Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz instant_h2o #10957 üzenetére

    Érdemes átolvasni az előző 100-150 hozzászólást, amennyiben van rá időd.
    AHát nem egy kategóriájú gépeket néztél ki az biztos.
    Szerintem hobbifotósnak az a legfontosabb,. hogy "egyben legyen" a gép, azaz összhatásban tetsszen neki, semmiből se túl sok és se túl kevsé.
    tesztek hozzájuk:
    [Kodak]
    [Nikon]
    [Fuji J50]
    itt tudsz nézegetni és összehasonlítgatni képeket is, ugyanattól a laptól vannak a tesztek.
    (nem a legpöpecebb tesztoldal, de ált jókat írogatnak)

    A Fuji szerintem kicsi és zajgyár, nagyon mosottak a képei, ez is 37 mm-től indul, kijelző az valóban nagy, de szerintem felejtős. Bármelyik másik 2 géppel jobb minődésget kapsz.

    Talán a Fuji 5700/5800 ajánlható ebben a kategóriában.
    7712 IS szerintem kiesik, mert 60 k körül mozog

    Ezeket kellene főleg eldöntened
    --> el kell eldöntened, hogy mennyire kell nagylátószög? P50 28 mm-től indul, Fuji S5800 és Kodak jóval feljebb.
    --> ellenben Fuji 5800/Kodaknál a 10x zoom ad előnyt, ami a Nikonnál csak 3.6.
    --> a kijelzők kiépítésében is van különbség, collra kb ugyanannyik, de pl Nikon fele olyan felbontással.

    A Nikon és a Fuji 5800 sima ceruzaakkuval múködik, míg a Kodak saját spec. akksis kivitel (és nem feltétlenül szereti ez sem mindegyik utángyártottat.

    Ha ezeke kellene főleg mérlegelni és nézd meg a tesztképeket, hogy melyik tartod legjobbnak (Esetleg a legkevésbé rossznak, mert mai világunkban már inkább ez a mérvadó)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák