Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz joey04 #62212 üzenetére

    Egy kicsit wall of text, jót tenne neki egy kis tagolás...

    "Azt olvastam, hogy online számlanyitás esetén revolutról nem mehet be pénz, csak személyes azonosítás után, de azt is olvastam, hogy ez csak papíron van így. Azt tudom, hogy kifelé nem jöhet revora pénz."

    Én még nem voltam bent náluk, de már beutaltam tavaly 20k-t meg egy kis forintot gond nélkül. Mitől vagy benne biztos, hogy nem mehet kifelé revora pénz? Bár még nem próbáltam, de szerintem azonosítás után menni fog.

    "Kérdésem, hogy a folyamatokat jól értem-e, valamint egyáltalán ez a stratégia jó-e egy kezdőnek?"

    Igen.
    RC-hez én szinte csak eurót utaltam (igaz nekem eleve az volt külföldi munkákból, de talán jobb revon váltva). TBSZ-t december végéig bármikor megnyithatod, a lényeg csak annyi, hogy dec 31-én már rajta legyen a pénz. Én ahogy beutaltam, tettem is át a TBSZ-re a pénzt.

    A többi pedig attól függ, hogy milyen a kockázatvállalási hajlandóságod, mik a rövid-, közép- és hosszútávú terveid. Nálam pl. egy többlépcsős lakásfelújítás van tervben, ezért nálam sokkal magasabb az állampapír-arány, és csak 25% van befektetve (vagy félretéve beszállóra várva) ETF vagy alapba.

    Aranyat passzolnám, ahogy a nyugdíj-kérdéseket is, mivel a témában nem vagyok jártas.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák