Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz_David

    tag

    Sziasztok!
    Egy régi gépet szeretnék fejleszteni, és szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi tápegység elég-e.
    Amennyiben új tápegység szükséges, akkor inkább átgondolnám az egészet.
    Chieftec Force 400W CPS-400S (2016-ban vásárolva)
    MSI Radeon RX 570 Armor 8G OC 8GB GDDR5
    i3-2100 @ 3.1GHz
    2×7.2K HDD, 1×Sata SSD
    AsRock H61M-GS
    12GB DDR3
    Orico Via VL805-ös USB3 bővítőkártya, néha 2.5"ös külső HDD van rádugva
    Asus Xonar DSX hangkártya
    1db 120mm-es ventillátor
    Háttérsztori: A terv az lenne, hogy a jelenlegi gépre már sokat nem szeretnék költeni, ellenben szeretnék egy nagyobb monitort a jelenlegieknél. Találtam egy jelöltet, Philips 276E8VJSB, csak az a baj, hogy se a HD6750, se az igpu nem tudja ezt a felbontást, így kell egy videókártya is. A választott kártya teljesítménye a következő pár évre számomra elegendő lenne szerintem, ha egy új gépet vennék, abba is bele tudom rakni. A gép 4k-ban valószínűleg csak videó/filmnézésre, internetezésre, programozásra lesz használva, játék meg fut ahogy fut. Ismerősök elmondása alapján 1050TI teljesítménye is elegendő lenne az én elvárásaimhoz, de ez körülbelül ugyanannyiba kerül, csak nagyobb a teljesítménye, és magasabb a fogyasztása.
    Amennyiben nem OC-s verzió kellene a kártyából nem probléma, valamint a gép nincs overclockolva, nem is lesz.
    Gépfejlesztés: Ezen viszont nem igazán gondolkodtam, ha aktuális lesz, akkor a megfelelő topikban utánakérdezek.
    Remélem nem túlságosan off, de jobb topikot nem találtam.
    Segítségeteket előre is köszönöm! :) :R

Új hozzászólás Aktív témák