Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    Üdv!

    2009 óta egy Corsair HX620 tápom van, hibátlan a mai napig. Ha jól emlékszem Seasonic belsős. ( 700-as APC smart UPS előtte)

    Házam Chieftec BA-02B-B nagytorony, felsőtápos. (Évente 2 alkalommal az egész gép kompresszorral kifújva)

    Tervezem a lap+proci cserét (ami most kb 8 éves) és táp keresőben ( egyenlőre nézelődőben) vagyok.

    Egy ideje már követem a topikot, a Seasonic mint ajánlott táp szimpatikus is, de kérdésem a következők lennének:

    A mostani tápok alsó tápos házba tervezettek, ahonnan hűvös, friss levegő járja át akkor is, ha nem megy a ventilátor. Egy ilyen táp, ha felső helyre kerül, akkor melegebben működik. Ilyenkor bekapcsol a táp ventilátora, vagy szimplán csak jobban melegszik?
    Van-e kifejezetten felső tápos ajánlás?

    650W de inkább 750W-850W kategóriában nézelődöm. ( szintén 10 évre tervezetten)

    A Focus plus és a Prime között keresem az érdemi különbséget, de csak annyit találtam, hogy a Prime a "Focus plus javított változata" ( nem tudom mit jelent konkrétan ) és nagyobb ventilátora miatt csendesebb.

    Ez a "javítás" megéri a plussz felárat? Csendessége miatt a Prime felé hajlok,( később, nagyobb terhelésre kapcsol be a ventilátora) de nem tudom jó-e egy felső tápos házba emiatt.

    (A toronyba a táp felett egy Nanoxia Deep silence 1100 rpm-es ventilátor van 650 rpm-en járatva, illetve a proci hűtő előtt egy Lepa Bol.quiet van 650 rpm-en járatva, amik húzzák ki a meleget.)

    szerk.

    A mostani Corsair táp alapterhelésen ( nezetés) is járatja a ventit, kézzel alig érezhetően de tolja ki a levegőt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák