Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #94 üzenetére

    Ezt nem viattam, hanem azt, hogy az a 10% ha kiiktatódik valami miatt, az igencsak súlyos következményekkel járna az egész ipari termelés számára (nem csak elektronika, hanem azon iparágak, melyek aranytartalmú elektronikát használnak). Ott írja a wiki oldal, hogy a telefonodban is van 50mg. Nem, nem dísznek, ha nem lenne benne, akkor lehet feleannyi lenne az akksiidő, lehet kukázni kéne a 4k (vagy inkább minőségi fullHD) felbontást, stb-stb.

    Az éves BTC termelés vajon hány %-a kerül olyan, való életbeli használatra, amit másképp nem/extrém pluszktg-ekkel lehet csak megoldani? Kérdés2: ezen "való életbeni használat" hány %-a legális...? Mert értemén, hogy az alzán lehet nyomulni coinokkal a divat/bányászok kedvéért, de ahhoz képest 0 pluszktg-el fizetek FIAT számláról.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Rxanboy

    újonc

    válasz dabadab #101 üzenetére

    Vannak befektetéseik is, illetve fizetési szolgáltatások, plusz eleve nekik is meg kell vasárolni bizonyos mennyiségű cryptot, hogy a likviditást biztosítsák.
    (Magyarán, ha a crypto eltűnik, ők is buknak)
    Bankoknak van külön részlegük, akik ezen technológiákat elemzik és a fejlesztésben is aktivan részt vesznek. Pl.:
    https://www.jpmorgan.com/onyx/coin-system.htm

    Visa crypto paymentje:
    https://usa.visa.com/solutions/crypto/auto-payments-for-self-custodial-wallets.html

    Plusz vannak ismerőseim a Blackrocknál, mesélték is, hogy vannak kifejezetten crypto fejlesztések, legfőképp banközi tranzakciókat tesztelik programozható tokenekkel, pl az xrp meg a különböző fejlesztés alatt lévő cbdc-k.

    Szerintem maga a crypto ökoszisztémában sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a centralizált váltók, cégek szabályozatlansága. Sokan megveszik a cryptot, ott a lehetőség, hogy saját ledgerén tárolja, erre mit csinál? USDT-ben tárolja a váltón, aztán ha bedől (lásd FTX), akkor meg sír, meg átkozza a cryptot, hogy elveszett mindene, de most komolyan aki ennyire hülye...
    Ennyi erővel a bankban is jobb helye lenne a pénzének.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz dabadab #122 üzenetére

    Az decentralizált működés és másképp nem lenne értelme a blockchainnek sem. (Illetve ez nem is distributed trust, én inkább ezt egy decentralizált validálásnak mondanám, ami a tranzakciókat validálja)
    Most gondolj bele, van egy complex rendszer, ami mondjuk vezeti a hitel történetedet, a példa egyszerűség kedvéért tényleg csak ennyit tud, hogy mennyit hiteleztél, mikor, mennyi hitelt vettél fel mikor. A banki biztosító vagy akármilyen intézmény felé te ezt tudod bizonyítani, hogy megbízhatóan kezelted, nem volt késedelmed, időben fizettél, esetleg még te magad is tudtál hitelezni, pénzügyileg stabil voltál, akár ingatlan bérlés lízingre is jó stb...
    Ha ez egy centralizált rendszerben működne, teszem azt, minden államnak lenne egy saját, amit ő kezel, akkor mi biztosítja az adat megbízhatóságát? Ha teszem azt egy xy kevésbé erkölcsös ország úgy dönt, hogy ebbe belenyúl és megváltoztat adatokat, akinek ez a központi szerverén fut. Persze jogosan jöhetne a megoldás (én is erre gondoltam anno elsőnek, csak, hogy magammal is vitatkozzak), hogy na de a swift is pl egy nemzetközi rendszer, miért ne lehetne olyan alapon? Csak ugye ott is az az alapvető probléma, hogy onnan meg ki is zárhatnak, mint ahogy pl azt tették Oroszországgal (félre ne értsetek nem a döntést ellenzem, csak példa, hogy ilyen is van).

  • Rxanboy

    újonc

    válasz dabadab #124 üzenetére

    Elosztott publikus decentralizált főköny ez a definíció. De ezt részletesen példán keresztül le is vezettem fentebb, hogy maga a decentralizáltság miért fontos.
    Egy főkönyvet futtathatsz centrálisan is, csak az már nem lesz decentralizált, ilyenek például a CBDC-k.
    Úgy high level szinten ez az ábra összefoglalja a lényeget:
    https://www.researchgate.net/profile/Duarte-Teles-2/publication/334626679/figure/fig1/AS:783783754227717@1563880017687/Two-examples-of-ledgers-a-centralized-and-a-distributed-one-From-10ZTalk.ppm

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #235 üzenetére

    Az elsőből semmilyen módon nem következik a második, lásd bármilyen shitcoin (amik abban a fundamentális dologban különböznek a nem shitcoinoktól, hogy ..., hogy ... tulajdonképpen miben is?).

    Tulajdonképpen abban, hogy a shitcoin az shitcoin a btc meg az eth az nem shitcoin.
    Ill. mint mondtam a btc árfolyama mozgatja az egész kriptot. Ha te azt mondod van 10 ltc-d akkor az emberek 95%-a furán néz rád, ha azt mondod van 1 btc-d akkor 95%-a tudja, hogy van egy új autó árának megfelelő valamid. De aki nem is tudja ilyen pontosan az is sejti.
    Shitcoinok mögött projektek, cégek állnak, a btc mögött a közösség áll, nem központosított. Hiába van BNB vagy a BUSD-d ami stable coin és a dollárhoz kötött az árfolyama, ha bedől a Binance tőzsde ami mögötte van akkor nem fog érni semmit jó eséllyel (USDC ugyanez). BTC mögött nem tud mi bedőlni max az egész rendszer, de az jó eséllyel nem fog megtörténni mert sokkal több embernek nem érdeke mint akiknek igen.

    És egyébként miért lenne jó, ha kivennék a kezükből a monetáris politika eszközeit?

    Nem mondtam, hogy jó lenne, de ez a folyamatos mértéktelen pénznyomtatás csak arra jó, hogy inflációt generáljon a 10 millió forintod ami tavaly 10 milliót ért az most inkább 7,5-et, de ha élelmiszert vennél akkor inkább 5 milliót ér a tavalyihoz képest. Ennyi a vásárlóértéke.
    A bankok meg nem győznek hívogatni, hogy nem-e kell az akciós személyi kölcsönük 22% THM-el...

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #238 üzenetére

    Ellenben a BTC, ami egy éve 14k USD volt, most... ja, hogy az 10k ;]

    Pontosan, de míg BTC-ből lehet még 20k vagy 30k vagy bármennyi (igen 5k vagy 0 is) a forint vásárlóereje meg sajnos sohasem lesz annyi, mint volt egy éve vagy 2 éve vagy sok éve.

    Látni mennyire nincs benne bizalom:

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #241 üzenetére

    Össze vissza beszélsz. Hallottál kifejezéseket, bitcoin, shitcoin de igazából egyikről sincs fogalmad sem, de próbálod osztani az észt.
    A BTC az BTC, abból nem indít senki újabb coint, fix mennyiség van belőle.
    Lényeg a lényeg igazából lövésed nincs a témához, a tudásod addig terjed, hogy a kripto piramisjáték és be fog dőlni.
    Én itt a PH!-n kicsit színvonalasabb eszmecserékhez voltam eddig szokva szóval ezt itt részemről befejeztem ezt a parttalan vitát.

    De te legyél boldog az elképzeléseiddel, meg azzal, hogy neked van igazad. ;)
    Azért ha 100k lesz a BTC ára akkor azért majd gondolj ránk tudatlanokra. :B

  • KROK640

    veterán

    válasz dabadab #241 üzenetére

    Pontosan!
    Nekem akkor szállt el minden bizalmam a coinok iránt, amikor kiderült, hogy nem csak egyetlen egy féle lehet, hanem bármikor lehet indítani egy újat, meg forkok képződnek és hasonlók.

    Pedig nagyon sokan úgy szállnak bele, hogy a FED, monetáris politika, fiat pénz milyen szar dolgok, majd itt minden meg lesz oldva ... aztán pont nem, a szabályozatlansága az egyik legnagyobb veszélyforrása, és még a forint sem olyan volatilis mint egy némelyik coin.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák