Új hozzászólás Aktív témák

  • Morty1987

    csendes tag

    Tudom hogy nem ez a legmegfelelőbb topik erre.... de mivel szorosan köze van a tápegységnek az általam feltett kérdésre... így jobbnak láttam ide feltenni...

    Légyszi válaszoljatok.... ötleteljetek.... és segítsetek - ha tudtok

    Adott egy számítógépház melyben 2 számítógép fog elhelyezkedni. Vízzel szeretnék meghajtani mindent. Bal oldalt a nagy gépem a jobb oldalt a kis letöltő gép foglal majd helyet... - tápegység hiány miatt még nem került átszerelésre a kis gép a házba.

    Mivel mindent vízzel akarok hűteni, ebből következik hogy a 2 gépben lévő processzorokat is víz fogja hűteni. Megoldást keresek - több ötlet is felmerült, de mivel nem értek hozzá így rá vagyok hagyatkozva a szakikra - arra a problémára hogyan lehet üzemeltetni biztonságosan 2 tápegységről a szivattyút, úgy hogy ha a nagy gép megy akkor is menjen, ha a kis gép megy akkor is menjen a szivattyú, ha mind a két gép megy, akkor is menjen a szivattyú.

    Első körben egy Y kábelre gondoltam, de aztán hirtelen elvetettem az ötletet, mivel logikusan átgondolva, ha megy mind a két tápegység, akkor valószínű hogy nem 5V-ot kapna a kábelen keresztül a szivattyú, mely rövid úton átküldené valószínű a túlvilágra....

    Tehát a probléma adott.... 2 tápegység, 1 szivattyú, ha a gép megy, a szivattyúnak is mennie kell....a problémát, csak gépházon belül szeretném megoldani, külső erőforrás igénybevétele nélkül - 230V-trafó-szivattyú

    A két tápegység amiről szó van :

    Chieftec GPS 500A
    Corsair AX 750 esetleg AX850 - ez a tápegység még nincs meg....

    Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm

    Üdv MoRty

    Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó

Új hozzászólás Aktív témák