Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz pixelshader #124822 üzenetére

    Szóval van egy 65W-os E7400-ad, meg egy 160W-os GTX460-ad. Hát ehhez nem kell 380W ne izgulj. A videokártya ami kissé sokat eszik. Az én javaslatom a következő:
    - Vegyél aprón egy mondjuk FSP tápot, 2-3 ezer körül mennek, én ezt vettem meg. A fényképet megnyitod, és keresd meg a 12V1 és 12V2 feliratokat. Mivel 160W a videokártyád 13.3A-nél nagyobb számnak kellene itt szerepelni. Ezen a tápon a 12V1 az külön a cpu táp, és a 12V2 lát el minden mást, pl a vga-t. Egy ilyen 16+16 amperes táp fog kelleni a vga miatt.
    - Én a helyedben eladnám azt a nem túl erős és viszonylag nagy fogyasztású kártyát. Aprón most 8-ért látom, sztem 6-ért pikk pakk eladod. Vegyél helyette pénztárcázól függően egy Radeon 7770-et (hasonló teljesítmény, fele fogyasztás) ezért nem adnék 7-8 ezernél többet már, vagy sokkal erősebb 750Ti vagy még erősebb rx460 kártyát 15 körül vagy akár már alatta. Ezek mind 76-80 wattos kártyák, bármilyen táp elviszi őket de amit ajánlottam FSP-k bőven kiszolgálják a rendszered. Ezen az olcsó szinten nagyon kis pénzbeli különbségen nagy teljesítménybeli és fogyasztáskülönbségeket tudsz lépkedni. Tehát már 3-5-10 ezrest hozzátéve a vga-dhoz kapsz dupla teljesítményt és/vagy fele fogyasztást.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák