Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    válasz PredatorZoli #45027 üzenetére

    Ohh, nem is tudtam, hogy a Revolutnál ennyire drasztikusan le fogják csökkenteni az ingyenes átváltás limitet.

    És akkor a ha ezt az egészet végigzongorázom, beutaltam az eurót a random capital-ra, akkor utána már csak meg kell vennem az etf-et 0.15%, minimum 6.5 euró áron.
    Majd ha tartani akarom, akkor ezek után semmi költségem nincs. Gondolom egészen addig, amíg az RC meg nem gondolja magát és nem vezet be mondjuk havidíjat. De ebbe most ne menjünk bele.
    Ezután tegyük fel, hogy eltelt 5 év és nem változtak az RC árai. Lejárt a TBSZ-em és mondjuk úgy döntök, hogy nem hosszabbítom meg, mert kell a pénz. Ekkor mi történik? Az RC kilöki a TBSZ-ről az etf-eket a sima számlára, amit utána el kell adnom euróért, majd kiutalni az eurót magamnak?

    Ha ez így van, akkor gondolom az etf eladásakor is fizetem a 0.15% minimum 6.5 eurós díjat. Ezután kiutalom valamelyik bankszámlámra a pénzt (mondjuk Revolut). Ha jól látom, ennek 0.1%, minimum 15, max 80 euró a díja. Ezután pedig szépen el tudom költeni az eurómat vagy visszaváltani forintra, vagy bármi.

    Mennyire fedi ez így a valóságot? Egyedül csak a TBSZ lejárata körüli dolgok nem teljesen világosak.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák