Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    Hi

    Jah, az étolajos verziónak elég ''sütés''szaga van, mintha odaégettek volna valamit !
    Én is próbáltam, még egyszer töményen is, amúgy kb 50%-os hígításban.
    Természetesen nem a közútiforgalomban, hogy nehogy törvénybe ütközzek, stb. ! ;]

    de tudják ezt a hatóságok is, nem nagyon kell ragozni, csak az a baj, hogy mostmár állítólag fejlődött a rendőrök ''orra'' is, így kiszúrják az étolajos autókat ! :O :(
    Bár, azért nem egyszer érzem most is az utcán a jellegzetes szagot. ;)
    (Szóljon aki másképp tudja!)

    Még valamikori a Delta c. műsorban volt egyszer erről egy összeállítás, ahol két Mercédesz (természetesen) volt a teszt autó.
    Az egyiket gázoljjal, a másikat növényi olajjal tankolták.
    Minkettő kipufogója végéhez egy-egy papírzsebkendőt tartottak.

    A gázolajosnál már egy perc után enyhén kormos volt a zsebkendő, míg a növényi olajosnál még több perc után sem !!! :Y

    Tehát ezek szerint jobban égeti a dízelmotor a növényi olajat, mint a gázolajat és így minden bizonnyal tisztább marad a henger, szelepek és a dugattyú is, no meg az olaj is !!!
    és nem szóltak többletfogyasztásról, vagy teljesítmény csökkenésről sem.

    Tehát egyértelműen, többszörösen környezetkímélőbb !!!

    Aztán később felröppent egy olyan hír, miszerint a növényi olaj üzemanyagként való alkalmazásakor veszélyes, rákkeltő vegyületek (un. dioxin) szabadulnak fel, ezért nem jó.

    Mondjuk nehezen hoszem, hogy, az amúgy tökéletesebb égetés esetében problémásabb legyen az égéstermék, de persze nem vizsgáltam meg saját kezüleg.

    Szerintem inkább az olaj cégek ellenlobbija ez a várhatóan kieső profit miatt. :(

    Amúgy olyat is hallottam, hogy szemétégetőknél és erőműveknél is probléma lehet ez, de csak akkor, ha túl alacsony hőmérsékleten zajlik az égés (valami 800-1200 celziusz körül).
    A robbanó motorokban meg olyan 2000 celzisz körül van a hőmérséklet. :F

    Viszont mostmár tudtommal 2008-tól bekeverési kötelettségük van az olajipari cégeknek a növényi olajokra az üzemanyaghoz.
    A bioethanolra meg már állítólag 2007-től.

    Szóval mindenképpen jön a bio.

    Üdv:

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák