Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #219 üzenetére

    A bitcoin hálózatot sem lehet lekapcsolni, mert rengeteg országban rengetegen bányásszák, ha elkezdik megpróbálni itt-ott betiltani csak még értékesebb lesz és ami a tiéd az mindig ott lesz a tárcádon. Ha betiltják Kínában bányásszák tovább máshol, USA-ban ugyanez. De ilyenekkel már nem is próbálkoznak mert rájöttek, hogy nem fog menni sőt, már nem is érdekük. Rengeteg alapkezelő ill. nagy befektető, és rengeteg ország halmozott fel bitcoint ezért már kb. senkinek sem érdeke, hogy az értéke nullát érjen. Mint ahogy nem is fog.

    Persze ettől te még hiheted azt. :K
    "Ez csak egy halom 1 és 0, amiről bebeszélik a palimadaraknak hogy jó lesz nekik"
    Ez a halom 1 meg 0-ból álló btc jelenleg épp 30 ezer $ értékben nem ér semmit.
    Sajnálom is a palimadarakat akiknek sok van belőle. :B

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #225 üzenetére

    Nálunk (UK) az verte ki a hisztit pár kriptósnál, hogy ingatlanvásárláskor nem használhatták fel a dokumentálatlan pénzeiket. Ha illegálissá nyilvánítják, akkor az illető országokban kvázi úgy kezelik a kripo-hátterű pénzeket, mint a drogkereskedőkét: kibuknak az AML-en, ha nincs szerencséjük.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • ,

    addikt

    válasz Dr. Akula #243 üzenetére

    Bár nincs pénzvisszafizetési garancia, de cserébe van pénztöbbszörözési lehetőség. A kettő együtt meg sehol sem megy.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Dr. Akula #243 üzenetére

    Öhm, bocsi, de miért ő lenne a hibás, azért, mert más idióta kiszorta a pénzét olyanra, amihez nem is ért?
    Az alapvető probléma az, hogy sokan azt hiszik, ha valaki valamin bukik nem ő a hibás, hanem a termék. Én, ahogy elnéztem itt is sokan eere hagyatkoztak, pl, hogy hú mennyi embert láttam bukni, mennyi ember megszívta... Igen, a tőzsdén, forexen is megszívták ezek az emberek, mert 0 tudással beleugrott olyanba, amihez fingja sincs, hogy micsoda, nem érti, hogy az alaptermék, hogy mozog, milyen események hatnak rá stb... a kereskedés nem csak abból áll, hogy mész és nyomod a sell meg buy gombot ész nélkül.

    A stabilitas az pedig egy elég relatív dolog, attól függ, hogy mihez méred, egy ingatlanhoz vagy nagyobb tőzsdeindex (sp500 etc...) a btc jóval volatilisebb, ez ilyen.
    A crypto árakhoz képest a btc a legstabilabb, de még néhány tőzsdei terméknél is már kevésbé volatilisebb, (de voltak itt nagy összszuhanások 2022ben, lásd Meta, Amazon stb... 60-70%os minuszokat csináltak fél év alatt).
    Szerintem itt BaLee elsősorban arra gondolt, hogy a kínálat és kereslet határozza meg a piacot (mint ahogy ez volt mindig is így), illetve a szűkülő kínálat és a növekvő kereslet az, ami felnyomja az árat, és bár az árban vannak ingadozások, lefele irányba illetve felfele nagyok, de a hosszab távú trend az egy folyamatos erős emelkedés, tehát maga az emelkedő trend stabil, hoszzabb időtávon. Azért van vagy 14 évnyi adatunk a BTC árának alakulásáról, egy ekkora időintervallumot már lehet jó árelőrejelzőként alkalmazni. Itt, ami még kérdés, hogy maga az ár, hogy fog viselkedni, bár eddig jól bírja, de amikor beüt USAban a recesszió akkor mi lesz.
    Azt lehet látni, hogy ez a FTX kabaré, kb mint a pénzügyi szektorban annó a Lehman csőd ,olyan volt a cryptora, de fura mód, felállt ebből, szóval ez azért elég erős bizodalmi támaszt ad neki.

  • dabadab

    titán

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    Az Übert is kifingatták a taxisok, mert úgy akart versenyelőnyt csinálni magának, hogy egy csomó szabályozást meg nem tartott be.

    Pont ez, pont Magyarországon nem kicsit viccesen hangzik.

    DRM is theft

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    +1. Amit a kriptománok nyomnak itt és máshol, már messze több a reklám kategóriánál.

    Alapból pl nálunk brokicég csak úgy hirdethet, ha szépen odabiggyeszti, h ügyfeleinek hány%-a veszteséges a VALÓSÁGBAN. Kriptósoknál ilyet még nem is láttam.

    #251: náluk jóval több szabályt akartak megkerülni ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • ,

    addikt

    válasz Dr. Akula #248 üzenetére

    Igen, viszont azok illegálisak. A kriptovaluták kereskedelme/birtoklása viszont nem.

  • ,

    addikt

    válasz Dr. Akula #257 üzenetére

    Igen, mert Kínának saját kriptovalutája van, nem akartak konkurenciát neki, így egész egyszerűen a többit betiltották.

  • KROK640

    veterán

    válasz Dr. Akula #227 üzenetére

    +1

    Szívemből szóltál.
    Sokan esküdtek rá, hogy majd 1-2 drágított VGAval meggazdagszanak, és én vagyok a hülye ha ebbe nem ugrok bele. Aztán saját bevallásuk szerint 1 év volt mire visszabányászták a VGA árát, és a villanyszámláról meg nagyvonalúan elfeledkeztek. Semmi értelmük nem volt, csak drágították a VGA-t.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    Bocsi, de ez nem propagálás, csak annyit mondott, hogy ő ezt jónak látja, ezért meg ezért, illetve kifejtette a véleményét meg a tapasztalatait. Ahogy olvastam nem tett explicit pénzügyi tanácsot, hogy fektess BTC-be, mert ennyit meg ennyit fogsz vele kaszálni. Ha valamiről a véleményedet mondod el az nem pénzügyi tanácsadás, onnantól a másik félnek kell mérlegelnie és eldöntenie, hogy az az információ mennyire releváns. Akinek van egy kis esze, az nem fog egy embernek hinni, hanem meghallgatja mindkét oldal pro és kontra érveit és abból vonja le a következtetéseket.
    Amúgy ez egy tök jó forum topik lenne, ha valóban a cryptóknak a valódi előnyeit és hátrányait beszélnénk ki, mert itt ugye mindenki csak az emelkedést meg a zuhanást látja.
    Sokan mondják rá, hogy piramisjáték, de sokan még azt se tudják, hogy a piramisjáték mit jelent.
    A piramisjáték egy nem fenntartható hierarchikus hálózat, ahol ugye az újonnan belépők finanszírozzák a felső kört és minél nagyobb tömeg kell a különböző szintekhez. Itt nem kapsz semmit, csak, hogy beléphessa rendszerbe és az utánad levők finanszíroznak téged, nincs alaptermék, semmi egy idő után összeomlik az egész, mint a kártyavár.
    MLM: Ez a Multi-level Marketing, ez egy úgynevezett hálózatépítős marketing eszköz, abszolút legális, úgy működik, hogy adott termékeket ajánlod ismerőseidnek eladod neki, majd ezért te kapsz valamilyen jutalékot, magyarán ez az a jutalék úgy mond a marketing költsége a terméknek. Ez, amúgy abszolút legális, semmi kivetni való nincs egy ilyen marketing módszerben, a probléma, hogy nem igazán vált be, bár az emberek jobban bíznak ismerőseik véleményében egy termék eldöntésére, de a nagy közönség elérésére egy tv reklám nagyobb tömegeket tud megmozgatni, ez inkább egy ilyem nagyon speciális termékeknél válhatna be, ami esetleg csak egy egy társadalmi réteget vagy érdeklődési körű embert érint. (Az megint más, hogy magyarországon ennek is rossz szájíze van, mert itt is a mesés meggazdagodással hirdették, holott csak egy bevétel kiegészítesre jó csak, tehát az emberek félre lettek vezetve).
    BTC: ez egy szoftverkód, blockchaineken tárol minden tranzakciót, ami valaha a btc hálózatán történt, a te tokened, az nem más mint egy szoftverkód, úgy mint egy operaciós rendszer vagy akármi más, az értékét a piaci kereslet adja meg, az, hogy valaki ezért nem hajlandó egy fityinget sem adni, más meg kifizet érte 10 ezer vagy 30 ezer dollárt is, az megint a piaci kereslet. Ez nem egy piramisjáték, mivel nem egy rendszerbe lépsz be, azért, hogy az alattad levők eltartsanak, itt veszel valamit a pénzeden, jelen esetben egy tokent, amit akár az egyszerűség kedvéért akár nézhetjük úgy is, mint pl egy pizzahut kupont. Vannak üzletek (nem is egy), ahol ezt már elfogadják. Egy pizzahut kupon nem lehet piramisjáték.
    Maga az MLM sem illik rá, mivel ez nem multi-level marketing, nem adsz el valamit aztán kapsz érte jutalékot, csak adott egy token, ha vegyük úgy mint egy kupon, amit sok üzletben felhasználhatsz, valszeg egyre többnél, az értéke meg szörnyen volatilis.
    Az, hogy valaki mást félretájékoztat magáról a BTC vagy más cryptoról, az nem maga a termék hibája, ott a hamis pénzügyi tanácsadót fogják lecsukni.
    A futures ETF-k is ugyan úgy léteznek és a mögött még az alaptermék sincs ott mint egy spot ETF-nél magyarán mondhatnánk, hogy lutri az egész, még annyit se ér mint a BTC, mégis évtizedek óta megy és használják.
    Az Über egy elég rossz példa, mivel ott adott volt egy rendszer, ami megkerülte a szabályozást, itt meg adott egy rendszer, ahol az elmaradott 1933-as értékpapír törvények nem működnek rá, nem azért mert kibúvó lenne, hanem, mert nem létezik a törvényben a digitális valuta fogalma se, a jogot is folyamatosan fejleszteni kell, hogy az adott korhoz jól alkalmazkodjon.

    Itt alapjáraton az a probléma, hogy már magát az tőzsdét és forexet is szerencsejátéknak hívod, ez pedig egy elég nagy probléma.
    Az, hogy te vagy én nem értünk hozzá, nem tudunk kereskedni az nem azt jelenti, hogy szerencsejáték lenne, vannak nagyon is sokan (én is ismerek olyat), akik ebből megélnek és ez az életük. De ez nem annyiból áll, hogy hu elolvasok 2 könyvet meg pár indikátort felfirrkantok és már tudok is kereskedni, aztán jön a pofon és a piac megbüntet, utána meg kikiáltom, hogy áh itt nem lehet nyerni ez baromság, csak szerencsejáték, pont ugyan ezt mondja az is, aki nem tud pókerezni :) Egy magasabb tőlünk független erőre fogjuk azt, amit nem tudunk, mivel nem vagyunk képesek arra, hogy bevalljuk magunknak, hogy ehhez nem ertünk, vagy még többet kéne tanulnunk, ahhoz, hogy valóban megértsük. Ez az az egó, amiről beszéltem, ami miatt az emberek 90%-nak nem való a kereskedés. Én soha nem is tanácsoltam senkinek,hogy cryptoval kereskedjen, játek pénzel teljesen más mintha valódi pénzzel kellene döntést hozni.

Új hozzászólás Aktív témák