Új hozzászólás Aktív témák

  • lacag7

    újonc

    Sziasztok!
    Laca vagyok és egy nagyon csendes, profi minőségű tápot szeretnék a gépembe amit studiozáshoz építek. Szeretném optimálisan kihasználni, nem akarok "tartalék wattokat". Ez mind áramfogyasztás miatt, mind a gép hatásfoka miatt( úgy tudom akkor a legjobb, ha 40-80 százalékon dolgozik). Nem lesz felhúzva a gép. Nincs szükségem komoly videokártyára, tehát lehet egy alap vagy közepes erősségűvel számolni. Bár úgy tudom ebbe az alaplapba van integrálva, és ha az is jó szívem szerint nem vennék, max ha két monitorral használom később. Külső hangkártyám vagy audio interfészem lesz hozzá. Tényleg a csend a lényeg és persze ne gátolja a gép teljesítményét a gyenge táp. Sajnos a programok amiket használok majd rajta eléggé terhelik majd ezért a hűtés is fontos.
    Alaplap Asus Z87-K
    Proci i5-4460
    2x8Gb valószínűleg dual channel ram, később lehet még plusz 2, de szerintem nem szükséges
    1 kb 100Gb SDD
    külső 1TB Seagate HDDm van,
    de lehet építenék is be egy 200-500Gb körüli 7200 Seagatet vagy Westernt

    Bocsánat ha túl sokat írtam, szeretném, ha tiszta lenne. Kérlek segítsetek kiválasztani a tápot. Coller Master Silenten gondolkozom, de nem tudom milyen teljesítménye legyen. Természetesen más gyártó is megfelel, az ár is befolyásol. Bár ha csak a drága jó, akkor nincs mit tenni. Valaki ismeri az Alpine Silent tápokat? Nem találtam a "nem ajánlott"-k között.
    Szóval hány wattot igényel ez a gép és melyik a jó márka?
    Köszönöm a segítséget mindenkinek!
    Laca

Új hozzászólás Aktív témák