alatt elkapták.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz AMD Power #15973 üzenetére

    Igen, köv hónapban el is viszem az autót javíttatni + lesz egy kis ráncfelvarrás is ha már úgy is elemek cseréje és festés következik.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Versus82 #15993 üzenetére

    Fura hozzáállás... pesten érdekes módon 1+1 sávos felüljárón is elfértünk úgy, hogy dugóban is el tudott menni a mentőautó középen... és ez egy felüljáró volt ahol mindkét oldalon szalagkorlát tehát itt nincs hova húzódni... ez csak egyszerűen hülye...

    Mint azok is akik dudálnak, villognak, elakadásjelzőznek amikor hallom, hogy jön egy mentő és, hogy elengedjem hiába zöld a lámpa megállok vagy amikor 2+2 sávos úton a belsőben vagyok és jön mögöttem a mentő, indexelek már korábban, hogy kisorolnék... persze sokan ilyenkor aranyos módon még ha majdnem lenne annyi hely is ahova elférnék inkább gázt adnak és azért is megakadályozzák mert hát elvégre csak ne álljak már be elé... majd ha egyszer ezekért is megy a mentő másképpen fogják látni a dolgot... én is indultam már saját autóval és érkeztem végül mentővel kórházba... nem jó dolog...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    "Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?"

    Miért???? :( :O :W

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Winner_hun #16059 üzenetére

    Röviden, tömören: károkozó mindent bevetett... végülis őt is meg a 3 intézkedő rendőrt is kirúgnák hamar ha megtudnák, hogy hogyan jártak el, mindent bevetettek, hogy elveszik a jogsim, büntetést fizetek, szakértői díjat fizetek, a biztosító nem fog fizetni, az ügyészség azt állapítja majd meg, hogy nem tudják ki volt a tettes, a károkozó mondott mindent... majd amikor látták, hogy ez nem megy kitöltöttük a betétlapot, odaírta, hogy elsimeri a károkozást és mentem tovább.... sajnos már nem adnak be semmi ilyesmit... ilyen téren kár erőlködniük, hogy majd csak besz.rok és elismerem azt amit nem én okoztam... kárfelvétel megvolt, előzetes kárbecslés szintén már csak a kifizetés van hátra ami akár a jövőhéten meg is lesz... így egyszerre lesz megcsináltatva minden szegény autón... na meg nem tudnak semmit sem a nyakamba varrni mert ha egy rendőr megnézi, hogy mit vétettem eddig a kresz ellen nem talál semmit sem, se piroson áthajtás sem gyorshajtás sem semmi más vagy baleset okozás vagy feljelentés... ilyen ez...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz lorcsi #16061 üzenetére

    Ez tegnap történt...

    Komolyan áttérek buszra és leteszem a vectrát... unom már ezt a sok autókázást és még jobban a sok barmot az úton... megveszek egy szép autót, költök rá... elsőnek egy részeg jön nekem és hajt tovább és kerestetem meg a rendőrökkel most is nekem jönnek és ezután is menni kellett... jó kis ország ez, legalább ha csinál valaki valamit vállalja a felelősséget utána... Jó hát ha úgy nézem óriási sérülés nem történt de csak egy tükör 40e... a teljes kár 140e forint úgy, hogy pl ajtók nem is cserések...

    Na de most már króm hűtőrács lesz rajta, újfajta fényszóró, minden színre lesz fújva, fehér index, stb... csak elkészül egyszer :) Eredeti irmscher szárny is megvan ami ugyan nem nagy de ha lehet még vágatok az aljából, hogy még laposabb legyen, a pótféklámpa a cél rajta +, hogy feldobja egy kicsit az autó nagy fenekét de nem akarom, hogy zavarjon bár lesz benne 8 szenzoros parkolóradar is színrefújt szenzorokkal... na de ha megint nekem jön valaki? :(

    Na de pár napja is... mögöttem jött egy taxis majd előttem satuztak és fékeztem én is... de nem satuztam csak úgy komolyabban ráléptem a fékre... ez meg??? Villog és dudál rám mert alig tudott megállni mögöttem... most az ilyenre mit lehet mondani??? :( A másik meg sávot vált de nem vesz észre pedig már kb 2 kilométerrel előtte és ott voltam mellette... majd ő dudál rám... repülő kell vagy földalatti vagy az a daru a terminátorból még ha sokat is fogyaszt...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Lada niva sem rossz, végülis 4x4, 1.7i... mi kell még? Elmegy ott ahol sok terepjáró is elakad... :)

    Hát jah... végül is eddig sok szerencsém nem volt ezzel az autóval, sajnos :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #16067 üzenetére

    Opel Vectra B Erre sporttükröt? :))

    Képet majd akkor csinálok ha már készen lesz :)

    40e igen mert egy elem metál festése 15e, a tükör 25e és akkor a kasznis még ingyen tette fel. (elektromos és fűthető is).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #16070 üzenetére

    Igen ez az :) Szebb ezen a tükör mint egy tucatdarab M3-as tükör ma már minden ladán M3-as tükrök vannak :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #16072 üzenetére

    Ha betétlap ki lesz töltve helyesen + egy jobb biztosítónál vagy akkor akár 1-2 hét alatt rendezhetitek is az egészet csak számolj 30-40-50% avultatással azaz ha 100e a károd (persze a képek alapján több) akkor csak 50-60-70e forintot adnak attól függően, hogy mennyire veszik az avultatást mivel öreg autó ezért 40% a minimum, az én 12 éves b vectrámra is minden 40%-kal van számolva sajnos... ugyanakkor... csütörtökön lezúzták az autóm bal oldalát, péntek délután 2-re már bejelentés, ügyintézés, kárfelmérés, kárbecslés, kifizetendő összeg megállapítása is megvolt már csak utalniuk kell... allianz, de pl a posta lassabb sokkal és mindenbe belekötnek, ha volt személyi sérülés főleg 8 napon túli mint pl a swift sofőrje akkor jó esetben nem kapsz pénzt belőle csak mire elfelejtetted.... kadettem okt 16-án lett totálkáros és egy forintot sem láttam belőle sőt... még tárgyalás sem volt ilyen gyorsan halad az ügy ha a rendőrség-szakértő-ügyészség-bíróság keretein belül zajlik le...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #16078 üzenetére

    "Egy jobb biztosítónál vagy akkor" azaz van a kárt okozó fél.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #16080 üzenetére

    Nekem már fél éve tart az ügy tehát gyors eredményre ne számíts.

    Ha szerinted 800e az értéke akkor ők majd mondják a felét, tuti így lesz, megnézi, hogy hány éves, milyen extrák vannak benne... az, hogy karban volt tartva igényesen és jó állapotban volt nem fogja őket érdekelni... úgy kezelik mint Pista bácsi szétrohadt pöfögős mercijét :( Ugyanolyat nem adnak és el sem viszik, sajnos nincs olyan megoldás, hogy ne kelljen a zsebedbe nyúlni valamennyire ha csak nem dolgozik a szerelőd nagyon olcsón.

    Én most azért írok ide éppen mert felébresztett az Allianzos ügyintéző, hogy elfogadom-e a 103e forintot a kárrendezésre vagy számlát nyújtok be... számlával nem lennék előrébb mert akkor sem kötelesek elfogadni de legalább ezt már utalják is és csütörtökön történt a károkozás, pénteken jelentettem be, ezek tudnak haladni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Pacák #16082 üzenetére

    Nem rossz csak ezzel nehéz lenne parkolni :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #16101 üzenetére

    Valamiből nekik is meg kell élni... sok a kár sok bevétel kell. Egyébként igen...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz lorcsi #16435 üzenetére

    Nem, nem... az amerikai históriában volt egy jelenet ahogy egy emberrel elbántak benne aki ráharapott az aszfaltra utána meg... na azt érdemelné ez is...

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #16639 üzenetére

    Eddig 2x hívtam a 112-t és mindkét alkalommal eredménytelenül :( gép beszél majd bontja a vonalat... egyébként a rendőrök pl szóba sem állnak veled ha nem tudják a neved, hogy hol vagy és, hogy mitörtént... a "Béla vagyok a pesti utcából jöjjenek gyorsan há mer nagy a baj!!!" jellegű hívásokkal nem sokat foglalkoznak... mentő értesítésénél is mondani kell, hogy ki vagy mi történt ki és hogyan sérült meg... itt persze egyik esetben sem azt kell mondani, hogy én xy sebességgel mentem xy autóban majd jött a z jármű ami... hanem röviden: baleset, nincs sérült, anyagi kár van, megegyezés/elkövető nincs rendőri intézkedésre van szükség...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Akinek volt már itt balesete vagy tud valamit a témáról: mennyit lehet kérni anyagi és nem anyagi jellegű kár rendezésénél csonttörésre (az ugye 8 napon túl gyógyuló egész pontosan 6 hét minimum + kórházi napok + kiesés suliból...). + Még milyen jellegű kárt szoktak követelni?

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #17128 üzenetére

    Pont ezt akartam linkelni :)

    Na igen szép és jó, hogy most előveszik őket... és mivel lesz jobb? Van értelme? Nincs... bekerül a kreszbe egy olyan sor, hogy "sebességmérés idejére a rendőrautó megkülönböztető jelzés nélkül is igénybe veheti az autópályák leállósávjait, buszmegálló öböl elejét, járdát, stb..." mivel lesz jobb utána? Semmivel, ugyanott fognak ugyanúgy mérni mint eddig... nem ezt kellene szigorítani még ha valóban bosszantó is, hogy tilosból fotóznak és bizonygatják, hogy ejnye-bejnye miközben őket is meg lehetne büntetni de pl a kilométereken át nem indexelő (miskolc), behajtani tilosnál mégis behajtó rendőrök valamit az egyszerűen tilosban parkoló rendőrökre kellene rászólni bár annak sem lenne értelme hiszen őket egy másik rendőr nem bünteti meg akkor pedig nincs mitől félni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Debrecen, Böszörményi út:

    Metálkék román vw polo sedan:

    1. 2 sávos út, én a belsőben mellettem a román, előtte útépítés, kiteszi az indexet és húzza is a kormányt, dudálok, hogy itt vagyok, hátul ülők néznek bambán. Fékezek bejön elém majd index ki megint....
    2. Kb 300 (nem vicc!) méterrel később ő ugye kint a külsőben, előtte villog egy megbízható H astra és éppen csak gurul mire a barátocskám ismét index és annak ellenére, hogy nyomom a dudát ugyanúgy bevág elém, persze csak azért elém mert fékezek,h ogy beférjen elém.
    3. Előttem áll a lámpánál pirosat kapunk (böszörményi-füredi kereszteződés), mi az egyenesen haladó sávban vagyunk mellettünk a kanyarodó balra. Balra zöldet kapnak mire ez a "profi" kiteszi az indexet amit meg kell hagyni tud használni "irányváltoztatás előtt/sáv elhagyásakor használni kell" na nála ez egy jelzés, ha ő kitette akkor valamelyik bekövetkezik. És le is kanyarodott úgy balra, hogy közben a balra kanyarodó sávból is kanyarodtak de nem zavarta....

    Másik nagy haverja lehetett az az x5-ös bmw-s aki a debreceni fórumban pontosan 3x tolatott neki a falnak mert csak nem fért ki... és hát a kormányt nem tudta teljesen eltekerni de miután 1x puffant, kinéz nem lát semmit kicsit előre majd nagyobb gázzal hátra... tuti megoldás, majd előre nagy gázzal éppen megmaradt az előtte álló, majd hátra finoman majd amikor elérte a falat nyomta a gázt hátha kiüti a falat 4 szinttel az utca fölött.... utána ki tudott kanyarodni, ja szabálytalanul állt és rossz helyen, előtte szabályosan álltak, mellette szabálytalanul szintén egy tuareg.... ez csak így hirtelen ma.

    Ja még egy: van a mercedesekben Tank Mód legalábbis egben láttam: kb 2 b30-as téglányi rés volt letakarítva a szélvédőn a többi jég és így jött velem szembe de... itt jön a poén: refi és ködlámpa is fel volt ám kapcsolva még hátul is égett a ködlámpa... arra nem gondolt, hogy lehet nem azért van sötét mert gyenge a fényszórója hanem mert csak 1 rést takarított le?

    Társa lehetne: előző szériás honda civic ami már az ufoautó külsővel rendelkezik. Főúton egy rongyal törölgette a szélvédőt belül. Persze lehet, hogy nem működött a belsőtér ventije....

    Na de ez ennyi, aki csak úton van írhatna ilyet reggeltől estig szóval nincs ebben semmi érdekes :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz proof88 #23897 üzenetére

    Na jó de ha akár hideg akár meleg levegőt de erősen fújatod rá akkor nem párás. Nekem legalábbis.
    + én is vettem párásodás gátló cuccot de nem ér semmit... befújtam, aznap nem párásodott másnap meg olyan koszos lett a szélvédő alig bírtam letakarítani róla azt a lötyit és még mindig nem sikerült teljesen...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Fórum Debrecen parkolóházban vonóhoroggal belém tolatott egy 207sw-t vezető 50-es nő.... és mit mond mikor kiszálltam???

    Mi az, hogy én nem mentem tolattam hátra pedig ő kitette a vészvillgót... igen mindezt két szint közötti kanyarban miközben a mögöttem lévő sor végét sem láttam, ameddig tudtam tolattam de csak jött, dudáltam de nem adta fel csak nekem jött az a tuti.... Kis kiabálás meg ebbe fórumba nem való szöveg. Ott helyben nem láttam semmit, parkolóház lámpa semmi szinte... Kint annyi látszik ahogy vonóhorog nekiment a lökösnek és összegyűrte a festéket meg 1 helyen le is pattant de csak én is idővel találtam meg a nyomát nem feltűnő de annál idegesítőbb.... mit jelent mégis ha kiteszi a villogót? Eltűnnek a kocsik mögüle? De bármit mondtam mindenre azt mondta, hogy de én vagyok a hibás mert ő kitette a villogót....hülye p........

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dízelracer #23968 üzenetére

    Veszélyes az összes amelyiket volánhoz engedik ;] Na de, hogy kombi és még vonóhorog is.... veszedelmes összeállítás pláne egy 3 szintes parkolóházban.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Lauda #23981 üzenetére

    Nekem is csak kis fényezésbeli kárt okozott valóban kicsi de ez a "be volt kapcsolva a vészvillogó..." igen, berakta hátramenetbe és bekapcsolta a villogót és abban a pillanatban tolatott is :D csúcs :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Torry #23982 üzenetére

    Akkor nem jársz elég sokat, borsodban imádják. Nálunk ma pl a város központban a 30-as övezetben mért a rend őre gubbasztva a hátsó ülésen :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Lauda #24181 üzenetére

    Az volt a szerencse a szerencsétlenségben, hogy az elejét kapta el, hogy leszakadt, hogy üres volt a kamion :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #24188 üzenetére

    Azért azt el kell ismerni, hogy kreatívak :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Van szerencsés és nem szerencsés vezető ennyi... én legalábbis erre jöttem rá.

    Csak mert hiába vezettem én jól amikor frontálisan nekemjött egy csuklós busz... vagy akkor is amikor egy részeg nem tudott megelőzni... vagy amikor egy katona vitte le az autóm oldalát........

    Hol számított az autó típusa, a levezetett km vagy bármi? Sehol...

    Mehetsz te tapasztaltan a fűúton.... ha jön valaki egy mellékútról és 100-as tempóval beléd hajt... mit tudsz tenni? Vagy ha egyenesen haladsz és a másik sávból rádhúzzák a kormányt....

    Az, hogy valaki tapasztalt annyira elég, hogy önhibájából nem okoz bajt... ami teljesen rendben is lenne ha mindenkinek saját üres úthálózata lenne... de ugyanazokon az utakon van mindenki...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz gerg0 #24217 üzenetére

    Enyém 99,9%-ban a nőket bámulta 0,01%-ban az utat de azt is csak azért, hogy satuzzon, elrántsa a kormányt és megálljon... kiabáljon, hogy "te nem láttad? mit figyeltél te??? te???? hol jár az eszed???" én meg agyaltam, hogy milyen tábla volt de nem volt, mit nem láttam, zebra sem volt meg semmi..... "hát nem láttad azt a két csajt bikiniben????" :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bobsys #24258 üzenetére

    Hivatalosan úgy van, hogy a detektor mehet mert az csak érzékeli a mérést de a mérést akadályozni nem lehet márpedig a blokkoló ezt teszi. Ez nem új dolog mert eddig is így volt csak ő az első akit meg is állítottak miatta. Egyébként rengeteg autón van főleg merci, bmw, audi autóknál. Látom én is, hogy megveszik az új autót és már tolja is be az X boltba a blokkolót berakatni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Rick4 #24267 üzenetére

    A mérést akadályozni törvénytelen. Blokkolót felszerelni törvényes. Ez van. Ki kellett volna valóban kapcsolnia és akkor nem vehetnék elő semmiért sem mert ugyan volt blokkolója de nem akadályozta a mérést.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #24273 üzenetére

    Igen és ha elkapnak a forgatós rendszámoddal még le is ültetnek :D.... irat hamisítás vagy valami hasonló alapján ültetnek le.... Nincs mit tenni nem szabad gyorsan menni.... ez van...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Jól értem, hogy mikepércsről mentek debrecenbe és azon az úton 135-el csapódott a fának és talán még fékezett is. Ott aláírom én is, hogy a 80 is életveszély sokszor... legutóbb mikor arra jöttem tejköd is volt de mindenki megelőzött pedig 60-as tempóval mentem, ködlmámpa is xenon már és mégsem láttam rendesen az utat sem.... na de biztosan mindenki sumáker csak én vagyok baumgartner....

    dragonfx: ha meg okozol valami balesetet fizethetsz milliókat ha perelnek és biztosan fognak....

    Nekem szerencsém van, a rendőrök kiemelt figyelmet fordítanak rám mert évi 4-5 ellenőrzésbe belefutok mondjuk debrecenből a ki-be haladókat rendszeresen ellenőrzik, helyben is van, hogy megálíltanak. Ha nyíregyre megyek meg tuti meg is büntetnek valamiért ott úgy kezdődik, hogy "Hun a jogsid a ku... ...nyád!" Kb ez a hozzáállás... és meg is vágott, minden papír rendben volt, az autóban is bent volt minden ami kötelező, gyorsan sem mentem, szabálytalanul sem... ahhah! igen! fólia! 3e.... :D

    Debrecenből egyébként vámospércs, mikepércs, hosszúpályi... ez mind ha lehet így mondani: "halálút"mert az út is rossz, gyorsan is mennek és a forgalom is hatalmas... szerencsére ritkán járok ezeken, a 35-ös pedig hibátlan minőségű és a forgalom is elfogadható bár az utóbbi években a 35-ösön leírtam 1 autót teljesen, a jelenleginek az elejét majd az oldalát is... szóval vannak gondok azért és baleset is de legalább az út maga használható és széles.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz runner 125 #24279 üzenetére

    "Újabb Swift^^"

    Mind1 milyen autóban ültek volna az eredmény kb ugyanez ilyen sebességnél.

    "Amúgy miért 18+ -os képek?! :F Semmi 18+ nincs ezekben."

    Vér, holttest ennyi már bőven elég is, gyerekeknek nem szerencsés ilyet mutogatni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Khelben #24306 üzenetére

    Van értelme pedig. Elég sokat járok borsodban és a sajó mellett mellett megy a főút, néha keresztezi néha párhuzamos és hatalmas köd szokott lenni. Nem ritka amikor 20 km/h alatti sebességgel haladok és a tompítottal is lehet látni valamit de a legjobb ha a ködlámpát is felkapcsolom métereket jelent. Sokan a refit kapcsolják be de az csak ront ilyenkor a helyzeten. Ja és a xenon tompítottat is 3x mentem vissza beállíttatni szervizben mire én is azt mondtam, hogy így jól látok vele és senki sem villog. Na a ködlámpával is pontosan 3x mentem vissza mire nem villogtak rám de még én is jól láttam és amúgy sem jó nagyon felfelé világítani mert az lenne a célja, hogy a köd alatt világít.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Nem olyan bonyolult a ködlámpa használata, ne ezen akadjatok már fel :D Na.... mégis :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Khelben #24319 üzenetére

    Csak egy kis érdekesség és mielőtt elkezdenél kötekedni olvasd el ismét amit írok ja és ezek nem csak az én hanem a legtöbb autóban így vannak mivel univerzálisak az izzók:

    Fókuszált? Akkor te még nem láttad a hátsó lámpádat belülről mert én láttam már és semmivel nem fókuszáltabb a ködlámpa rész kiképzése mint pl a helyzetjelzőjé (konkrétan nálam ugyanolyan).

    És a helyzetjelző 5W, a féklámpa 2x21W + pótféklámpa, a ködlámpa az 1x21W vagy autója válogatja és 2x21W de megegyezik a teljesítményük.

    Használni pedig ésszel kell ennyi. Ha csak kis köd van én is kikapcsolom ha már viszonylag közel van hozzám valaki autóval utána pedig be, de ha tejköd van a sajó mellett az azt jelenti, hogy legutóbb is ködlámpa nélküli autóba majdnem belementem 25km/h sebességgel, ködlámpásat pedig kb 2 autónyira láttam meg pedig ez a két ködlámpás változat volt... szóval ha nagy köd van akkor nem kell kikapcsolni. Autópályán a sebesség miatt ugyan lehetne mondani, hogy kell de szerintem lassítani is kell a ködben mert ott is egy őz, róka bármikor kiszaladhat az ember elé....

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz zsid #24344 üzenetére

    Mit értünk fókuszált alatt? Láttál már fókuszált fényt autón hátul?

    A fényszóró az fókuszált mert leírható vetítési képe van, de hol van ilyen a ködlámpának?

    Ugyanúgy egy króm jellegű rész fogja körül az izzót és műanyag búra van rajta az pedig már semmit sem fókuszál.

    [link]

    Itt látszik mi van a műanyag mögött. Én azért erre nem mondanám, hogy fókuszált :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Goodyear UG7+, csúszós kijárt út: 40km/h sebesség max az is nagy odafigyeléssel... én alig tudtam haladni de olyanokat előztek... dupla sebességgel az egész autó cikázott a jégen mellettem és nem viccelek: egyik sem tudott úgy megelőzni, hogy ne 5-10 centire menjen el a tükröm mellett.... ................ ........ az összesnek.

    Sajó melletti köd: ködlámpát nem használják, nekem ment de így sem láttam sokat, kiértünk a ködből és az előzőleg hátulról majdnem elalált ignises akkor kapcsolta be a ködlámpát de csak mert az enyém égett még.... én hegyi szerpentinen nem kapcsolgatom ki-be... sok értelme van az egyik kanyarban nem kell a következőben meg befordulok és semmit sem látok....

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz mezis #24875 üzenetére

    Műszaki vizsgát ezért elvenni? Mennyire balesetveszélyes egy rosszul beállított fényszóró? És mennyire egy gyorshajtó? Na ugye... és mit kap a gyorshajtó? Csekket... még őt sem vonják ki a forgalomból és mindezzel csak 1 célja van a rendőrségnek (nem is az ő céljuk igazán hanem az állambácsié) az pedig nem más mint a haszonszerzés növelése mert hátha belefut 2 trafiba és átcsúszik egy piroson az már minimum 160e bevétel...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák