Új hozzászólás Aktív témák

  • wallair

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném lecserélni a gépemet (P4 3.06 GHz hypertrade, 1 giga ram, Geforce 7600 GT, SATA / IDE winyók, DVD író).
    Lassan kezd kialakulni, hogy mi lenne az újban:
    Intel i3 2100, Ati 5770 PCIe, 2x2giga RAM kit, talán 2 SATA 2-es winyó és OOD.
    Azt szeretném kérdezni, hogy a mostani gépemben lévő Chieftec GPS-350EB-101A tápomat tudom én használni az új konfigban? Úgy számolom, hogy mivel az új gép kb. 200-220 W-ot fog enni csúcson, a 350 W elég neki, csak mivel a gép által felvett teljesítmény a táp által leadható max. 57-63%-án lesz, nem lesz annyira jó a hatásfok, mintha 50% körül mozogna.
    Az egyik cél az lenne az új géppel (nyilván a fejlesztés mellett), hogy ezt az áramzabáló (220 W/óra ha csak be van kapcsolva és akkor is, ha dolgozom vele) őslényt valami takarékosabbra cseréljem, de szeretnék néha FPS-t, NFS-t is nyomni.
    1. kérdés (lehet, láma): Egyáltalán jó ez a táp ide? Amikor ezt vettem, még nem volt elterjedt a PCIe. Számít ez?
    2. Mennyit számíthat ez a hatásfok dolog?
    3. (kicsit talán off) Ezek az új CPU-k és VGA-k már leveszik az órajelet/lekapcsolnak ezt azt, ha nincs kihasználva. Takarékosabb lesz ez a konfig? (meló-web-iroda: 95%, game-5%)
    Üdv: wallair

Új hozzászólás Aktív témák